СЕПТЕМВРИ е далече, но чакаме със нетърпение малкото човече!

  • 27 815
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 175
smiley_girl миличка организма сам се пребори без дори да пия нито един парацетамол, заклевам се.. не се шегувам  Peace Не случайно ви казвам, че когато човек се храни здравословно организма и имунитета става много по силен и успява да се пребори сам. Освен многото и разнообразни плодове и зеленчуци който ям, от половин година захвърлих бялата захар и е замених с кафява, олиото със зехтин екстра вържин, никакви запръжки...или поне избягвам да правя във манджите, белия хляб го замених с пълно-зърнест,маргарина го замених с безсолно масло, натурални  сокове си купвам само без добавена захар, без консерванти и оцветители и още много такива неща...
Често купвам и органични продукти. Не искам да изглеждам като някоя глезла или префърцунена флиорца и аз съм човек и понякога ми се преяждат  боклуци като чипс, снаксове, пица  обичам МакДоналс, КФС, и всички от този род вредни храни  Crazy просто го правя рядко и умерено.
Всичко това е защото преди половин година напълно осъзнах, че човек е това което яде....ако се храня както преди безразборно ..няма да доведе до нищо хубаво. Лошата храна води до лоши неща. Компромиси с храната гледам да не правя. Домашната храна е за предпочитане, но по важното е как е приготвена  Peace
Milena_87 мен от 7 седмица  до сега ме гледат само на коремен екограф, като преди това се наливах яко с вода   Simple Smile но в началото ме предупредиха, че ако не се вижда през коремен ще се наложи вагинален и дали нямам против  Laughing е ама то как да имам...щом ще си видя бебето...друго няма значение  Simple Smile
ro6li4ka не се тревожи, не мисля че тази еднодневна реакция би навредила на бебче  Hug
mozy  добре дошла  Simple Smile
F.a.t.e. честит втори триместър  newsm68 newsm53
anghella избягвам е, единствено сутрин си топля млякото, като докато работи гледам да не съм до нея. За това съм се спряла и на стелиризатор които е електрически а не за микровълнова  Crazy

# 46
  • Мнения: 2 802
момичета, исках да ви питам, някой ползва ли микровълнова? знам, че много ги отричат - вече не смея да си топля млякото в нея, за да не избяга калция за бебо и затова ползвам котлона  Crazy

Както и преди, така и сега не съм спирала да я ползвам  Heart Eyes Знам, че не е хубаво, но не мога за всяка чаша мляко или кафе да пускам котлона, който загрява след 15 минути  Mr. Green

F.a.t.e. честит втори триместър  newsm68 newsm53

Мерси  bowuu Hug Hug Hug

# 47
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, да се включа и аз в темата. Искам да споделя, че открих лек за мигрената  Mr. Green, не е много здравословен ама по-добре от хапчета. Като ме заболи и изпивам една чаша кока-кола  Mr. Green. А наскоро започнах да пия и зелева чорба, много добре ми действа на кръвното, защото моето е много ниско. Иначе нищо не ми се яде, гладна съм обаче нищо не ми се яде, може би само плодове и зеленчуци, и сирене. Даже съм отслабнала малко, а лежа по цял ден в къщи. Ако отида на работа съвсем ще се стопя, защото там е много динамично и обикновено лятото свалям по 5 кг. Стискайте палци да ми продължат болничния. Обаче вие чувствате ли се отпаднали? Незнам дали заради кръвното ама чувствам една слабост постоянно.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте Simple Smile
От известно време само ви чета , даже и не ми се пише  Confused Голям мързел ме е налегнал, голямо нещо. Все гледам да съм полегнала, нищичко не ми се прави.
За микровълновата, ползвам си я най-редовно и не мисля да я спирам даже.
На 7.03 съм на БХС , дано всичко е наред.
Лек ден на всички  Hug

# 49
  • Мнения: 175
sentex и аз бях така две седмици и открих, че и на мен само колата ми помагаше, но избягвай да пиеш повече от чаша  Simple Smile зелевата чорба на мен за гаденето ми помагаше  Rolling Eyes Сега вече съм по добре, и кръвното и пулса ми се нормализираха. дано и при теб скоро се оправят нещата  Hug

# 50
  • Варна
  • Мнения: 773
sentex аз кола не пия , но ще се възползвам ако пак ме зацепи главата  Wink Месото също напоследък нещо го избягвам. Ядат ми се предимно сирене и зеленчуци.

# 51
  • Мнения: 4
олекна ми като споделихте за микровълновата  Hug тук в Украйна всичко е на газ, котлоните, фурната - за 1-ви път видях фурна на газ - парното и водата също - май ще продължа да си ползвам котлона - на газ става бързо  Thinking

eva_82 - признавам, че даже и не знаех какво е ел.стерилизатор - видях в нета - май ще трябва да тръгна на лекции за бременни, че ще гледам като извънземно като се роди малкото  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 478
sentex  тая умора е напълно нормална...аз се чувствам направо като парцал...а нещата се влошават когато само лежиш и спиш...аз имам чувството че съм изпаднала в зимен сън...ама майка ми вчера ми се скара че така неможе и трябва да почна да се разхождам защото това лежане и мързелуване по цял ден хич не е полезно...и си мисля да я послушам и от днес (или може би утре ) да почна да правя мънички разходки из квартала да добия малко тонус...а за микровълновата не знам защо може да е вредна...лъчите са вредни за човека ако се облъчва с тях, но на самата храна какво да и стане...аз поне доколкото знам принципа на действие вълните само карат молекулите  да вибрират и така от тая вибрация се образува топлина която стопля храната...значително по практично е и икономично от топленето на котлон особенно ако е някой архаичен дето загрява след половин час...пък и като ни покоси бременния мозък нямате идея колко неща се забравят на котлона и така си загарят  Laughing

http://hamhum.net/content/view/86/84/

Аз за тая алергична реакция имам двама заподозрени единия е разбит хайвер (ама не знам от каква риба е ), а другия е едно лекарство цистостоп рапид което доктора ми изписа щото май имам няква бактерия в урината и да се преборим с нея в зародиш (това лекарство е някакво билково листа от бреза и американска червена боровинка) и не знам кое от двете е ама и двете съм ги спряла пък на 13ти като ходя при доктора ще искам да погледне бебче как е и дано всичко е наред Simple Smile

# 53
  • Мнения: 175
На който му се чете http://www.segabg.com/article.php?id=335963
Дали са опасни микровълновите? http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/2146-microvylnovi-furni-pechki.html
Това е отностно радиацията:
Скрит текст:
Радиация

Съществуват два вида радиация - не йонизиращата от домакинските уреди и телевизорите и йонизиращата от рентгеновите лъчи. Невъзможно е да се избегне радиацията, която излъчват различните уреди за бита, микровълновите фурни, телевизорите, телефоните. Ефектът от прекалено високите нива на такава радиация може да се изрази в генетични увреждания, спонтанен аборт и вродени дефекти. Вземете следните мерки:
Не гледайте телевизия на по-малко от 1,5 м.
При включена микровълнова фурна стойте на около 1 м от нея.
Проверете дали микровълновата фурна се затваря добре, като поставите от вътрешната страна на вратата хартиена салфетка и след това затворите вратата. Опитайте се да издърпате хартията навън. Ако това е възможно, значи вратата не се затваря добре и уплътненията трябва да се сменят.
Не стойте продължително време зад гърба на монитора, откъдето идва основната радиация. Ако работното Ви място е така разположено, че към Вас е насочен гърбът на монитора на Вашия колега, най-добре е да се изместите.
Въпреки, че няма сведения за вредното влияние от копирните машини, огранич
ете времето, което прекарвате и около тях.
Йонизиращата радиация пък е свързана с облъчването на тялото с рентгенови лъчи. Тя е опасна за Вашето бебе. Избягвайте я.

Добре е да бъдем информирани и вече всеки сам  да си предценява как да живее  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 67
Здравейте,

Отдавна не съм влизала и не мога да ви изчета- толкова много сте изписали Grinning.
Надявам се всички сте добре и неразположенията от първия триместър отминават. Аз в петък за последно бях на работа. До 15 март съм в платен отпуск и после започвам с болничните- така ще е до края. В сряда съм на преглед при моя доктор, за да разбера кога ще влизам за серклаж в МД.
Миналата седмица бях в МД на ЖК- записах се при някакъв д-р Майсторов, който ми вдигна кръвното и си тръгнах от там бясна. Още февруари, когато се записах му обясних на въпросния лекар, че ми трябва там да ми вървят единстевно документацията по ЗК и ще ми трябва, за да ми издава болнични- нищо друго не искам от него. Той се съгласи и сега като бях на 1-ви Март ми даде направления за изследванията кръв, урина, спин , васерман, измери ми обиколката на корема, дадох му резултати от цитонамазка и микробиология, които си бях правила да ми ги запише там в картона, гледа ме на Уз. .. Дотук добре, обясних му, че понеже не знам точно кога ще влизам за серклаж, ще трябва да ми издаде болничен от 16 март, защото тогава ми свършва отпуската. Той каза да отида на 16-ти, ще издаде болничен, но ще трябва да платя за него 20 лева #Crazy. Полудях- питам го на какво основание ще ми иска пари, обяснявам, че миналата си бременност от 13-тата седмица съм я карала в постоянни болнични, пак от ЖК  в МД, че само съм ходела на 30 дена и сестрата без мрънкане и въпроси даже ми е издавала болничните, за които една стотинка не съм платила...
А този най-нагло ми заяви, че това щяло да ми се води извънреден преглед преди следващата ми ЖК, която е в края на март. И после щял да ми измести консултациите за след изтичане на болничния и така следващите болнични нямало да ги плащам. Аз му казах, че искам да ми проведе следващата консултация тогава на 16 март, ми не, не можело- те се правели на 4 седмици, мойто било извънреден преглед. Да съм ходела да питам началника на ДКЦ-то, ако не съм вярвала и такива простотии...
Преди 3 години се бях записала на ЖК в МД при един Коларов. Той си вършеше работата, колкото да не е без хич що се отнася до прегледите, но сестрата при него си ми пишеше болничните без копче да ми каже...
Надявам се да ме вкарат тези дни за серклаж, за да ми почне първия болничен директно от отделението "Рискова бременност".
Други майчета, които ползват болничен- може ли да споделите дали са си позволявали да ви искат

пари, а ако има момичета, които са записани на ЖК в МД- споделете от кой сте доволни, ще го сменя този наглец.

# 55
  • Мнения: 2 802
Sapfira 1 Мога само да те успокоя и да ти кажа, че и аз вече си платих първият болничен - 15 лева.
Миналата година когато бременеех, също от третия месец излязох в болничен, но доки, който ме следеше си имаше ЛКК и не ми е искал пари. Този при когото ходя сега няма комисия. Аз знаех от самото начало, а той ми обасни къде могат да ми дадат болничен и че няма да е безплатен. Съгласих се разбира се, какво да правя. Въпреки, че ми даде талон по ЗК, отих в държавна болница - не им попречи да ми вземат парите. Примирявам се в името на спокойствието си и така.

Успех и серклажа да мине леко  Praynig Hug

# 56
  • Мнения: 2 096
Микровълнова по принцип ползвам само за размразяване екстремно или за 10-20 сек претопляне на вода..anghella прясното мляко по принцип не е най-добрия източник на калций за теб или за бебето. Потърси по надежден източник.
Умората на мен започна да ми отминава по малко, треперенето и втрисането също..

# 57
  • Мнения: 67
FATE,

Не е проблемът в тези 20 лева- просто като знам колко ми се удържа от заплатата за социално осигуряване, здравни, ДОД и всякакви тем подобни тъпанарщини и ме хваща бяс. Така или иначе аз до този псевдолекар не съм опряла- ходя си на частно при този, който ще ми прави серклажа, ще ме изражда и съм спокойна, че този човек следи абсолютно всичко необходимо и съм в сигурни ръце. Мисълта ми е, че за моето спокойствие и сигурност съм избрала да си плащам, но това, което ми се полага- държа да си го получа. В тая държава само циганите имат права...
Може би миналия път не са ми искали пари, за да си измислят причина, поради която трябва да съм в болничен, защото първият ми беше от серклажа. По нататък просто ходех в ЖК и ми даваха още 30 дни, още 30 дни и така докрай. Така или иначе аз имам конизацио, заради което съм рискова именно откъм скъсяване или пролабиране на шийката- така че няма и какво толкова този да ми мисли диагноза- аз си имам патология. Затова се инатя така и не мисля да им давам каквито и да било пари- това е изнудване... Ще го сменя категорично- просто искам ЖК-то да ми се води в МД, защото там ще раждам и така е по-удобно- там да ми върви всичко. Не искам да натоварвам никого повече, че станах сигурно досадна. Хубав ден на всички, прегръщам ви виртуално Hug.

# 58
  • Мнения: 4 737
Здравейте и от мен  Blush тихичко да се промъкна при вас  Flutter

# 59
  • Мнения: 2 802
Здравейте и от мен  Blush тихичко да се промъкна при вас  Flutter

Здравей и добре дошла  Hug

Sapfira 1 Много добре те разбирам, но такова е положинето в повечето болници Tired Смени си лекаря по ЗК и си намери такъв, който има комисия за издаване на болничен. Тогава предполагам няма да се налага да те цедят допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт