Помощ за съфорумка!

  • 42 250
  • 261
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Наша съфорумка се нужда е финансова помощ. Налага й се смяна на двете тазобедрени стави. Въпросните стави струват по 3 000 всяка а сумата от 6 000 лв. за нея е непосилна. В момента е почти обездвижена и се нуждае от помощ както за себе си, така и за детенцето си.
Майчетата от отчетната събираме парички но освен за ставите се налага да помогнем на Деси и за някой всекидневни нужди. За това молим който с колкото може да помогне за да може Деси отново да стъпи на крака и да се радва на малкия император.

С нейно съгласие публикувам част от молбата й във ФБ:
" Имам заболяване наречено Асептична Некроза на двете тазобедрени стави - тоест нямам достатъчно кръвоснабдяване и клетките на хрущяла ми умират прогресивно във времето. Заболяването явно при мен се е отключило с разкото качване на 23кг по времето на бременността. Направиха ми по една операция - кордекомпрешън, на двете тазобедрени стави и за съжаление науспешни и за да проходя се налага вече смяна и на двете тазобедрени стави, като дясната е много по-наложителна защото там загубата на хрущял е вече много напреднала.
Цената на една тазобедрена става е 4500лв, от които 1080лв поема здравната каса, остават 3420лв. Фирмата вносител на тези стави, ако искате ще ви дам адрес и телефон, ми предолжиха вариянт с тяхна отстъпка и цената е 3000лв. Тоест за двете тазобедрени стави са ми нужни 6000лв. Това е направо фантастична сума за мен."
" Сега нека ви уведомя за вчерашният преглед при доктор Тивчев хирург-ортопед един от най-добрите в цялата страна. Направи ми снимка и потвърди отново за съжаление моите подозрения. Трябва да направя възможно най-бързо смяна на дясната тазобедрена става, защото тя прогресивно се смачква-резорбира и стига до скъсяване на крака и пълно обездвижване, тоест ще съм само на легло, ако не я сменя по-скоро.
Относно цената той отново потвърди ставата струва 4500лв. от които здравната каса поема 1080лв. От фирмата представител могат да ми направят отстъпка, както те се изразиха, но това е всъщност да ми приспаднат ДДС`то 6-700 лв някъде тоест цената да стигне до 3000лв 2800лв за ставата и 200 лв за инжекциите и консумативите това е без фактура. Лошото е, че доколкото разбрах от доктор Тивчев , ако се направи дарителска сметка ще може да се тегли от нея само через фактура, което означава , че трябва да се плати ставата с ДДС`то 4500-1080 от ЗК=3420 лв + 200лв консумативи 3620лв. Доста парички са си това, момичета"


Това е и причината да не открием дарителска сметка а да събираме парите в нейната лична. Надявам се Деси да събере сили тия дни и да ми прати епикризи  и документи който да приложа като доказателство. Една съфорумка я посети днес и потвърди казаното от Деси заболяване ( това е уточнение за невярващите). Надявам се тя самата да се включи в темата, както и посетилите я съфорумки.

Моля ви, нека й помогнем  Praynig Praynig Praynig

Банковата й сметка:
Пощенска банка
IBAN - BG57 BPBI 7940 1054 6238 01
Десислава Маринова Горанова

Моля, модераторите да оставят темата тук за няколко дена за да може да стигне до повече хора  Praynig

# 1
# 2
  • Русе
  • Мнения: 343
Ели   bouquet!
Вярвам, че ще се събере сумата!  Hug

# 3
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Ели, благодаря за темата!  bouquet
Дано бързо да успеем да съберем пари и дрешки  Praynig Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 179
Ели,   bouquet
Вярвам, че ще успеем да помогнем!!

# 5
# 6
  • Мнения: 60
Майчета, много ви БЛАГОДАРЯ, за усилията, помоща, за подкрепата!!!! Не зная как бих могла да оцелея без вас!  bouquet Hug Hug Hug Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 574
Браво Ели   newsm10

Деси  spoko

# 8
  • Мнения: 166
Току що преведох малко парички.
По-натам пак ще помогна  Peace
Деси,кураж!
Има добри хора и отново ще си на крака  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 12 263
  Здравейте,
ще се включа с известна сума и ще се опитам да разпратя до приятели и познати.
  Има ли подобен анонс и във фейсбук, които може да се сподели?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341


Деси, стискам палци всичко да свърши ОК!!!!
Момичета, имайте впредвид, че след операцията се поставят всеки ден инжекции (поне 20), които са също скъпички, а и за поставянето им пак трябват пари......
Ще помагаме кой с колкото може!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Има заложени пари за инжекциите. 200 лв.

# 12
  • Мнения: 4
В понеделник съм в банката! Дано по-скоро да стане на крака жената, че в семейството ми имаше случай с такава операция (смяна на тазобедрена става) и възстановяването също отне време и не  беше никак леко!!! Дано има кой да и помага в тази битка, че пари се изпращат, ама човек до теб, ако няма е страшно, особено с дете Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Стискам палци за успешно развитие на нещата.
Деси,стискам ти палци,и имаш едно рамо от моя страна  Hug

Аз съм съфорумката,която посети Деси в четвъртък(вчера) и занесох малко дрешки за детето.
Надявам се да не се обиди,но искам да споделя следното:
Семейството на Деси живее изключително скромно и бедно.Основна финансова опора е бил бащата на Деси,който скоро почина.Срещнах се с три уплашени жени,които са в безизходица.Деси е самотна майка,сестра и в момента е безработна,живеят или по-скоро оцеляват с пенсията на майка й четиричленно семейство.И трите са си взаимна опора в този изключително труден момент за Деси.

# 14
  • Мнения: 11 607
Ели, благодаря!

Дано повече хора видят и помогнат на момичето! Praynig

# 15
  • Мнения: 6 627
Днес не успях  в понеделник обаче ще пусна парички
Може ли линк към профила и във фейса ?

# 16
# 17
  • Мнения: 343
потресена съм  Cry и аз познавам деси от по добри времена...
стискам палци да се оправи!!! Praynig

# 18
  • Мнения: 32
Да повдигна темата и аз Hug Късмет и кураж желая на Десислава! Дано по-бързо се съберат парите  bouquet

# 19
  • Мнения: 615
Ще мога да отделя доста скромна сума, но ще ги преведа идната седмица. Може ли да се закове темата, за да я видят повече хора?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 149
Кога трябва да се извърши операцията? Искам да помогна с някакви парички, но в момента съм доста зле финансово и ще мога да отделя известна сума чак към края на месеца.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Ще мога да отделя доста скромна сума, но ще ги преведа идната седмица. Може ли да се закове темата, за да я видят повече хора?
Не знам,сигурно трябва да се пише до администратор.

# 22
  • Мнения: 10 701
И аз ще се включа в понеделник.
Моля напишете кой номер обувки носи детенцето и колко см е високо.

# 23
  • Мнения: 5 622

 Освен финансовата част, от какво друго имате нужда, Деси?
Моля да изброиш точно и конкретно.
Ще бъда в БГ юни месец и ако за пари тогава е късно, мога да изпратя дрехи и други нужни неща за вас и детенцето. Просто искам по-подробна информация какви са ви нуждите. +адрес евентуално за колет

 Hug

# 24
  • Мнения: 5 622
Ще мога да отделя доста скромна сума, но ще ги преведа идната седмица. Може ли да се закове темата, за да я видят повече хора?
Момичета, няма значение колко скромна е сумата. И един лев да е, това са пари в плюс към сметката. А ако 3 000 човека изпратят по 1 лев, това са парите за едната става все пак  Wink    bouquet

Дръжте ни в течение    Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 2 430
БУБА,копирам ти от другата тема във ФБ,размера на детето.Ние майската дружинка се организирахме и повечето дрешки са набавени;
Ето и мерките на Макси
обувки стелка -16см
блузка
дължина 40-42 см
ширина гръб 30-32 см
дължина ръкав 35см
панталон
дължина 59-60см
дължина чатал 23-24см
талия обиколка 50 см
яке
дължина 45см
ширина гръб 39-40см
дължина ръкав 40см



Цитат
Така като гледам мисля, че сме на финала с дрешките на Макси. Все още ми трябват панталони или анцузи, обувки и половери, но нали чакам гости и като дойдат ще ви пиша и чакам едно колетче вече пратено. Пък и ако нещо все нещо не достига сте ми пратили пари и ще му купя евентуално бодита, предпочитам ги за да не настива и ботушки за да тръгне на градина. Пак МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИКЧКИ МАМИ ОТ СЪРЦЕ!!!!:()))))

# 26
  • Мнения: 5 603
Във ФБ видях призива,сигурна съм,че ще се съберат паричките.Деси,кураж. Hug

# 27
  • Мнения: 4 785
Ние също ще помогнем с малка сума, в момента няма как да преведа по-голяма, но... знам че всеки ако даде малко тези пари ще се съберат много бързо, защото не са много!

# 28
  • Мнения: 784
Записвам се да следя, във вторник ще пусна малко пари.
Някой не може ли да съдейства за намиране на работа на бабата или сестрата, поне малко да си стъпят на краката хората?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
Майката на Деси(бабата) е пенсионер по болест,ако не се лъжа.Защото се видях с нея,жената целият си живот е изкарала в Кремиковци.
За сестрата усилено се търси работа,но за сега нищо,момичето си търси работа без претенции каквато и да е,само да имат някакъв доход.Основно всички ще разчитат на нейната заплата,ако започне работа.
Ако някой от форума може да помогне с намиране на работа ще е чудесно.

# 30
  • Мнения: 18
Мами, дълбок поклон пред всички Вас!!!
Деси, вярвай, че Всичко ще бъде наред, защото ще бъде!
Аз също ще помогна финансово...и съм сигурна, че много от всички нас ще го направят!

# 31
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Дясната става е много зле и трябва възможно най-бързо да се смени. Лявата, покрай натоварването едва удържа но ако не се забавим много във времето, може да издържи на натоварването. За около седмица, след набирането на сумата Деси може да е на операционната маса.
Както и Мадам Стасита е писала дрешките почти са събрани. Днес щяха да ходят няколко майки при Деси с още дрешки. Щом имам инфо дали има нужда от нещо ще пиша ( ако Деси не се появи).
Една мама помага с придвижването на документите на Деси за някаква пенсия по болест или нещо подобно (извинявам се но не съм разпитвала за това). Така че остана и работа да се намери за сестра й, и да могат да поемат глътка въздух.
В петък по сметката на Деси имаше събрани 310 лв. Надяваше се в понеделник да успее да стигне до банката и да си направи онлайн банкиране за да може да ги следим по-лесно. Сега сестра й ходи да провери на банкомата.
Друга мама направи снимки на документите и утре, след като ми ги прати ще ги сложа в първия пост.

Благодаря на всяка една от вас която помага на Деси, независимо от възможностите си Hug. Вярвам че ще успеем задружно  Praynig

# 32
  • Мнения: 21
Здравейте мами!Вчера ходихме и ние при Деси за втора среща.Занесохме продукти и още дрешки,дадени от наша съфорумка и приятелка.Аз съм тази,която ще съдейства за придвижването на документите за пенсия,стига да се яви на ТЕЛК и да се определи група инвалидност.Другото ще върви по реда си.Ще помагаме кой с каквото може.Ако знаете колко благодарни и колко смутени са,че толкова много хора са реагирали и помагат за толкова кратко време.......По техни думи,не са очаквали това от непознати.А в случай роднините са ги забравили...

# 33
  • Мнения: 60
Майчета, много ви БЛАГОДАРЯ за чудесните подаръци, за чисто новите дрешки от Марияна Табакова, за хранителните продукти и дрешки от Дари и Ани, за обувките и якенцето от Деси, момичета ЧУДЕСНИ СТЕ!!!! Напълнихте ни хладилника, облекохте ни детето, гледам и не вярвам направо сме ТРОГНАТИ. Сега само ще купя от вашите парички бельо на Макси и вече мога да се похваля, че с вашите дрешки той е най-модерният пич в квартала.Толкова много съм ви ПРИЗНАТЕЛНА и на всички, които дариха пари и отделиха от семейният бюджет, за да ни помогнат. БЛАГОДАРЯ ВИ МАМИ!!! ОБИЧАМЕ ВИ!!!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesВчера мама Деси Разсадова снима всичките ми епикризи и документите ми пред ТЕЛК и скоро Ели ще ви ги покаже. На 28 Март съм пред ТЕЛК комисия и се надявам на парична помощ от там за да си поемем въздух. Сестра ми си търси работа, ако някоя мама има предложение да пише. Тя е готова да работи почти всичко, макар да не е висококвалифицирана, тя е с образование от ТОХ София - Технолог на Храната, работила е като продавачка, барман-сервитьор т.е. почти въртеше кварталното кафене и след това като кранистка дълги години. Тя е готова за работа в магазини, фабрики, предприятия. Само да се намери нещо и да започне да вкарва пари в семейството.
Паричките до този момент, които вие мами събрахте са 310лв. В Понеделник ще отида до банката и ще искам електронно банкиране и така ще ви се отчитам всеки ден за постъпленията в нея. Дано успеем да съберем 3000лв поне за дясната става на първо време, защото е направо критична. Много съм ви БЛАГОДАРНА мами за помоща, която ми оказвате!!! Да сте живи и здрави!!! Прегръщаме ви всички у дома!!! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 34
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Утре и аз ще пусна парички. Лятото като си дойдем в БГ ще видя с какво друго можем да помогнем. Надявам се, скоро да успеем да съберем цялата сума и всичко да бъде наред!

# 35
  • Мнения: 826
Чак сега разбрах... Деси, помня те! Съжалявам, че такава неприятност се е случила с теб. Ще помогна с колкото мога в понеделник и ако се сетя още нещо, ще пиша. Сигурна съм, че ще се съберат паричките и пак ще стъпиш на крака.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 263
Desislava Goranova сигурна съм, че паричките ще са много повече в понеделник. Темичката и молбата за помощ се пуснаха края на седмицата, а някои превеждат през ипея, не директно, така ще ще отнеме време докато се осчетоводи превода.
Доколкото разбрах трябва да се направят поотделно двете операции на ставите, така че съм сигурна, че сумата за едната съвсем скоро ще е налична  Hug

# 37
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Привет и от мен. Днес цял ден правя пролетно почистване и току що седнах за да си поема дъх за малко пред компа и да видя какво става по форума с пазарите. Е, дъх не успях да си поема но успях да се разплача. Стискам палци всичко да се оправи за мамата в беда. Наскоро пращах пари за една друга мама дано вече всичко е наред с нея. Ще пусна и сега. Не много но както някой по нагоре беше казал, паричките като сума може да са малко но колкото повече хора се включим, тогава дори и с малки суми бързо ще се събере голяма. От все сърце се моля всичко да се оправи. Кураж на трите жени. Целувки за малкия сладур.

# 38
  • Мнения: 5 603
сетих се за възможна работа за сестрата на Деси-детегледачка .В София има повече хора с възможности да наемат лична детегледачка за детето си,има и такъв подфорум.Може Деси,или някой ,който познава семейството лично,да пусне обявата.Така повече хора биха се доверили ,след като се "познаваме",макар и виртуално.
Понеделник и аз ще пусна малко парички,сигурна съм,че скоро ще се събере сумата. Peace

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 21:36 от Трапезица

# 39
  • Мнения: 2 231
Току що пуснах от сметката на мъжът ми 50 лв. Дано по-бързо се съберат парите.
Аз само ще помоля някой да ми каже, дали са получени парите по сметката. Стават все пак грешки  Rolling Eyes

И искам да питам защо темата е в "клюкарник"  newsm78
Аз обикновено хвърлям по едно око в раздел Благотворителност, както и някои други майки, но тук ако нямаше препратка в темата за Ларедут, изобщо не бих влязла  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 18:20 от ronisum

# 40
  • Мнения: 849
Деска, само добри новини от теб оттук насетне!  Hug
ще помагаме, докато всичко си дойде на мястото.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 7 801
ronisum, за да могат да я видят повече хора.

Епикризи:
http://elidechkin.snimka.bg/other/epikrizi.662820.26655862


Много грозно ги омазах ама нямам време. Важното е че данните махнах.

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 21:10 от Ели_дечкин

# 42
  • София
  • Мнения: 6 179
Eли, нещо не ги виждам.  newsm78
А, ОК, сега виждам, че си редактирала.

# 43
  • Мнения: 2
и аз преведох парички,от ларедутската тема има линк към тази,така,че мисля много хора вече са видели и вярвам,че до 1-2 дена ще се съберат парите.Кураж на Деси и дано всичко мине успешно

# 44
  • Мнения: 4 785
Надявам се днес да са повече парите, защото аз например превеждах с ипей в събота и ще пристигнат по сметка евентуално днес - винаги се бавят по 2-3 дена  Peace

# 45
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Щом Деси си провери сметката и ми пише, веднага ще я предам тук. Дано, дано наистина успеем бързо  Praynig

# 46
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Момичета, какво трябва да пиша като основание за плащане?

# 47
  • Мнения: 4 785
Няма значение - аз написах "Малко помощ за Дани", каквото и да напишеш е ок  Peace

# 48
  • Мнения: 10 701
Зареждане на сметка май е най-добре, за да не ти взимат такса за превода. Аз след малко отивам.
Миналата седмица внасях пак по чужда сметка в Пощенска банка, те попълниха нареждането и нищо не ме питаха.

# 49
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Няма значение - аз написах "Малко помощ за Дани", каквото и да напишеш е ок  Peace

Благодаря!
Пуснах и аз малко парички.

# 50
  • Мнения: 2 231
аз си написах името, защото искам да ми потеърди, че са получени.  Peace

# 51
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Току що говорих с Деси. В сметката има 900 лв.   bouquet
Сега си почива но обеща по-късно да се включи и сама да даде отчет.

# 52
  • Мнения: 8 301
Записвам се за да не загубя сметката. Утре ще се спретна с ходене до банката.

# 53
  • Мнения: 4
Днес сутринта изпратих пари.
Дано по-бързо се съберат парите поне за първата операция!
Успех!  bouquet

# 54
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Малко, но от сърце и от нас!

Ще следя ако и с нещо друго мога да помогна!
Сестрата на Деси има ли някакви квалификации? Език, компютър?

Деси, успех мила!

# 55
  • Мнения: 626
Малко, но от сърце и от нас!

Ще следя ако и с нещо друго мога да помогна!
Сестрата на Деси има ли някакви квалификации? Език, компютър?

Деси, успех мила!

Тъй като и аз съм се заела да търся работа за сестрата, вече ми изпрати CV и мога да ти отговоря- знае английски и руски, но няма тапия . Компютърните и умения са  стандартните Word, Interet, Excel. Има шофьорска книжка В категория.

Ако съм забравила нещо Деси ще се включи .

Надявам се скоро всичко да се оправи  Hug

# 56
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Благодаря Славаа  Hug

Ако ми изникне нещо ще те тормозя на ЛС за СВ  Peace

# 57
  • Мнения: 3 592
Аз утре ще се огледам за пощенска банка около офиса, ако няма ще ги пусна с банков превод, което значи, че вдругиден са по сметката.

Моля Slavaa пишете ми на лични по повод търсенето на работа, ако може да ми препратите автобиографията. С това се занимавам и ще се радвам ако мога да помогна.

ПОСТИЖИМА Е СУМАТА, ЩЕ Я СЪБЕРЕМ! ВКЛЮЧЕТЕ СЕ МОМИЧЕТА, ДОРИ И С МАЛКО, ИМА СМИСЪЛ  Hug Hug Hug

# 58
  • Мнения: 172
Пускам и аз  Peace

Давайте момичета, трябва да успеем Hug

# 59
  • Мнения: 18
Наредих малко парички с банков превод през електронното банкиране и утре ще са в сметката. Молбата ми е, да ни държите в течение как се събира сумата, за да не се окаже, че се съберат примерно 2700 и с малко не стигат за операцията. Мисълта ми е, че всеки е отделил колкото може, но ако останат несъбрани малко пари, съм сигурна, че всеки от нас, ще намери начин да пусне още мъничко.

Другия месец пак ще направя превод, че до колкото разбирам другата става също е спешна.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Аз също ще се включа утре с малко сума,дано скоро събера още и пак ще се включа.
Деси,кураж мила   bouquet Ние сме с теб и ще се пребориш.Сили на майка ти и сестра ти и много целувки за малкия сладур  Heart Eyes

# 61
  • гр.София
  • Мнения: 184
Момичета, ако някой си хареса някой от тези ангели, на ЛС ме уведомете къде да Ви ги изпратя, а паричките преведете по сметката на Деси. За София воже и лично.
Стискам палци Деси Hug

# 62
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Момичета, утре Деси ще има достъп до онлайн банкирането и се разбрахме да пусне имената (само тях) за да може всеки да се види и да е сигурен че паричките му са стигнали до нея. Ако днес има инфо за сумата ще пиша.
  bouquet

# 63
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Изчистих списъка за по-сигурно.

Сумата е 948 лв.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 15:18 от Ели_дечкин

# 64
  • Мнения: 60
Здравейте, майчета! Много БЛАГОДАРЯ на всички за подкрепата  дрешки, хранителни продукти или козметика за Макси, парички в сметката.
Вчера ходих в Пощенска банка и пуснах молба за електронно банкиране, от което се очаква до ден два да ми пуснат паролата и да мога да виждам сметката си през нета. Своевременно съобщавам на Ели, която е организирала темата за сумата събрана до момента. Вие сте невероятни мами, толкова бързи и експедитивни! Как да ви се отблагодаря, освен да ви спомена поименно. Нека, ако има мами, които както каза Ели не желаят да им пиша името да пишат на мен или на Ели на лични, за да не ми се разсърдят. Ели вече е побликувала имената на хората, които са дарили пари до вчера 19 Март. МНОГО АМА НАИСТИНА МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ. Скоро ще мога да благодаря поименно и на тези, които са пуснали пари на касата в банката.
За сестра ми. Видях добри предложения от, които ще се възползваме. Все още очакваме отговор от шефа на Слава. Също така, ако някоя мама има предложение за работа да пише.
За сестра ми наистина е много важно да си намери възможно най-мързо работа за да оцелеем.Тя търси почти всякаква обикновенна и не висококвалифицирана работа, независимо колко е тежка. Завършила е ТОХ Технолог на храната, но е работила само като продавачка в голям супермаркет, бармант сервитьор и след това си изкара курсове за кранистка и от тогава все това е работила. Има познания по английски, но без тапия, няма компютърни умения освен обичайните като работа с програми word и интернет. Може да работи във предприятия, фабрики, магазини, хлебозаводи, фурни, изобщо търсим всякакъв вид работа, която да може да започне най-скоро.
Много ви БЛАГОДАРЯ отново на всички за подкрепата и за отделените средства! Не вярвах, че съществуват толкова много ДОБРИ И БЛАГОРОДНИ ХОРА!!!! Аз съм една щастливка с познати и приятели като вас! БЛАГОДАРЯ ВИ smile3501 newsm10 newsm51

# 65
  • Мнения: 61
Аз ще се опитам до края на месеца да пусна, но може и да е в началото на месеца. Родителите ми също ще пуснат парички този месец.
Деси, сигурна съм, че скоро ще съберем сумата! Целувки и до скоро Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 603
Според мен не е необходимо да се ангажира Деси9 или друг) да изписва имената на всички.ако някой има съмнения дали не е объркал сметката,може да се разберат на ЛС.В пощ. банка при внасяне на каса,автоматично излиза титуляра,та грешка там е изключена .
Стискам палци сестрата на Деси да си намери по-скоро работа.Паричките ще се съберат,сигурна съм  Peace

# 67
  • Мнения: 615
И аз докрая на месеца ще внеса. При мен е свързано с пътуване, което ме затруднява.

# 68
  • София
  • Мнения: 309
И аз ще изпратя малко парички утре.Момченцето има ли нужда от още дрешки или обувки?От сина ми има останали доста запазени неща.
Много се надявам възможно най-бързо да се съберат парите Praynig.

# 69
  • Мнения: 27
Аз имам един въпрос. Понеже работата ми го позволява, мога да сложа кутия за набиране на средства, но никак не съм запозната с реда на нещата. Ако някой може да ми обясни как да го направя без да си навлека неприятности, моля да ми пише на ЛС. Не смятам, че може да се събере много, но не пречи да опитаме.

Излишно е да казвам, че вчера преведох малко по сметката.[/size]

И понеже има хора, които не са запознати с банковите преводи искам да отбележа:

Момичета, ако имате наблизо клон или офис на Пощенска Банка, пуснете паричките директно по сметката на Деси, така няма да плащате такси и всеки лев и стотинка ще отиде за нея! Просто давате  IBAN-а и внасяте!


Стискам палци да приключат скоро и успешно нещата!
Деси, не те познавам, но кураж и успех мила! Имаш прекрасно дете и прекрасни приятелки!

Относно публикуването на имената - аз лично като превеждах парите си смених имената, така че всеки който внася директно може да го направи, ако не желае името му да фигурира някъде.

# 70
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Няма да ги публикувам вече. Ще сверяваме на ЛС.

# 71
  • Мнения: 10 701
Дано днес да ни зарадвате, че сумата е събрана!  bouquet

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Мила Деси,
и от мен имаш преведена малко помощ. Вярвам, че ще съберем сумата!
Успех!!!  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 309
Аз имам един въпрос. Понеже работата ми го позволява, мога да сложа кутия за набиране на средства, но никак не съм запозната с реда на нещата. Ако някой може да ми обясни как да го направя без да си навлека неприятности, моля да ми пише на ЛС. Не смятам, че може да се събере много, но не пречи да опитаме.



И понеже има хора, които не са запознати с банковите преводи искам да отбележа:

Момичета, ако имате наблизо клон или офис на Пощенска Банка, пуснете паричките директно по сметката на Деси, така няма да плащате такси и всеки лев и стотинка ще отиде за нея! Просто давате  IBAN-а и внасяте!




Относно публикуването на имената - аз лично като превеждах парите си смених имената, така че всеки който внася директно може да го направи, ако не желае името му да фигурира някъде.


Подкрепям казаното!Днес отидох да пратя от клон на Пощенска.Нищо не попълвах,стана за минутка.Повод за внасяне беше "захранване на сметка",така че да няма такса.Но ми искаха лична карта и написаха имената ми,което за мен не е проблем.

За кутията за дарения.Моя приятелка ходи тези дни в банката по друг тъжен повод.Шефа и бил съгласен да се сложи в 5-те им магазина такава кутия.Само дето се оказа,че не са безплатни-струват 70лв.Това в Про Кредит Банк.Затова тя реши да сложи своя прозрачна кутия със снимка и кратка история.Пак става.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 7 801
1 600 лв.  Hug

# 75
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439

Ехааа! А идва и края на месеца, когато повече хора ще могат да се включат!

Браво момичета  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 60
Майчета сметката ми вече е на 1600лв. Simple Smile))))) Както е тръгнало скоро ще му звъня на моят доктор да подготвя операционната:) Благодаря ви!!!!

# 77
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Браво! Дано бързо съберем остатъка! Ще се включа другия месец пак.

# 78
  • Мнения: 20
Ще помогна и аз  Hug

# 79
  • Мнения: 60
Момичета, ако някой си хареса някой от тези ангели, на ЛС ме уведомете къде да Ви ги изпратя, а паричките преведете по сметката на Деси. За София воже и лично.
Стискам палци Деси Hug
Много ти благодаря Дилу и на мамите с инициативата със събирането на парички на работните си места. Чудесни сте))))   bouquet  bouquetСамо не искам да създавам на никоя от вас проблеми особено в работата ви.
 Относно дрешките на Макси си имаме вече всичко, пък за лятото тепърва ще видим сестра ми дали ще е на работа за да му купува.Само да ви спомена, че днес получих колет с чисто нови дрешки чак от Швейцария, за което много благодаря на мама Кристина Колева-Тунчева Hug  bouquet Мами трогната съм от подкрепата ви, невероятни сте, БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!!! newsm51 smile3525 newsm51

# 80
  • UK
  • Мнения: 13
Деси, имате ли Paypal сметка? Много ще ни улесни тези, които сме в чужбина (поне мен  Embarassed)
Знам от една друга мама, която събира за детенцето си, че отначало и беше малко трудно, но с малко помощ успя да си отвори такава сметка и да получава пари без проблеми. Ако успеете да откриете Paypal, моля да го напишете на първа страница.

Стискам ви палци и много кураж! Hug

# 81
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Aз имам акаунт там и ако нямате нищо напротив мога да го пусна а после да внасям паричките по сметката на Деси. Не че много му разбирам на тоя ПП но ще се разровя из нея тема и ще се дообразовам. А вие може да си предавате инфо на ЛС и така ще има прозрачност.

# 82
  • Мнения: 5 603
Питайте и в темата за ПП,но съм чела,че има ( значителни) такси при превод . Да не бъркам,но попитайте Peace

# 83
  • Мнения: 60
Майчета, нека да ви осведомя.Най-сетне получих кода за достъп до сметката си. Набраните средства до момента са 2370.61лв. Звучи ми като в приказка! Малко остана и ще звъня на доктора. МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!! Simple Smile)))))))))))
Ще изпратя поименният списък на дарителите Ели ДЕЧКИН, да го публикува като се съобрази с хората, чиито имена не желаят да бъдат споменати. Аз все пак БЛАГОДАРЯ на всички!!!!!!

# 84
  • Мнения: 166
Ех,страхотно  Party
Остват само някакви си 700лв. за едната става Simple Smile
Деси,много се радвам.
Не мога да повярвам,че действително има толкова много добри хора! Чудеса се случват ...   Hug 

# 85
  • Мнения: 60
Да Маева, толкова много добри хора има и всичките те ми помагат, не съм ли аз една щастливка:)Heart Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 12 263
  За седмица сумата, която е събрана е добра, но да не забравяме че паричките за първата става са само първата точка от плана  и е хубаво да съберем и останалите за другата предварително. Често изникват и допълнителни непредвидени разходи.
  Сигурна съм че следващият месец, когато доста хора ще вземат заплати ще има нови включили се или повторно помогнали с малко. Капка по капка вир  Simple Smile

# 87
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Момичета, имам пълният списък с превелите парички. Няма да го поствам. Ако някой желае инфо да ми пише ЛС. Сега ще отговоря на запиталите по-рано.

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 990
Здравейте,
Видях в темата за Ла Редут и си ви следя.Деси,много кураж,ще се справиш! HugИскам да помогна,но ми е трудно да се добера до банката,просто нейното работно време съвпада с моето TiredАко има начин бих пратила през пей Пал (не,че знам как става де),по Еконт също ми е лесно,имам офис наблизо...Сега мога да помогна с малко,надявам се после с повече PeaceМоля ако някой измисли нещо да ми пише на лични.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 263
  Аз ползвам ипея за всякакви разплащания и нареждане на вносни бележки, именно поради това, че работното време на банките съвпада с моето. Този път отново преведох пари през ипея. Ако имате регистрация там, може лесно да пратите парички по този начин.

# 90
  • Мнения: 5 603
Банков превод по Еконт,комисионната им е ок 1-2 %
...по Еконт също ми е лесно,имам офис наблизо......

# 91
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Направо съм потресена от таксите които са изтеглени от банковата сметка на Деси  Shocked ooooh!
И не говоря за дребните сумички от 20 ст. до левче и нещо. Има и няколко по 20 лв.
Каква е тая банка?  censored

Има получен и един валутен превод, без име.  Hug

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 990
Банков превод по Еконт,комисионната им е ок 1-2 %
...по Еконт също ми е лесно,имам офис наблизо......
Много благодаря за информацията HugВ понеделник,най-късно вторник съм там PeaceДано успеем да съберем парички и за двете бързо Mr. Green

# 93
  • Мнения: 784
Направо съм потресена от таксите които са изтеглени от банковата сметка на Деси  Shocked ooooh!
И не говоря за дребните сумички от 20 ст. до левче и нещо. Има и няколко по 20 лв.
Каква е тая банка?  censored

Има получен и един валутен превод, без име.  Hug

За какво са удържани тези такси? Таксата за превода се плаща от наредителя, сумата трябва да влезе по сметката на получателя чиста, без такси и удръжки.
Коя е банката? Ако трябва - сменяйте я. Още не сме събрали и половината от сумата.

# 94
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Пощенска.
До преди малко си писахме с Деси и ако може в понеделник ще се обади да пита за какво са тия суми.
Ще видя дали мога да редактирам извлеченията (да махна имената поне) и да ги пусна тук.
А ако наистина тия си вземат такси щото така им се иска, ще говорим за смяна, но ще е много трудно за Деси.

# 95
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аз имам сметки и кредити в Пощенска и досега такова нещо не ми се е случвало. Не знам защо се получава така, но е най-добре да пита наистина  Rolling Eyes

# 96
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Разгледах ги по-подробно и се оказаха такси след международни преводи.
Ето какво ми отговори Алекс1 от темата за Пейпал:

"Не е малка.
Комисионната е 3.4% плюс 0.35 евро. За превод към картата ви /задължително Виза/ плащате 2 евро. В зависимост от вашата банка-издател на картата ви, може да платите и такса за входящ валутен превод, която може да достигне е до 10% от сумата, но не по-малко от 20 лв.
Можете да направите благотворителен акаунт в Пейпал."

Чужбински момичета, има такса от 20 лв. на ваш превод Sad
  censored

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 23:54 от Ели_дечкин

# 97
  • Мнения: 343
аз съм превеждала на братовчедка ми 50 евро и тя получи 60 лв Shocked което според мен е много нагло

# 98
  • Мнения: 849
Да Маева, толкова много добри хора има и всичките те ми помагат, не съм ли аз една щастливка:)Heart Eyes

Деси, не си спомням някой толкова силно да ме е развълнувал напоследък... Невероятна си, момиче!  Heart Eyes

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Деси ,малко остана,ние сме страшна сила (форума) ще се справим и скоро ще те вдигнем на крака  newsm44 newsm44 успях онзи ден да се включа с малка сума,при първа възможност-пак  Hug Помолих и познати в София да помислят и разпитат за работа.Може ли да помоля Ели или ти Деси да ми оставите телефон за връзка,за да може,ако ми звъннат (силно се надявам) веднага да ги свържа с вас.   bouquet

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте, мами! За първи път се включвам тук, и честно казано оставам с много противоречиви чувства. Искрено страдам за Деси, понеже имам същата диагноза, но с още доста операции в детска възраст вследствие луксация на двете тазобедрени стави. Наистина много боли, но искам да ви запитам дали някоя от вас знае действително същността на проблема, понеже след като прочетох всичко, останах с горчивия привкус, че се касае едва ли не за животоспасяваща операция. А то не е така. Мога да ви помогна единствено със съвет - ПОСЕТЕТЕ ЗА КОНСУЛТАЦИЯ И ОРТОПЕДИТЕ В МБАЛ КАСПЕЛА гр. Пловдив. Тук явно става въпрос за пари, и повярвайте ми - проф. Тифчев във Полимед не е най-евтиният вариант. От два месеца аз съм със сменена става именно в Каспела , а до там достигнах след дъъъълго ровене из форумите и обикаляне по болници. Това е единствената болница, в която не взимат такса за избор на екип, не се плащат "консумативи" а условията вътре са непознати за нашите виждания. А, и тя е частна, ако това има значение. Ставите , които слагат, са американски СТРАЙКЪР, цената е 3320лв. и се заплаща 100лв. за престой в болницата. Нищо друго! Стаите са с климатична система, плазма с кабелна телевизия и безжичен интернет. Две легла с баня. За себе си аз избрах качествена услугаза малко пари, ако 3420 лв. могат да се нарекат малко. Вече ходя без помощни средства.  Та съветът ми е да не се доверявате само на прехвалени специалисти с титли. Има и обикновени доктори с големи сърца : д-р Генов, д-р Белев и д-р Яков. Невероятни са.

# 101
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Декалина, съвсем точно и ясно съм казала за какво се касае. Бързината се отнася за това че дясната й става е вече вън от строя а лявата, от двойното натоварване заминава и тя. При нея нещата са закъснели и се мъчим с общи усилия да й помогнем най-бързо.  Явно не е нужно точно на теб да ги обяснявам нещата що си минала по този път. Познаваме я и искаме да помогнем.
Благодаря от името ма Деси за съвета. Прочела е написаното от теб но след всички доктори които е посетила, тя е решила да се довери на този.

Сис7, пуснах ти ЛС. Извинявай че сега отговарям но не бях у дома цял ден  Hug

# 102
  • Мнения: 60
До Декелина
Мила Декелина, въпросът не е на живот и смърт, а на оцеляване, както моето така и на детето ми. Щом си претърпяла такава операция значи знаеш колко силни са болките при каквото и да е движение и че да отидеш да работиш някъде е невъзможно, тоест не работиш, не получаваш пари, не купуваш храна и дрехи за детето си, не плащаш сметки, не можеш да оцелееш без работа, а за да работиш трябва поне да можеш да се движиш, нали!?
Относно болниците и форумите - започнах от Горна Баня, минах през платен преглед при доцент във ВМА, след това през двама доктори от Пирогов и чак накрая срещнах Тивчев. Последният ми направи по една декомпресия на двете стави, за съжаление при мен регресията на хрущял и кост е толкова напреднала, че единственото решение е смяна на става((
Относно цената виждаш сама, че майките тук дори ми помагат с хранителни продукти, което би следвало да те наведе на мисълта, че търся най-евтиното и най-качественото. Звънях дори в Етрополе за български стави, но ти поне сигурно вече си наясно, че за да сложиш такава става трябва да си баба на 80години и едва ли можеш да доживееш друга смяна.
До този момент съм намерила компромисът специалист, цена, качество с френската става защото след българската тя е най-евтината и една от качествените. Все пак съм само на 35години.
Относно препоръката ти за клиника Каспела, да не веднъж съм чела във форумите за нея, но първо аз съм от София и тук специалисти и клиники има много и не ми пука дали ще има телевизия и дали ще съм настанена в болница като по американските филми или в обикновена болница искам само добър доктор,качествена става, а не най-скъпата, тъй като  парите за мен са важни, защото просто ги нямам. Иначе кой не иска най-доброто и най-скъпото за себе си.
Е, мисля че ти изясних ситуацията. Бързо възстановяване Дакелина!

# 103
  • Мнения: 0
Жалко, че не четете правилно написаното . От цялото ми проучване това, което описах, е най-евтиния вариант. Говоря за качествена става. Не съм на 80г. на 44 съм и мисля, че доста има още да ми служат краката. Информирахте ли се дали ще си платите за избор на екип? Цената не влиза в стойността на ставата. А професора едва ли ще ви го спести. Колкото до това за работата, познавам поне 20 жени в моето и вашето положение, включително и аз, които работим. Това заболяване изобщо не е предпоставка за стоене в къщи. Всички много ми съчувстват, но когато стане дума за работа... няма как.Болката е много силна, но от нея не се умира. При положение,че сте толкова зле вероятно от доста време, защо досега не сте минали на ТЕЛК? Втора група ви е сигурна отвсякъде. Човек трябва сам да се бори за правата си. Никой няма да дойде да ви покани вкъщи. Но мене ме подразни друго. От прочетеното разбрах, че ако не се оперирате веднага, и край - лягате прикована на легло. А можахте да отидете до банката да си вземете банкирането.
Нищо лично нямам против вас, сигурно имате много трудности в живота, не всеки успява да се оправя както му се иска. Но за хората, които не са запознати със болестта, малко ги поизсилвате нещата. Аз 4 години отлагах, докато събера смелост и пари , а вие за седмици говорите.

# 104
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Дакелина,ти се регистрира днес във форума за да ни "осветлиш" ли?Не ми отговаряй.
Деска,свекърва ми е от две години със сменена става и знам на какви болки беше подложена,а е на 68 години и  доцента й беше казал да избере качествена става,а какво остава за толкова млад човек Hug.Та баш за животоспасяваща операция мисля става въпрос.
Мислех,че такава тема не може да се .........,ама на лъгала съм се Confused

# 105
  • Мнения: 4
аз съм превеждала на братовчедка ми 50 евро и тя получи 60 лв Shocked което според мен е много нагло


Само да поясня за ваша информация, че таксите за валутните преводи в Евросъюза са винаги споделени по Директива не я знам кой номер е. Вижте тарифата на банката : 0,1 % не по малко от 10 евро. Тарифите на банките за валутни преводи са подобни на всички и навсякъде има минимум. Дори и да получиш 10 000 евро таксата ще е същата Sad.  Но все пак остатъка е пак помощ за Деси и стискам палци да събере по-бързо сумата и болката да спре, за да се радва на малкото си ангелче по 24 часа на ден!  Hug

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Мила Деси, много искам дати помогна, но ще мога чак към 10-ти другия месец. Надявам се до тогава да са събрани пари за едната става.  Hug
Слагам линк към темата в отчетната ни и където още се сетя.

# 107
  • Мнения: 849
Жалко, че не четете правилно написаното . ...
...
При положение,че сте толкова зле вероятно от доста време, защо досега не сте минали на ТЕЛК? Втора група ви е сигурна отвсякъде. Човек трябва сам да се бори за правата си. Никой няма да дойде да ви покани вкъщи. Но мене ме подразни друго. От прочетеното разбрах, че ако не се оперирате веднага, и край - лягате прикована на легло. А можахте да отидете до банката да си вземете банкирането.
Нищо лично нямам против вас, сигурно имате много трудности в живота, не всеки успява да се оправя както му се иска. Но за хората, които не са запознати със болестта, малко ги поизсилвате нещата. Аз 4 години отлагах, докато събера смелост и пари , а вие за седмици говорите.

 Shocked  Sick
Дакелина, нещо ми се губи - ти къде точно ги прочете тези твърдения???  newsm78 Аз лично не си спомням някога Деси да е драматизирала... Момичето просто сподели (познаваме се от няколко години и сме свикнали да го правим като с приятели, дори без да търсим конкретна полза от това, представи си...), а ние се опитваме да й помогнем. Кой с дрешки, кой с пари, кой с каквото може в момента. Защото дори да не можем, поне се опитваме да си представим в какво положение се намира - сама, с малко дете, с тежка загуба в живота си, със заболяване, в безкрайно затруднено финансово положение и т.н., и т.н.
Аз лично съм изключително впечатлена от нея. Не си спомням в други подобни теми някой да е казвал - Събрах много, спрете да изпращате  Shocked. Не си спомням някой в толкова тежко положение да е казвал, че е щастливец...  Shocked Изобщо, кому е нужно това заяждане (на мен поне ми звучи като такова)??? В случая, ако не можем да помогнем, е редно поне да не пречим. Елементарна проява на човещина... Angry

# 108
  • Мнения: 43
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ и тук се намери човек,който да си мисли ,че нещо го лъжат и много драматизират .
Престанете бе хора ,толкова е силна Деси въпреки всичко . Както каза Криси момичето сподели и това е .И както Сиска е написала за това ли се регистрирахте???????Нямам думи просто.
В Каспела съм ходила лично, да хубаво е ,чисто с плазмите , но повярвай ми това не вълнува Деси,знам го от опит.

# 109
  • Мнения: 60
Майчета, искам да ви споделя една хубава новина. От Бюрото по Труда предложиха на сестра ми възможност да се запише на безплатен курс по Мениджмът и Управление. Днес отиде да провери и направо я приеха  Peace Очаква се да подпише договор, за което. Курсът е за близо два месеца като се ходи от Понеделник до Петък всеки ден. С това сестра ми увеличава шансовете си да си намери работа Praynig Тя винаги е била прилежна ученичка и съм убедена, че ще се справи -  Peaceтоку виж и аз покрай нея налея малко знания Grinning
Относно, Дакелина. Би било добре да прочетеш написаното до тук в темичката преди да пишеш. И за едно си права не всеки има добър живот. Не знам за твоят, но моят вече е добър, защото имам най-добрите приятели на света. Тези, които ми помагат и подкрепят. БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА  bouquet  bouquet  bouquet Hug Heart Eyes Hug

# 110
  • Мнения: 5 603
Деси,за сестра ти питайте в бюрото по труда и за курсове по език( английски) по някаква програма,пак бяха безплатни.Дано още е в сила програмата,че информацията ми от преди година  Peace

# 111
  • Мнения: 60
Майчета, нека ви зарадвам до този момент събраните парички са 2497,56лв. Още малко мами и първата става ще е факт. Simple Smile
Трапезица, много пъти питахме и сега отново и няма. Защо са спрели тези курсове не зная. Но и курсът на сестра ми е нещо и все е квалификация.

# 112
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Момичета, има списъка с последните внесли. Ако някой иска потвърждение да  Whistling

Малко остана от първия напън  Praynig

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
Сега видях темата...
Ще направя всичко възможно, още тази седмица да преведа някой лев, искрено надявайки се, вече да е  за другата става Praynig
Кураж миличка, надявам се съвсем скоро да можеш да тичаш след слънчицето си Hug

p.s. пускам линк и в нашата отчетна

# 114
  • Мнения: 4 308
Майчета, искам да ви споделя една хубава новина. От Бюрото по Труда предложиха на сестра ми възможност да се запише на безплатен курс по Мениджмът и Управление. Днес отиде да провери и направо я приеха  Peace Очаква се да подпише договор, за което. Курсът е за близо два месеца като се ходи от Понеделник до Петък всеки ден. С това сестра ми увеличава шансовете си да си намери работа Praynig Тя винаги е била прилежна ученичка и съм убедена, че ще се справи -  Peaceтоку виж и аз покрай нея налея малко знания Grinning
Относно, Дакелина. Би било добре да прочетеш написаното до тук в темичката преди да пишеш. И за едно си права не всеки има добър живот. Не знам за твоят, но моят вече е добър, защото имам най-добрите приятели на света. Тези, които ми помагат и подкрепят. БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА  bouquet  bouquet  bouquet Hug Heart Eyes Hug

Деси, разпитайте за повече информация. Ако това е курс към "Подпомагане на предприемчивите българи", обучение в сътрудник малък и среден бизнес или бизнес услуги, то курсът е около два месеца и половина. НО АКО ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ СИ НАМЕРИШ РАБОТА и преустановиш посещението му ТРЯБВА ДА ВЪЗСТАНОВИШ СУМАТА ПО ВАУЧЕРА, тоест около 600лв.!
Това е момент, който никой не ти  казва, докато не се явиш на самия курс.
А в повечето случаи занятаията са дневни и не се сещам за работодател, който би се съгласил на такива отсътсвия, освен ако не е на сменен режим. Плаща се стипендия 8 лв на посещение.
Успех в набирането на средствата и скорошно възстановяване ти желая!

# 115
  • Мнения: 60
Майчета, вече събрахме парите за първата става:))))))))))  newsm44
В Понеделник съм на операция при доктор Тивчев.
Мами, толкова съм ви признателна за усилията, за подкрепата, за съпричастността! Вие е сте моите герои и ви БЛАГОДАРЯ от цялото си сърце и душа!!!!!!!!:))))))))) Хиляди благодарности от майка ми и сестра ми! Много целувки от Императорът:))))))))) newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

# 116
# 117
  • Мнения: 5 603
Деси,успешна операция,бързо възстановяване. Бог с теб   bouquet

# 118
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Деси, успешна операция и бързо възстанововяване.  Hug Много, много се радвам за теб! Ще чакаме още добри новини   bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 1 341




Урааааааааа! Искренно се радвам! От все сърце ти желая успешна операжия и лесно и бързо възстановяване!  Ние сме с теб! Стискаме палци !

# 120
  • София
  • Мнения: 309
Еее,колко се радвам и аз!
Успешна операция и бързо възстановяване ти желая Hug!
Поздрави и на твоето семейство!

# 121
  • София
  • Мнения: 4 578
Много хубава новина Simple Smile
Деси, успех Simple Smile

# 122
  • Мнения: 2 231
Да новината е хубава, но да не забравяме и другите пари.
Ако ще има втора операция, събирането продължава.
Който не е дал и иска да го направи, нека дари  Peace
А като видим, че са в застой нещата нека ние дадем кой колкото може повтроно. По 10 по 10 и ще се съберат  Rolling Eyes
Деси, всичко да мине добре  Hug

# 123
  • София
  • Мнения: 4 578
О да, предполагам, че момичетата тук няма да забравят и за 2-рата операция  Peace

Аз пратих миналата седмица малко, и др. месец на заплата също ще преведа малко.

# 124
  • Мнения: 784
Деси, и от мен успешна операция и леко възстановяване!
Дръж ни в течение за всички подробности около операцията!

# 125
  • Мнения: 7 122
Дано скоро да намеря банков клон, който да ми е удобен, за да се включа скромно.
Успех и бързо следопаративно възстановяване!   bouquet

# 126
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ще се постарая да ви държа в течение на всичко което става с Деси. Вчера започнах работа и още не съм си организирала деня така че да имам време и за форума Simple Smile.

ronisum, благодаря за напомнянето че трябва да съберем парички за още една операция.

# 127
  • Мнения: 18
Браво, супер новина! Стискам палци да мине успешно операцията и бързичко да те пускат вкъщи  Hug

През това време ще се съберат паричките и за втората става, сигурна съм. Аз обещавам да пусна в началото на април пак парички.

# 128
  • гр.София
  • Мнения: 184
Деси, радвам се, че поне за първата нещата са положителни - направих ти от глина едно малко ангелче, за да те пази и закриля, така че с теб сме  Hug

# 129
  • Мнения: 0
Майчета, вече събрахме парите за първата става:))))))))))  newsm44
В Понеделник съм на операция при доктор Тивчев.
Мами, толкова съм ви признателна за усилията, за подкрепата, за съпричастността! Вие е сте моите герои и ви БЛАГОДАРЯ от цялото си сърце и душа!!!!!!!!:))))))))) Хиляди благодарности от майка ми и сестра ми! Много целувки от Императорът:))))))))) newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

Здравейте, случайно попаднах на темата. Желая ви успех. Минала съм през мъките, свързани с асептичната некроза през последните 3 месеца от бременността и после над година с патерици и бастун. Жалко, че вие не сте опазили ставите. Пожелавам ви лека операция и по-бързо възстановяване.

# 130
  • Мнения: 682
Момичета, поздравявам ви за добрите дела!
Деси, стискам палци, от сърце желая късмет!И ние с моята бонбонка ще се включим, за да си има Макси здрава майчица  Hug

# 131
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Малка подкрепа и от мен по банковата сметка!
Успех!  Peace

# 132
  • Мнения: 60
Майчета, много ви БЛАГОДАРЯ, за подкрепата и за това, че вече започнахте да събирате в сметката ми и за втората става! Heart Eyes Аз своевремненно ще ви осведомявам доколкото ми е възможно. На превелите парички мога да потвърдя на лични аз или Ели-Дечкин. Мами още веднъж благодаря за пожеланията сигурна съм, че всичко с операцията ще бъде на ред! Hug Praynig Peace Да знаете само кога трябва най-силно да стискате палците приемат ме в Понеделник, а самата операция ще е във Вторник. Дилу много благодаря за ангелчето, вярвам, че ще ме закриля! Ами това е за сега от мен като има новини ще пиша пак.
    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 133
  • Мнения: 6 627
Desislava Goranova много късмет ти желая  Praynig
Не успях да се включа финансово , ще наваксам за втората операция.

# 134
  • Мнения: 782
Понеделник ще пусна парички.

Успех и от мен, Деси  Hug

# 135
  • София
  • Мнения: 6 179
Деси, стискам палци операцията да мине леко и успешно и бързо да се възстановиш!! А скоро - и още една!! Simple Smile

# 136
  • Мнения: 4
Деси, успех на операцията и бързо възстановяване!  bouquet

Колко пари остана да съберем за втората става?

# 137
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Здравейте! Чак сега успявам да се добера до компа и да дам инфо.
Чух се с Деси на обяд и още я мотаха из болницата за изследвания. Беше уморена но развълнувана. Праща ви много поздрави.
 За утре съм се разбрала със сестра й веднага щом я изкарат от операционната да ми се обади и ще помоля някой да пише веднага тук.
В петък, по сметката за другата става имаше събрани 30 лв.

# 138
  • гр.София
  • Мнения: 184
От близо час  си мислех за Деси и видях, че днес е денят - така, че го стискам вече  в ръката си и цял ден ще е така - пишете на ЛС един телефон на сестра й, за да мога да им го изпратя. Стискаме палци, Деси. Вярвам, че всичко ще е наред.
ПП. Надявам се, че всичко е минало добре - малко след два усетих, че всичко е вече добре минало - прегръдки

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 14:30 от dilu

# 139
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте!
Ели ме помоли да пиша, тъй като няма възможност в момента.
Чула се е с Деси след операцията - според лекаря е минала успешно!  Simple Smile
Деси е била още доста замаяна от упойката, и не са говорили дълго.
Разбрах, че утре ще се чуят пак и предполагам ще разкаже по-подробно как е протекло всичко.  Peace

# 140
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Няма какво повече да добавя, Пепе е написала какво си казахме. Беше все още под въздействието на упойката, болеше я но е доволна че операцията е минала успешно.
Надявам се утре като се чуем да е по-добре и да ми даде повече инфо.
Праща поздрави на всички и ви благодари за новия живот който започва от днес, с ваша помощ.  Hug

# 141
  • Мнения: 5
здравейте,

аз научих за Деси днес и се надявам, че наистина всичко ще е наред.
Включвам се за втората става.
Всъщност детенцето на каква възраст е? И как мога да изпратя нещо за него? Моля, пишете ми на лични.

# 142
  • Русе
  • Мнения: 7 801
psb, Макси ще навърши скоро 3. За момента има дрешки, мисля обувки трябваха но това беше преди 10 дена и вярвам че Деси е решила проблема. Болен е Sad и то вече доста време. Вчера бяха на доктор с леля но в бързината да не задържам Деси на тел. не разпитах.
Копирам (без разрешение) последни новини:
"Деси ми се обади към 6 часа,беше много радостна и позитивно настроена,каза че почти не я боли,дават й обезболяващи и е много щастлива,че има нова става!!!Благодарение на Вас!!!!"

# 143
  • София
  • Мнения: 4 578
Включих се със скромна сума за 2-рата операция. Надявам се, че скоро ще се съберат необходимите средства.

# 144
  • Русе
  • Мнения: 343
Привет отново!
Малко новини  Simple Smile: Ели се е чула с Деси - "Чувства се добре, чака да приключат вливанията и да я раздвижват. Настроението е чудесно!"
Това е засега, по-късно Ели сигурно ще се включи с още  Simple Smile.

Хубав ден на всички!

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 12:55 от pepe

# 145
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Деси,много се радвам че операцията е минала добре!
Бързо възстановяване мила,аз до този момент не съм пуснала парички ,защото ни бавят заплатите ,но др седмица обещавам да се отчета за 2-рата става!
Кураж всички сме с теб!
Целувки на Макси и дано бързо оздравява и той  Hug

# 146
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте!

Новини от Деси-Ели  Grinning.
Раздвижването вчера е минало добре. Деси е успяла е да излезе и извън стаята. Доста боли, но се справя. Днес се очаква да я раздвижват още два пъти. Докторът бил много доволен засега от резултатите, и ако всичко се развива добре след 3 месеца може да се направи втората операция.

Много поздрави и благодарности на всички от Деси!  Hug

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Страхотни новини за Деси!  Hug
Скромна сума и от мен, по-нататък ще се включа пак. Надявам се, че до три месеца и сумата за втората става ще е  събрана!

# 148
  • Плевен
  • Мнения: 990
Здравейте,скромна сума и от мен за втората става Mr. GreenПо-нататък се надявам пак да се включа Peace,само да си взема заплатата MoneyРадвам се,че всичко с първата операция е минало добре и се възстановява,няма нищо по-хубаво ако знаеш,че някой те подкрепя,а ние Деси сме много!Кураж и дано и детенцето е здраво Hug  bouquet

# 149
  • Мнения: 192
Здравейте,
късно виждам темата, но преведох пари за втората операция. Пожелавам и тя да мине успешно. Стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 150
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте!

Деси се е обадила на Ели преди малко - Изписват я!
Чувства се много добре, щастлива и доволна!  Laughing
Очакваме да се включи по-късно и да разкаже лично как е!
Деси!  Hug

# 151
  • Мнения: 60
Здравейте, Майчета! ПИША ВИ ОТ ВКЪЩИ, УРАААААААА! Днес след като доктор Тивчев видя колко много съм тренирала и колко добре се справям с патериците реши, че съм достатъчно силна да се прибера. След успешната операция амбицията за нов живот прави чудеса каза той:) Дори днес успях да изкача 4 етажа до дома съвсем сама е с малко присядания на столче, но успях не ме носиха както миналите операции. Чувствам се силна, чувствам се горда и много щастлива, че имам приятелки като вас за подкрепа и упора!!!!!! Цялата болница гръмна от новината, че сумата за моята става е събрана от  ВАС Майчета, от тази невероятна сила БГ МАМА. Тръбях наляво и надясно как мамите от бг мама само за 17 дни успяха да съберат парите за тяхна съфорумка дори без да са я виждали. Всички разнасяха клюката от санитарка до мед. сестра и лекар. Нямате си представа колко ми беше приятно да гледам радостта в очите им, когато им разказвах за вас. Всички се радваха, че ДОБРОТО  съществува и вие сте истинският ДОБРИЯТ ПРИМЕР за това ДНЕС ТУК И СЕГА!!! БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ МАЙЧЕТА ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ОТ ФЕДЯ СЕСТРА МИ ОТ МАЙКА МИ ГЕРГИНА И ОТ СИНА МИ МАКСИМИЛИЯН
!!!! ЦЕЛУВАМ ВИ И ВИ ПРЕГРЪЩАМ ГОРЕЩО!!!!:)))))))) smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Браво, Деси! Чудесна новина, че вече си си вкъщи и се чувстваш добре  Hug
Почивай, прави си раздвижванията и се радвай на малкото ти слънчице. Възхищавам се на силния ти дух.

Скоро ще съберем паричките и за втората става и пак ще имаш една успешна операция!

# 153
  • Мнения: 5 603
Деси,постът ти ме просълзи.ПОжелавам ти да запазиш силния си дух,бъди здрава и щастлива .Радваме се с теб всички .  Hug Малко по малко ще се съберат парички и за втората операция,не се притеснявай Simple Smile
Усмихнати празници   bouquet Hug

 
.....амбицията за нов живот прави чудеса ....

Вярвам в красивите чудеса около теб,заслужаваш ги  Heart Eyes

# 154
  • София
  • Мнения: 6 179
Браво, Деси!! Възстановявай се и събирай сили за втората операция!!  Grinning

# 155
  • Плевен
  • Мнения: 990
Браво,Деси,за куража HugМного се радвам,че си си вкъщи при най-скъпите хора и събираш сили за втората операция,Браво Peace Hug  bouquet(и мен ме разплака)
Ако може и някой да пише докъде стигнахме с паричките,колко остават и т.н....Да не се оставяме на финала...  bouquet

# 156
  • София
  • Мнения: 5 247
ДесиHugДобре дошла у дома! Браво на теб! Геройски се справи с всичко! Здраве и сили ти пожелавам от сърце - скоро да се радваш и на 2ра нова става!

# 157
  • София
  • Мнения: 309
Браво,Деси-герой си!Предполагам те боли и ти е трудно да се придвижваш и ходиш до тоалет например и затова ти се възхищавам на духа и борбеноста!Не си от тези,които хленчат и мрънкат-респект за това!

Кажи сега-след тази операция,пък и след другата-какво става?Завинаги ли се оправяш или след време може пак да се наложи да се подлагаш на операции?Ще можеш ли да си вървиш нормално или ще се наложи да си помагаш?Извинявай,но не съм запозната с това заболяване..на всеки може да се случи,пък и ми се иска след всички перипетии да се възстановиш напълно.
За другата операция-то се знае,пак ще помогнем Peace,форума е сила Grinning.

Пожелавам ти бързо възстановяване и хубави и светли Великденски празници Hug.

# 158
  • Мнения: 784
Деси, лекарите искаха ли ти пари за избор на екип или някакви други допълнителни разходи? А фирмата за ставите направи ли ти обещаната отстъпка?

# 159
  • Мнения: 60
Здравейте Майчета! Виждам, че се вълнувате за мен и ви благодаря!!!!! Hug Hug Hug
Здравословното ми състояние е добро. Всичко се развива както трябва. Боли ме, но болките намаляват всеки ден, е аз съм и на обезболяващи де. Успявам да отида с усилие до тоалетната, но все пак го мога сама, това най-много ме радва, че ми писна от подлогите и катетрите в болницата. От тук нататък раздвижване. После се оказа, че трябвало задължително да отида на рехабилитация по програма за ендопротезирани това е към 3 месец след операцията. За мен е ново и още не зная как става това. Другата става трябва да издържи тези месеци натоварване и след рехабилитацията ще отида отново на преглед и доктора ще каже кога да направим втората операция. Относно живота на френската става, която сложих ми казаха, че нямало да се налага да я сменям повече, а евентуално след около 15г. се сменяло само някаква полиетиленова капачка, която била лека операция по техни думи и се поемала от здравната каса. Иначе ми направиха обещаната отстъпка и платих точно 2800лв. За избора на екип явно е практика на самата болницата не на лекаря и струваше 700лв. някъде там. Но още при предварителният разговор с доктор Тивчев когато разбрах, че сумата от 3000лв е събрана му споделих, че ставата ми ще бъде платена с дарение и за мен е непосилно. Дори му споделих, че ако той работи само с тази болница ще се наложи да търся друг доктор и друга болница. Той още тогава ми обеща, че ще говори с ръководството на болницата за да отпадне специално в моят случай тази допълнителна сума и си платих само ставата и то на представителят на производителят и доктор Тивчев не присъстваше.  Утре сестра ми ще отиде да ми вземе епикризата и да плати за болничният престой по здравна каса, който е за 7дни по 5,40лв, тоест 37,80лв ако съм права. Иначе допълнителният разход при мен се получи с лекарствата защото ми изписаха различни от тези, които очаквах. Изписаха ми обезболяващи и хапчета против съсирване на кръвта, които са само за хора със смени тазобедрени и коленни стави. Цената обаче е 261,59лв. Извадих си и фактура на мое име за да ви я снимам и да ви я покажа. Ще помоля Ели Дечкин да ви я постне тук, че аз не зная как става.
Към момента в сметката ми има нови постъпления и сумата вече е 210лв. за които мами много ви БЛАГОДАРЯ!!!!! За майчетата, на които искама да изкрещя имената в благодарност, но да не ме смъмрят ще кажа, че списъка с дарителите е и у Ели Дечкин и можете да пишете за потвърждение.
Майчета много мина и малко остана ще издържа на всяка цена и благодарение на вас отново ще мога да ходя без патерици и без болки като нормален човек!!! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!! Hug Hug Hug Hug Hug Hug smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Много ме развълнува твоята история Деси, моля се за теб, въпреки, че не те познавам. Кураж и казвай какво е необходимо и вярвам, че ще се пребориш  Hug

Деси, какво стана със сестра ти? Намери ли се някаква работа? Ако някой тук може да помогне ще е добре.

# 161
  • Мнения: 60
Все още не си е намерила и търси. За сега се грижи за мен и Макси, но скоро аз ще съм на крака и тя ще има нужда от работа повече от всичко. Ако някой има предложения да пише може и на лични. Благодаря! Hug

# 162
  • Мнения: 5 603
Деси,програмата за рехабилитация заплаща ли се и колко,да се мобилизираме навреме Simple Smile
Весели празници  Hug

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Все още не си е намерила и търси. За сега се грижи за мен и Макси, но скоро аз ще съм на крака и тя ще има нужда от работа повече от всичко. Ако някой има предложения да пише може и на лични. Благодаря! Hug

Незная дали е възможно, но може ли сестрата на Деси да кандидатства за нейн социален асистент, поне за известно време, не зная, сетих се просто.

# 164
  • Мнения: 395
Успех Деси!

И аз се просълзих като прочетох историята. Момента, в който прочетох, че за 17 дена мамите тук са събрали тази немалка сума... просто....  няма как човек да не настръхне от щастие и вяра в доброто.
И аз вярвам в доброто, затова колкото мога ще отделя и ще ти го дам в първия работен ден.  Усдпех мила и за хубавите неща задължително трябва да се говори, за да се подклажда вярата ни!
 Вярвам, че ще се оправиш напълно!  Hug

# 165
  • Мнения: 60
Христос Воскресе! Желая на всички ви много здраве и щастие и приятно изкарване на празника!:)

# 166
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Момичета, имам имената на последните дарители. Ако някой иска справка, да  Whistling

Имам снимки на фактурите за лекарствата които не бяха включени в първоначалната сметка но снимка.бг  не иска да ги качи  Simple Smile. Ще пробвам по-късно пак.

http://elidechkin.snimka.bg/other/epikrizi.662820.26932749

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 22:03 от Ели_дечкин

# 167
  • София
  • Мнения: 11 737
Сега прочетох за Деси.Утре ще преведа пари колкото ми е възможно.Желая от сърце успех!

# 168
  • София
  • Мнения: 11 737
Преведох парички но през Pro Credit Bank, не са много но в момента толкова имам.Точно съм написала сметката и името на Десислава.Утре ще бъде направен превода.За съжаление трябваше да напиша името си, за което се извинявам, но анономно не се приема превод.Силно желая успех и здраве!!

# 169
  • София
  • Мнения: 11 737
Ако е необходимо, мога да представя платежно нареждане,не зная как мога да го "хакна" на компютъра.

# 170
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Не е нужно. В онлайн банкирането на Деси ще излезе твоето име. Ако искаш потвърждение ще ти дам на лични след като Деси ми обнови списъка. Твоята анонимност се запазва. Аз получавам само имена без ник така че не мога да знам кой колко е превел, пък не ми и трябва.
Важното е че си помогнала независимо с колко и ти благодаря  Hug

# 171
  • София
  • Мнения: 11 737
Не ми е нужна благодарност.Не ми е необходимо да зная какво става по нататък.Не ми е нужна повече информация за преводите.Когато мога ще помагам.Надявам се , че все още сме ХОРА нормални в тая скапана страна!!

# 172
  • Плевен
  • Мнения: 973
И от мен има малко помощ.
Успех с операцията  Praynig.

# 173
  • Мнения: 60
Благодаря ви Майчета за подкрепата!  bouquetВчера, Рали ме зарадва, че докуметите ми към НОИ за пенсията от ТЕЛК са пристигнали и започват да ги обработват. Относно асистента - нямам нужда от такъв тъй като ТЕЛК ми е за 80% инвалидност. За програмата за рехабилитация се надявам да ме осведоми доктор Тивчев, като отида на контрола в края на месеца. Тогава ще ви дам информация.  До момента в сметката ми са събрани 336,79лв. капка по капка вир става, са казали хората и вярвам, че и тук така ще се получи. Благодаря ви отново на всички, които ми подадохте ръка. Сигурна съм, че съвсем скоро ще тичам по сина си, благодарение на вас!   newsm51 smile3525 newsm51

# 174
  • София
  • Мнения: 11 737
Деси,мила, недей да ни благодариш, а камо ли да ни изпращат отговор.Приеми го като наше желание.Нека да има повече такива хора и да си помага ме.Зная, че ще дойдат и добри дни за теб и твоето съкровище.Добротата е толкова рядко срещана в наши дни,затова трябва да я пазим и съхраним.От сърце желая успех!

# 175
  • София
  • Мнения: 614
  До момента в сметката ми са събрани 336,79лв.

 И това за един месец?... Confused Съжалявам, че чак сега попадам на темата, ще помогна със скромна сума.
Пожелавам ти бързо да се събере нужната сума и всичко лошо да остане зад гърба ти! Hug

# 176
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Цецето, не е за 1 месец. Събрахме половината пари и Деси беше оперирана преди две седмици.
Тези 336 лв. са събрани след първата операция като към тях прибавим и 260 лв., които Деси изтегли за да може да си купи лекарствата, които не бяха калкулирани в цената.

# 177
  • София
  • Мнения: 614
О, Ели, чудесно е това! Извинявам се, не изчетох цялата тема  Hug Сега ще се върна назад. Надявам се на добри новини, дано момичето скоро си стъпи здраво на краката и в буквален, и в преносен смисъл!  bouquet

# 178
  • Мнения: 60
Е, Майчета нека се похваля, наистина новината е чудесна. СЪБРАХМЕ ПАРИТЕ И ЗА НОВАТА СТАВА УРАААААААА!!!!!! Яви се крупен дарител и покри цялата сума за ставата, за което много му БЛАГОДАРЯ!!!! БЛАГОДАРЯ също на всеки от вас, който отдели време, дрешки, внимание, храна дори за мен и моето семейство! Благодаря на всеки, който ми протегна ръка в този тежък за мен момент! Щастлива съм с приятели като вас! От тук нататък животът ми ще се върне отново в релси и ще заживея здрава и силна благодарение на вас! Ще разказвам на всеки мой познат, кой и как ми помогна. Нека знаят, че има добри хора с още по-добри сърца. Нека всички знаят за Майчетата от БГ Мама и тяхната голяма сила! Обичам ви и ви БЛАГОДАРЯ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ!!!!!
 newsm20 newsm20 newsm20 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

# 179
  • София
  • Мнения: 11 737
Здравей Деси!Чудесна новина!Има дни , които те карат да знаеш, че не си забравен, че има все още прекрасни хора,които са съпричастни и добронамерени.Нека на този крупен дарител му изкажем нашето огромно БЛАГОДАРИМ ЧЕ ТЕ ИМА!!Често се сещах за теб, без лично да те познавам и мислех по какъв начин да помагам.Ако е необходимо,пак ни пиши.Колкото мога, ще продължа да помагам, когато ми е възможно.Знаеш, че е трудно на всеки един от нас в тези времена, но добротата трябва да е между нас.Това е една малка помощ, но е изключително важна за теб в тези тежки дни.Зная, че е имало дни и на отчаяние но нека те да са минало.От сърце желая успех.Нека да се върне твоята усмивка!Поздрав!

# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Деси, чудесна новина!
Много се радвам, че някой с добри финансови възможности е помогнал с по-голяма сума.
Желая ти още веднъж успешно възстановяване сега и стискам палци при втората операция  Hug

# 181
  • Мнения: 60
Майчета, като погледнах първото си писмо осъзнах, че само за някакви си 40 дена успяхте да съберете огромната сума пари за двете операции, отелно от това дреши за Макси дори храни, играчки и книги! Вече преминах през смяна на едната става, у дома съм, възстановявам се даже вече пристъпвам леко по леко без патерици - уча се да ходя отново и успявам дори да се грижа за Макси. Толкова съм ви признателна момичета!!!! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!!  bouquet Hug  bouquet

# 182
  • Мнения: 2 103
Здраве и кураж ти желая, Десислава!

# 183
  • София
  • Мнения: 4 578
Оле, супер  Hug
Все пак Деси, ако изникне нужда за лекарства примерно пиши Wink

# 184
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ей това се казва новина!

Браво Деси, много се радвам!

Споделяй как си и как вървят нещата при теб!  Hug

# 185
  • Мнения: 60
Майчета, темата е преместена, но ако някоя от вас все още чете нека ви се похваля. Днес успях да стигна до тоалетната съвсем сама без нито една патерица Grinning Е, не мина без болки, но все пак успях сама да се справя. Само тихо да не ме чуе доктора, че ще ме мъмри, а аз просто нямам търпение да махна патериците. Laughing

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
Деси, това е чудесна новина Hug
Много се радвам, че се е намерил човек, който да дари по-голяма сума - да е жив и здрав   bouquet
Да сте живи и здрави ти и цялото ти семейство, а скоро, да ни се хвалиш, че тичаш след малкия сладур Hug

# 187
# 188
  • Мнения: 60
Днес успявам да си гледам изцяло сама Макси! Нашите са по тъжен повод на вън. Малко е тежко, но аз успявам вече с домакинските задължения.

# 189
  • Мнения: 5 603
Деси,радвам се за силния ти дух .Сигурна съм в успеха ти и ти го пожелавам от сърце   bouquet

# 190
  • Мнения: 654
Когато чета такава тема,изпитвам смесени чувства.
---Яд ме как търпим да плащаме въздуха дето дишаме.
Това,че ставите не се заплащат от здр.каса е много правилно решение.
Толкова много хора се нуждаят от такова лечение и сами си осигурят средствата,а парите отиват за бонуси.Знам,защото преди четири години баща ми пострада при пътен инцидент и се наложи такава операция.
Тогава се запознах и с други хора които чакаха за такива операции.
---Радост и гордост,че има хора които отварят сърцата си за проблемите на другите.
Такива неща ме карат да се чувствам жива.
Тежък момент в които не си сам.
Деси е преживяла труден момент,но не е била сама.
  bouquetза вас
 Hugза Деси

# 191
  • Мнения: 2 231
Браво Деси. Много се радвам за хубавите новини. Първо, свързани със здравето и второ нека и аз се включа към благодарностите на щедрия дарител. Ако не е тайна и е от форума, предай му поздрави   bouquet Наистина много сърдечен жест  Peace

# 192
  • Мнения: 60
Момичета, минавам да ви благодаря за милите думи и за подкрепата!  bouquet
На 15 Май доктор Тивчев си идва от чужбина и съм на преглед при него. Да види как върви възставовяването и също да ми даде насоки за рехабилитация. Знам, че ще струва пари и се бях притеснила защото парите по сметката са за втората става. Слава Бого Рали днес ми се обади, че от НОЙ ще ми отпуснат пенсия инвалидност. По тази причина си проверих и банковата сметка и се оказа, че има и още един дарител, който е внесъл цели 150лв., за което му БЛАГОДАРЯ! Сега вече съм спокойна, че където и да ме прати доктора на рехабилитация ще мога да си го позволя. ОТНОВО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО, КОЕТО ПРАВИТЕ ЗА МЕН И СЕМЕЙСТВОТО МИ!!!   ДОБРОТО СЪЩЕСТВУВА!!!
  bouquet Hug   bouquet

# 193
  • Мнения: 27
Деси, успех и кураж мила!

Следим темата и ако се наложи ще помагаме пак!

Пази се и пиши, ако имаш нужда от нещо!

Стискам палци за теб и твоето семейство, да четем само добри новини!

# 194
  • Мнения: 60
Майчета, влизам за да ви благодаря за подаръкът на Макси за 1 Юни! Разчувствахте ме много Heart Eyes Невероятни сте мами и татковци  bouquet
Само да допълня днес бях на преглед при доктора явно всичко върви както трябва. Оперираният крак вече почти не ме боли, е само малко мускулите са ми амортизирали, но това е в реда на нещата. Левият, който до сега поемаше цялата тежест ме боли, но и това ще мине. Остава рехабилитацията. Надявям се в скоро време да я направя и нея.
Отново ви БЛАГОДАРЯ ЗА ДНЕШНАТА ПОДКРЕПА!!!!!!! Hug  bouquet  Heart Eyes
П.П.
Ако някой желае да се свърже с мен за потвърждение може на лични или телефони 02-9943070 и 0888927856

# 195
  • София
  • Мнения: 4 578
Ооо, много се зарадвах на добрите новини.
Деси, кураж. Малко остана  Hug

# 196
  • Мнения: 60
Мами, влизам да споделя за мен. Днес излязох с детето на вън и за първи път усетих, че патериците ми пречат, а не ми помагат. Simple Smile Дано се разделя скоро с тях напълно! Най-сетне направих резервация в Павел Баня за рехабилитацията си и за съжаление се оказа, че за настаняване по Здравна Каса 7дни - към 66лв. без допълнителните такси- се чакало до края на годината, а ако си на свободна и си плащаш могат веднага да те настанят. Голямо разочарование, но все пак минах на средният вариянт рехабилитация за 10 дни от НОИ като цената е пак по-скъпа от това, което очаквах - 170лв. с влючено всичко в цената - храна, спане, процедури и такси. Бях на прага да се откажа - това си е сума за мен, но иначе как ще ми се възстанови кракът от самосебеси не зная. Другата хубава новина, е че вече документите ми са уредени и в НОИ и в Социалните и ще взимам по 170 лв месечна пенсия и по 35лв. детски като за първите месеци пенсии ми дойдоха накуп и ще мога да си позволя рехабилитацията. Още една хубава новина, за която ви моля за едни стиснати палчета - сестра ми си намери работа като куриер и днес е официалният й първи работен ден. Simple Smile Дано всичко мине по вода и остане на работа там, защото по нейни думи работата й допада много! Леле стана цял ферман наоплаках ви се похвалих ви се за днес стига. Целувки на всички!  Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 197
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Деси,  Hug
Хубави новини, браво, радвам се много за вас!  Hug

# 198
# 199
# 200
# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Успех, дано има само усмивки и добри новини във вашия дом!

# 202
  • Плевен
  • Мнения: 990
Много се радвам Деси!Дано всичко с рехабилитацията има успех,да събереш сили за втората операция и си пълноценен човек.Много ти се радвам,дано всичко лошо е зад гърба ти вече Hug  bouquet

# 203
  • София
  • Мнения: 11 737
Деси радвам се за теб.Успех! Може ли да ми пишеш на лични относно Павел баня, къде точно си се насочила и кое е най-доброто място за рехабилитациа.Трябва да отида, имам проблем сериозен с гръбнака 4 дископатии, две от които много тежки./за свободен прием/Благодаря!

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 786
 Hug

# 205
# 206
  • Мнения: 30
Деси, много се надявам всичко при теб да се стабилизира!!!  Hug

# 207
  • Мнения: 27
Деси, стискам палци за сестра ти и още повече за теб!

Възхищавам се на духа и борбеността ти, за това, че не губиш вяра и кураж, въпреки трудностите!

И нали знаеш? Ако имаш нужда, ние сме насреща! Ако ти е необходима по-дълга рехабилитация, не я отказвай заради пари, както знаеш - винаги ще се намерят!

Прегръдки за теб, за Макси и за цялото ти семейство!  Hug  Hug  Hug

# 208
  • София
  • Мнения: 12 263
  Деси радвам се много за добрите новини и развитие  Hug
 
  Искам да помоля и тук, ако някои има възможност да помогне и на тази съфорумка за нейното детенце.    

  7-месечния Константин се нуждае от нашата помощ!

# 209
  • Мнения: 60
Майчета, здравейте! Heart Eyes
Влизам само с хубави неща да ви се похваля. Днес заминавам за Павал Баня. Дано рехабилитацията мине успешно!
Искам да ви разкажа за една мама от моята отчетна тема, която е изключително отдадена на каузата да помага на мамите в нужда дали става въпрос за кърмене или за помощ като дрешки, пари играчки тя винаги е насреща и на нея може да се разчита. Адашка ми е и за това още повече й се радвам и я обичам. Преди няколко дена ме потърси като ми каза, че имала дрешки и играчки за Макси. Дойде и донесе толкова много неща, дрешки и моля ви се дори маркови, играчки и дори цяла домашна пързалка за Макси. Майчета, думи нямам да ви опиша радостта на сина ми!!!! Толкова много й благодаря!!!!!!! Деска, ОБИЧАМ ТЕ!!!!!  bouquet Heart Eyes  bouquet
Добрите новини не свършват до тук. Току що си проверих банковата сметка за да видя с колко точно парички разполагам за рехабилитацията и ИЗНЕНАДА ЕДНА НЕВЕРОЯТНА МАМА Е ПРЕВЕЛА ПАРИ ПО СМЕТКАТА МИ  bouquet  Heart Eyes  bouquet МНОГО, МНОГО, МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ МИЛА! Сега няма да се притеснявам като тръгна на там и да се чудя дали на нашите ще им стигнат паричките от пенсията на мама като платят смектите. Така ще е докато сестра ми поне не вземе първата заплата. Ох, ако знаеш само колко много ми помогна - камък ми падна от сърцето  bouquet  bouquet  bouquet Мила, за потвърждение можеш да пишеш на лични, тъй като не зная мога ли да спомена името ти тук.
МИЛИ МАЙЧЕТА МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО, КОЕТО ПРАВИТЕ ЗА МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО! Heart Eyes  bouquet Heart Eyes Как да ви се отблагодаря не зная!
Прочетох историята на малкият Константин и ме разстрои толкова малко бебенце с такива тежки проблеми. Ще отделя, ако ми позволите 20 лв, от вашите дарения за малкият Констнантин.
Пишете ми! ОБИЧАМ ВИ!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 210
  • Мнения: 5 603
Деси,имаш добра душа и силен дух,Бог да те благослови теб и семейството ти   bouquet Hug

# 211
  • Мнения: 60
Здравейте, Майчета!
Скоро се прибрах от рехабилитацията в Павел баня. Все още очаквам обезболяващият ефект от упражненияа с рехабилитатор и от минералната вода. Там болките ми се засилиха, но всички и лекари и пациенти, които редовно ходят там ми казаха, че това била реакция от водата и било нормално след 10 до 15 дни след това да почувствам облекчение. Отново минах на инжекции, но поне съм без патерици. Ако някой, който се нуждае от повече информация относно Павел баня и програмите на НОИ и Здравната каса нека ми пише ще обясня всичко.
Очаквам с нетърпение прегледа при доктора и неговото мнение за състоянието ми.
Отново искам да ви БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА, КОЯТО МИ ОКАЗВАТЕ!
Целувки от мен и цялото ми семейство!  bouquet Heart Eyes Hug

# 212
# 213
  • Мнения: 4
Деси, много се радвам, надявам се болките скоро да отшумят.
Кога се очаква да направите втората операция?

# 214
  • Мнения: 60
Майчета другата седмица ще съм на преглед при докторът и той ще каже кога и как. Ще пиша тук и ще ви информирам за всичко.  bouquet

# 215
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
            Здравей , Деси!
Радвам се , че си добре!
Моят съпруг има същото заболяване-откриха му го през есента на  2011 г. И ние направихме смяна на ставата при Тивчев на 2 май. Тивчев ли каза , че след 3 мес може и другата опреция -за смяна на др.крак да стане? Съпругът ми е на 48 г. и  се страхува ,че ако му дадат пенсия за инвалидност-да не го изпъдят от работа.Макар ,че има някаква защита-много фирми правят какво ли не да се отърват от инвалидите.   Всичко хубаво ти желая! Пиши ми на лични -другия крак как е. При моя съпруг-много го боли и едва се трае болката.

# 216
  • Мнения: 60
Здравейте мили майчета! Heart Eyes
Ние тази седмица с Макси сме болни. Пипна детето от летният вирус и покрай него и аз, та сме стигали само до личната лекарка и обратно у дома и двамата с Т, кашлица и сополи. Дано по-бързо отмине и като се оправим ще стигна и до Тивчев.
Ди-т, докато бях в болницата и доктор Тивчев ми казаха, че срокът от операция до операция е минимум 3 месеца - едно за да може едната ти става да зарастне така, че да поема тежестта на новооперираният крак и второ явно най-важното е за да ти пазят сърцето от влиянието на упойките, които при мен са пълни.
Относно пенсията само съм чувала, че работодателите не искат хора с инвалидни пенсии, но пък за да уволнят инвалид трябва да свикат комисия. Нямам представа скъпа, наистина. Казвам само това, което съм чела в нета. Желая успех на съпругът ти и по-малко болки!  bouquet Ако имаш още въпроси съм насреща, може и на лични.
Много целувки от мен и Макси на всички Hug Heart Eyes Hug  bouquet

# 217
  • Мнения: 60
Здравейте, Майчета! Hug
Най-сетне Макси се оправи и е вече на детска от днес. Какъв е тоя летен вирус , какво беше това чудо 10 дена го държа горкото, пък аз още ходя със запушен нос и кашлям като дърта циганка, ушите ми постоянно пищят или са заглъхнали. Но днес  успях да отида при доктор Тивчев. Зарадва ми се на походката и каза, че възстановяването ми е правилно на едната става.  За другата става да се готвя за операция на 15 Септември - явно докато минат жегите - не било хубаво да се оперират стави тогава. Паричките, които ми събрахте за ставата са на лице и чакат операцията. Ами това е за сега, ако има нещо пак ще пиша. Можете да ме търсите и на лични или тук са оставени телефоните ми за връзка.
Много целувки от мен Макси и цялото ми семейство!:))))))
  bouquet Heart Eyes  bouquet

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Чудесни новини, Деси!
Хайде още малко ще се изтъркули лятото, ще мине и втората операция и скоро ще тичаш смело след Макси!
 Hug

# 219
  • Мнения: 682
Продължаваме да стискаме палците и да пращаме положителни мисли, късмет Деси  Hug

# 220
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Деси ,искам да попитам каква став сложи? Колко време живот и дават?После налага ли се пак операция?

# 221
  • Колибите
  • Мнения: 357
Десиииииии Hug.
Толкова се радвам, миличка Hug.

Неизвестното и притеснението минаха, хайде, ще оперираш и другата става и нещата ще си дойдат на мястото.

Бъдете ти и семейството ти здрави и все така да се подкрепяте и обичате  bouquet.

# 222
  • Мнения: 60
Много благодаря на всички майчета за пожеланията! Heart Eyes
Дит ставата е френска на Лапин мисля, че по-горе съм дала линк към утюб с доктор Тивчев представяйки ставата. http://www.youtube.com/watch?v=jBIqajPwlfU ето тук за всеки случай. Даденият живот на ставата е относителен в зависимост от начина ти на живот и натоварването върху ставата, което упражняваш. Горе долу дават 15 години годност, но задължително след това се сменя. В случая ми обясниха, че с френската става се сменя само една полиетиленова капачка, а не цялата става стебло, глава и т.н. а само тази капачка, която твърдят, че е стандартна операция без проблемна така да се каже. Дано! Ако още нещо те вълнува питай, може и на лични.
До скоро на всички!
Обичаме ви!!!!! Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

# 223
  • Мнения: 60
Здравейте майчета!  bouquet Днес пратих моето момче на детска градина е с малко слзи, но се надявам всичко да е вече наред и да се забавлява много с дечицата там.
До края на седмицата ще отида при доктор Тивчев за последен преглед и уточняване на дата за операция. Само дето с паричките сме малко на заем, че сестра ми докато вземе първата заплата нямахме пари да си платим сметките, а и сега трябваше да купя дрешки и обувки за Макси за детската градина. Ще се надявам като вземе сестра ми заплата да можем да ги набавим и хората, от които сме взели пари да ни поизчакат, а и дърва за огрев трябва да купуваме, че есента си дойде, а не искам да бавя операцията.
Много целувки от мен и цялото семейство!!!! Heart Eyes Hug

# 224
# 225
  • Мнения: 2
Здравейте, чудесно е да има хора като всички помогнали на Деси.
Аз имам молба към нея. Предстои ми същата интервенция на същото място и при същите лекари. Моля, ако й е удобно, да се свърже с мен само за малко повече информация от първа ръка. Благодаря предварително! /Мейлът ми е на профила и е актуален/

# 226
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Малко инфо за Деси:

Имаше насрочена дата за смяна на втората става но няколко вируса объркаха сметките. В момента е на АБ който свършва края на седмицата. Другата седмица ще се срещнат с доктора за да уточнят друга дата.
Деси няма комп. е момента и за това не може да даде инфо за себе си.

# 227
  • София
  • Мнения: 11 737
Успех желая на Деси!  Да ни разкаже хубави новини.
ПП Дали няма да е лошо, ако си сложи едва ваксина против грип. Нея я чака тежка операция, стрес за организма, имунтета спада...аз бих я купила и пратила. Ако пожелае...   Hug

# 228
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ще предам  Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 11 737
Ако пожелае, ми пиши на лични за да не досаждам в темата. Hug

# 230
  • Мнения: 60
Благодаря на всички майчета, които са писали в темата и ме мислят!!!!!!!!!!!!!!!! Hug Heart Eyes Hug
Както вече ви е оведомила Ели, операцията беше отложена заради грипчето. Сега вече съм добре и насрочихме нова дата за операцията на 09. Ноември дригият Петък. Стискайте палци всичко да мине отново успешно.
Ма14 блаодаря ти за ваксината и за подкрепата, но се надявам да ми се размине и без нея! Hug
Мирослава давам ти и тук телефоните си да се свържеш с мен и да помогна с каквото мога.
02-9943070 и 0888-927856
Вече съм с компютър и ще мога да ви пиша как вървят нещата при мен. Много целувки и прегръдки от мен и моето семейство:love: Hug Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 2
Благодаря Деси, ще се чуем.
Здраве, щастие и късмет на всички помогнали, с каквато и да е помощ, дори само с добри пожелания.

# 232
  • Мнения: 60
Здравейте майчета!
Пиша ви от болницата. Днес ме приеха и по някакво странно съвпадение се засякохме с Мирослава123, която ми писа тук. Оказа се, че и тя е имала операция при същият доктор, но вадене на някакви метални пластини от крака й. Изписаха я днес и мен ме настаниха на нейното легло. Странно нещо е живота нали? Момичета, а вие ми стискайте палци за утре всичко да мине успешно, както преди. Като се пооправя ще пиша пак. Целувки на всички Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 233
  • Плевен
  • Мнения: 990
Деси,успех утре! HugСтискам палци утре всичко да е наред  bouquet HugСветът наистина е малък Peace  bouquet

# 234
  • София
  • Мнения: 11 737
Деси, успех, успех! Да се похвалиш с хубава новина. Hug

# 235
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Току що говорих с Деси Simple Smile

Всичко е минало перфектно. Звучеше много бодро. Благодари за помощта и подкрепата  Hug

# 236
  • Мнения: 849
Браво!!!  Hug

# 237
  • Мнения: 343
Радвам се за Деси и мисля за нея!

# 238
  • София
  • Мнения: 11 737
Браво!   bouquet/ако трябва нещо да се помага, казвай, тя е една от нас/

# 239
  • Колибите
  • Мнения: 357
Йекстраааааааааааааааа sohappy!

# 240
  • Мнения: 682
Прекрасни новини, бързо възстановяване, Деси!

# 241
  • Мнения: 60
Здравейте, МАЙчета!
Пиша ви вече от дома. Влизам  хем да ви се похваля, както вече Ели ви е споменала, че операцията е успешна, хем да ви се наоплача. Изписаха ме в добро състояние и с леки болки, които са нормални за моето състояние, но като се прибрах у дома ме чакаше неприятна изненада - Макси с Т тежка кашлица и сополи - грип. От него лепнала и майка ми и тя едвам се крепи. Сестра ми няма на къде си пусна отпуска - дано са я разбрали във фирмата и да не я уволнят, че няма кой да ни гледа. Лошото е, че и аз прихванах от малкият и с Т едвам мърдам и в леглото. Направо трагична картинка сме у дома да ви кажа. Най-гадното е, че болестите не сме ги влкючвали изобщо като разход в месечният бюджет и честно да ви кажа не знам какво ще правим. Всеки месец си правим разчети : толкова за ток, толкова за вода, толкова за банки и остатъка за храна, а този месец  излиза, че само от началото на седмицата сме дали 300 лв. само за лекарства. Моите, които са задължителните 30 дена след операцията - сестра ми купи от тях само за 20 дни 160 лв. - обезболяващи, противогрипни, на майка лекарствата за кръвното и сърцето, на Макси за гърдичките, нослето и сега последно от днес и АБ. Майчета сестра ми похарчи парите, с които трябваше да платим тока като се има в предвид, че дърва изобщо не можем и да съберем пари да си купим и в момента  имаме всичко на всичко 5 лв. И стотинки. Страшно ми е неудобно и неловко МАЙчета да ви моля за помощ след всичко, което направихте за мен и моето семейство, но ме обвзема паника и не знам към кого да се обърна. Как ще изкараме месеца. Ако не платим тока ще ни  го спрат на 25 този месец така пише в бележката.

# 242
  • София
  • Мнения: 4 578
desi, ще помогна малко. Ще се наредят нещата  Peace

# 243
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Sad Дано се оправите бързо  Praynig Ще помогна и аз.

# 244
  • София
  • Мнения: 12 263
  Може ли номер на сметка

# 245
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Банковата й сметка:
Пощенска банка
IBAN - BG57 BPBI 7940 1054 6238 01
Десислава Маринова Горанова

# 246
  • София
  • Мнения: 11 737
Писах, писах и го изтрих  #Crazy, сега пак отново.
Деси   bouquet
Ще помогна, но сигурно това ще стане  в понеделник. Име, сметка, може и на ЛС. Но всичко да е точно, /трите имена/ за да не се връщам, да търся от старите теми. Поздрав

пп допълвам, че видях и записах всичко.

# 247
  • Мнения: 0
Следя темата от самото начало с интерес, и както очаквах, така се и получи. Минаха операциите, за щастие успешни,каузата за набиране на средства беше за тях, ако не се лъжа, а молбите продължават. Докога така??? Хубаво е да ни обедини една идея за помощ на някой в беда, но защо си мисля , че някой май прекалява със състраданието на хората? Г-жо Горанова, защо след всеки пост колко сте добре винаги деликатно споделяте как "паричките" свършват и имате нужда от още? Ето и в последния се казва как си разпределяте сумата за ток, вода, храна..... Дали има човек, дето не я прави тази сметка, и на всички останали във форума кой им помага? Съглана съм, че ви е трудно, но защо след операцията не си купихте "Прадакса" за 72лв. дето щеше да ви стигне за 30 дни, а взехте НЯКАКВО ЛЕКАРСТВО за 160лв. за 20 дни? Ами защото тези пари не сте ги изкарали с труд. И как веднъж не прочетох, че като оздравеете, чакате, например, да започнете да работите, а си мечтаете за разходки с детето? Ами хубаво нещо са разходките, но не хранят. Защото обикновено млад човек с две изкуствени стави по нищо не се отличава от другите хора, нито по походка, нито по интелект. И съвет от мен, понеже и аз съм колежка, засега само с една става, понеже не мога още да си платя втората - най - добрата рехабилитация е ежедневното ходене пеша. Напълно безплатно, на стойността на едни удобни обувки. Аз не съм ходила в Павел баня като вас, основно защото не мога да си позволя лукса една седмица да не работя, няма кой да ме замести. И друго , което ме впечатли - за обезболяващи непрекъснато говорите. Ами за мое очудване нямаше никакви болки от втория ден нататък. Е, не че нямаше някакво неприятно усещане, ама чак болка... не. Каквито болки съм търпяла преди да ме оперират, то после беше песен. И последно, недейте да наричате даренията на хората "парички". Ако за вас сума от порядъка на 6-7 000лв. е маловажна, за повечето хора не е. Обидно е някак. И не прекалявайте, прекаления светец.......

# 248
  • Мнения: 83
 дакелина, поздравления  Hug
Обичам борбени и силни хора. Прямотата е само бонус  Wink

# 249
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
дакелина,тъжно и грозно..Животът учи,че ако нямаш какво добро да кажеш,по-добре не казвай нищо в подобни ситуации.Това не е начинът. Naughty Ако смяташ,че това е поредната тема за ловене на балами,просто подмини и си остани със здраве.
Деси,искрено се надявам всичко при вас да се оправи и да си наред.Наясно съм какво е да нямаш средства и да си отчаян и се моля скоро да си стъпите на краката.В момента нямам с какво да помогна,но при първа възможност/тоест на заплата/ ще го направя.  bouquet Hug

# 250
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Дакелина, благодаря за споделеното мнение.
Както казва Иво Сиромахов: "Вашето мнение е много важно за мен. Толкова важно че си го наврете в гъза, така че никой друг да не може да го чуе."


Никой не е длъжен да праща пари на Деси но който има желание, знае къде и как  Peace

# 251
  • Мнения: 60
Здравейте, МАЙчета!
Влизам за да БЛАГОДАРЯ ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ и тук на мама Аничка-Баничка  bouquet  bouquet  bouquet, която ми подаде ръка и преди и сега се отзова на молбата ми за помощ. Хиляди БЛАГОДАРНОСТИ на мама Ани и цялото й семейство, които отделиха от своят бюджет и напазаруваха много хранителни продукти от първа необходимост за мен и моето семейство!!! Ани много съм ти ПРИЗНАТЕЛНА ЗА ПОМОЩА И ДОВЕРИЕТО, СЪЩО МАКСИ БЛАГОДАРИ НА МАЛКАТА АЛЕКС ЗА ОТДЕЛЕНИЕТЕ ОТ НЕЯ ИГРАЧКИ, КОИТО МУ ПОДАРИ!!! БЛАГОДАРИМ ВИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря на всички мами, които заявиха подкрепата си в трудният момент!!!!!!  bouquet Hug
А на другите само ще кажа едно - дано никога не ви се налага да изпадате в такова тежко положение, че да молите за помощ като мен.

# 252
  • Мнения: 60
Влизам да ви кажа, че възстановяването ми върви по план. Махнаха ми вече конците и вече ходя по-леко с патериците. Съвсем скоро ще съм на крака и ще мога да се оправям сама.
Искам сърдечно да БЛАГОДАЯ на г-жа Табакова и на Ваиза за подкрепата, която ми оказаха! Много ви БЛАГОДАРЯ за всичко майчета! ДАНО ВИ СЕ ВРЪЩА СТОКРАТНО СТОРЕНАТА ДОБРИНА! Много целувки от мен и моето семейство.  bouquet Hug Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 2
Здравейте всички,
Първо да кажа, че съм жената, която Деси срещна в болницата. Стана наистина случайно, защото аз не й се обадих преди това /отложиха ми смяната на става и направиха по-малка, подготвителна интервенция.Така научих всичко на място, но й благодаря за готовността/.
Още веднъж пожелавам на Деси бързо възстановяване и успешно справяне с несгодите на съдбата. Пожелавам й скоро да дойде ден, когато да има всичко, че дори да може да помага така, както на нея помогнаха толкова хора.
Нека ВСИЧКИ ПОМОГНАЛИ да бъдат здрави и щастливи, да имат късмет и да получават само добро!!!
ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ !

# 254
  • Мнения: 2
Към ДАКЕЛИНА
Прочетох целия пост, включително коментарите Ви от месец март. Надявам се, че още следите темата. Не съм съгласна с много от изказаното от Вас!
Първо искам да кажа, че съдбата ми е същата като Вашата. Разликата ни е само в годините. Аз съм на 39. Радвам се, че се е намерил по-добър вариант за Вас. Вие сте доволни от споменатите лекари, разбирам, но разбирам и Деси за избора й на лекуващ лекар и желанието й да следва неговите насоки. защото единствено този лекар  преди години ми помогна да не сменя ставите още на 27г., а до тогава няма да споменавам колко операции съм изтърпяла при "най-добрите".
Днес смяната на става е доста известна вид операция и всеки знае, че от това не се умира. НО, за всички ни е по-страшно да не стигнем до инвалидната количка. Да, позволява работа, но каква? Представете си, че не всеки може да си намери седяща работа!?! Всеки днес трепери за работното си място и прави бюджет. Искам да Ви подчертая, че четейки за Деси нито веднъж не си помислих за подсказаното от Вас, че може би изкривява положението си и иска лесно "да мине метър".
Да, знам че има и такива хора, но мисля, че не е редно да намеквате за такива неща пред желаещите да помогнат. Мисля, че ВСИЧКИ са наясно с това! А може би ще се появи и намек, че сме си делнали някой лев от дарените, когато се запознахме в болницата.
Моля Ви, не така. И аз трудно събрах нужните средства, но нито за секунда не съм помислила нищо лошо за никого.
И накрая ще Ви кажа нещо чудесно, Дакелина. /може и да го знаете вече/ Следете и се интересувайте от подписването на Националния рамков договор на НЗОК! Разбрах, че упорито е започнало да се говори в средите на ортопедите , че от 2013г. ендопротезирането напълно ще се поеме от здравната каса.  Пожелавам Ви да се случи, заради Вас и всички като НАС! Бъдете по-здрава, силна и оптимистично настроена.

# 255
  • Мнения: 60
Здравейте, майчета!
Влизам да ви се похваля. От вчера махнах патериците съвсем и вървя самостоятелно. Ходя накуцвайки малко като патица, но сама. Искам да ви БЛАГОДАРЯ ОТНОВО ЗА ПОМОЩА, КОЯТО МИ ОКАЗАХТЕ И ЗА СРЕДСТВАТА И ВЯРАТА И ДОБРОТАТА С КОЯТО ДАРИХТЕ МЕН И СЕМЕЙСТВОТО МИ! С предстоящите празници искам да ви пожелая най-много здраве, много радост в семейството успехи в работата и добротата сторена от вас стократно да ви се върне. Благодаря ви от сърце!!!!!!   bouquet Heart Eyes  bouquet Hug
 П.П.
Мира, радвам се, че се разписа! Пиши ми как си, до къде стигна с възстановяването? Hug

# 256
  • София
  • Мнения: 6 179
Деси, браво!!  Grinning Хайде скоро и да подтичваш след Макси!!

# 257
  • Мнения: 60


ЧЕСТИТА И ВЕСЕЛА КОЛЕДА МАЙЧЕТА!!! МНОГО ЗДРАВЕ ЖЕЛАЯ НА ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА, КЪСМЕТ, РАДОСТ И МНОГО ЩАСТЛИВИ МОМЕНТИ!!! Нека добротата ви се върне към вас и на вас бъде помогнато, както и вие помогнахте на мен и семейството ми в труден момент. Благодаря ви за всичко!!! Много целувки и прегръдки от мен, Макси, майка ми и сестра ми.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Да е честита и на теб Коледата, Деси! Много здраве, щастие, късмет и обич на теб и цялото ти семейство! Hug

# 259
  • Плевен
  • Мнения: 990
Честита Коледа на теб и цялото ти семейство, Деси!  bouquetОттук нататък да ви се случват само хубави неща! Hug  bouquet

# 260
  • Мнения: 60


ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА МИЛИ МАЙЧЕТА! ДА СТЕ МИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВИЕ И СЕМЕЙСТВАТА ВИ! КОЛКОТО ЛЮБОВ И ЩАСТИЕ СТЕ ДАРИЛИ ТАЗИ ГОДИНА ПО ХИЛЯДА ДА ВИ СЕ ВЪРНЕ ПРЕЗ НОВАТА 2013! ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ОТ МЕН И МОЕТО СЕМЕЙСТВО ЗА ВСИЧКО, КОЕТО СТОРИХТЕ ЗА НАС! ОБИЧАМЕ ВИ И ВИ ЖЕЛАЕМ САМО НАЙ-ХУБАВИ НЕЩА ДА ВИ СЕ СЛУЧВАТ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА!!!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Деси, да ти се връщат хубавите пожелания! Много здраве и усмивки!

Общи условия

Активация на акаунт