Отговори
# 15
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Не само домашните кучета са проблем . Но с домашните се има очакването за някакъв контрол и отговорност .  Помярите има мегдан да ги съберат ,а пуснатите домашни ?

# 16
  • Мнения: 4 668
Помярите има мегдан да ги съберат
Аз съм загубила надежда  Confused

# 17
  • Мнения: 1 788
Как ли?!
Като се забрани отглеждането на кучета в градска среда.  Mr. Green
Друг начин, нормален и приложим за уважаемия сънародник май няма...

# 18
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Е по тази логика могат да се забранят 1001 неща  Mr. Green свързани с интересите на хората и ...свободите им  Mr. Green Wink

Айде да не сме толкова лоши ,макар ,че май си извоювах име на кучемразка  Mr. Green Нека имат хората кучета ,ама преди това да се сдобили с отговорност .

# 19
  • Мнения: 5 710
Днес гледах наредбата на общината за дом животни, много е хубава и много ясно всичко е казано. настояването ви по-скоро трябва да е за осигуряване на контрол

след 9 и преди 18 е забранено да се разхождат домашни животни в паркове и градинки извън обозначените и определи разрешени за това места.

В случаят освен да се извика полиция, да се предизвика скандал и тн

 (2) Забранено е разхождането на животни:
 1.  На територията на детски градини и училища.
 2.  На територията на здравни заведения.
 3.  На територията на детски площадки.
 4.  На територията на градските паркове и градини за времето от 9,00 до 18,00 часа.  Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.


http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508
Днес гледах наредбата на общината за дом животни, много е хубава и много ясно всичко е казано. настояването ви по-скоро трябва да е за осигуряване на контрол

след 9 и преди 18 е забранено да се разхождат домашни животни в паркове и градинки извън обозначените и определи разрешени за това места.

В случаят освен да се извика полиция, да се предизвика скандал и тн

 (2) Забранено е разхождането на животни:
 1.  На територията на детски градини и училища.
 2.  На територията на здравни заведения.
 3.  На територията на детски площадки.
 4.  На територията на градските паркове и градини за времето от 9,00 до 18,00 часа.  Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.


http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36



Тази наредба е малко остаряла, пише, че е отменена в частта, отнасяща се за придобиване, притежаване и отглеждане на животни-домашни любимци с Решение № 379 по Протокол № 92 от 23.06.2011. Новата съм я цитирала на предишната страница - http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=138

Всъщност, частта, която си цитирала е почти непроменена (отпадат разрешените часове), обаче има добавено
(3) Разрешено е преминаването на кучета - домашни любимци през градските паркове и градини, които не са определени със заповед от районния кмет, при спазване изискванията на чл.13, т.1 от настоящата наредба., т.е. вързани на повод до 1,5 метра.

Определено контролът и санкциите са това, което ни трябва, без тях всички ще продължават да си правят каквото си искат.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 883
Пълна подигравка. Всички ще "преминават".

# 22
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Пълна подигравка. Всички ще "преминават".
И преминавайки ще препикаят я количка, колело или пързалка/катерушка/пясъчник или ще се изходат, а стопанина ще се направи на ни чул ни видял!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
Нали не очаквате, че кучетата ще прелитат до местата за разходка? Не във всички паркове има възможност да се заобиколи, за да се стигне до тях, понякога трябва да се премине през самия парк.

И преминавайки ще препикаят я количка, колело или пързалка/катерушка/пясъчник или ще се изходат, а стопанина ще се направи на ни чул ни видял!

А вие виждали ли сте куче да препикава количка или колело? Аз не съм.

# 24
  • Мнения: X
За мен единствената приемлива алтернатива е местата ,които са определени от общината в районите и парковете да са абсолютно плътно оградени тип " клетка" . Намирам това за най-добро поради факта,че се избягва контрола над ситуацията да е в човешки ръце  , отива на това определено оградено място пуска си добичето и ако иска да му събира отпадъците - ако иска не , утре като дойде пак там ,защото няма право на друго място - той ще си гази в помията . Ако иска да го пуска , ако иска не - има ограда не завися по никакъв начин от чувството му за отговорност !!! И това не е само моя приумица , в много страни е така . Би трябвало по закон и в България да е така . Просто посочени някакви места за кучета без ограда за какво са ни ? Кой точно ще попречи на кучето да премине там където не му е позволено ??? Разбирам,че кучето се нуждае от движение , както и аз и детето ми и всички живи същества, но нека там където кучето може да се пуска да бъде локализирано и абсолютно плътно оградено сиреч обезопасено за околните независимо колко благи и готини кучета има  Wink
Това според мен е възможното решение. Специално за нашия парк има няколко подходящи места. Но пак опираме до добрата воля на собствениците, на която не можа да се разчита на сто процента, ако няма съпътстващ контрол на граждани и контролни органи. Вчера пак имахме поредната разправия относно един дружелюбен булдог, който ходеше да души дечицата на най-оживеното място ... пуснат без каишка между току-що проходилите мъници. Родителите не смееха да се обадят, а собственикът реагира и сложи каишка на кучето, едва след като един скандалджия-баща с крясъци въведе някакъв ред. За кратко.

Нали не очаквате, че кучетата ще прелитат до местата за разходка? Не във всички паркове има възможност да се заобиколи, за да се стигне до тях, понякога трябва да се премине през самия парк.
Аз не очаквам да прелитат, а поне да стигнат до мястото на каишка.

# 25
  • Мнения: 5 710
Jarrita, благодаря, вчера търсих къде бях чела за 1,5м повод и сега разбрах, че съм гледала старата наредба!

Този текст не ми е много ясен:
 1. На обществени места да води кучето - домашен любимец винаги и задължително на повод до 1,5 м., а при кучета - домашни любимци над 10 кг. на неразтеглив повод до 1,5 м. или с намордник.


моето е под 7 кг, и трябва да го държа на до 1,5 м повод, което ме устройва, но не разбирам защо тогава се продават разтегливи поводи изобщо, има и 10 метрови

и друго при големите кучта излиза, че многа да го пусна с намордник да ходи без повод, което ми е странно

Къде да намеря разрешените места в Триадица?




# 26
  • Мнения: 8 942
Ох, това ми е много, много болна тема.
Пожелавам успшех на авторката!

Мечтая си, когато няма да има бездомни кучета и когато домашните ще се водят на каишка винаги, за намордник не мога да си мечтая да ползват. Мечтая си да има във ввсеки квартал място където да си ги разхождат, мечтая си стаопаните да им събират изпражненията.

***

Вчера в автобус 204 се качи момиче с далматинец.
Да има право да е с кучето в автобуса, тя разпалено го обясняваше, отиваше на тренировка, кучето и било породисто, с паспорт, с няколко имена, участва на състезания. Да, обаче трябва да се вози с намордник в градския транспорт. Аз бях с дъщеря ми, а в автобуса имаше още 3 деца на нейната възраст. Кучето мирише. Ще кажете, кво толкова. Големите се обръщат, мълчат. Да ама децата не. "Мамо, на какво мирише, кучето наакало ли се е?".  Е не се беше ... ама мирише. Освен това се катереше по седалките. Е неприятно ми е. Гадно ми е. Лигави се и мирише. Трябва ли при положение, че си плащам и то не евтини билети за автобуса, да ми се катери куче без намордник по главата, било то и породисто с паспорт.

Не съм лигла. Ама ми писна от лайна по улиците, пуснати кучета, които не хапят и са супер добрички Wink Писна ми, когато водя дъщеря ми на градина, тя да брои колко акита има по улицата.

Правя забележка на всеки с пуснато куче на детската площадка. И какво? Отнасям си по една ... дълга и  толкоз.


....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 508

Къде да намеря разрешените места в Триадица?


http://www.sofia.bg/okolna_sreda.asp?title=%CE%EA%EE%EB%ED%E0%20 … mp;sub_open=45558

Тук може да се видят всички места по райони в София. В Триадица са всички междублокови пространства, без детските площадки, Южен Парк 2-ра част, зад музея "Земята и Хората" и Южен Парк 4-та част, поляната под басейна на Правителствена болница.

# 28
  • Мнения: 5 710

Къде да намеря разрешените места в Триадица?


http://www.sofia.bg/okolna_sreda.asp?title=%CE%EA%EE%EB%ED%E0%20 … mp;sub_open=45558

Тук може да се видят всички места по райони в София. В Триадица са всички междублокови пространства, без детските площадки, Южен Парк 2-ра част, зад музея "Земята и Хората" и Южен Парк 4-та част, поляната под басейна на Правителствена болница.

Благодаря ти!

Трябва да й премеря повода, но ми се струва, че при моята височина ( 1,76) кучето ще го настъпвам  Grinning Интересно как са го определили този метър и половина

# 29
  • София
  • Мнения: 1 508
Те в началото планираха да го направят 80 см, обаче са се отказали. А аз си скъсих един повод, и все още си го пазя с тази дължина, че не се знае кога пак ще им хрумне да го скъсяват. А на 80 см едно дребно куче направо ще бъде обесено, или собственикът ще се изкриви за цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт