КОЗУНАЦИ - 2012г. - 1

  • 96 579
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Сливен
  • Мнения: 140
здравейте
страхотни рецепти и снимки
не съм се включвала до сега ,но редовно ви следя,за съвети и хитринки
днес направих първата проба за тази година по рецептата на Елексирчето - с кисело мляко
страхотен
има време за още няколко проби Party Embarassed

весели празници на всички
ето и снимка

# 706
  • Мнения: 702
Момичета не мога да не си похваля козунака,
правих козунак със сметана на Елексир,и стана невероятен,мек,пухкав,сладък и с много конци,което до сега не бях постигала.Рецептата е много хубава и най- важното страшно вкусен козунак се получава.Аз направих половин доза,малко се притесних при второто втасване,беше малко бавничко,но добре,че имах търпение и го изчаках,отне му час и половина ползах суха мая Юва, и сложих 1+1/2ч.л мерителната на машината,дали не е била малко и затова да е било по бавно втасването,иначе съм много доволна от нея,но си мисля другият път дали да не ползвам от живата.Козунака го свалих при свекитата,и го хапнахме заедно и веднага получих поръчка да направя два и за тях за Великден.
Елексирче благодарности за хубавата рецепта  bouquet  bouquet  bouquet

Ето и снимки от телефона са отново и не са качествени,но поради липса на друго в момента снимам с него.


Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 10:18 от Gali D

# 707
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз сериозно обмислям месенето да започне още в събота вечерта Thinking Баба едно време така правеше. Лошото е, че в неделя трябва да стана много рано, за да ги оплета и да ги оставя пак да втасват. Но ще трябва да пускам машината около три пъти, което си отнема време. Другият вариант е да меся на ръка и всичко наведнъж, но тогава ще трябва да позлвам само една рецепта, а съм си харесала 2 или 3. Още не съм измислила точната технология на правенето на толкова много козунаци, ще ми трябват поне шест Thinking Приемам съвети и предложения от правещите много козунаци по принцип Hug
Джемма, от рецептата за традиционния колко козунака излизат в нормална кексова форма - аз като гледам количеството продукти, мисля да изкарам три? И още нещо - тестото е подходящо за онова рязаното руло с шоколада вътре, нали? Не ми се меси друго тесто, а искам да направя на децата.

# 708
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Цитат
Вени,  рецептите ти са много хубави и винаги се получават

+ 1

# 709
  • Мнения: 1 934
Правих по технологията за постигане на конци, описана от Дядо Хаджия, но не ми се получиха. Има ли нещо от което гарантирано се получават? Иначе ми стават меки и вкусни.

И аз като теб досега. Обаче забелязах, че при хляба с айрян ми се получават винаги конци. И затова вчера експериментирах-просто към рецептата за хляба с айрян прибавих мнооого лимонов аромат /1 есенция и много настъргана кора/ и 1 супена лъжица течен Хуксол /подсладител-имам диабетици вкъщи/. Резултатът беше впечатляващ  Mr. Green То конци, то чудо.

Първо месих на програма месене с втасване, при втасването изпълни целия контейнер и превали даже, а амшината ми е за 1500 гр. После разделих на три фитила, прибавих стафиди и с намаслени ръце усуках и сплетох и в дъно на електрическа тенджера поставих. Покрих с найлоново фолио и изчаках пак втасване. После пекох на долен реотан с вентилатор на 180  Peace

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/04/blog-post_4670.html

Това е самата рецепта, но всъщност може и направо по рецептите на Еликсир за козунак с кисело мляко или поне смес на прясно с кисело Peace

# 710
  • Мнения: 243
Успях успях, успяяяяяяхххх  Party
След 3 пълни провала, на 4-тия опит се получи  Blush
По рецептата на Гуинет, с благодарности на всички, които помогнаха със съвети   bouquet


Heart Eyes

# 711
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Cikoni, благодаря ти много!  Hug

Miriams28, Gali D, ~Илияна~, комплименти, момичета!   bouquet
Козунаците ви са прекрасни. Радвам се, че успяхте! Важно е всеки да може да наслади за Великден на един пухкав и вкусен козунак. 

# 712
  • Мнения: 884
Здравейте! И аз в неделя открих сезона на козунаците. Много добре се получиха, но не са ми сладки...Искам да добавя още 50гр захар примерно към рецептата. Според вас, трябва ли да "бутам" количеството на някои от другите продукти?

# 713
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 729
Miriams28, GaliD, Илияна, страхотни козунаци! Особено този на Илияна, с тези чудни конци!

При нас единият Великден вече мина Simple Smile, та да ви покажа белгийския бриош, който направих като репетиция преди козунаците другата събота.

Cramique



Луди Пеперуди, майсторите да си кажат, но от това, което съм прочела за сладкиши и теста, обикноевно съветват ако се увеличи малко количеството на един продукт, да се намали друг. Захарта се води "течен" продукт (както яйцата и маслото), затова може да ти се наложи или да увеличиш някой от "сухите" (брашно), или да намалиш някой от "мокрите" (напр. олио, масло).

# 714
  • Мнения: 884
Мерси-това пък не го знаех-за течния продукт!

# 715
  • София
  • Мнения: 18 679
Илияна, браво, ето това е козунак с главно К Mr. Green

# 716
  • Мнения: 243
Роца, Белинда, засрамихте ме  Blush
Нямаше да се справя без съветите, които давате! Раздвам се, че не се отказах  Blush
 Heart Eyes
И на мен ми се иска да увелича захарта, че на мъжа ми не му беше особено сладък  Rolling Eyes

# 717
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Луди Пеперуди, не знам по коя рецепта правиш козунаците си, но аз когато увелича захарта. Например от 120 гр на 150 гр. не променям нищо друго. Ако искаш да я увеличиш повече, не знам,  ще трябва да следиш за консистенцията на тестото и тогава да решиш дали е необходимо да прибавиш още нещо. Но тук се иска разбира се и малко повече опит. Сладостта можеш спокойно да я коригираш със сладък пълнеж или със стафиди например или други любими сушени плодове, или локум. Предполагам все ще има нещо сладко, което да харесваш като прибавка в козунака. Ако прибавиш сладко, то трябва да изцедиш плодовете от сока на сладкото и ако са по-големи да ги нарежеш или разкъсаш. както аз съм направила със смокините например.  Варианти има много, да се направи един козунак по-сладък без да се променя рецептата.
Но това e за моите рецепти. За рецептите на другите момичета не мога да кажа нищо, нека те си кажат.

# 718
  • Мнения: 307
Момичета и момчета, търся сполучлива рецепта за козунак БЕЗ ЯЙЦА  и по възможност да става в машина за хляб.
Благодаря предварително  bouquet

# 719
  • Мнения: 884
Да , за сока на сладкото се сетих, ама едва когато ми се разтече плънката- Добре, значи няма да рискувам с повече захар. По твоята рецепта го правя  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт