КОЗУНАЦИ - 2012г. - 1

  • 96 531
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здлавейте,
правих козунак и го пекох на 150-160 градуса, но вътре остана суров и на каша ...Къде обърках?

# 721
  • Мнения: 243
Да питам и аз за сладкото  Rolling Eyes Става ли да наръся фитилите докато ги сплитам, така ще има захар и вътре  Thinking Дали ще попречи на втасването ?

# 722
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728


Да , за сока на сладкото се сетих, ама едва когато ми се разтече плънката- Добре, значи няма да рискувам с повече захар. По твоята рецепта го правя  bouquet.

Тогава, щом го правиш по моята рецепта, погледни в самата рецептата. Hа снимката се вижда, как изглежда сладкото от смокини и ще получиш и визуална представа. Също в рецептата за Brioche съм писала и как се прави плънка с орехи. Ако желаеш погледни и там.
В едно от великденските агънца съм сложила като плънка пудинг, но и той е гъст, не е воднист. Погледни снимките просто и ще се ориентираш.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен Simple Smile
Миналата година най-сетне се престраших да се пробвам с козунак и си избрах рецептата на Еликсир - даже и провал на начинаещия не можах да направя, напротив! Обрах овациите. Сега пробвах и този с вишневото сладко, добавих му сушени череши и бадеми. Настроение имах, но въпреки него задрямах права и леко го прегорих, но пък вътре ........... ммммммм..... Отново е страхотен и отново много благодаря на Еликсир за прекрасните рецепти. Мисля, че и този със сметана ще се наложи да бъде опитан Simple Smile
Въпросът на Илияна за наръсената захар при пълнежа и мен ме е занимавал. Някой пробвал ли е наистина и дали се отразява на втасването?

# 724
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Аз съм ръсила захар , не пречи на втасването , но трябва хубаво да се затвори във фитила захарта , защото ако излезе се карамелизира и козунака става лепкав отвън и прегаря по-лесно , а това не ми харесва.

# 725
  • Мнения: 1 934
Еликсир, и аз да изкажа благодарности към теб -фен съм на козунаците ти   bouquet

Не че на другите са по-лоши, напротив, но не ги докарвам техните. Обаче съм си втълпила, че има ли кисело мляко в рецептата, ми се получава от раз  Wink

# 726
  • Мнения: 74
Кливия, пробвай козунака на Елексир със сметана-просто е невероятен.Аз също съм фен на нейните рецепти , но този е невероятен!!!!!!!

# 727
  • София
  • Мнения: 7 924
Момичета и момчета, търся сполучлива рецепта за козунак БЕЗ ЯЙЦА  и по възможност да става в машина за хляб.
Благодаря предварително  bouquet

Ами просто махнете яйцата.
Заменете ги с пропорционално количество пълномаслено мляко (сметана или кисело мляко) и около едно супена лъжица нишисте (може и без него ако нямате).
Месете малко по продължително.

Ето ТУК пък има една рецепта за напълно постен козунак, в която съм заместил яйцата със соево брашно.

# 728
  • Мнения: 836
Някой правил ли е козунака със сметана на Еликсир със суха мая? С тази на кубчета нещо не се разбираме винаги и не ми се рискува точно сега.

# 729
  • Мнения: 79
Здравейте! Не ми се смейте за тъпия въпрос, но за пръв път ще меся козунак.  Blush
В рецептата по която ще го правя, пише че се слага 1куб. мая за 1кг. брашно. А върху кубчето мая която взех, пише че е за 2кг. брашно. Това значи ли, че трябва да я разделя наполовина или да си я разтворя цялата? Забравих да напиша, че кубчето е 42гр.

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 12:28 от soft

# 730
  • Мнения: 307
Момичета и момчета, търся сполучлива рецепта за козунак БЕЗ ЯЙЦА  и по възможност да става в машина за хляб.
Благодаря предварително  bouquet

Ами просто махнете яйцата.
Заменете ги с пропорционално количество пълномаслено мляко (сметана или кисело мляко) и около едно супена лъжица нишисте (може и без него ако нямате).
Месете малко по продължително.

Ето ТУК пък има една рецепта за напълно постен козунак, в която съм заместил яйцата със соево брашно.

Благодаря, дядо хаджия, ще споделя резултатите. Peace

# 731
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте! Не ми се смейте за тъпия въпрос, но за пръв път ще меся козунак.  Blush
В рецептата по която ще го правя, пише че се слага 1куб. мая за 1кг. брашно. А върху кубчето мая която взех, пише че е за 2кг. брашно. Това значи ли, че трябва да я разделя наполовина или да си я разтворя цялата? Забравих да напиша, че кубчето е 42гр.

Вземи само половината от това кубче мая. Винаги трябва да се съобразяваш с указанието на пакета.
Ако маята е предвидена за 2 кг брашно, а ти я сложиш на един килограм, рискуваш козунака ти да мирише силно на мая, което  е доста неприятно.

По принцип тези 42 gr при нас са за 1 кг, но щом на този пакет така пише, тогава се съобрази с указанието на пакета.

# 732
  • Мнения: 79
Здравейте! Не ми се смейте за тъпия въпрос, но за пръв път ще меся козунак.  Blush
В рецептата по която ще го правя, пише че се слага 1куб. мая за 1кг. брашно. А върху кубчето мая която взех, пише че е за 2кг. брашно. Това значи ли, че трябва да я разделя наполовина или да си я разтворя цялата?

Вземи само половината от това кубче мая. Винаги трябва да се съобразяваш с указанието на пакета.
Ако маята е предвидена за 2 кг брашно, а ти я сложиш на един килограм, рискуваш козунака ти да мирише силно на мая, което  е доста неприятно.

Много благодаря!   bouquet

# 733
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте! Не ми се смейте за тъпия въпрос, но за пръв път ще меся козунак.  Blush
В рецептата по която ще го правя, пише че се слага 1куб. мая за 1кг. брашно. А върху кубчето мая която взех, пише че е за 2кг. брашно. Това значи ли, че трябва да я разделя наполовина или да си я разтворя цялата?

Вземи само половината от това кубче мая. Винаги трябва да се съобразяваш с указанието на пакета.
Ако маята е предвидена за 2 кг брашно, а ти я сложиш на един килограм, рискуваш козунака ти да мирише силно на мая, което  е доста неприятно.
Много благодаря!   bouquet

По принцип при козунака можеш да вземеш малко повече от половината кубче, около 1/3 от другата половина, но не повече. Аз лично в последно време слагам толкова мая, колкото е указана на пакета и пак се получава, явно зависи и от качеството на маята.

# 734

Общи условия

Активация на акаунт