Кърмене и 90-дневна диета - тема 2

  • 41 582
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 307
На мен от диетата ми се увеличи кърмата. Ако знаех по-рано щях да я почна, за да не захранвам, но вече захраних. Дори след плодов ден нощес в 3 успях да издоя 150 мл след като тя се нахрани.

# 721
  • Мнения: 98
Весенцето, пробвай да изядеш два моркова на гладно! Сутрин пий чаша топла вода с лъжица мед на гладно, 30 мин по- късно може да закусиш овесени ядки с плодов сок! Мен морковите задължително ме вкарват в 00 , а топлата вода също ми действа добре. Лененото семе трябва да е смляно или счукано, можеш да си го добавиш при овесените ядки! Аз след като родих бях около 70 кг. По време на кърменето стигнах до 78 кг. И аз като теб съм лакома и само сладко ядях. Стигах до 600-800 гр сладки с мармалад на ден! Шоколадите и сладоледите въобще не ги броя! С режима се чувствам мни добре и рядко ми се дояжда нещо. След 10 дни свършвам и започвам почивката. И за нея съм си измислила стратегия, дано успея, защото ще ми се наложи и второ завъртане. Този път целта ми е да си променя културата на хранене, а не само килограмите!

# 722
  • Мнения: 307
Vasencetto доколкото знам морковите запичат.
Като станеш да изпиеш 1 чаша топла вода (може и с мед) - това ми помагаше като бях бременна
Крушите разхлабват, мюслите също, кафето. Мен едно нескафе с мед и мляко направо ме вкарва в 00-та още на 2-ра глътка. Също филия с лютеница и масло. Ако не си протеинов ден може и само лютеница да ядеш от бурканчето. След първия цикъл вече съм -5 кила. Вече съм 80 кила.

# 723
  • Мнения: 48
На мен ми помагат също крушите и зелена салата.
Днес съм на въглехидрати,утре плодове и после ми остават осем дни и ще направя 92 дни диета!
Обещавам да ви навествам,още повече,че ще спазвам правилата на почивката,най-малкото ще продължавам да си правя един плодов ден седмично,както и да не ям друго освен фреш за закуска и да не вечерям след 20:00.
Поздрави!

# 724
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
А какви по-точно са правилата на почивката? Аз се съмнявам, че ще ми се наложи да повтарям диетата, но все пак - да знам.  Sunglasses

# 725
  • Варна
  • Мнения: 915
диетичната, сподели си стратегията

Лита, правилата за почивката https://docs.google.com/document/edit?id=1zuS3XdOHfovogpxYIqzARY … p;hl=en&pli=1
Скрит текст:
Следващите 90 дни /превод от словашки
Цветче и Зузка
 
Принципите на 90-дневната диета трябва да станат Ваше кредо и за следващите 90 дни, както и активното спортуване. Целта е задържане на килограмите. Знаете правилата и кога и как да комбинирате храните, колко вода да пиете. Вече не се нуждаете от отрупана с ястия трапеза. Важно е да можете да кажете НЕ.
 
Тази книга е за хора, които не са сигурни дали могат да задържат постигнатите килограми. Ако не сте постигнали перфектните килограми, вероятно ще искате да продължите диетата, но трябва да направите пауза от 90 дни. Открийте причината за Вашето затлъстяване – емоции, здраве.... погрижете се за себе си и отстранете причината.
 
За обяд и вечеря може да се консумира различна група храна, а не както до сега на обяд и вечеря – или белтъчини, или скорбяла, или въглехидрати, или плодове/зеленчуци. Последователността на дните не е строго определена, както и на яденетата. От изключителна важност са паузите между храненията.
 
Воден ден – 1 път месечно; плодов ден – няколко пъти месечно. Сега можете да ядете любимите си храни по-често, важна е комбинацията между храните и времето между храненията /а не както до сега на всеки 4 дни/. Важна правилната комбинация на храните.
 
За закуска се яде само плод; ако сте много гладни може още един плод между закуската и обяда. Между обяда и вечерята трябва да има достатъчна пауза. Ако загубите до 3 кг, не започвате да ядете както преди, ако правите правилните комбинации, няма да надебелеете. Яжте с по-малко сол и мазнина /слънчогледово олио или зехтин/. Яко не ядете често супи, опитайте се да го правите по-често. Паузи между приемите на храна:
-         обяд: белтъчини – пауза мин. 4 часа до вечерята
-         обяд: скорбяла и въглехидрати – пауза мин. 3 часа до вечерята
-         плодов ден – без големи порции, не прекалявайте; яжте по-често през деня – не само 3 пъти.
-         Не забравяйте да пиете вода през целия ден
 
 Лошите комбинации на храната причиняват:
-         образуване на газове
-         тялото се затруднява
-         дискомфорт
-         умора
-         сънливост и ленивост
 
Добри комбинации:
-         не правете никакви комбинации с плодове /консумира се само плод/
-         сухи плодове – комбинират се само с мюсли
-         ядки – за овкусяване на плодови и зеленчукови салати; с кисело мляко; понякога с хляб
-         зеленчуци – предпочитайте да ги консумирате сурови; комбинирайте с месо, но не яжте месото със скорбялни /картофи, оранжева тиква и т.н./
-         бобови – със зеленчуци и с хляб
-         зърнени култури – самостоятелно или с плодове, с ядки, със зеленчуци; не много често с мляко /например ориз с мляко/
-         пълнозърнест хляб – с чай, със супа, но само 1 филия
-         мляко – да се консумира като 1 хранене /не често, но може и ориз с мляко/
-         млечни продукти /напр. млечни шейкове, йогурт/ - като 1 ядене; може понякога да се комбинират напр. с ориз или мюсли
-         сирене – комбинира се със зеленчуци
-         яйца – със зеленчуци, може с картофи; може понякога в сладкиши и палачинки /не забравяте, че сладкишът е едно хранене/
-         месо, риби, месни продукти – идеална комбинация е със зеленчуци /сурови или сготвени, но не и скорбялни/; не яжте често месо и предпочитайте немазните меса
-         подправки – могат да се ползват с всички храни
-         сол – възможно най-малко количество
 
Лоши комбинации
-         белтъчини + белтъчини /напр. месо и кашкавал, сирене/
-         белтъчини + въглехидрти /напр. месо и картофи/
 
Закуска
-         само плодове; може и зеленчукови сокове
-         преди закуска пийте една голяма чаша минерална вода с магнезии /може с малко мед, лимонов сок, ябълков оцет/
-         ако сте гладни преди обяда, можете да хапнете малък плод или зеленчук
-         плодовете за закуска не е важно да са от един вид
 
Обяд
-         правете комбинациите с храните според принципите
-         когато ядете белтъчини, завършете храненето с бистра супа или бульон
-         когато ядете въглехидрати и скорбялни – консумирайте повече зеленчуци
-         не забравяйте да ядете бобови култури, заради растителните белтъчини и ги комбинирайте със зеленчуци. Приготвяйте ги правилно – със смяна на водата, за да предотвратите образуването на газове.
-         Можете да ядете паста, сладкиши, зърнени култури + зеленчуци, ядки, плодове – сухи и свежи
 
Вечеря
-         не е важно да ядете същото ястие и хранителна група, които сте консумирали на обяда си, важна е правилната комбинация
-         не е нужно да забравяте шоколада – не прекалявайте с него, яжте умерени количества
 
Течности
-         най-добрата напитка всъщност е водата – минимум 2 л. за деня
-         чай – без захар, може с лимонов сок
-         плодови и зеленчукови пресни сокове без захар и подсладители; комбинацията или отделното приемане на плодов и зеленчуков сок е едно хранене
-         понякога можете да изпиете чаша хубаво вино
 
Воден ден
-         ако съгрешите повече пъти и не можете да си го простите, направете си воден ден
-         пречистете тялото и душата си – ще се почувствате по-добре
-         можете да пиете не само вода, а и чай без подсладител, неподправен бульон, сокове без захар и добавки, вода с лимонов сок
-         не пийте само когато сте жадни, вземете си една бутилка вода и я изпийте през деня
 
Плодов ден
-         плодовете ще пречистят тялото, ще се почувствате по-млади и ще защитите сърцето
-         предпочитайте пресни плодове с кората
-         пийте пресен плодов сок без добавки
-         яко не обичате плодове, заменете ги със зеленчуци
-         през плодов ден не трябва да се чувствате гладни – яжте на всеки 2 часа
 
Не яжте евтина храна. По-добре е да предпочетете качествена храна в умерено количество, отколкото изобилно количество от евтина некачествена храна.
 
Повторете диетата след 90 дни. Може би не сте постигнали идеалното тегло, ние Ви съветваме да повторите 90-дневната диета, но преди това направете пауза 90 дни. Отслабването е тежко за организма и е задължително да се направи тази пауза, за да се възвърне баланса в организма. Тялото трябва да свикне с новото си тегло. Може би няма да свалите килограми през тези 90 дни пауза, но тук успехът Ви е, че ще задържите постигнатите килограми.
 
След изкараната вече 90-дневна диета ще Ви е по-лесно да спазвате хранителен режим, защото вече знаете всички принципи и правила за комбиниране на храните. Следете килограмите си седмично и мерките си месечно.
 
Успех
 

# 726
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
Благодаря, MaрTa!
Много полезна информация!

# 727
  • Мнения: 98
МарТа, сутрин само плодове!Ще напиша само обедите и вечерите, за да не става дълго
Ден1: О: белтъци
В: варива
Ден2: О: въглехидрати- солено
В: белтъци
Ден3: О: варива
В: въглехидрати - сладко
Ден 4: плодов
И така ще се повтарят дните, до края на почивката! Сигурно ще има и залитания, но поне за сега съм решила да е така. Аз утре започвам последната 4- ка преди третия воден. Просто време не остана! Вчера ми беше зле и имах диария и повръщах и днес + 800 гр. Просто съм много разочарована! За цялата диета прегреших един единствен път и  защо по дяволите има плюс?!

# 728
  • Мнения: 235
Добър ден...
Уфф не само нямам минус, ами след вчерашния въглехидратен ден имам и плюс... ам то си беше хапване, не мога да си кривя душата... Ама тоя плюс сигурно ще падне утре и дано пак да тръгнат надолу нещата. Че нещо от осмия ден си стоя на -4 кг и това е
Днес - ябълки

# 729
  • Мнения: 307
Аз пък съм решила да се меря на цикъл. На 4 дена. Това мерене всеки ден мисля, че действа зле на психиката.

# 730
  • Мнения: 235
Това с меренето и аз го замислям, но пък като има всеки ден минуси е доста стимулиращо  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 307
Да ама когато няма е много обезсърчаващо, а на 4 дни няма начин да няма Simple Smile

# 732
  • Мнения: 98
Синапова, има значение меренето всеки ден. Аз така установих, че качвам от млечни. Ако поне един месец си записваш какво ядеш и какво показва кантара ще имаш представа какво можеш да си позволяваш. А и като видим плюс после се стараем да не прекаляваме и следващите дни. Аз съм имала застой около 10 дни. Това наистина обезкуражава, но минуса после е истински, а не от предходен плюс. Аз и в почивката ще се меря всеки ден!

# 733
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
И аз се меря на всеки 4 дни - за мен това е по-добрият вариант. Имала съм застой само два пъти досега (за общо 12 четворки), всичко друго е минус.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 915
МарТа, сутрин само плодове!Ще напиша само обедите и вечерите, за да не става дълго
Ден1: О: белтъци
В: варива
Ден2: О: въглехидрати- солено
В: белтъци
Ден3: О: варива
В: въглехидрати - сладко
Ден 4: плодов
И така ще се повтарят дните, до края на почивката! Сигурно ще има и залитания, но поне за сега съм решила да е така. Аз утре започвам последната 4- ка преди третия воден. Просто време не остана! Вчера ми беше зле и имах диария и повръщах и днес + 800 гр. Просто съм много разочарована! За цялата диета прегреших един единствен път и  защо по дяволите има плюс?!

Допада ми идеята, предварителния план би попречил на системните залитания, поне при мен.  Peace


И аз се меря на всеки 4 дни - за мен това е по-добрият вариант. Имала съм застой само два пъти досега (за общо 12 четворки), всичко друго е минус.

 smile3501 на теб, да продължаваш все така!

Общи условия

Активация на акаунт