Отговори
# 105
  • Мнения: 9 990
А пък ние нямаме друг вход.Един е.Всички се изреждат през една врата и влизат в едно фоайе.И после си отиват по групи. Mr. GreenГрупа с намалена посещаемост се разформирова.Т.е. няма начин да имаме действаща група с по 2-3 деца в нея.Под 6деца учителките се пускат в принудителен отпуск, а децата се местят по други групи.Ако такава група е под карантина и стигне до 6 бройки, да, няма да ги съберат с другата, ако там няма карантина, а просто ще се разпусне съвсем.

# 106
  • Мнения: 6 621
При нас карантината е от средата на ноември и се извлачи вече .
Мъжът ми нещо не е добре от днес явно трябва да спра детето от градина ,защото има вероятност съзнателно да зарази останалите деца аз също да си остнана в къщи ,ама то най вероятно и 80% от останалите деца са имали контакт с някой грипав ,да я затваряме детската най-добре. Crossing Arms

# 107
  • София
  • Мнения: 1 374
И при нас всички си минават през един вход и сестрата им гледат гърлата на всички по реда на пристигането, та ако някое случайно кихне или я напръска със слюнка и е болно от варицела да го предаде на другото детенце от съседната група примерно. Във фоайето всички се събличат на едни пейки също така.

# 108
  • Мнения: 7 947
Нали затова казвам - че децата отразличните групи имат контакт всеки ден - тая една госпожа гледа всички останали до по-късно  Laughing


При нас не е така. Групите под карантина не се смесват с останалите деца. Не ми беше правило впечатление до сега, но при последната карантина миналата година, децата от съответната група влизаха и излизаха от друг вход, а не през централния.

Госпожите си стоят до 18:30 с техните си деца. До 19 трябва да стои дежурен учител, но обикновено след 18:30 не остават деца и персонала почва да подготвя за затваряне.

Абе хора, не казвам, че групата с карантина установена - я смесват, а че през цялото останало време - което предполага контакт на децата нон стоп. Всички зноете, че шарката има инк.период, нали?

# 109
  • Мнения: 6 621
И при нас всички си минават през един вход и сестрата им гледат гърлата на всички по реда на пристигането, та ако някое случайно кихне или я напръска със слюнка и е болно от варицела да го предаде на другото детенце от съседната група примерно. Във фоайето всички се събличат на едни пейки също така.
Ти какво предлагаш всяка група с отделен вход с отделна сестра с маски и със пълна забрана извън детската децата да контактуват със себеподобни?То не е само варицелата ,де .
Последния вирус изпразни градина и смесиха четири групи , и от това което чувам доста по-тежко спрямо варицелата са го прекарали децата.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 374
И при нас всички си минават през един вход и сестрата им гледат гърлата на всички по реда на пристигането, та ако някое случайно кихне или я напръска със слюнка и е болно от варицела да го предаде на другото детенце от съседната група примерно. Във фоайето всички се събличат на едни пейки също така.
Ти какво предлагаш всяка група с отделен вход с отделна сестра с маски и със пълна забрана извън детската децата да контактуват със себеподобни?То не е само варицелата ,де .
Последния вирус изпразни градина и смесиха четири групи , и от това което чувам доста по-тежко спрямо варицелата са го прекарали децата.
А ти какво предлагаш да ги пускаме болни на градина, да ги зарязава съзнателно. Да ти кажа ли какви деца идваха на градина по време на последния вирус - дете което не може да се нахрани, щото не може да спре да кашля. Учителките в чудо са се видели - давали са му бонбони да смуче, духали са му носа нон-стоп и то не е спряло да кашля през целия ден. Ти сигурно би била много щастлива срещу твоето дете на масата, докато се храни да седи дете, което да му кашля и да му хвърля пръски от супата си. Да ти обяснявам ли, че след този инцидент в групата на дъщеря ми останаха 5 деца. Говоря за повече контрол, а това че не можем да предпазим децата си от всичко не можем, но поне ако можем да ограничим разпространението на болестите максимално би било добре.

# 111
  • Мнения: 17 987
Честно казала бих поставила въпроса пред директорката и сестрата в градината, не пред нас, поне аз казах за себе си- болно дете на градина не водя, контактно- може и да съм водила, знам ли, излизаме, ходим на танци...., но не е било умишлено  Peace

# 112
  • Мнения: 9 990
Какви сополи и кашлици, говорим за Хипотетично заразено дете с варицела евентуално.Говорим за клинично здраво дете.Все още.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 374
Честно казала бих поставила въпроса пред директорката и сестрата в градината, не пред нас, поне аз казах за себе си- болно дете на градина не водя, контактно- може и да съм водила, знам ли, излизаме, ходим на танци...., но не е било умишлено  Peace
Напълно подкрепям този отговор. Ако всички правят така, по-малко ще има болни дечица в градините и по-малко ще се чудим кой ще ни гледа децата, защото ще си ходят на градина през повечето време.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 132
Освен на съвест всичко е въпрос и на здравна култура. Не само във форума тя е толкова ниска, затова понякога хората търсят нормативни уредби за такива случаи. Глупаво е да се сравняват кои да е две болести.
Детето, за което става дума е контактно, не бих казала, че е клинично здраво, защото аз ако съм родител на това дете,  не бих го завела да му сложат ваксина, например. И не познавам лекар, който би всъщност.

# 115
  • Мнения: 6 621
Какъв контрол повече ,ти искаш отделен вход отделна сестра ........ няква пълна карантина.
Както казах последния вирус и при нас изпразни градината  .Сополиви деца има в градината ,има такива, които цяла зима са си така без да са болни или заразни.
Аз също няма да го заведа болен ,но не бих го и държала под някакъв похлупак .След варицелата дълго не ходи де, та беше под похлупак малко.
Мисля ,че се тревожиш прекалено .

# 116
  • Мнения: 9 990
Освен на съвест всичко е въпрос и на здравна култура. Не само във форума тя е толкова ниска, затова понякога хората търсят нормативни уредби за такива случаи. Глупаво е да се сравняват кои да е две болести.
Детето, за което става дума е контактно, не бих казала, че е клинично здраво, защото аз ако съм родител на това дете,  не бих го завела да му сложат ваксина, например. И не познавам лекар, който би всъщност.

Каква ваксина?Детето е в период на не-ре-ваксиниране.В този период нямат ваксини.
Да, контактно е, но е здраво, диагноза се поставя След проявата на симптомите.Такива може и да не се появят апропо.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 132
Ваксината дадох като пример, за да може да си представите колко клинично здраво е.

# 118
  • Мнения: 9 990
Аз те разбрах, Но все пак ваксините са Различно нещо.Те Принципно са нож с две остриета, дори при клинично здраво дете.Не е коректно за сравнение най-малкото, както не може да се сравнява и самата варицела като протичане при различните деца, дори в една възрастова група.Също така е факт, че докато детето не е диагностицирано, то реално не е болно.Спряганото дете може да се ошари, може и да не се.Не са никак редки случаите на контактно дете да не изкара шарка.Моето голямото бе такова години наред, ако му смятам карантинните периоди, означава, че е трябвало да бъде затворено месеци наред.Това са мои съзнателно спомени за 5 случая.По 21 дена-105 дена.И случаите си бяха един след друг с интервал от седмица.Ако реално си представиш това, то би означавало моето дете на всеки три седмици домашен арест да му се пада по седмица да поживее извън 4-те стени на дома си. Crazy

# 119
  • София
  • Мнения: 2 132
Да, те са нож с две остриета, но ако попиташ лекар, който поставя ваксини и  убеждава родителите в тяхната полза, дали би поставил ваксина на контактно  с варицела дете, то той не би отговорил положително. Аз съм питала.
Също и не бих завела контактното ми дете при бременната ми приятелка/сестра и прочие. И моето дете е било контактно и още не е карало шарка, но това не променя нищо.

Общи условия

Активация на акаунт