Програмата "Личен асистент"

  • 96 911
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 239
Здравейте и при мен имаше такова събеседване ,и ме питаха дали мога да започна работа, и някой друг да ми го гледа ,аз категорично отказах.

# 721
  • Мнения: 838
Здавейте!Миналата седмица социалните ме извикаха 10 ЛА били избрани да бъдат така да се каже агитирани да започнат работа а за детето ми или болния да назначат друг човек роднина или съсед.Какви са тези нови измислици не мога да оставя детето си спокойно да го гледа друг човек мъжа ми е на смени ако накарам майка си да го гледа не мога да съм сигурна че догодина пак ще му бъде а тя е на такава възраст на която трудно се намира работа.Такова събеседване с мен щяло да има всеки месец .Моля някой да ми каже дали другаде има нещо такова или е само при нас?
Много добро предложение, но както сама питаш-ще го гледа ли този страничен човек както трябва,а не просто да го нахрани и приспи детенце,има ли опит в това, и кой ще му гарантира на този човек,че догодина работата му е сигурна, та и ти да си сигурна, че ще продължиш да работиш, а не изневиделица да се наложи да напуснеш newsm78

# 722
  • Мнения: 2 510
Е, на мен ми казаха, че шанса да бъде отпуснат личен асистент на сина ми е 0%. ????!!!!!

# 723
  • Мнения: 838
Е, на мен ми казаха, че шанса да бъде отпуснат личен асистент на сина ми е 0%. ????!!!!!

Снежа, не можеш да отречеш-скъсват се хората да мислят за нас,ей го в твоя случай-шанса ти за асистент е нула, значи няма как да останеш безработна.
Мдааа,"изтрепва" се народа да заеме нашето работно място Mr. Green

# 724
  • Мнения: 2 510
Е, на мен ми казаха, че шанса да бъде отпуснат личен асистент на сина ми е 0%. ????!!!!!

Снежа, не можеш да отречеш-скъсват се хората да мислят за нас,ей го в твоя случай-шанса ти за асистент е нула, значи няма как да останеш безработна.
Мдааа,"изтрепва" се народа да заеме нашето работно място Mr. Green
Права си  pogar, но знаеш ли как ми е болно! Не искам никой да обидя, но след 23 годишен трудов стаж, да ми кажат, че нямам близки и шанс по първата програма, понеже дохода ни се дели на 2, и че по втората трябва да чакам около 600 човека /за сега- да умрат! Не мога да плащам заплата , лично на друг човек... Аз на кой плащам данаци/ които са колкото моята заплата/... Не искам никой да обидя, но моето дете не ходи на училище....

# 725
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен, момичета! Относно НП за ЛА и аз да споделя-  на 15 юли ни съкратиха, тези които сме от началото на годината и лично на мен ми казаха, че до края на тази година ще сме на борсата, т.е няма никакъв шанс за нови програми или допълнителни бройки по европейската програма. На всичкото отгоре няма да получаваме обезщетения през БТ, а през НОИ, защото сме осигурявани на 6 часа, а ще имаме право да си подадем документите в НОИ чак след 20 август, тъй като чак тогава ще оформят последните ни плащания на заплатите/ които ще са само за петнадесет дни/. Преди това обаче ще трябва да сме се регистрирали в Бюрото по труда като безработни. Всъщност всичко това ще рече едно безкрайно висене по опашки във всичките тези институции, чудене на кого да си оставиш детето, докато това се случва /щото достъпната среда още е мит/ в крайна сметка най-вероятно за жълти стотинки, тъй като напоследък държавата само това ни подхвърля. Питах в нашата АСП какво ще е обезщетението и за колко време и съответно отговора беше обичайния- "Това не можем да кажем". Та ми се върти в главата един очеваден въпрос- Всъщност, за да влезеш в НП за ЛА знаете колко тежки са изискванията, общо взето от началото на годината ги отежниха и допълнително, така че в тази праграма са най-тежките случаи. И в следващия момент някой се изправя и казва, че тези най-тежки случаи на хора с увреждания няма да имат право на личен асистент за 180 календарни дни, в най-добрия случай. Това на какво ви прилича? Защото аз дори не мога да проумея абсурдността на поредната подигравка към децата ни!!!! И какво като отидем пак да висим пред МС или пред която и да е др. институция! Защо се заблуждавате , че някой ще направи нещо по въпроса! Аз лично чух обещанията на г-н Борисов за това в какъв рай ще живеем с децата си по време на неговото управление, малко след като встъпи в длъжност и  отидохме при него! Честно да ви кажа съм обезверена почти до предела на възможностите ми- всеки месец ми спират телефона, защото се бавят плащанията, всеки месец вися на приятелите си за заеми, за да си платя сметките, защото не са ни превели парите на време и така до безкрай.... Няма самочувствие, няма гордост- отнеха ни всичко! Само надеждата остана, ма и тя е на привършване... Ако някой има някаква идея как можем да се измъкнем от този омагьосан кръг, моля да я сподели! Със сигурност ще помогне на много хора.... Sad

# 726
  • Мнения: 903
Във връзка с последния пост на ЙоанаТомова...
Не исках да създавам тук предварителна психоза, но много от съкратените от НП лични асистенти няма да видят никакво обезщетение за безработица, тъй като за да имаш право на такова по закон трябва да имаш 9месеца непрекъснат труд.стаж, а повечето от нас го нямат, понеже дори и да сме работили като ЛА и през предходната година, между прекратяването на старите договори и подписването на новите /за 6-те месеца на 6-часов раб.ден/ има 5-6 дни луфт /а някъде и повече/,т.е. трудовият стаж е прекъснат!! Twisted Evil  Отдавна можех да го напиша това, но не исках да внасям излишна паника Rolling Eyes - нали всички, които сме разчитали на тази програма сме й разчитали не от хубаво, а от безизходица Embarassed...Пък и се надържах, че през август ще има раздвижване на въпроса...- нали още в началото на миналия месец по БТВ се изтъпанчи нашият скъп министър на ТСП и каза, че нови 4000бройки за лични асистенти по оперативната програма, ще бъдат разкрити и хора назначени и това ще се случи още през м.август!!! Та затова не исках да нагнетявам обстановката, а да изчакам ще има ли развитие..., НО... Тъкмо проверих в нашата Дирекция"СП" и ми отговориха, че все още нямат спуснати никакви бройки, нито дори каква да е предварителна информация, че нещо се задвижва. Twisted Evil  На въпроса ми кога да проверя, ми беше отговорено, че не по-рано от края на месеца или началото на септември има смисъл, щото щом досега нямат указания, едва ли такива ще пристигнат и нещо ще стартира по средата на месеца ooooh!
С две думи пак ни подмятат и никой общо взето не го е грижа как ще оцеляваме - на фотосинтеза ли, що ли newsm11
Някой ако има друга информация, ще се радвам да я сподели! Иначе не виждам друга възможност освен пак да занимаваме медиите, щото излиза, че тия 4000бройки дето ги обяви министърчето /поне за момента/ са едно голямо хвърляне на прах в очите Outta Joint

# 727
  • Мнения: 2 510
Пък и се надържах, че през август ще има раздвижване на въпроса...- нали още в началото на миналия месец по БТВ се изтъпанчи нашият скъп министър на ТСП и каза, че нови 4000бройки за лични асистенти по оперативната програма, ще бъдат разкрити и хора назначени и това ще се случи още през м.август!!! Та затова не исках да нагнетявам обстановката, а да изчакам ще има ли развитие..., НО... Тъкмо проверих в нашата Дирекция"СП" и ми отговориха, че все още нямат спуснати никакви бройки, нито дори каква да е предварителна информация, че нещо се задвижва. Twisted Evil  На въпроса ми кога да проверя, ми беше отговорено, че не по-рано от края на месеца или началото на септември има смисъл, щото щом досега нямат указания, едва ли такива ще пристигнат и нещо ще стартира по средата на месеца ooooh!
С две думи пак ни подмятат и никой общо взето не го е грижа как ще оцеляваме - на фотосинтеза ли, що ли newsm11
Някой ако има друга информация, ще се радвам да я сподели! Иначе не виждам друга възможност освен пак да занимаваме медиите, щото излиза, че тия 4000бройки дето ги обяви министърчето /поне за момента/ са едно голямо хвърляне на прах в очите Outta Joint
За последното съм сигурна, тъй като и аз го проверих. Няма никакви броики и мисля, че пак причини "обективни". Просто някой имат право да говорят без да им се търси сметка.

# 728
  • Мнения: 176
   Аз пък точно поради тази причина подписах договор за 6 месеца до края на годината по националната програма.Много се чудих,т.к казаха,че ще има още отпуснати места по оперативната.Но уви.Септември може да започне евентуално подаването на документи но стартирането на ІІІ-а фаза няма да е преди декември месец,то по принцип преди да свърши ІІ-а няма как да стартира ІІІ-та фаза.Та ще чакаме пак.Това ми казаха на мен.А за интервюто на министъра-той горкия ако знае какво говори и какво прави ooooh!

# 729
  • Мнения: 2 510
   .А за интервюто на министъра-той горкия ако знае какво говори и какво прави ooooh!
"Горкия" в кавички /били сме почти "съученици"/. Много добре знае какво говори и какво прави!
Ние вече не знаем "на кой свят сме"!

# 730
  • Мнения: 903
...Това ми казаха на мен.А за интервюто на министъра-той горкия ако знае какво говори и какво прави ooooh!
Аз не съм запозната, признавам, с тия фази по оперативната програма, защото досега съм била само по националната, но съм дочувала за какво мотане става въпрос Twisted Evil...  Обаче това да се изтъпаниш в национален ефир и да говориш с чисто съзнание пълни демагогии, колкото да замаскираш един очеваден /поне за потърпевшите от него/ проблем, при това засягащ една от най-уязвимите социални групи...- това не знам как да го квалифицирам освен като нагла гавра!!! И трябва да се разчуе за нея! Поне аз ще ровя във медиите да се даде гласност на проблема, за вас не знам...

# 731
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здревейте,

Извинявам се че нахълтвам така, но искам да попитам нещо, то може да сте коментирали вече но нямам  възможност да прочета темата на зад че съм в болница със сина ми. Та да мина направо въпроса ми е вярно ли е че вече родителите не могат да стават Лични асистенти на децата си?

# 732
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
siqna.muk Не знам до колко е вярно, но го чувам от няколко месеца вече. Друг е въпроса кой чужд ще дойде в къщи да се грижи за увредените ни деца. На моя позната сина и имаше асистент, а те ходеха на работа.На асистента му се видя трудно, а заплащането ниско и напусна.

# 733
  • Мнения: 2 510
Това за първи път го чувам. Най-добрият вариант е ако има възможност един от родителите да е личен асистент.
Това начин за намиране на работа на други хора ли е, чрез нашите деца, а родителите могат, не могат да си търсят работа.
Не спадам към изложеното мнение, но Shocked

# 734
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз много се възмутих като го чух това, изобщо не ми е ясно кой ще тръгне да ми гледа детето и дали изобщо ще го гледа, родителите най добре знаят от какво имат нужда във всеки определен момент и как да ги задоволят, чуждия как ще разбере това. Аз сега съм в майчински за второто си дете и няма как да стана асистент на дъщеря си, но мислех след като ми свърши майчинството да кандидатствам тя се обслужва изцяло с чужда помощ. Не знам нещо ми се струва недоизмислена работа ако е вярно. Та затова реших да питам вас дали сте чули нещо.

Общи условия

Активация на акаунт