Отговори
# 660
  • Мнения: 11 327
Момичета, благодаря ви за линковете за хотелчета и пансиони в Нюрнберг!
Олесни ми се много избора.
Аз пък да ви се оплача, ме е лепнала жестока анемия.
Забелязах, че съм бледа, че се уморявам лесно и викам да му се обадя на доктора да ми види хемоглобина. Още от врата като ме видя и ми вика - диагнозата е ясна, дори без вземане на кръв.
После като дойдоха резултатите - всичко в килера - и хемоглобина и серумното желязо и....
Нито съм имала кръвоизливи, нито губя от някъде кръв. Мамка му и прасе!
Сега ще се тъпча поне 6 месеца с железни препарати белким възстановя положението.   Crazy ooooh!

# 661
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Веч, купувай си червено цвекло и яж много салати с него. Много е полезно и вдига по-бързо желязото от всички препарати Hug

# 662
  • Мнения: 11 327
Веч, купувай си червено цвекло и яж много салати с него. Много е полезно и вдига по-бързо желязото от всички препарати Hug
Toва беше първото, което направих - изцеждам си по една глава сутрин с 2 моркова и 1 ябълка, чудесен сок е!
Взех си и няколко вида суперхрани с богато съдъжание на микроелементи и желязо, та се надявам на бързи резултати.

# 663
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!
Вечи, и  месце му майката! Laughing Мани ги тия треволяци!
Пържено черно дробче по немски арт с картофено пюре и заливка от запържен лук....Мммм..

Имам въпрос :
Ако купя парцел земя, но не започна да строя на него веднага, мога ли да разчитам нещо в приспадане от данъци в годината на закупуване?
Благодаря за отговорите, може и на лични.

# 664
  • Мнения: 133

Имам въпрос :
Ако купя парцел земя, но не започна да строя на него веднага, мога ли да разчитам нещо в приспадане от данъци в годината на закупуване?
Благодаря за отговорите, може и на лични.

До колкото знам не можеш...особено ако в имота после ще си строите къща за вас. Ако оба4е към къщата има Einliegerwohnung, можело една 4аст. Ако искаш мога да питам една Steuerberaterka, но 4ак в сряда.

# 665
  • Мнения: 78


              Здравейте момичета,

Моят мъж днес замина за Германия с пълна кола с багаж, тази вечер спи в Братислава при наши много близки и утре живот и здраве трябва да е в Германия. Аз с децата летя в неделя сутринта - германско вече ми се струва много близко и ми е мъчно за българско от сега  Confused

Виждам обсъждате немското гражданство - много сме далеч от този момент, а и по план смятаме да си се връщаме в Бг след 2,3,4 години  Wink, но ми стана интересно (извинявам се за невежеството) - дълго време Германия позволяваше само едно гражданство, това променено ли е  newsm78

И така, мами от Баден Вюртемберг, пристигаме  Hug

# 666
  • Мнения: 1 004
Дари, какви са тези 2 та 3 години.... Stop добре де, мислете си го така....обаче си залагам главата, че няма да се случи  Simple Smile Вие си го знаете, но не искате да го повярвате  Simple Smile
Аз знам, че можеш да имаш двойно гражданство вече, няма проблем никакъв, но не знам от кога точно е така. Confused

# 667
  • Мнения: 3 880
Двойното гражданство за ЕУ-граждани го разрешиха 2007 май, ако не се лъжа....

# 668
  • Мнения: 11 327
Двойното гражданство за ЕУ-граждани го разрешиха 2007 май, ако не се лъжа....

Тамън тъй!

Шехи, не съм много от месоядните, па по дроб ептен не си падам. За съжаление.
Сега дъвках един телешки стек - няма да стане хамериканка от мен  Joy
На всичкото отгоре вече свърши и реколтата от прясно червено цвекло, продават вече само варено  Sick

# 669
  • Deutschland
  • Мнения: 186


...... - много сме далеч от този момент, а и по план смятаме да си се връщаме в Бг след 2,3,4 години  Wink,

Мдааа,и ние така мислихме преди 3,5 години когато пристигнахме в Германия.И ми беше много мъчно за България.Това беше първата година.Сега даже и през ум не ни минава да се връщаме.

# 670
  • Мнения: 78
Дари, какви са тези 2 та 3 години.... Stop добре де, мислете си го така....обаче си залагам главата, че няма да се случи  Simple Smile Вие си го знаете, но не искате да го повярвате  Simple Smile


Всички така казват, а ние искрено искаме да се върнем, но наистина, незнам как ще се променят нещата в главите ни  Confused

divanence, да не те чуят нашите баби - умират си от мъка за внуците  Cry
 



# 671
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Dana, те всички баби и дядовци си умират за внуците, но ако са реалисти, не биха ви спряли или настоявали да се върнете.

# 672
  • Мнения: 78
Dana, те всички баби и дядовци си умират за внуците, но ако са реалисти, не биха ви спряли или настоявали да се върнете.

Те не ни спират, а и не биха настоявали - просто живеят с надеждата, че ще се върнем.
Ние като цяло не се оплакваме от живота си в България - харесваме си го. Подхождаме към Германия като приключение, предизвикателство, промяна. Живяли сме и двамата там (мъжът ми е завършил ТУ Мюнхен) и сме взели съзнателното решение да се върнем. Мисля си просто, че си падаме номади - средно на петилетка си сменяме местожителството  Wink Аз си правя майтап, че след това ще ходим в Китай(това е хубавото на САП, където работи мъжът ми- сменяш, променяш и си оставаш доживот в една и съща фирма), точно и заради това съм оптимист, че евнтуално връщане в София е лесно реализуемо....................

# 673
  • Мнения: 1 004
Да де, то номадството е хубаво, но досега сте били без деца...с децата стоят иначе нещата..аз сега не мога да си позволя да сменя тук града и да разделя децата от приятели, пък не държавата, езика и т.н. Преди не бих се замисляла, обичам новите неща, бих обикаляла дори държавите за разнообразие...но все си мисля, че децата не биха се радвали на това  newsm78

# 674
  • Мнения: 899
Добро утро! Да споделя, че си намерих интернет доставчик, който не изисква фиксиран за време договор - мобилният оператор o2 (Alice) предлага DSL връзка и договорът може да се прекрати по всяко време с едномесечено предизвестие. Това за информация, ако някой си търси такава опция. Ама ще им отнеме 15 дни да ни включат, фуу.

За момента Бон много ме радва - всички, навсякъде говорят английски, нещо, което не мога да кажа за Нюрнберг  Mr. Green . Но пък като за запалени колоездачи като нас градът няма много добри условия - алеите са лошо асфалтирани, с бабуни и дупки, често слизат от тротоара и се сместваш с трамваи, коли и други бързащи на две колела, чак ме хваща страх, а съм свикнала основно така да се придвижвам.

Общи условия

Активация на акаунт