Жената Козирог 3

  • 38 896
  • 637
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 274
Меко казано съм изумена  Shocked  от това което чета....и какво по хубаво от това, че ние козичките сме родени точно през това магично време....Това е времето от годината, което най-много радва децата ни....а кой ако не семейството,  може  да предаде на децата тази магия, която може би сме наследили от родителите си и която няма и не трябва да ни напусне цял живот  Thinking 
Не мисля, че като си правим равносметки всекидневно и крайният резултат е "пре, пре незадоволена" , както е казала Jomista , ще можем да се зарадваме на тази така наречена магия  .Вярно е че материалното днес е на първи план, но можеш ли да си живееш само в скъпия дом, да си караш скъпата кола и да не може да се насладиш на топлата усмивка от приятел....на това, че хората които обичаме са до нас, заради самите нас ...а не заради парите..... За мен няма по хубаво нещо от утрото,  просто още един ден мога да дишам и да се наслаждавам на живота........За мен магията е в малките неща, че мога да ги усетя и че мога да ги споделя, затова празнувам винаги РД и ИД, нищо че са през седмица  Laughing  защото когато усетиш, че тези на вид малки неща, могат и да не ти се случат в идния ден си даваш сметка, че мигът трябва да се изживее пълноценно.

# 586
  • Мнения: 459
Ха здравейте и от мен:) Тази тема е една от малкото, в които се чувствам някак комфортно:)
Аз съм декемврийска козичка (22-ри), чувала съм да причисляват стрелците към тази дата, но не- чистокръвен козирог!
Та директно за мъжете - половинката ми е везни, спокоен и уравновесен, за разлика от мен. Много хубаво си се разбираме...стига да не съм в черрна дупка....но за това май обяснението не е в зодията, а в това че съм жена...Simple Smile
И като добавим асцедентът ми везни, постоянното чудене и двоумене не ми дават покой:)

# 587
  • Мнения: 405
Аз съм в екзистенциална криза. Нямам кола, живея в общинска къща, не съм до всички любими хора, не съм на любимо място, с рискова бременност /не мога да мърдам много/.....
Та не бъди изумена. Сигурна съм, че всеки си има нещо подобаващо, за да се чувства така.
От една година имам дете, украсих преди няколко дена. Знам, че още вярвам в магията, само трябва да открия къде по дяволите съм я заровила.

# 588
  • Мнения: 256
la vie est belle, тези тегоби и препитания онзи горе може да ги прати само на един Козирог, друг няма да издържи! Успех ти желая!  Hug

# 589
  • Мнения: 405
И това не е всичко.... Ама на миналото мястото му е в миналото... Tired
До преди няколко години всичко си ми беше наред /или поне съм се заблуждавала, че е така/
В последно време много мъдрост ме връхлетя, и сигурно не мога и насмогна.
Гад, ха, дано! Макар, че и баща ми много преживя, а е Лъв. По-скоро тегобите са станали тенденция- като призив за промяна на съзнанието, може би, може би  Thinking

# 590
  • Мнения: 274
Не искам да съм груба, но щом си в екзистенциална криза, мила моя, защо си решила да имаш и второ дете? Ще можеш  ли да го предпазиш от всичко което ти се иска, ще успееш ли да му покажеш красотата на живота , ще успееш ли да изровиш вярата си в магията.....Знам, че на никой не му е лесно, но пък всеки сам избира как да живее, и моето дете израстна само с мен, защото за ад има добър живот и да не живея в общинско жилище, се наложи баща му да работи далече..и все още е така....понякога е до нас, понякога не....Е имам собствено жилище, но цената е платена, научих се да ценя всеки миг, преборих и рака...и още колко други изпитания, но никога не зарових вярата и не се отдадох на отчаянието....Та затова съм изумена....когато си млад и живота е пред теб, възможности много....просто трябва да има желание

# 591
  • Мнения: 405
Не си груба. Тя, кризата ми няма общо с децата, по-скоро с мястото и бъдещето ми. Напълно осъзнавам, че някои неща в животът ми са въпрос на избор и ако искам да ги променя зависи само и единствено от мен. Абе вътък ми липсва, мотивация. Ядосвам се на себе си, защото стоя и чакам нещо си- дали, защото времето не е дошло, дали за друго.  Whistling

# 592
  • Мнения: 290
Родени сме били в "магнетично време". Ами магнетизъм за мен не са празниците. Еуфорията по празниците напоследък много ме дразни. Хиляди пъти съм казвала - не ме интересуват празниците, интересуват ме делниците. Ако делниците ми са проблемни, сиви, безперспективни, подтискащи или изпъстрени с ъс здравословни проблеми мои и на близките каква файда ,че ще празнувам на празника. От празниците ще харесам Коледа,заради децата ми. Заради тях съм украсила, включила светлинките, ще напрвя красиви сладки. Обожавам рожденните дни на децата ми, това е вече истински празник за мен и го празнувам с истинско удоволствие, чуствам насладата от живота. 
Магнетизъм за мен не са празниците, а примерно - посрещането на мъжа ми след дълго отсъствие или пък след работа като си взема децата и ги прегърна и целуна, невиждала ги цял ден. Когато съм се срещнала с добри приятели в чиято компания се чуствам добре.
И много жалко, че има хора, които при думата "пре-незадоволен" имат предвид само материалното. Нито коли, нито къщи ме "тровят" към момента. Други са нещата, които ме подтискат.
 la vie est belle  - явно наистина времето не е дошло за решения за промяна. Всяко нещо с времето си  Магията си я има винаги, въпрос е дали ние ще я забележим. Ще излезеш от кризата си, това,че си осъзнала кое не ти харесва е крачка от подобрението. В покой си, защото имаш важна задача, която да вършиш. Не го смятай това състояние като пасивност и безволие за вземане на решение. Просто е момент на решаване на друг важен проблем. И естествено,че ще успееш да покажеш "красотата на живота" на децата си. Козирозите изпадаме в кризи, депресии - но накрая пак сме успяли, пак сме постигнали желаното.
А този цитат от Veselaa няма да коментирам. "мила моя, защо си решила да имаш и второ дете? Ще можеш  ли да го предпазиш от всичко което ти се иска, ще успееш ли да му покажеш красотата на живота" . Не засяга мен, но ми създаде бекрайно лошо впечатление.
И не си права за мен Veselaa - аз много добре си усещам "магията", но живея в реалния човешки свят, където за жалост само с "магията" не става. Има премного ежедневни и по-сериозни проблеми и ангажименти и отговорности, които тряба да разреша и преодолея и няма как да загърбя и да се отдам единствено на "магията".

# 593
  • Бургас
  • Мнения: 152
Не издържах  #Cussing out Много крайни мнения Sad
Днес моят прекрасен мъж има РД! Моят е на 12.01. НО не ги празнуваме!
Днес бебето е с Т. Какъв празник да правим? Купила съм му подарък и като се прибере ще направя една бисквитена торта, а той ще гледа детенцето...
И не съжалявам, че не празнуваме! За мен е най- важно да сме здрави и да се обичаме!
И въпреки начина ни на живот и постоянното безпаричие и аз бих имала още едно дете! Това е най- голямата и радост и грижа на света Simple Smile
И въпреки черните дупки, в които изпадам, винаги имам сили да изляза и да продължа заради себе си, мъжа си, а вече и заради малкото човече Simple Smile
Спокойни празнични дни, пълни с топлина и семеен уют Simple Smile

# 594
  • Мнения: 274
Нямаше да пиша, но виждам че има такива които не са ме разбрали  Mr. Green За тях ще припомня  философията на Шопенхауер, известен с песимистичните си възгледи, на които аз никака ама никак не симпатизирам. Според него ние често мислим за това, което нямаме, а много рядко за това, което имаме. Лесно е да си неблагодарен, не се изискват сили, за да си вечно недоволен и мрънкащ...нали  newsm78
Та се чудех  newsm78 , защото не познавам кози, поне сред моите приятели от тая зодия, намръщени  и вечно мрънкащи да са били за нещо и на които по никакъв начин не може да им се угоди.....А тук ме изненадва това, че ако на някой му е добре, че се чувства добре и се стреми всеки ден да му е добре и да доставя спокойствие и комфорт на тия които обича, да се опитва да е позитивен, да внася мъничко "магия" в реалния сив живот,  веднага се надига вълна от мнения на хора  на които света им е крив и просто искат да скапят настроението на всички, хора които  се оплакват,че живота е гаден и че хората се лоши,ами каквото посееш това ще пожънеш...като си усмихнат и весел ще ти се отвърне със същото,като си вечно в лошо настроение,не можеш да очакваш друго от заобикалящите те.......Е показахте ми ясно, че моето място не е тук, благодаря! Останете си със депресиите  Mr. Green
 Jomista, май сме се срещали в друга тема....виждам, че още не си  се променила,а такова желание имаше преди години....но уви  останала е  само то.

# 595
  • Мнения: X
Веселаа, може би, ако намалиш дължината на изреченията, наистина ще те разберем.
Начинът, по който си изложила мислите и по който се опитваш да наложиш мнението, показва, че не си достигнала онези вътрешен мир и удовлетвореност, за които говориш. Но и писането за това е своего рода терапия.

# 596
  • Мнения: 256
Eй, нали знаете, че има козички с рога и без рога...

Ама много смешно се получава - Жената Лъв е тама номер 40 вече, а ние само на 3. Ех, тези лъвици ... хич не обичат да говорят за себе си и да са център на внимание ...
red_nelitka , да ти е жив и здрав стрелеца вкъщи. Да стреля само в целта!

Дами, наричат ли ви често Дървен Философ?

# 597
  • Мнения: 405
Жомиста, много хубав пост  Peace  Hug
Весела, разбирам какво искаш да кажеш с философията на Шопенхауер, чудя се само дали съществува някой на света, който да може да се владее дотолкова,че никога да не недоволства, мрънка и изпада в депресии. И все да е усмихнат и весел, въпреки това, което му се случва.
Гад, хич не искам да се правя на клоун, изтъквайки се. Така, вглъбена в себе си, ми е много добре  Mr. Green

# 598
  • Мнения: 274
buttinsky, докато висиш по цял ден из мамата във всевъзможни под теми и пръскаш компетентност, виждам добър спец си станала  Mr. Green   Поздравления, мила разбираш от терапия!  Все пак форума е полезен  Wink 
 la vie est belle, радвам се че поне ти си разбрала изказа ми. И като почна да рева пред аудиторията, какво ще променя, нищо....е може би ще събера малко съчувствие и какво от това  newsm78 
 Гад Чевръста, така е ...и козите са дървени философи  Mr. Green  май днес това е мода в БГ всеки да разбира от всичко....И докато е така ще висим в последните редици на всевъзможни класации  Mr. Green  и Балгария ще е най-тъжното място на света, защото доста хора все мислят че са прецакани от история, от всичко около тях ....дори и от непознати по форумите.

# 599
  • Мнения: X
Ех, весела, веселаааа, личи си колко ти отдава да мислиш позитивно. За съжаление тези неща само с приказки и с тупане в гърдите не стават, но ти пожелавам все пак някой ден наистина да ти се получи.

За съжаление, ми се наложи да стана специалист по теми, по които дори не съм искала, така че иронията и разчета на времето си ги запази за себе си.
Явно не желаеш да се вслушаш в съвета ми да пишеш по-адекватни изречения със логически преходи между отделните части, затова най-вероятно винаги ще си останеш неразбрана.

За БАлгария  Shocked Shocked Shocked просто ще си замълча  ooooh!

Последна редакция: пт, 06 дек 2013, 09:04 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт