МАЙските бебенца сладки, имат си вече шапчици и чорапки!

  • 37 971
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
lolyta, раждах секцио, но ме оперираха по спешност при 8 см разкритие. Най-доброто раждане,което може да ти се случи е нормално с упойка ( епидурална най-често). Ако ще имаш избор на екип ,обсъди с лекаря си възможността за обезболяване Peace На мен като ми сложиха упойката (още раждах нормално) се заклех,че така бих родила 10 деца - нищо не те боли,а усещаш контракциите само като леко стягане.
Относно секциото - изказвания,че "не боли", че е по-щадящо направо ме разсмиват...Болката е доста сериозна,просто е след раждането..да не говорим колко по-трудно се случват нещата след секцио - като възстановяване,кърмене, придвижване,ограничава те за следващо раждане ( кога и как да протече),опасно е и все пак си остава белег, матката по-трудно се прибира...въобще мога да ти изреждам още много ooooh!
Това е моя съвет, а истината е,че наистина всеки има различен праг на болка, но нормалното раждане не е чак толкова потресаващо болезнено, колкото изглежда или го описват...Не забравяй,че природата го е измислила - майката се мобилизира и мисълта,че след броени часове ще гушкаш бебето е доста успокояваща Heart Eyes
И най-важното е ако може да не отидеш да раждаш стресирана..искам да ти кажа,че аз толкова пъти съм си представяла този ден и накрая като отидох ( въпреки усложненията) нещата,които ми се случваха ги приемах толкова естествено,някак като има екип около теб или като видиш,че жената до теб изпитва същото,лекарите си вършат работата и то просто си се случват нещата Hug

# 661
  • Мнения: 63
Здравейте майчета Simple Smile

lolyta, изобщо не ги мисли тия неща от сега. Според мен ако имаш възможност ис раждай нормално, без излишни страхове и претеснения. Раждането си е естествен процес и според мен изобщо не трябва да те притеснява нито, че болката ще е ужасно силна, нито, че ще имаш разкъсвания - всяко раждане си е толкова индивидуално, колкото сме индивидуални ние самите, тъй че гора главата!  Hug

Nelkata_77
, аз ходих при една много мила и внимателна докторка в ДКЦ Света София (на бул. България) - много съм доволна и от прегледа и от отношетието и определно я препоръчвам. Работи със здравна каса. Д-р Христина Благоева, приема вторник, сряда и петък от:30 до 18:30 часа. Телефона, разбира се, съм го затрила някъде, но звънни на регистратурата в болницата и ще ти го дадат Simple Smile

На мамите с болежките стискам палци да са фалшиви тревоги и да устискате поне до средата на 9я месец Simple Smile  Praynig

За отношението по болниците.....поне като взимат пари да се държат внимателно и мило, ебаси! Но не, в България любезното отношение е рядкост и лукс!


Аз днес пък ходих да си взема болничен една седмица, преди този 45 дневния, за да не си хабя отпуската. Моята лекарка, за да не плащам 30 лв преглед, решиха, че сте е по-лесно да ме хоспитализират фиктивно  Laughing Предполагам, че и за тях е било по-добре (все пак като няма пациент, разходите също няма да ги има...), но пък аз съм доволона  - премериха тоновете на бебето, гледаха го на ехограх, мериха обиколка на корема, давах кръв и урина, мериха ми даже таза и гледаха бебчо на ехограф - пълна програма!  Simple Smile Бебче е здраво и си расте в норма - 2 кг и 100 грама е вече! И другия петък отивам за 45 дневен вече и аз! Simple Smile
А тоз път даже бяха 3 лекарки и едно момченце, което явно беше на специализация, че само разпитваше и му обясняваха разни работи и той пишеш листовете. Та беше много смешно като лягам аз за ехографа и задължително си напомням, че не искам да знам пола на бебчето и да не се изпуснат - и явно в същия момент като пуска ехографа попада точно на междукрачието и всичките избухнаха дружно в смях. Добре че не се вглеждам мн мн та все ощ съме си в неведение и съм доволна! Иначе едната лекарка дажа разправяши, как досега не е имала такъв случай, да не искат да знаят пола хората, пък другата обяснаваше как писала в пликчета пола само за татковците.  Laughing


Беки, аз пък да ти кажа, че с ремонта пък сме до никъде - всъщност изобщо не е почван!  Laughing Иначе за покупките аз не се тревожа особено - имаме достатъчно време, пък и смятам, че най-важните неща изобщо не са много и може да се купят докато си седим в болницата. Simple Smile

И така, аз се заемам да чистя и оправям в къщи Simple Smile



Евентуално да се разберем нещо за утре или сряда за по кафенце? Може и някоя и другао лекция да посетим сутринта, ако има нещо интересно? Simple Smile

# 662
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
джуджанка, ще чакам да споделиш какво са ти казали за болките.Аз от вчера нямам и ще изчакам да си дойде в петък моя доктор и тогава ще ходя.Ако не ме заболи пак де Praynig
Мая, наистина отношението е било ужасно, но важното е, че всичко е наред с теб и бебето Peace
lolyta-и аз не издържам на болка, но първия път успях да устискам почти 2 дни докато родя.И, то без упойки.Всичко минава и заминава, важното е, че после ще гушкаме бебенцата си.А, и не мисли, че секциото не боли.И то боли разбира се.И при двете положения не е лесно.Разбира се всеки сам решава кое да избере.Ох, и аз колкото повече наближава 10-ти да вляза в 9-тия, толкова повече мисля и се страхувам от раждането.Страх ме е и за кърменето.Ками не успях да я кърмя, а толкова исках Rolling EyesДано този път се получи.

Да ви кажа нещо.Аз за 3-ти път сънувам, че раждам на 12-ти, но не се спомена месеца CrazyДали това число не подсказва нещо? Thinking Миналия път термина ми беше на 3 април, а аз родих на 10-ти април и беше Великден.Този път термина ми е 10 май, но заради ниската плацента и ниско разположеното бебе се чака по рано.А, ако пак е на Великден, ще е егати съвпадението CrazyНо , аз се надявам от април да пропусне 3-ти (РД на таткото), 10-ти (РД на дъщеря ми), 15-ти (РД на племенницата), 24-ти (РД на свеки).За да си има своя дата Naughty

# 663
  • Мнения: 49
момичета някой знае ли къде се продава
нещо подобно  Thinking

# 664
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета!
Ние сме почти готови с покупките, останали са само няколко дребни неща - матраче, кофа и канче и май е това...

Аз имам някакво много силно течение, бяло... Малко се притеснявам, но утре съм на лекар за последните изследвания и ще видим...

Да ви се похваля, най-накрая дойде майстора вкъщи и започнахме с усвояването на кухненския балкон, до Великден трябва да сме готови Simple Smile Дишам дълбоко Simple Smile

Благовесна, благодаря за линка за памперсите, но ми се струва, че малките ще излязат за мен на същата цена като в магазина, след палщане на доставката Simple Smile От вчера започнах и да прибирам разни неща в чантата за болницата Simple Smile По този повод - Боби, благодаря за списъка, много е полезен... Никога нямаше да се сетя да си взема празни пликове, а наистина ще имам нужда от тях...

За всички от София - в Адидас в Сити Центъра има голямо намаление, ние купихме страхотни буйки - маратонки за 30-тина лв Simple Smile

Бебето се върти и мърда усърдно Simple Smile Много е приятно Simple Smile

По темата за раждането - всички около мен непрекъснато ме питат "Не те ли е страх?" и си мисля, добре де, ако ме е страх, това какво променя??? Няма да ме боли по-малко, не мога да върна бебето  Laughing Тъй, че съм решила, че ще родя много лесно, няма да ме боли много  Laughing и всичко ще е наред! Чесно казано много ми помогна темата "Смешно ли е раждането", която пусна Зойчето Simple Smile Навсякъде четох, че колкото повече те е страх, толкова повече те боли, прекъсвали се някакви мозъчни импусли, успокояващи болката Simple Smile не, че ги разбирам Simple Smile

# 665
  • Мнения: 1
Jia_M, много благодаря за информацията.

# 666
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
ПРИВЕТ!!!

 Арлина За термометрите, една неонатоложка в нашата болница ми препоръча тези за ухо.

krisi честита количка, радвам се, че си свършила с дилемите.

като стана дума пак за количките, днес разглеждах Espiro, някой май си взе точно такава но не помня кой.

Gery чудесен избор за баткото!

elliee възглавничка не трябва, мисля и blagovesna ти е писала. Вики започна да спи на възглавничка чак след 2 год. Като беше бебе му подлагах пеленка.

Hope благодаря за пожеланията, да са ви здрави и много усмихнати и вашите бебоци!
 Усмихнат ден на всички!!!

Аз утре влизам в 36 седм, Започва сееее!!! Май ще започнат да валят бебоци!!!

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 12:29 от pisana yana

# 667
  • Мнения: 2
   Здравейте Майчета!
 При нас всичко е наред.Най накрая започнах с приготовленията. Дано баткото е здрав че когато е в къщи нищо не мога да свърша.Иска си внимание детето.

  Лолита, успокойсе! Моя причтелка роди и двете си деца секцио и една седмица след първото детенце ми каза така:"Не знам колко боли нормалното раждане, но като гледам нормално родилите маминки как припкат по коридора на болницата няколко часа след раждането направо им завиждам.Аз не мога да се изправя. И да знаеш и секциото боли но следкато родиш."
  Аз родих синът си нормално и наистина три часа след раждането можех да си се разхождам да си гушна бебчето.Даже на следващия ден ходих и пих кафе.Ако много те е страх от болката поискай си обезболяващо има такива които се ползват при нормално раждане.Но трябва да го кажеш от рано,защото след определен момент не е възможно да се постави обезболяващо.
  След като родих баткото една седмица се чувствах все едно са ме таковали стадо слонове но после всичко мина и остана само смътен спомен. Десетина дни след раждането вече си разхождах детенце с количката навън.А маминките родили с операция още охкаха и имаха нужда от помощ да си гледат бебчетата.
    Ами това е... за мен няма нищо по-добро от нормалното раждане.Ако нямаш медицински причини за секцио не си го причинявай.
    Лек ден момичета!

# 668
  • Мнения: 1 780
lolyta i az съм за естесвено раждане, въпреки че спомените ми не са от най-приятните.
Няма да ти разказвам подробности, че да не се вкараме всички в излишни страхове, но имай предвид че болката е част от естествения процес и докато я има всичко е наред. При мен проблемите започнаха като изчезна и аз заспах- нарича се затихваща родова дейност или нещо подобно. Сега се моля да ме боли и да не стигам пак до това, което се случи- не ч е е било фатално Всичко приключи добре но имах усложнения. А за страх всички ни е е страх
Да ви разкажа моят хубосник вчера в 23.00 май реши да се майтапи с мен: така ме преряза направо всичко ми се вкочани имах чувство че чак краката ми се схванаха и не знаех дали ще мога да стана- дали това е контракция? Нямам спомен какво беше както казах то и не ме е боляло първия път. После нямах вече болки и заспах на сутринта му викам А ще се майтапиш Ще видиш аз как ще се майтапя с тебе като се родиш?/ живот и здраве.
джуджанка според мен още на 05 април влизаш в девети месец Нали са календарни а не лунарни месеците, така че и да почнеш да раждаш всичко ще е ОК. Все пак дано си постои още малко да му се развият дробовете, но може да е готово- много е индувидуално.

# 669
  • София
  • Мнения: 6
Благодаря ви за подкрепата. Днес смятам да отида до моята доки, че така и не разбрах паднала ли ми е тапата, не е ли, уж вчера нямах контракции на записа, но днес като че ли усещам такива. Ох дано всичко да е наред. Гледам, че се молите бебчовците да постоят повече в 9-я месец и искрено го пожелавам на всички, а за себе си се моля поне до началото на 9-я да изчака, но каквото ни е писано Simple Smile

# 670
  • Мнения: 31
mimka1987 Аз имам голямо куче на 4 години,което е член на нашето семейство и няма да бъде махнато,но мисълта ми е ,че това да вземеш...примерно куче,последно време са много модерни...си е ОГРОМНА отговорност.Иска се адски мнгого свободно време ,за да може да го възпиташ добре животинчето,а с малко дете и бебе е просто невъзможно.Налагало ми се е да ставам през нощта за да изходя кучето,като бебе се налага да бъде извеждано по 7..8 пъти на ден,за да може да се научи да стиска и да не пикае във вас..отделно се налага да бъдеш  покрай него ,когато играе,за да го научиш колко силно може да кризка ,какво може да кризка,отделно е доста трудно и изискава пак време да се научи да не скимти и лае,когато не е с вас,а е в другата стая...а за хигиената да не говорим..чистене и чистене и чистене..всеки ден...

Когато съм била на 2 работи,ми се е е налагало да ставам в 5,30 за да го разходя,да се върна между смените ми да го разходя и като се върна към 02.00 пак да го разходя.Повечето хора не осъзнават колко е отговорно да имаш куче,вземат си нямат време за него и се започва с проблемите...не се научава до 1 година къде да пикае,у вас изяжда,изгризва абсолютно всичко,започва да става доминантно и се качва по главите на собствениците...та да имаш бебе,малко дете и да си вземеш куче бебе не е никак доба идея.

Друго е ако кучето е от преди това,възпитано е,слуша..знае какво може и какво не.Лично за моето куче,от сега му е забранено да влиза в стаята на бебето,има си монтирани решетки вратички,които го ограничават да щъка на определени места о мога да кажа,че космите не са така навсякъде..е...то зависи от много неща това също.

Много се улях,но според мен...куче,коте за сега не е добра идея...по скоро зайче..или морско свинче...мисля че имаше една порода която е и за алергични хора...но все пак животинчето си е животинче,не е играчка...и не може да бъде играчка.

# 671
  • Мнения: 139
Привет майски момичета Simple Smile
Сега се прибирам от доки, потвърди МЪЖ чакаме Simple Smile. Секцио ще раждам, да си избера дата 2 или 3ти май Simple Smile.
Е сега вече започваме да се чудим за име на младежа Simple Smile.

maya_nb, не се притеснявай излишно, успокой се! Успех с докторката и пиши как е минало. За Шейново, нищо добро не мога да кажа. Груб персонал. Бях там в тежък момент, правиха ми кюретажа, след кухо яйце, отнесоха се много зле, нямаше къде да легна след това, защото беше препълнено от жени, седях на едно легло напряко...След спомените, които имам в тази болница, не бих стъпила за нищо на света.

lolyta колко си висока, таза мериха ли ти? Ако нямаш предпоставки за секцио, по-добре си раждай нормално. Възстановяването е по-бързо. Аз родих секцио, защото нямах избор. Въпреки че, не ме болеше кой знае колко след това, възстанових се бързо...Но ако  имах избор бих предпочела нормално раждане. Болките и при секцио, и при нормално раждане са ИНДИВИДУАЛНИ!!! Никой не би могъл да ти каже кое боли повече или по-малко. Една приятелка роди секцио 1 година преди мен и беше голяма драма, едвам се изправи да ходи, 1-2 месеца беше на буквата Г, аз нямах никакви проблеми. Но всичко е въпрос на психика и моментно състояние, така че, ако нямаш предпоставки за секцио, си раждай нормално.

mimka1987, според мен не е добра идея, с идването на бебето да дойде и нов домашен любимец. Не знаеш дали ще е капризно детенце, а за домашния любимец пак ти трябва да се грижиш. Ще можеш ли да съвместяваш първоначалното неспане и умора, с грижата за животинка, ще смогваш ли да чистиш 5 пъти повече  Thinking Какта, не може ли да изчака малко, поне 1 година и тогава да вземете животинка? Като иска да гушка нещо, бебето ще е идеално за гушкане, а след 7-8 месеца ще може и да отвръща на гушканиците със смях и закачки Simple Smile

Темата за термометрите ми е болна...Сменили сме 3-4 дигитални и все скъпи. Дават големи отклонение. Живачните (са тези стъклените, със температурна скала  с живак - сребристо вещество) си остават най-точни, имаме 2 запазени от преди 100 години. На тях разчитам най-много. Докато бебето е малко, най-лесно и точно се мери в дупето. После като поотрасне идва зора. Бибероните са неточни и малко деца искат да ги сукат постоянно за колкото минути беше...забравила съм вече.

eliiee за шишето добре, но си вземи и една силиконова биба освен каучуковата, защото понякога децата не искат каучуковите, имат по-особена миризма. Деница не искаше да ги сложи в устата, а със силнотоковите нямаше проблем.

# 672
  • Мнения: 160
Мая, историята ти е потресаваща! Може ли такова нещо?! Отиваш в болницата, то не ти стига, че си изплашена, че може да ти е паднала тапата, ами и да се държат по такъв начин...за тях е рутина, но за нас не е. Затова май е най-добре да отидеш в частна клиника - имаш по-голям шанс да ти обърнат внимание и да получиш добро обслужване (което смятам, че абсолютно всеки човек трябва да получи, още повече , че си плащаш осигуровките).
lolyta , аз съм решила да е секцио. Психически съм се подготвила, за да няма "изненади". Ниска съм, диоптъра ми е -3,5 (макар че това не е определящо,но все пак не ми се рискува), нямам медицински причини засега за секцио, но така мисля, че ще ми е по-спокойно.
Nelkata_77, аз ходих в 7-ма поликлиника при д-р Вълков. Бях в трети месец като реших да си направя изследването. Разширява ти зениците и след около 30мин те преглежда. На мен лично ми беше доста неприятен прегледът. Няма риск от отлепяне на ретината при нормално раждане. Бях при него с направление от очна лекарка в 25-та поликлиника. Тя ме прати при специалист, занимаваш се само с това.
ioli , аз мислех моето секцио да е или н 1-ви или на 3-ти май, ама ще взема да се съобразя с фазите на луната(на 1,2,3 май не се препоръчват коремните операции).Към 5-ри евентуално, пък ако реши да тръгне по-рано, няма да го върна...той сам ще си е избрал дата.
По повод домашните любимци - аз много обичам кучета, но сега живеем в апартамент и не бих си взела никакво животно. Колкото и да се чисти, косми остават, а бебо като почне да пълзи и няма да е особено приятно. Кучето си е голям ангажимент, наистина е като бебе. Иска си разходки, игра, подръжка. А за котките няма да коментирам - те са още по-зле - с тея котешки тоалетни, по 5 пъти най-малко съм чистила, като имах котка, скачаше насам-натам...не е работа просто. Бебе и животно в апартамент е абсурдно! Поне аз не бих си го причинила. Ако е навън , в двора, да, но за апартамент не става. И все пак, всеки сам си решава, това е мое мнение.
И един въпрос - "застопоряващата" възглавница задължителна ли е? Че нямам такава и се чудя дали трябва или не е чак толкова важна? Купила съм обикновен комплект-възглавница и олекотена завивка, макар че май възглавницата няма да ми трябва за първо време.

# 673
  • Мнения: 139
Артемида, каква е тази "застопоряваща" възглавница newsm78, за първи път чувам за такава?
Моето секцио не съм го решила кога ще е, би ли ми казала къде мога да видя задна дата за фазите, да видя със щерката как съм била, че тогавашното секцио ми беше перфектно  Laughing.
Възглавниците за бебета не трябват, не се препоръчват дори и след 1та годинка. Ако има проблем с повръщане и тн, се повдига целият матрак, например с 1-2 по-дебели книжки. Възглавница не се слага, защото изкривява вратлето и прешлените и е предпоставка за по-късни проблеми, освен това може да се задуши.

# 674
  • Мнения: 160
ioli , за тази става въпрос - http://www.grupata.net/categories.php?category=%D0%9F%D1%80%D0%B … D0%B8%D1%86%D0%B8 Някои момичета споменаха, че имат такава и се чудя дали трябва? newsm78 И моята в такъв случай ще я ползвам ли? Ето такава е: http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=56&pid=5262
За Луната- намерих сайта пак - сега пише 1-ви и 2-ри май, че е в Дева...без трети. Ох, не знам дали да им вярвам на тея неща. А за търсенето на предишна дата - напиши примерно фаза на луната (дата и година), н-р фаза на луната 1-ви май 2012. http://www.astroto.com/sarticle.php?id=18
От последния линк може да видиш, че не е препоръчително да се правят коремни операции, когато фазата на Луната е в Дева.

Общи условия

Активация на акаунт