Художествена поп-фолк самодейност

  • 25 252
  • 370
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 329
Четейки Argent и на мен ми стана леко мъчно.  Tired

Млади хора, които израстват с музиката на Пепа и Сашо Роман...
отворих линковете и просто не мога да повярвам.


Бъдете малко по-толерантни, не към чалгата, а към правото на собствени предпочитания на всеки. Без проблем мога да отсея плявата, така че да се лиша от звуците на Пепа, Андреа и още други музикални недоразумения. Чалга парчетата, които на мен ми харесват са много далеч от Пепа и нямат никакви допирни точки с нея:

http://www.youtube.com/watch?v=9O5N1ypisoo

http://www.youtube.com/watch?v=ukp_6nidSEE

http://www.youtube.com/watch?v=YMYiWNKjwE8

Visible, Желязко по принцип живее в паралелна вселена, та не се учудвам и че  е расъл там Joy.

Името ми не е Желязко.  Peace  Освен това не се познаваме и грам и нямаш никаква база, на която да вадиш каквито и да е умозаключения относно каквото и да е, свързано с мен.  Peace Дано емотиконът да е ясен. Не се заяждам, просто това, което си написала, не казва нищо.

# 331
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Така или иначе твоите форумски излияния обикновено нищо не казват, така че сме в идеален унисон Peace

# 332
  • Мнения: 329
Музиката ми е голяма страст, много пъти съм го дискутирал по различни теми, освен това бях посветил почти десетилетие на уроци по музика, солфеж, занимания с инструмент и така нататък.

Ех, да бяха го посветили и фолк-певачките. 
Децата ми са около твоята възраст. Имаха чалга период. Но го надживяха.

Тук се бъркаш. Някои фолк певачки може и да са посветили някакво свое време в свиркаджийство или в посещение на фризьорски салони, но не и на занимания по музика, от които голяма част се нуждаят. Laughing

# 333
  • Мнения: 12 692
Нали същото казвам.  Някои имат данни.

# 334
  • София
  • Мнения: 12 797

Бoяна, аз нарочно сложих нахилен емотикон, ама продължавай, щом държиш да те баннат.

Аз мога да се шегувам и без емотикон, но ако не е ясно  Laughing hahaha

# 335
  • София
  • Мнения: 5 884

Бoяна, аз нарочно сложих нахилен емотикон, ама продължавай, щом държиш да те баннат.

Аз мога да се шегувам и без емотикон, но ако не е ясно  Laughing hahaha
Аз явно и с емотикон, и без все не мога. Laughing



Нямам нищо съществено за казване, ама да възстановим баланса.

Цък
Цък
Цък

# 336
  • Мнения: 86
В моето училище , в Лозенец, слава богу, допускаха всякакви.  От кварталите, де. Че и от прованса.
В моето училище до НДК от провинцията чак нямаше, но не допускаха тъпи. Mr. Green

22-ро?

# 337
  • София
  • Мнения: 12 797

Бoяна, аз нарочно сложих нахилен емотикон, ама продължавай, щом държиш да те баннат.

Аз мога да се шегувам и без емотикон, но ако не е ясно  Laughing hahaha
Аз явно и с емотикон, и без все не мога. Laughing

Можеш, важното е на теб да ти е смешно. Аз поне само на това държа.

Присъединявам се за изравняването, скромно, но от сърце:
http://www.youtube.com/watch?v=7awMJwjhc4c

В моето училище , в Лозенец, слава богу, допускаха всякакви.  От кварталите, де. Че и от прованса.
В моето училище до НДК от провинцията чак нямаше, но не допускаха тъпи. Mr. Green
22-ро?
Именно.

# 338
  • Мнения: 329
Сякаш на различни планети сме расли.
Пораснах със Запа, Флойд, Морфин, Алис Купър... Българската музика, която харесвах като дете беше на Милена. И на Тангра... И още има, но за тези се сещам първосигнално. На първата редовно навивах лентата с молив, а на втората плочата свиреше до крайно изпукване.
Музиката, която слушахме като малко по-големи и за която врънкахме учителят по музика да ни пуска в края на часа беше на Mr. President, Los Del Rio, Peter Andre, Spice Girls, Take That, East 17... Европейска. Не сръбска, румънска, циганска.
На още малко по-късен етап, в който можеха да се посещават детски дискотеки на почит бяха Уеста и донякъде Индиго. Да пиша ли и в тях каква беше музиката?
Хайде, няма нужда, да убеждаваш който и да е, че поколението ни е чалгарско. Твърдението ти е минало покрай истината и е останало в средата, в която лично ти си се градил човек.

Съжалявам, че късно виждам този пост. От думите ти излиза, че уж сме от едно поколение. Милена и Тангра по-скоро мога да ги съотнеса с някой, поне 10 години по-възрастен от мен, но както и да е. Не че не ги харесвам - напротив, "Истина" ми е едно от любимите парчета. Аз също съм израснал с Take that, East 17, Backstreet boys, C Block, Nana и т.н., но и с Ивана и Камелия, Драгана Миркович, Карас и др. Просто и двете неща ми харесват. Никого не се опитвам да убеждавам в нищо - това си е някакво твое разбиране. Писал съм, това, което аз мисля. Връстници, набор 83-84 и нагоре масово слушаха и слушат чалга. Това не изключва автоматично и други стилове естествено. Не е задължително да се изолираш за всичко останало, нито твърдя такова нещо. Че има хора, които изобщо не слушат поп-фолк, има, но ако хванеш процентно - как стоят нещата, за нашето поколение говоря - набор 80 и някоя и нагоре? От острия тон няма нужда, разбрах безпроблемно, че се разграничаваш от чалгата, но аз и не съм ти я сложил като етикет само защото съм казал, че като цяло нашето поколение масово я слуша.

Вижда се, че темата окончателно скъса с първоначалната си идея.  Laughing
Но виждайки Duran Duran, ще използвам възможността да си пусна за милионен път
едно от най-любимите си парчета:


http://www.youtube.com/watch?v=u9Addwzml5A

# 339
  • Мнения: 86
Argent , възрастта няма нищо общо. Аз слушам и музика от 50те до съвременна. Класика също. Посветила съм 20 години на пианото и съм се препитавала със свирене (на пиано) в бедните си студентски години....Не мога да повярвам, че си се занимавал със солфеж и музика и след това можеш да изпиташ удоволствие от тези линкове, които пускаш.

Говори за балканска музика, дай хубава циганска музика да послушаме  Peace




 Peace

# 340
  • Мнения: 9 710
Argent, какви чалгари сме, щом в петък вечерта сме пред компютъра!  Laughing

Айде сега всички да си хващаме парцалките и в най-близкото заведение, дискотека, клуб!  newsm68

# 341
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Музиката, която слушахме като малко по-големи и за която врънкахме учителят по музика да ни пуска в края на часа беше на Mr. President, Los Del Rio, Peter Andre, Spice Girls, Take That, East 17... Европейска. Не сръбска, румънска, циганска.
На още малко по-късен етап, в който можеха да се посещават детски дискотеки на почит бяха Уеста и донякъде Индиго. Да пиша ли и в тях каква беше музиката?
Хайде, няма нужда, да убеждаваш който и да е, че поколението ни е чалгарско. Твърдението ти е минало покрай истината и е останало в средата, в която лично ти си се градил човек.

Евалла, машалла, ашколсун, аферим  bowuu
Песните (те май две имаха?!?!) на Лос Дел Рио почти достигат литературните висоти на "Дай ми тате малко парички, за да ходя по механичкиииии...", а "Чубриците" имат по 6 до 7 думи (средностатистически) на песен.

# 342
  • Мнения: 329
caffeine, от това, което чета, ти си се занимавала доста по-усилено от мен. Периодът ми с музиката траеше 8 години, което на фона на твоите е нищо. Ходех при вокален педагог от АМТИ Пловдив, свирехме и с корепетитор, но моите цели не опираха да заема местенце в оркестър "Кума лиса", примерно, и да пеем, заобиколени от дървени пейки, шопска салата и картофки. Laughing Детска наивност, кво да ти кажа. И в един момент малко пораснах и видях, че от музика на градско ниво, мога да изкарам пари, колкото да ида няколко пъти на бар и да се кача десетина пъти на такси. Добре, че имах и нещо по-сериозно и практично, паралелно с това зад гърба си, благодарение на което в момента си изкарвам хляба. А музиката остана просто хоби, което много обичам. Колкото до линковете - повярвай. Това е въпрос на вкус. Същото, като да кажеш на някого "Ама аз хич не мога да понасям черен пипер в храната, как може ти да слагаш и да ти харесва". Харесва ми балканската музика, не виждам нищо престъпно в това. За съжаление в последните години много имотни момиченца, на които изобщо не им е там мястото, наводниха чалга музиката в България и я очерниха допълнително, и признавам - напоследък от 50 парчета, да ми харесат най-много 10, но при другите балкански народи нещата съвсем не са толкова опорочени, както при нас, и има много изпълнители, които заслужават уважение:

http://www.youtube.com/watch?v=dJbKhQv2xQw

http://www.youtube.com/watch?v=RajPom4Q75c

# 343
  • Мнения: 653
А това е за Visible защото и аз харесвам Запа. Раждана съм през 70те, но ставам  Joy. Кога отиваме на парти?

http://www.youtube.com/watch?v=qtuTUsDd6gk

 Peace

http://www.youtube.com/watch?v=YNiMgpJEl-8
Когато кажеш!  bouquet

NikolForAll, популярната музика никога не е била и няма да бъде интелигентна. Затова и масата, която я слуша са предпубертети. Евала, машала, всичко, което искаш да кажеш, но думите ти не стигат, също.  Laughing

Argent, и мен изненада с това, че някога си се занимавал с музика. В обкръжението си имам много близки, които са меломани, част от които се издържат с музика... Както и да е.
Изглежда не съм се изразила ясно, въпреки че се постарах.
"Пораснах с..." - това е музиката, която татко и мама са ми пускали. Музиката, която те са слушали и слушат. Милена, Тангра от мама. Запа, Дорс, Флойд и т.н до безкрай от татко.
"Музиката, която слушахме като малко по-големи..." - 3-4 клас. Тогава, когато ни се искаше да слушаме музика за големи и умовете ни стигаха до попа. Да, подскачахме на Ийст17 и си представяхме как ще станем големи като Браян и той ще ни стане гадже Laughing.
"На още малко по-късен етап, в който можеха да се посещават детски дискотеки..." - 15-16 годишни. Смешни тийнове Laughing.
Надявам се така, да съм по-ясна.
Не е имало как да израсна с чалга. Имала съм приятели, излизали сме, правили сме си купони, забавлявали сме се.
Твоето поколение масово я слуша. Моето - не. А е едно.
Не обобщавай. Всичко е до среда.

И пак, виждам, че доста неща ти допадат. От 10 парчета - 1 си е хит за мен.
Аз за последните не-знам-колко-години години харесах един нов изпълнител и един глас.

# 344
  • Мнения: 329
Чета назад, каквото е изписано от днес и...

А мутрата на Милена някаква одухотворена ли е, та я слагате като антипод на тази на Глория?

Не съм убедена, че е одухотворена но за мен тези две жени (от едно и също поколение) са представителки на два свята, които нямат допирни точки. Два светогледа и това е изписано на лицата им (не говоря за красота), на жестовете им, на начина на говорене. Тези два свята си съществуват в България от край време. Вероятно Глория е по-богата и по-известна, ако това е някакво успокоение за почитателите й. Каква точно естетическа наслада доставя да слушаш гласа й, "музиката" й, или разбиранията й за живота? Или пък да я гледаш?

Сега аз влизам в лагера на недоумяващите - и то не заради друго а заради факта, че това е написано от човек, занимавал се сериозно с музика. Между другото много харесвам Милена и по точно не нея, а музиката й, която е изпяла. Запознат съм от-до с нея и не говоря празни приказки - вкъщи й имам цялата дискография. Ти запозната ли си с песните на Глория? Но детайлно - не "чула съм пет песни в градския транспорт или докато побързах да сменя канала, щото и тя е от "чалгаджийките"? Милена има страхотни парчета, Глория - не по-малко между другото, но като красота на тембъра и вокални възможности - дори първолак би направил разликата между това и това

Общи условия

Активация на акаунт