Помощ за съфорумка!

  • 42 281
  • 261
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 609
Банков превод по Еконт,комисионната им е ок 1-2 %
...по Еконт също ми е лесно,имам офис наблизо......

# 91
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Направо съм потресена от таксите които са изтеглени от банковата сметка на Деси  Shocked ooooh!
И не говоря за дребните сумички от 20 ст. до левче и нещо. Има и няколко по 20 лв.
Каква е тая банка?  censored

Има получен и един валутен превод, без име.  Hug

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 992
Банков превод по Еконт,комисионната им е ок 1-2 %
...по Еконт също ми е лесно,имам офис наблизо......
Много благодаря за информацията HugВ понеделник,най-късно вторник съм там PeaceДано успеем да съберем парички и за двете бързо Mr. Green

# 93
  • Мнения: 784
Направо съм потресена от таксите които са изтеглени от банковата сметка на Деси  Shocked ooooh!
И не говоря за дребните сумички от 20 ст. до левче и нещо. Има и няколко по 20 лв.
Каква е тая банка?  censored

Има получен и един валутен превод, без име.  Hug

За какво са удържани тези такси? Таксата за превода се плаща от наредителя, сумата трябва да влезе по сметката на получателя чиста, без такси и удръжки.
Коя е банката? Ако трябва - сменяйте я. Още не сме събрали и половината от сумата.

# 94
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Пощенска.
До преди малко си писахме с Деси и ако може в понеделник ще се обади да пита за какво са тия суми.
Ще видя дали мога да редактирам извлеченията (да махна имената поне) и да ги пусна тук.
А ако наистина тия си вземат такси щото така им се иска, ще говорим за смяна, но ще е много трудно за Деси.

# 95
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аз имам сметки и кредити в Пощенска и досега такова нещо не ми се е случвало. Не знам защо се получава така, но е най-добре да пита наистина  Rolling Eyes

# 96
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Разгледах ги по-подробно и се оказаха такси след международни преводи.
Ето какво ми отговори Алекс1 от темата за Пейпал:

"Не е малка.
Комисионната е 3.4% плюс 0.35 евро. За превод към картата ви /задължително Виза/ плащате 2 евро. В зависимост от вашата банка-издател на картата ви, може да платите и такса за входящ валутен превод, която може да достигне е до 10% от сумата, но не по-малко от 20 лв.
Можете да направите благотворителен акаунт в Пейпал."

Чужбински момичета, има такса от 20 лв. на ваш превод Sad
  censored

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 23:54 от Ели_дечкин

# 97
  • Мнения: 343
аз съм превеждала на братовчедка ми 50 евро и тя получи 60 лв Shocked което според мен е много нагло

# 98
  • Мнения: 849
Да Маева, толкова много добри хора има и всичките те ми помагат, не съм ли аз една щастливка:)Heart Eyes

Деси, не си спомням някой толкова силно да ме е развълнувал напоследък... Невероятна си, момиче!  Heart Eyes

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Деси ,малко остана,ние сме страшна сила (форума) ще се справим и скоро ще те вдигнем на крака  newsm44 newsm44 успях онзи ден да се включа с малка сума,при първа възможност-пак  Hug Помолих и познати в София да помислят и разпитат за работа.Може ли да помоля Ели или ти Деси да ми оставите телефон за връзка,за да може,ако ми звъннат (силно се надявам) веднага да ги свържа с вас.   bouquet

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте, мами! За първи път се включвам тук, и честно казано оставам с много противоречиви чувства. Искрено страдам за Деси, понеже имам същата диагноза, но с още доста операции в детска възраст вследствие луксация на двете тазобедрени стави. Наистина много боли, но искам да ви запитам дали някоя от вас знае действително същността на проблема, понеже след като прочетох всичко, останах с горчивия привкус, че се касае едва ли не за животоспасяваща операция. А то не е така. Мога да ви помогна единствено със съвет - ПОСЕТЕТЕ ЗА КОНСУЛТАЦИЯ И ОРТОПЕДИТЕ В МБАЛ КАСПЕЛА гр. Пловдив. Тук явно става въпрос за пари, и повярвайте ми - проф. Тифчев във Полимед не е най-евтиният вариант. От два месеца аз съм със сменена става именно в Каспела , а до там достигнах след дъъъълго ровене из форумите и обикаляне по болници. Това е единствената болница, в която не взимат такса за избор на екип, не се плащат "консумативи" а условията вътре са непознати за нашите виждания. А, и тя е частна, ако това има значение. Ставите , които слагат, са американски СТРАЙКЪР, цената е 3320лв. и се заплаща 100лв. за престой в болницата. Нищо друго! Стаите са с климатична система, плазма с кабелна телевизия и безжичен интернет. Две легла с баня. За себе си аз избрах качествена услугаза малко пари, ако 3420 лв. могат да се нарекат малко. Вече ходя без помощни средства.  Та съветът ми е да не се доверявате само на прехвалени специалисти с титли. Има и обикновени доктори с големи сърца : д-р Генов, д-р Белев и д-р Яков. Невероятни са.

# 101
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Декалина, съвсем точно и ясно съм казала за какво се касае. Бързината се отнася за това че дясната й става е вече вън от строя а лявата, от двойното натоварване заминава и тя. При нея нещата са закъснели и се мъчим с общи усилия да й помогнем най-бързо.  Явно не е нужно точно на теб да ги обяснявам нещата що си минала по този път. Познаваме я и искаме да помогнем.
Благодаря от името ма Деси за съвета. Прочела е написаното от теб но след всички доктори които е посетила, тя е решила да се довери на този.

Сис7, пуснах ти ЛС. Извинявай че сега отговарям но не бях у дома цял ден  Hug

# 102
  • Мнения: 60
До Декелина
Мила Декелина, въпросът не е на живот и смърт, а на оцеляване, както моето така и на детето ми. Щом си претърпяла такава операция значи знаеш колко силни са болките при каквото и да е движение и че да отидеш да работиш някъде е невъзможно, тоест не работиш, не получаваш пари, не купуваш храна и дрехи за детето си, не плащаш сметки, не можеш да оцелееш без работа, а за да работиш трябва поне да можеш да се движиш, нали!?
Относно болниците и форумите - започнах от Горна Баня, минах през платен преглед при доцент във ВМА, след това през двама доктори от Пирогов и чак накрая срещнах Тивчев. Последният ми направи по една декомпресия на двете стави, за съжаление при мен регресията на хрущял и кост е толкова напреднала, че единственото решение е смяна на става((
Относно цената виждаш сама, че майките тук дори ми помагат с хранителни продукти, което би следвало да те наведе на мисълта, че търся най-евтиното и най-качественото. Звънях дори в Етрополе за български стави, но ти поне сигурно вече си наясно, че за да сложиш такава става трябва да си баба на 80години и едва ли можеш да доживееш друга смяна.
До този момент съм намерила компромисът специалист, цена, качество с френската става защото след българската тя е най-евтината и една от качествените. Все пак съм само на 35години.
Относно препоръката ти за клиника Каспела, да не веднъж съм чела във форумите за нея, но първо аз съм от София и тук специалисти и клиники има много и не ми пука дали ще има телевизия и дали ще съм настанена в болница като по американските филми или в обикновена болница искам само добър доктор,качествена става, а не най-скъпата, тъй като  парите за мен са важни, защото просто ги нямам. Иначе кой не иска най-доброто и най-скъпото за себе си.
Е, мисля че ти изясних ситуацията. Бързо възстановяване Дакелина!

# 103
  • Мнения: 0
Жалко, че не четете правилно написаното . От цялото ми проучване това, което описах, е най-евтиния вариант. Говоря за качествена става. Не съм на 80г. на 44 съм и мисля, че доста има още да ми служат краката. Информирахте ли се дали ще си платите за избор на екип? Цената не влиза в стойността на ставата. А професора едва ли ще ви го спести. Колкото до това за работата, познавам поне 20 жени в моето и вашето положение, включително и аз, които работим. Това заболяване изобщо не е предпоставка за стоене в къщи. Всички много ми съчувстват, но когато стане дума за работа... няма как.Болката е много силна, но от нея не се умира. При положение,че сте толкова зле вероятно от доста време, защо досега не сте минали на ТЕЛК? Втора група ви е сигурна отвсякъде. Човек трябва сам да се бори за правата си. Никой няма да дойде да ви покани вкъщи. Но мене ме подразни друго. От прочетеното разбрах, че ако не се оперирате веднага, и край - лягате прикована на легло. А можахте да отидете до банката да си вземете банкирането.
Нищо лично нямам против вас, сигурно имате много трудности в живота, не всеки успява да се оправя както му се иска. Но за хората, които не са запознати със болестта, малко ги поизсилвате нещата. Аз 4 години отлагах, докато събера смелост и пари , а вие за седмици говорите.

# 104
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Дакелина,ти се регистрира днес във форума за да ни "осветлиш" ли?Не ми отговаряй.
Деска,свекърва ми е от две години със сменена става и знам на какви болки беше подложена,а е на 68 години и  доцента й беше казал да избере качествена става,а какво остава за толкова млад човек Hug.Та баш за животоспасяваща операция мисля става въпрос.
Мислех,че такава тема не може да се .........,ама на лъгала съм се Confused

Общи условия

Активация на акаунт