Жената Козирог 3

  • 38 860
  • 637
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 320
Привет и от мен
Аз съм  декемврийски козирог с асцендент козирог-супер комбинация
Смятам, че част от някои характеристики относно козирога напълно се покриват: дисциплината, точността, организацията са все черти, които са дълбоко вкоренени в мен
С интерес ще следя темата

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Имам една доста неприятна черта - умея да прощавам, не тая злоба или омраза в себе си, не помня да съм мразила някой през живота си... има хора, които не понасям, но това не е омраза, както и да е. Мисълта ми е, че прощавам, но не забравям. И когато някой наистина ме разочарова никога не мога да го погледна със същите очи отново ... понякога това е грешка, но просто не мога...
Как стои въпросът с прошката при вас, има ли хора, които са ви разочаровали дълбоко и после са успели да намерят отново пътя към вас .... струваше ли си, грешка ли беше или напротив?

# 632
  • Мнения: 320
При мен горе-долу се получава като при теб, прощавам, но помня. Когато някой ме разочарова в началото ми е тъжно, изпитвам ярост, но после като поразмисля върху ситуацията се успокоявам, прощавам, но винаги си имам едно наум за този човек. Да простиш е много силно качество, което май при Козирозите не се получава. Всъщност не знам, дали е черта водена от човека или от зодията. А и не знам, когато въпреки, че си простил все пак го помниш, дали наистина си простил ? Мон... доста въпроси ми изникнаха  Grinning

# 633
  • Мнения: 709
Допреди няколко години прощавах и търпях много. Бях наивна до глупост понякога. След някои неприятни събития в живота си вече не съм така.  Пак съм мила и добронамерена, но винаги имам винаги едно наум.  Laughing Злоба никога не съм таяла и не мразя никой, просто трудно допускам вече хора до себе си. Характерна черта на козирозите е , че държим на мнението си дори и понякога да не сме прави (поне при мен е така). И другото, което забелязвам е , че на по млади години бях по сдържана, а сега съм по емоционална (колкото и да се опитвам да го прикрия). Много съм пряма и праволинейна, което е лоша черна на характера ми.

# 634
  • Мнения: 3 541
Аз пък в по-младите си години бях по-емоционална и пряма, с годините се научих да бъда сдържана.
Като лоша черта ми е това, че помня всичко лошо (дори с детайли), а добрите постъпки много лесно забравям. Не натяквам, кой, какво е направил преди 10 год., миналия месец, или вчера, но си го помня и  тръгвам към този човек с несигурност и очакване да повтори грешките си или лошото  си поведение. Не съм песимист, определям се по-скоро като реалист. Обичам да съм точна и очаквам от другите същото. Добре организирана съм и винаги знам как да си разпределям времето. Голям инат съм и много държа на мнението си, ако искам нещо ще направя почти всичко за да го имам. Към непознати съм доста дистанцирана, докато не ги опозная, но това винаги ми отнема много време. Забелязала съм, че другите хора около мен се отпускат по лесно в присъствието на непознати, на мен ми е изключително много трудно.
И не прощавам, мога да се държа сякаш съм простила, но вътрешно усещам, че не бих могла, колкото и да се опитвам. Щом помня и усещам, че този човек веднъж ме е предал, то той повече никога няма да ми е толкова близък колкото ми е бил преди. Не съм отмъстителна, въпреки, че ми се е искало, но до такава крайност още не съм изпадала.
А за приятелите и близките - за тях съм готова и планини да повдигна.

# 635
  • Мнения: 320
Четейки, стигам до извода, че упоритостта и трудното прощаване са често срещани черти в характера на козирога  Sunglasses

# 636
  • Мнения: 709
Четейки, стигам до извода, че упоритостта и трудното прощаване са често срещани черти в характера на козирога  Sunglasses
Така е, като цяло  Peace
Не съм песимист, определям се по-скоро като реалист. Обичам да съм точна и очаквам от другите същото.  Голям инат съм и много държа на мнението си, ако искам нещо ще направя почти всичко за да го имам. Към непознати съм доста дистанцирана, докато не ги опозная, но това винаги ми отнема много време. Забелязала съм, че другите хора около мен се отпускат по лесно в присъствието на непознати, на мен ми е изключително много трудно. 
А за приятелите и близките - за тях съм готова и планини да повдигна.
Това все едно аз съм го писала Simple Smile.
Има малка разлика между декемврийски и януарски козирог. Скоро четох и ,че асцендента след определена възраст взема превес, а моя е рак. На моменти съм депресивна натура, но бързо се изваждам.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2016, 09:54 от moonlight_80

# 637
  • София
  • Мнения: 4 349
Явно съм ви изпуснала  Twisted Evil Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт