Секцио по медицински показания?

  • 4 163
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета.Престраших се и аз да попитам за секцио.Атти,  страничката ,която си посочила нещо не се отваря Sad.Аз съм в 27-28 седмица ,това не ми е първо раждане ,но раждах естественно,а сега ще е секцио.При естественно раждане се мъчих 23 часа ,че какво ли не ми правиха ,но това беше отдавна ..А сега наплашили са ме за катетера - поставянето му боли ,все едно режат- това вярно ли е?И после ме съветват да съм с пълна упойка ,защото някои не хваща анестезия ,имаш пак усещане на дърпане ,неприятно и болезненно изваждане на бебето-а и ръцете ти са вързани и това ще е потискащо .Всичко това верно ли е ? SadТо е ясно ,че ще се претърпи всичко в името на детенцето ,но поне малко психически да съм готова - какво ми предстои...
Чак пък да те режат като ти слагат катетара.Не е приятно но не е кой знае каква болест.Аз родих и двата пъти с пълна упойка малко е гадно като те събуждат.Трябва да се нагласиш за добрия край това е много важно.Аз имах голямо доверие в докторите и при второто секцио тръгнах с такова добро настроение и ухилена че сякаш тръгвах не да раждам а на кафе.Затова и мина много добре всичко пожелавам го и на всички   bouquet

# 16
  • Мнения: 303
Раждах секцио, всичко мина идеално! Възстанових се много бързо, не съм се чувствувала зле след излизането от упойка, точно обратното - чувствах се като след хубав сън. Не ми е било лошо, не ме втресе, въобще чувствах се страхотно, е малко замаяна де...  Катетъра не го усетих, само не знаех, че не трябва да съм пишкала преди да ми го сложат, но не беше болка за умиране... не е неприятно, по скоро странно, но веднъж сложен, не го усещаш! След като ме изписаха даже бях забравила за секциото, докато моя близка ражда нормално и два месеца не можа да се събере, но... разбира се всичко е и въпрос на организъм, аз уж съм бая кекава, но явно тялото се е мобилизирало от положителните емоции. Като цяло ако сега ми кажат да раждам секцио, няма да имам никакви колебания и притеснения! Стискам палци и твоето да мине така леко, както моето!

# 17
  • София
  • Мнения: 10 698
Цитат
...как благодарение на упойката излиза успано и трудно се раздишва..
това единствено може да се получи,ако е с пълна упойка секциото,като разбира се не е задължително да се случи,въобще от всичко написано останах в потрес-къде чете тези страшни неща? Реално нямат нищо общо с действителността Simple Smile
Секцио е песен /за мен беше така/ Simple Smile Не пречи и на кърменето дори да се наложи антибиотик се пие такъв,който е съвместим с кърмене. А катетър-молиМ да го сложат след спиналната Wink

# 18
  • Мнения: 74
Аз също много бях изчела колко е страшно секциото и исках да раждам нормално, но се наложи секцио по спешност. Благодарна съм, че сме живи и здрави с бебето и нямаме проблеми.
Мина много бързо. Не бях с пълна упойка, което е много добре, защото си видях бебчето веднага. Раздвижих се на 7мия час след операцията и веднага след това сложих бебето на гърда. Възстанових се много бързо.
Там е работата, че и при двата варианта - секцио или нормално - има рискове. Има много лесни нормални раждания, но има и много усложнения и проблеми. Също и при операциите. Лекарите са затова - за да преценят в твоя случай, кое е най-доброто решение. А ако се съмняваш в преценката на лекаря, отиди за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт