Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 93 969
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 154
Порой, приложение 9 от НРД виж. Личния лекар има право да пусне веднъж ТСФ и фТ4 Rolling Eyes (изненадана съм, мислех, че може 2 пъти годишно).
Но пък ендото също има право. Ето ти ги 2 пъти годишно изследванията Laughing

# 751
  • Мнения: 48
Порой, приложение 9 от НРД виж. Личния лекар има право да пусне веднъж ТСФ и фТ4 Rolling Eyes (изненадана съм, мислех, че може 2 пъти годишно).
Но пък ендото също има право. Ето ти ги 2 пъти годишно изследванията Laughing



Мерси, ще разгледам   bouquet

# 752
  • Мнения: 3 154
Наредба 9 се отнася само за ОПЛ. Наредба 14 е за специалистите.

# 753
  • София
  • Мнения: 10 698
Убу де,моята  джипитка Mr. Green ,която не е  специалист ми дава 2 пъти годишно направление за изследване на ТСХ и Фт4 Peace

forest_veil   Wink

# 754
  • Мнения: 11 737
Dega, ти нали се лекуваш при Райков?
Би ли споменала, моля те, как вървят цените при него без здравна каса? И ако знаеш, колко е цената на ехограф, ако прегледа е по каса?

# 755
  • Мнения: 3 154
Магнитче, то и на мен не са ми отказвали. Нито пък са гледали направленията да са през 6 месеца. Май си е до лекар Rolling Eyes

# 756
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, не съм ви забравила, захващям се с новата тема.

# 757
  • Мнения: 229
Здравейте отново, да попитам преди 2 месеца от белгия ми казаха да си направя нови хормонални изледвания влкючващи ТСХ,ФТ4,ФТ3,ТАТ И МАТ, до тук добре но ме накараха и да пусна пролактин който каза можел да има връзка с главоболието ми, това не съм го чувал и нз каква му е връзката ако някой има опит нека сподели, така + пролактина да съм пуснел и  АКТХ(Адренокортикотропен хормон) и Кортизол тия 2 та пък за какво незнам но казаха че било важно, вие как мислите необходимо ли е да пускам всичко това???

# 758
  • София
  • Мнения: 6 010
Извинявам се за забавянето!
Заповядайте в новата тема

# 759
  • Мнения: 107
Момичета, аз днес бях на ендокринолог при д-р Оля Манолова, за да не ми изгори направлението, иначе имам час за 13.06. при проф. Каменов. Тя ми каза да пия сутрин еутирокс и селеногин едновременно, така се усвоявали по- добре. Някоя от вас да знае нещо по въпроса? И другото, което ме притеснява е ниският ми хемоглобин. Никога не съм имала проблеми с него и реших, че може да е от Хашимотото, но д-р Манолова категорично отрече при моите изследвания ниският хемоглобин да има връзка с болестта. Даде ми направление за хематолог. Пишете имате ли подобни оплаквания/ резултати от кръвна картина?
Здравей искам да те попитам какво стана с лечението на д-р Манолова сега аз ходя при нея и не мога да разбера изобщо помагали ми нещо изписаното лекарство

Общи условия

Активация на акаунт