Кърмене и 90-дневна диета - тема 2

  • 41 565
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 307
Момичета да ви питам кога може да се яде ЕЛДА и кога може да се яде ЗЕЛЕ в кои от дните и с какво се съчетават?

# 736
  • Мнения: 98
Елда във втория ден- варива, зелето може първите три дни овкусено на салата или сготвено. В плодов може зеле без да го овкусяваш!

# 737
  • Мнения: 307
Диетична много ти благодаря.
Зеле няма да ям в плодовия ден, обаче за другите дни на салатка с морковки е супер идея Simple Smile

# 738
  • Мнения: 508
Преди се мерех всеки ден и се радвах на резултати. После реших на 4 дни да се меря. Чаках с нетърпение да видя резултатите след плодовия и какво да видя... даже плюс 400 гр. А и голямата ми щерка ми вика "Мамо, корема ти е като на бременна" Sad Страшно "насърчително" ми подейства, ама продължавам напред. Дай Боже скоро пак да има резултат. Но все още си ме гони глад, не знам кога ще свикна с този режим

# 739
  • Мнения: 98
Кателинка, увеличи количествата щом си гладна! Смисъла на режима е да си сит, ако гладуваш е нормално да не сваляш. Организма се застрахова и не си дава мазнините! Яж бавно, докато си сита. Аз ям много бързо и с времето успях да си определя количеството, което ми е необходимо, за да не съм гладна!

Днес варива:
З: грейпфрут
О: ориз с гъби, салата от нахут и печени чушки и филийка хляб
В: 1/2 ориз с гъби и зелена салата
Успешен ден!

# 740
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен поредната кърмачка с проблеми с теглото. От 7 дни съм на този режим на хранене а кантара не мърда (но при мен свалянето на кила винаги е било бавно и трудно). Сутрин си хапвам обаче овесени ядки заради кърмата, бебка е на 4 месеца и половина и искам още да я кърмя. И още нещо пия бирена мая, пак заради кърмата, установих че ми действа лактогонно. Мислите ли че това нарушава режима и забавя процеса на сваляне, все пак е хранителна добавка?

# 741
  • София
  • Мнения: 131
Момичета, връщам се при вас Simple Smile Почти не кърмя де (както казвам кърмим се като е жаден, не като е гладен), но с вас ми е добре, че в друугата тема са много строги, пък и рязки и груби понякога. Плюс това аз не съм от най-най стриктните..

Исках да почна от днес, но се оказа, че нямам съответните продукти у дома, така че утре ми е ден 1. Да видя как само се преправяше лентичката..

Синапова, за елдата аз имам една отлична рецепта, която ми е мнооооого вкусна. Вечерта преди съответният ден я изплаквам и заливам с гореща вода в едно бурканче (1/3 съоношение). Като решиш да хапваш добавяш царевица от консерва и малко нарязани маслини - мнооого е вкусно. А като имаш гости или не си режимна можеш да добавиш и риба тон - става много приятна салата. Бързо и вкусно. иначе елдата може и с гъби да я съчетаваш. Аз по принцип гъби много обичам и си ги ям всеки ден, без плодовият.

# 742
  • Мнения: 508
Цитат
Публикувана от: диетичната
Вмъкни Цитат
Кателинка, увеличи количествата щом си гладна! Смисъла на режима е да си сит, ако гладуваш е нормално да не сваляш. Организма се застрахова и не си дава мазнините! Яж бавно, докато си сита. Аз ям много бързо и с времето успях да си определя количеството, което ми е необходимо, за да не съм гладна!

Благодаря, ще опитам така, а аз си мислех, че не трябва да прекалявам с количеството.
Днес малко ще я поразваля диетата, в смисъл, че ще ям като разделно хранене, но не както ми се пада за деня, защото съм рожденичка.
А иначе сутринта пак бях мръднала нагоре, а не надолу Sad

# 743
  • София
  • Мнения: 131
Синапова утре си на белтъчен, до колкото разбрах, така че ще вървим заедно вече Simple Smile ще се опитам да си направя меню за първата четворка, да видим дали така по-лесно ще се спазва режима.
Мислех да почвам от другата седмица, че в събота съм рожденничка и ще празнувам в суши ресторант, ама вчера си купувах дрехи в Х&М и ми е тъпо, че съм 44 р-р, трябва да сваля до 40 задъжително колкото се може по-скоро, и после и фитнес да почна..

# 744
  • Мнения: 98
Кателина, ЧРД! Много здраве и късмет ти желая! И да си слаба и обичана!

# 745
  • Мнения: 307
Плежърче Ние сме със седмично меню цялото семейство и аз така го съобразявам с диетата. Утре ще правя една пуешка супа, ще си отделя за мен и ще сложа за домочадието и картофи.
Вдругиден ще правя ориз със гъби
четвъртък пица със зеленчуци, а за останалите и със саламче и сирене и екстри
петък (кюфтета, че най-малко ме изкушават и ще ги взема готови или моя мъж ще си купува каквото му харесва)
Събота печено пиле

Днес съм много критична с кърмата. Лили плаче. Коце се опита да и пробута аптамил и тя ревна и се разсърди. Рева "помощ в циците на мама няма мляко помощ"   Накрая склони да пие замразена кърма реши, че все пак е по-добре от аптамила.

# 746
  • София
  • Мнения: 131
Вие така добре се кърмехте... защо не поизчакаш още малко с режима? Аз съм ясна работа, кърма йок, ама ти?

# 747
  • Мнения: 508
Здравейте!
Слава Богу най-сетне днес има раздвижване на килограмите надолу, след дооооооста дълъг застой. Така е доста по-насърчително.

# 748
  • Мнения: 307
Мъжо каза, че съм свръх дебела и не ме харесва такава. Ние пак се кърмим тя отказва АМ. Колкото има толкоз. От вчера яде и следобедна закуска каша. Все за едно сутрин и вечер ще има.

# 749
  • София
  • Мнения: 131
Мъж ти да си гледа работата. Как ти казва такива работи? Не стига, че и така ти се намаля самооценката след раждането, чустваш се като парцал, недоспала, изнервена, ами и допълнително да налива масло в огъня. Моят веднъж само каза, че иска да се стегна - не било проблем килограмите, а това, че не съм стегната. Обясних му, че няма как 30 кила които бях трупала 9 месеца да сваля за 3.

Навих го ММ да кара режима с мен. Мнооого съм доволна, от седмици го карам, убеждавам, а той все се дърпа. Помолих го за 3 седмици, за да види какво е, и се нави. Много съм хепи  Mr. Green

Начални килограми 84.2; меррки 103-88-110 (мойто мъж 101,5кг; мерки 116-100-110)
Ден1
з: 2 ябълки + чай
о: салата айсберг с краставица, чери домати и сирене фетаки + 1 филийки пълнозърнест хляб
в: 2 яйца + салата айсберг с краставица

Общи условия

Активация на акаунт