Трудова борса и обезщетение

  • 244 092
  • 1 706
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 622
Къде да са го обявили?Ако не са представили все още в НАП заповедта за прекратяване на трудовия ти договор, може и да се разберете нещо.Връчиха ли ти заповедта за освобождаване от работа?

# 46
  • Мнения: 26
Здравейте,
току що пресметнах, че до деня на напускането ми ще имам 8 месеца и половина стаж на последната ми работа, ужас.
Няма да мога да се регистрирам на борсата, нали?
Няма да мога да взема парично обезщететние....

А преди това работили ли сте на друго място и кога?

# 47
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Връчиха ми заповедта.Опитах да се разбера сега по телефона, утре ще помислят.

Работила съм, но имам прекъсване от около 2 години.Сега съм в болничен.

# 48
  • Мнения: 2 622
Нещо не разбрах, може би.Хем си в болничен, хем са ти връчили заповедта...Всъщност, от коя дата те освобождават?Защото на борсата трябва да се регистрираш в 7-дневен срок от датата на прекратяване на договора.

# 49
  • Мнения: 26
Дори и да са пуснали прекратяване към НАП, може да пуснат нов договор за 2-3 седмици или да се осигурявате към друга фирма (на някой познат ).
Считано от коя дата е прекратен договорът? И как така по време на болничен освобождават?   newsm78

# 50
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Момичета, извинете че не обясних правилно.
Ами стана така, че ми връчиха заповедта още в деня на написване на молбата.Защо беше това бързане - мигновено. Пък после се разболя веднага детето ми и си останах в къщи в болничен.
Днес ще видя дали ще съгласят да бъде с по-късна дата.

Забравих да ви благодаря за отговорите и помоща Hug

# 51
  • Мнения: 2 622
Доколкото съм запозната, не могат да те освободят от работа докато си в болничен.Но това е някакво недоразумение-хем са ти дали заповед за освобождаване, хем ти признават болничния.Те, работодателите ти, наясно ли са,че си в болничен?

# 52
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Ами те ми дадоха заповедта и аз от другия ден съм в болничен. В деня на написване на молбата и връчването си бях на работа. Детето ми се разболя и останах от другия ден/от петък мин. седмица/

# 53
  • Мнения: 2 622
Добре де, заповедта от коя дата е?Те знаят ли, че си в болничен, ще ти го изплатят ли?Имаше някаква клауза, че болнични се изплащат  определен период след освобождаването, но не съм сигурна как точно стоят нещата.Ако държиш да се регистрираш в БТ, трябва да проучиш нещата по-детайлно.

# 54
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Сега ще прочета заповедта отново, че тия дни бях много притеснена Tired
Заповед от 23.01, а договора се прекратява от 01.02. Това е.

Последна редакция: ср, 29 яну 2014, 09:20 от Hushpuppy

# 55
  • Мнения: 26
Момичета, искам да ви питам нещо, но да не пускам нова отделна тема за това, така че:
Пуснаха ми предизвестие за освобождаване от работа по чл.328, ал.1, т.2 (съкращаване на щата) още на 02.01.2014г. Остават ми още няколко дни до края и мисля да се регистрирам на борсата, за да получа обезщетение за безработица и имам 2 конкретни въпроса:
1. Имам над 3 години трудов стаж с прекъсвания, като на последната работа съм от 11 месеца и съм ползвала такова обезщетение през юли 2011г. само за 4 месеца, дали ще имам право изобщо отново на такова обезщетение сега?
2. Дължат ли ми някакви други обезщетения след като не можах да си намеря друга работа през този месец, какви ще са те, ако има и как изобщо се процедира? Какви документи и къде се попълват и при кого се носят? В предишни постове четох, че има някакво от 1 работна заплата, но хич не разбрах как става? Може ли някой да ми обясни подробно? Ще съм ви мноого благодарна! Мерси!

# 56
  • Мнения: 2 622
Е, това е друго нещо,ще ти изплатят болничния поне.

# 57
  • Мнения: 26
Сега ще прочета заповедта отново, че тия дни бях много притеснена Tired
Заповед от 23.01, а договора се прекратява от 01.02. Това е.

01.02.14 все още не е дошъл и следователно все още се водиш, че работиш и не са подали прекратяването в НАП. Нека да ти издадат нова заповед с по-късна дата (докато станат 9 месеца) и тогава да ти пуснат прекратяване.

# 58
  • Мнения: 26
Момичета, искам да ви питам нещо, но да не пускам нова отделна тема за това, така че:
Пуснаха ми предизвестие за освобождаване от работа по чл.328, ал.1, т.2 (съкращаване на щата) още на 02.01.2014г. Остават ми още няколко дни до края и мисля да се регистрирам на борсата, за да получа обезщетение за безработица и имам 2 конкретни въпроса:
1. Имам над 3 години трудов стаж с прекъсвания, като на последната работа съм от 11 месеца и съм ползвала такова обезщетение през юли 2011г. само за 4 месеца, дали ще имам право изобщо отново на такова обезщетение сега? Имаш право на 4 месеца по 7.20лв на работен ден

2. Дължат ли ми някакви други обезщетения след като не можах да си намеря друга работа през този месец, какви ще са те, ако има и как изобщо се процедира? Какви документи и къде се попълват и при кого се носят? В предишни постове четох, че има някакво от 1 работна заплата, но хич не разбрах как става? Може ли някой да ми обясни подробно? Ще съм ви мноого благодарна! Мерси! Дължат ти обезщетение в размер на една брутна работна заплата за срок от един месец след освободжаването. За да ти бъде изплатено обезщетението от работодателя трябва да си попълниш молба в свободен текст, че искаш да ти бъде изплатено обезщетението по чл.222 ал.1 от КТ. Тази молба + трудовата книжка ги носиш във фирмата. Но това трябва да го направиш след като изтече срока на обезщетението. Т.е в началото на м.Март.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 122
Момичета, искам да ви питам нещо, но да не пускам нова отделна тема за това, така че:
Пуснаха ми предизвестие за освобождаване от работа по чл.328, ал.1, т.2 (съкращаване на щата) още на 02.01.2014г. Остават ми още няколко дни до края и мисля да се регистрирам на борсата, за да получа обезщетение за безработица и имам 2 конкретни въпроса:
1. Имам над 3 години трудов стаж с прекъсвания, като на последната работа съм от 11 месеца и съм ползвала такова обезщетение през юли 2011г. само за 4 месеца, дали ще имам право изобщо отново на такова обезщетение сега?
2. Дължат ли ми някакви други обезщетения след като не можах да си намеря друга работа през този месец, какви ще са те, ако има и как изобщо се процедира? Какви документи и къде се попълват и при кого се носят? В предишни постове четох, че има някакво от 1 работна заплата, но хич не разбрах как става? Може ли някой да ми обясни подробно? Ще съм ви мноого благодарна! Мерси!

След като имаш 11 месеца на ТД след последното ползване на борсата мисля, че ще може да ползваш и сега.
За изплащане на заплата би трябвало да ти платят заплатата за месеца + още една заплата. Друго не ти дължат след като е съкращаване на щата.

Общи условия

Активация на акаунт