КОЗУНАЦИ - 2012г. - 1

  • 96 286
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Тази година още се чудя какъв козунак ще правя за Великден, още повече, че нашите ще са ни на гости Simple Smile. Но имам време да избера Simple Smile
Досега съм пробвала рецептите на О'Хара и Танита, и двете са страхотни   bouquet (нищо, че нямам машина за хляб, а ги месих на ръка  Grinning).

# 16
  • Мнения: 8 806
Записвам се и аз тук. От днес съм с хлебопекарна, ще правя и козунаци за Великден за първи път. Надявам се машинката да ги направи, че аз едва ли ще се справя Embarassed

# 17
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Записвам се и аз тук. От днес съм с хлебопекарна, ще правя и козунаци за Великден за първи път. Надявам се машинката да ги направи, че аз едва ли ще се справя Embarassed
И аз меся и втасвам в пекарната, след което "хей ръчички, хей ги две...", но е голямо облекчение Grinning

# 18
  • варна
  • Мнения: 7
Добро утро момичета ,до сега не съм правила козунак, но желание имам тъй че и аз се включвам .Най -много ме интересува как става на конци  Rolling Eyes,какво е нужно за да се получи този ефект?.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Записвам се да следя темата. Козунаците, месени на ръка, винаги ми се получават. На всеки Великден пека, но има какво да се научи все още. От миналата година имам хлебопекарна и в нея не ми се е получил козунак на конци. Правих няколко опита. На различни програми и не се получава козунак като от фурна печен.

# 20
  • Мнения: 11 607
Записвам се да следя темата. Козунаците, месени на ръка, винаги ми се получават. На всеки Великден пека, но има какво да се научи все още. От миналата година имам хлебопекарна и в нея не ми се е получил козунак на конци. Правих няколко опита. На различни програми и не се получава козунак като от фурна печен.

Винаги съм казвала,че хлебопекарна си взех първия път заради едно-единствено нещо - козунаците! Пристрастена съм към тях, правя ги целогодишно.......Използвам машината за хляб само за месене и втасване, при мен програма 13 на Мулинекса - и за хляб, и за козунаци. Пека задължително в обикновена фурна. Не си спомням от кога не съм ползвала друга програма, различна от 13-та.......Страхотно облегчение е това за мен и съм много доволна!

Добро утро момичета ,до сега не съм правила козунак, но желание имам тъй че и аз се включвам .Най -много ме интересува как става на конци  Rolling Eyes,какво е нужно за да се получи този ефект?.


В 1 пост има съвети на Пина - там тя е обяснила за конците много добре......

Роца Hug, благодаря за рецептите на лични, след малко ги включвам на 1 стр. Извинявай,че ги забавих.......

Дано свалят цените на яйцата ooooh!.......

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Записвам се и аз да следя тук, като вече направих генералната репетиция с тази разлика, че тази година ще залагам на бриошите, като вече започнах да умувам върху лавирането в рецептата, която ще ползвам.
Това ще ми е трета година на козунакоправене и наистина всяка година се убеждавам, че винаги има какво да научиш или откриеш. Така или иначе все не бях на 100 % доволна от резултатите си и се опитвах да разплета загадката. Основния ми проблем - твърде дебела и твърда кора, структура на конци, но пък дъвчаща се и тежка. Та от няколко месеца след като най-накрая се сдобих с планетарен миксер осъзнах, че изглежда в месенето никак, ама никак не ставам.  Laughing
Освен, че ми олекна на ръцете и кръста резултатите с тестото са умопомрачителни, поне на ръка такова тесто не съм успявала да замеся никога и от раз реших проблемите, които ме тормозеха в предните години.
Та така, надявам се тази година провалите да ме подминат и да направя едни наистина топящи се козунаци, каквито и целя.

# 22
  • Мнения: 541
Да се запиша и аз в темата. В събота правих първия си козунак- рецепта от тук и се справих...... Mr. Green. Стана страхотен, така че за Великден ще бъда на линия....
Само тези цени на яйцата хич не ми харесват Sad #Cussing out

# 23
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Да се запиша и аз.От няколко години винаги си меся козунака,но тази година няма да имам възможност да отделя един ден за месене.Та питането ми е може ли всяко тесто да замеся вечерта и да втасва в хладилника и надругия ден да пека.

# 24
  • варна
  • Мнения: 7
Така , явно че трябва много месене НО КАКВО ПО ТОЧНО ОЗНАЧАВА МНОГО месене - половин или един час колко  newsm78 и да втаса и после пак толкова  ли  Rolling Eyes .Който е правил моля кажете колко време горе долу да се меси .

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
aksiniq ,виж по старите теми,обсъждано е много за козунаците  Wink
Аз лично меся,дотолкова,че да се оформи гладко,хубаво еластично тесто...то си показва само,но и да ти обяснявам до утре,просто трябва практика и сама ще усетиш за какво иде реч...примерно колко да ти кажа като време  newsm78 ами примерно меся 15 мин,оставям почива 5 мин и после пак около 15...наистина незнам колко...зависи също и от количеството на тестото.Теста замесени с 1-2 кг брашно отнемат мн повече време за месене,втасване,а и трябват много здрави ръце Peace Ако не си правила досега козунак,започни с рецепта,която е от 500-600 гр брашно.По лесно е за месене,втасване и просто като първи опит да видиш кое как трябва да е  Wink
Аз лично правя от 4 год.рецептата на Скарлет и още една,ама като я забравих  Embarassed на кого беше .А за пълнеж-на мама Саша на баба и...разкошен е  Heart Eyes

П.П.сетих се...на Дивиана е другата рецепта,и още  един пълнеж на наталина,но с орехите Wink

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 15:04 от danidji

# 26
  • Мнения: 894
Прочетете това-има отговор на всички въпроси за козунака

http://poptolev.blogspot.com/2010/04/blog-post.html
.Аз утре вадя машината за хляб и започвам пробните опити.

# 27
  • Мнения: 2 241
Миналата година направих 8 козунака по рецептата на Венета и станаха чудесни  Hug
Сега обаче нещо не мога да намеря тази рецепта. Може ли помощ  Praynig

# 28
  • Мнения: 894

Сега обаче нещо не мога да намеря тази рецепта. Може ли помощ  Praynig
На първа страница Мама Цоцоланка е сложила линк за козунак на Венета.

# 29
  • Мнения: 2 241

Сега обаче нещо не мога да намеря тази рецепта. Може ли помощ  Praynig
На първа страница Мама Цоцоланка е сложила линк за козунак на Венета.

Линкът не работи, иначе първо там погледнах  Peace

Общи условия

Активация на акаунт