The Vampire Diaries - Каква е тайната на Мередит Фел? (Тема 24)

  • 40 130
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Здравейте  Hug

Мокка благодаря за темата   bouquet и спойлерите.Интересни дни ще настъпят в Мистик Фолс  Wink

# 16
  • Мнения: 74
Mokka, благодаря за невероятната тема   bouquet. Отивам да чета, че доста съм пропуснала.

# 17
  • Мнения: 2 783
Аз лично не очаквам Меридит да стане популярен образ,но щом сте решили чак тема да и "кръстим" добре.Ще се позамисля над образа.Засега освен раздразнение и яд че ми застреля любимия даскал друго не изпитвам.

Мислих как да я кръстя и при положение, че това се случи в последните минути и е най-голямата мистерия сега дали Рик ще оживее и каква точно е тя, реших да е с нея. Не че ще става популярна, просто за момента това е интересното Simple Smile

Aннa, Татя не са казали още каква е, с фамилията няма да е от викингите. Вероятно е заминала за новия свят точно както тях, не виждам защо да е невъзможно. А Катрин не се знае кога е заминала за Америка, може да е било преди да отиде в Мистик Фолс чак, дотогава да си е стояла в Европа. Чак за подмазване не знам, по-скоро използват произхода на Нина и това, че говори Български та да замесят и Европа, иначе само в САЩ да се въртят е скучно. Както примерно в Истинска Кръв използват Алекс и шведския му произход за героя му  Peace

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 8 932

Aннa, Татя не са казали още каква е, с фамилията няма да е от викингите. Вероятно е заминала за новия свят точно както тях, не виждам защо да е невъзможно. А Катрин не се знае кога е заминала за Америка, може да е било преди да отиде в Мистик Фолс чак, дотогава да си е стояла в Европа. Чак за подмазване не знам, по-скоро използват произхода на Нина и това, че говори Български та да замесят и Европа, иначе само в САЩ да се въртят е скучно. Както примерно в Истинска Кръв използват Алекс и шведския му произход за героя му  Peace
За Татя добре, но аз си мислех, че тя е първата Петрова. Ама как нейните деца са дошли от Америка в Бг., пък после наследниците на Катрин пак в Америка и то точно в Мистик Фолс. Абе малко са си изсмукали от пръстите това пътуване напред назад, ама айде. Засегнах темата, за да има какво да си пишем, докато чакаме следващата серия.

# 20
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Не ви ли се стори странно, че Керолайн толкова лесно започна да контролира жаждата за кръв и запази човечността си ? - Та тя сега е дори по- добра приятелка , отколкото беше преди, когато беше човек.

За Вики беше много трудно да бъде добра. Щеше да убие Елена или Джеръми преди да умре. Стефан е бил изкормвач, а вижте - Керолайн кротка като агънце се пръкна. Харесвам я, но не ми се връзва с вампирската им митология. Катрин е лоша от 500 години на сам, Изабел също ..... Кар как така е толкова човечна ? Та тя има само две убийства, което за новороден вампир са си нищо .

# 21
  • Мнения: 2 783
Татя е първата Петрова, но не е казано, че тя е българка. С тази фамилия спокойно може да бъде и рускиня. Дошли са и после са се върнали, както са дошли Simple Smile Пък за Катрин - за 500 години все някой е дошъл в Америка от нейния род, но не в Мистик Фолс. Изабел не е от Мистик Фолс, някакво съседно градче. А иначе в книгите самото място имало някаква митология и привличало свръхестествени същества, тук не са го обяснявали как всички се струпват.

# 22
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Не ви ли се стори странно, че Керолайн толкова лесно започна да контролира жаждата за кръв и запази човечността си ? - Та тя сега е дори по- добра приятелка , отколкото беше преди, когато беше човек.

За Вики беше много трудно да бъде добра. Щеше да убие Елена или Джеръми преди да умре. Стефан е бил изкормвач, а вижте - Керолайн кротка като агънце се пръкна. Харесвам я, но не ми се връзва с вампирската им митология. Катрин е лоша от 500 години на сам, Изабел също ..... Кар как така е толкова човечна ? Та тя има само две убийства, което за новороден вампир са си нищо .

 Laughing Laughing Ъ-хъ, със същите впечатления съм за Каролайн. Трябваше да вампиряса, за да се"очовечи", което явно си е идеята на сценаристите, но целият процес на промяната на характера й е някак си претупана, неконсистентна. Това обаче не е единственият случай в сериала... води се тийнейджърски все пак, може би затова някои неща са така недообмислени, разчита се на зрителската разсеяност, неопитност, снисхождение...?

П.П. Извинете, така и не разбрах Нина и Ийн имат ли афиширана връзка в реалния живот или не?

# 23
  • Мнения: 74
Ferda Mravenec, напълно съм съгласна с разсъжденията ти за Деймън.

Не ви ли се стори странно, че Керолайн толкова лесно започна да контролира жаждата за кръв и запази човечността си ? - Та тя сега е дори по- добра приятелка , отколкото беше преди, когато беше човек.

За Вики беше много трудно да бъде добра. Щеше да убие Елена или Джеръми преди да умре. Стефан е бил изкормвач, а вижте - Керолайн кротка като агънце се пръкна. Харесвам я, но не ми се връзва с вампирската им митология. Катрин е лоша от 500 години на сам, Изабел също ..... Кар как така е толкова човечна ? Та тя има само две убийства, което за новороден вампир са си нищо .

Явно при всеки е различно. Деймън в началото не е искал да се храни, дори и след като завършва трансформацията по настояване на Стефан. Все пак знаем, че след като станеш вампир всички чувства, които изпитваш се засилват. Кер винаги е била добра и това се е засилило.

# 24
  • Мнения: 2 783
Каролайн просто си пие кръв, но от тези от торбичките. И както каза mili4ka88, при всеки е различно. Тя преди да стане вампир си имаше мания да контролира всичко, затова сега се е усилила стократно. Не ми е нелогична на мен промяната и, видяхме много различни вампири, не всички са зли като Катрин. Това, че Стефан има проблеми с контрола си е от него.

Ни най малко не смятам, че сериала е недообмислен. Не съм тийнейджър но всяко нещо, което се случва за мен си има обяснение. Може би защото се ровя повече и чета повече неща за него.

Нина и Иън (така се пише), са заедно, но не говорят за връзката си публично.

# 25
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
И нсе пак Кер постигне нещо, което други вампири с години не могат да постигнат и то при желание от тяхна страна. Анабел също беше човечна, но не знаем кава е била точно в миналото .

# 26
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
.....
Ни най малко не смятам, че сериала е недообмислен. Не съм тийнейджър но всяко нещо, което се случва за мен си има обяснение. Може би защото се ровя повече и чета повече неща за него.
Нали затова тук си доизясняваме нещата... Peace
Ще дам пример защо си мисля, че има неконсистентни моменти: вчера споменах един диалог между Елена и Стефан от 2.20. - пуснах си го пак, за да се убедя във впечатленията си. Там Елена прави интерпретация на поведението на Деймън, което е направо изумително и си помислих, че не може сценаристите нарочно да изкарват героинята си чак толкова неразбираща, по-скоро са недообмислили нещата (трябва им една Елена, която не се досеща за мотивите на Деймън, колкото и да са ясни и това е)...

Цитат
Нина и Иън (така се пише), са заедно, но не говорят за връзката си публично.

О.К. Вече ще го пиша Иън, макар че е прекалено твърдо.  Peace Позволих си да изпиша името Ийн, защото на мен ми звучи по-близко до оригиналното произнасяне (ъ-то е съвсем леко [Ийън]):

http://www.youtube.com/watch?v=ARmof80iyDA

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 610
Здравейте на всички! Честит празник на всички дами на патерица!  Hug  :bouquet
Интересна дискусия сте оформили последните страници, изказали сте мнение за някои неточности и недоизпипани неща в сериалите. Според мен е нормално, защото този тип сериали се снимат в движение, актьори си отиват и идват нови, освен това в Америка е много важно и мнението на зрителите и затова често се случват  обрати в самите герои. Както например Каролайн, която в началото изглеждаше като разглезена принцеса, а във втори и трети сезон е съвсем различна, да не говорим за лекотата, с която се контролира. Мисля че и с Клаус нещата ще са същите, защото този актьор и образ се харесва много на зрителите (в това число и на мен).
И двата сезона на сериала изгледах с лекота, както и излъченото до сега от третия, единственият момент в който ми се стори прекалено, това бяха хибридите. Другото което не ми хареса бе смъртта на Джена - всички герои в този сериал имаха някаква роля в случващото се, в един момент излизаха на преден план, появвяваха се връзки, миналото и т.н., докато единствената роля на Джена бе да е жертва в ритуала и любима на Аларик. Съжалявам, че тя си отиде от сериала, щеше да ми е интересно да я видя в друга светлина.
И въпреки тези неща, сериалът е страхотен. Като цяло предпочитаният тип сериали за мен е или криминални като "Касъл", "Престъпни намерения" или нещо с фентъзи елемент - вампири, феи, вещици, приказен свят  hahaha. Но е доста трудно да се задържи такъв сериал на върха, да се задоволят очакванията на феновете и всичко да изглежда логически свързано. Може би и затова противно на повечето фенове бих се радвала сериалът да има 5 или максимум 6 сезона, защото след това не съм убедена доколко би задържал интереса и би било същото.

# 28
  • Мнения: 2

 hahaha Кой по дяволите е сложил Джордж Клуни в тази класация, но определено не е секси. (Това е лично мое мнение, но мисля, че и вие не мислите Клуни за секси.Той е на 51г. все пак.)

# 29
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504

 hahaha Кой по дяволите е сложил Джордж Клуни в тази класация, но определено не е секси. (Това е лично мое мнение, но мисля, че и вие не мислите Клуни за секси.Той е на 51г. все пак.)

 Joy Joy Що бе, на всяка възраст може да е секси (напр. за връстниците си). Аз него никога не съм го намирала за секси, но той си е в класациите от години...

Общи условия

Активация на акаунт