За храната, кожата и косата

  • 9 224
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 129
Аз съм привърженик на разнообразното балансирано хранене. Приемам белтъчини - яйца и месо, мляко и млчени не обичам, те изграждат мускулите, кожата, влияят на косите и на ноктите. От зеленчуци и плодове си набавям соли, минерали, целулоза. Използвам много рядко олио или зехтин за да си набавя мазнини, по-често е от свинско, което си е мазно непостно месо, ако мога да го нарека така, а и го имам налично у дома, което ми спестява пари.
Овесени трици използвам сутрин, забъркани с малко вода, за да подобря перисталтиката на червата. Някои хора употребяват хуск за тази цел.
Иначе като информация във форума на земяназаем се твърди, че остатъците преработена храна и шлаки се задържат в червата, откъдето тровят организма, като симптомите са повяхнала кожа с недобър вид. Казва се също, че моделите поддържат добрата си кожа именно чрез колонхидротерапии или иначе казано
Скрит текст:
клизма. Съжалявам, че го споменавам особено в тема за красота, но е съвсем по нея. Моля чувствителните да приемат моите извинения   bouquet
Избягвам захар заради напълняване, за вредите от нея не мога да съдя само от прочетено в интернет.

 М/у другото, овесените трици са чудесни върху кожата на лицето като маска или просто вместо гел/пяна при почистване.
Чувала съм, че при акне трябва да се намали или спре консумацията на шоколад. Приятелка имаше проблем с това и дерматолог ѝ ги забрани. Същите неща чета и за мляко и млечни.
Не знам на кое да вярвам от толкова информация, честно казано.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Сусамов тахан може да си направите сами, ако имате блендер.
Аз още не съм пробвала, но ще го направя.

Слага се сусама и нищо друго и блендираш.
Така го прави сестрата на мъжа ми и излиза по-евтино от купешкия.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 878
На мен ми се отрази много добре спирането на млечните, обаче пак ги почнах и не ми се спират.


Как, по-точно, ти се отрази спирането на млечните и за колко време ги беше спряла?
На мен ми е крайно наложително да ги спра заради здравословни проблеми, но ще ми е мн трудно, защото са ми основна храна. Иначе и аз ям доста ядки и тахани. Риба не толкова често, колкото би трябвало, но като изхвърля млечните и това ще стане.

# 18
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 102
Супер темичка!

За ядки не се сещам да ям, но сега лятото наблягам много на плодове. Само да станат доматите и започвам да си правя редовно доматен сок. За кожата не знам кое как ми се отразява, защото имам алергия и е много чувствителна. Като че нищо не е в сила да я направи хубава, но поне косата да расте и да е здрава.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 515
На мен ми се отрази много добре спирането на млечните, обаче пак ги почнах и не ми се спират.


Как, по-точно, ти се отрази спирането на млечните и за колко време ги беше спряла?

Ами, колитът ми затихна, пъпките покрай цикъла също изчезнаха, косата като че ли по-малко ми се омазняваше.
Правих 90 дневната диета.

# 20
  • Мнения: 1 305
И аз да си кажа ,че твърдо вярвам,че спирането на млечните пряви кожата красива!

# 21
  • Мнения: 8 163
За мека коса и гладка кожа ям предимно сурови плодове и зеленчуци. Минимално количество мазнини и белтъчини (по не повече от 10% от общия калориен прием).

Без животински продукти и рафинирани захари кожата определено е по-хубава.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
На мен ми се отрази много добре спирането на млечните, обаче пак ги почнах и не ми се спират.


Как, по-точно, ти се отрази спирането на млечните и за колко време ги беше спряла?

Ами, колитът ми затихна, пъпките покрай цикъла също изчезнаха, косата като че ли по-малко ми се омазняваше.
Правих 90 дневната диета.

И аз знам, че при колит е препоръчително да се намалят млечните продукти. Аз също съм с колит, но ми е много трудно да се огранича, особено лятно време, когато се консумират с всякакви зеленчуци и плодове.  Confused
Киселото мляко, приложено във вид на маски, е много благоприятно за кожата и косата. Поне при мен има благоприятен ефект.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 886
  bouquet за темата

Опитвам се да се храня здравословно и балансирано, но трудно ми се получава Confused
Бадеми обичам много, но за  жалост - само печени... тепърва се уча да ценя рибата и морските дарове, до скоро не ги ядях.
За тахана бях чувала, че е полезен, още днес ще си купя. Ще се огледам и за конопените семена.

# 24
  • Мнения: 4 734
Много е важно да се прави прочистване на организма поне лятото, да се избягват месо, тестени, захарни изделия.. Да се набавят необходимите витамини и минерали, а при диети да се пият и хранителни добавки.. Полезни за кожа и коса са Витамин В комплекс, калций, магнезий и цинк, селен, Вит.А и Е, желязо, Мастни киселини омега 3+6+9, омега 7, биотин за косата, антиоксиданти, ленено масло, бирена мая за прочистване на кръвта и като богата на Вит.В... Полезни са масажи на лице и тяло с масла, маслени маски за косата... Да се консумират много плодове и зеленчуци, сурови ядки, пресни плодови сокове, на гладно сутрин да се пие хладка вода + изстискан лимон или гореща вода на глътки... Да се почиства добре кожата на лицето и да се правят почистващи и хидратиращи маски особено сега лятото... Да се пази лицето от UV-лъчите, защото водят до появата на петна, които после много трудно се махат.. Peace

# 25
  • Мнения: 1 176
Киселото мляко, приложено във вид на маски, е много благоприятно за кожата и косата. Поне при мен има благоприятен ефект.

Кисело мляко, оставено за известно време върху филийка хляб, за да се изцеди е любимата маска за лице на майка ми. Това е един от детските ми спомени. Аз обаче, никога не съм си правила такава маска  Rolling Eyes

DimiLoca , ти как правиш твоите маски? Добавяш ли нещо друго към млякото? А когато прилагаш на косата, колко време оставяш да действа?

# 26
  • Мнения: 4 734
Киселото мляко изцедено е много хубава маска за лицето, ако кожата е много суха е добре да се добавят няколко капки масло за лице или зехтин. Тази маска освежава, избелва и омекотява лицето... За коса последно гледах един клип за една маска с кисело мляко, малко балсам(или маска) и 1-2 лъжици масло за коса - каквото има например арганово,кокосово, зехтин или друго. Момичето я сложи на измита и подсушена коса, стоя с найлонова шапка един час и отново изми с шампоан. Решила съм да я пробвам когато имам време.... Peace

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Киселото мляко, приложено във вид на маски, е много благоприятно за кожата и косата. Поне при мен има благоприятен ефект.

Кисело мляко, оставено за известно време върху филийка хляб, за да се изцеди е любимата маска за лице на майка ми. Това е един от детските ми спомени. Аз обаче, никога не съм си правила такава маска  Rolling Eyes

DimiLoca , ти как правиш твоите маски? Добавяш ли нещо друго към млякото? А когато прилагаш на косата, колко време оставяш да действа?

Прецеждам кофичка кисело мляко, добавям един жълтък и апмпула вит. "А" ( или някакво масло ). Обърквам всичко това и мажа с четка за боядисване. Слагам найлонова шапчица на главата и оставям да действа поне за час, после измивам два пъти с шампоан.
Със същата смес мажа и лицето понякога, но напоследък избягвам всякакви мазни субстанции, понеже кожата ми започна силно да се омазнява. Пробвала съм към млякото да добавя намачкан пресен плод ( кайсия, банан ), става чудна кожата след това - мека и свежа.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 203
Да, подписвам се под маската с хляб и кис. мляко. Но трябва да си редовен, иначе не става. Моята кожа е чувствителна и задължително слагам няколко капки зехтин или друго масло, както и мед, за да се тушират млечните киселини. Вярвам, че ако се прави 2 пъти седмично за по-дълъг период, кожата ще е супер тонизирана и с хубав тургор.

# 29
  • Мнения: 14
Определено си хапвам основно сурови плодове и зеленчуци.
Обичам риба и тя най-често присъства в менюто ми. Правя си маски на лицето и косата - домашни и смея да твърдя, че и след скорошно раждане, кожата , косата и тялото ми изглеждат добре.
Избягвам да ям всякакви мазни,пържени и много сладки храни, първо че се подувам, второ,че страшно качвам от тях.

Общи условия

Активация на акаунт