Калории броим, здравето ценим и кила топим!

  • 57 183
  • 711
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
kiksi - направих 1 по-подробна сметка по моя си начин на база написаното от теб за днес.... Надявам се да не се сърдиш, защото исках да разбера съотношенията на белтъчини, мазнини и въглехидрати за това примерно меню - иначе, не бих могъл да дам съвет (не че съм най-големия експерт в тази област, де  Rolling Eyes)..... Тааа.... се получи горе-долу твойта цифра като общо калории, а за Б,М,В в проценти = 27%, 11%, 62%. Това като проценти за белтъчините (протеини) е добре, според мен... Моите проценти са 20, 20, 60 и искам да отидат към 30, 20, 50... амааа трудна работа!  Laughing Тааа, твойте.... Б в проценти е добре! Може да вдигнеш малко % на М, за сметка на В.... Това не е толкова просто колкото изглежда на пръв поглед..... Аз ако трябваше да го правя, щях да си направя бабешката сметка, че ми трябват още към 25-30 гр. мазнини за тази цел.... Може да ги вземеш лесно от 10-ина маслини и 1-2 лъжички масълце... Даааа, ама НЕ! Дето викаше един преди време  Flutter Като вдигнеш така почти само М, ще смъкнеш другите проценти също така.... а за да запазиш нивото на Б и да падне само В, след като М се вдига, то трябва да сложиш и малко в процентите на Б.... Т.е. към твоето меню, ако добавиш ОЩЕ 1 яйце голямо, 5 маслини и 75 гр. кашкавал отиваш точно на заветните 30-20-50 % за Б,М,В...  Sunglasses Освен това, отиваш и към 1500 ккал, което (в случай, че си изчисляваш 2400 като необходими) може да ти е ДОЛНА граница.... Значиии... може още 150-200 калории да добавиш горе-долу в тази пропорция за Б,М,В и готово!  Peace

Относно спорта... и аз си броя ходене...... че джогинга ми е по-сложен баш сега, а за тае-бо не си и мисля  Whistling Ноооо.... гледам да е поне средно бързо ходене, т.е. минимум 6 км/час скорост, а не ей така просто да крача бавничко Wink Това 6 км/ч все пак ми вдига по малко пулса... не като лекото бягане, ама не и като лека разходка  Peace По-леко от 5 км/ч мисля, че въобще не става да се брои за спорт, освен ако не ходиш няколко часа така лекичко.... Ама не знам мярката за такъв вид ходене  Peace

Humpty - радвам се, че пак се мяркаш тук! Айде и минусчета да има да съобщиш също така!  Hug

Непокорна - да знам какво съм казал (обещал) и да знам че вече стана топличко, амаааа... засега все още не ми се получава спортуването в тоя вид, че който го бях намислил тогава...  Thinking Не съм се отказал де...  Stop  А пък тогава не казах, че точно веднагически ще почна да спортувам като шампион!  Peace Нооо... ще стане, задръж малко!  Rolling Eyes А теб въобще не мисля да те гоня, особено по тае-бо  Peace

Малееееей... колко човечета наслагах! Дано може да се чете   bouquet

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 21:31 от Miami_beach

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Тае Бо-то не е толкова страшно, даже е приятно като свикнеш!!! Имало е моменти, в които съжалявам, че видеото свършва, защото имам енергия за още... Grinning А като се сетя как започнах... Mr. Green ...първия път едва докретах до 15-20 минути и бавно вдигах по пет, по пет...Сега правя една програма на Джилиън/Джилиан, Джилиян или както там би трябвало да е на БГ/ и не ми остават много силици за Тае Бо, но ми липсва и съвсем скоро ще си спретна един рунд!!! Grinning

# 32
  • Мнения: 80
maqmi,за какво да се сърдя Simple Smile та аз сама си го казах в предната тема, че менюто ми е само от въглехидрати  Mr. Green какво да направя като ги обожавам,може закуската да заменя с това което ми предлагаш,защото аз по принцип,не си купувам корнфлейкс често.Обаче не знам от къде си ми ги смятал,ако е от последните менюта те са добре,но по-назад имам чувството,че даже въглехидратите ми са още повече.
А ходенето ми си е бърззичко,защото обикновено закъснявам занякъде и плюс това в Търново си имаме само баири и стълби(това ми е любимата фраза)

# 33
  • Мнения: 1
kiksi - абе то и аз се боря с тия въглехидрати.... като гледам колко са ми много, а от преди БРОЕНЕТО сигурно са били поне двойно повече, щото НЕ броях въглехидратите от кока-кола например... а сокчетата ги считах направо за полезни, да не говорим за плодовете  ooooh! А сегааа.... не че е голяма трагедия плодовата захар, но е истинска трагедия ДРУГАТА захар! Аз въпреки че ограничавам до максимум захарта в лъжички до около 1 ч.л. на ден - пак м иде много сумарната захар иииииии.... не знам как мое се отърве човек от тая захар, хъх!  Rolling Eyes Казвам го. защото отдавна съм свикнал да хапвам без много сол... Поне това съм го преборил  Laughing Ама захарчицатааа.... уффф... А ето днеска точно си правих сметка как да :прехвърля" проценти от В към Б - което свързано с това дето Непокорна ме ръчка ще ми се отрази добре на мускуло-укрепването и прочие..... А относно захарта... ето ви 1 руско клипче - http://www.youtube.com/watch?v=HqBRRXV8Okw - много е показателно за количеството захар, което си вкарваме всеки ден! Еееее.... и половината от тази купа да ни е чистата захар - пак е много!  Rolling Eyes

Ако искате го изгледайте утре - сега да не сънувате кошмари, пък!  newsm78

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Отвратително!!!  Sick

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 08:17 от НеПоКоРнА

# 35
  • Мнения: 1
Непокорна - много е зле положението, нали?  Thinking Онзи чичко от клипчето малко така по- на едро ги е дал нещата, като смята грама въглехидрати в храните като 100% грама захар... А това НЕ Е вярно за всички храни! И затова съм съгласен в чичкото само наполовина (което си е също злееее...)

Но пък и за доста храни грама въглехидрати си е = грама захар (почти)! Например, в 250 мл кока кола има 27 гр. въглехидрати, от които захарта е 27 гр.!!! В плодовите сокчета има 27.5 гр. въглехидрати, от които захарта е 21 гр., а в студения чай - 18.1 гр. въглехидрати, от които захар - 18 гр.! Плодовите сокчета имам предвид от най-хубавите (УЖ) и негазирани - Cappy, Rauch.... А в тия продукти НЯМА нищо друго (белтъчини, мазнини).... Е, има витамини и минерали в плодовите сокчета, де! Наред с това, данните за захарта в тях ги има на етикета и всички могат да ги видят в близкия магазин... Не сме си говорили още за близалки, тортички и други... Не че и аз мога да изкарам съвсем БЕЗ тия сладките неща, амаааа... съм ги орязал юнашки!  Peace

# 36
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Сокове в кутии не давам на децата /и на себе си/. В редки случаи пия, когато съм на гости и ме черпят, за да не се чувстват неудобно хората. У нас се пият само прясно изцедени цитруси, другите плодове се хапват цели. Само мъжа ми си пие кола и всички останали газирани и негазирани боклуци. Не можах да му изкореня навиците. Трябваше от по-рано да си го взема, от детската градина още... Mr. Green...Въобще той е пример за нездравословен начин на живот. Пие мнооого кафета на ден, даже ме е страх да му ги преброя. Пуши. Яде по веднъж-два пъти на ден. На времето тренираше с тежести и т.н. , та интересно мускулите му намаляха, но не изчезнаха... Thinking И сега си е доста силен и издържлив, въпреки , че не е като ония канари от фитнесите. Алкохол не близва, даже бира едва-едва пие. За разлика от мен  Mr. Green ... Бира не обичам, ама седна ли на маса... hahaha Сега се въздържам заради калориите. Абе, въобще с него сме пълна противоположност, каквото прави единия, другия задължително не го прави...
Та отместих се от темата. От плодовете не ги ограничавам. Готови мюслита не купувам. С децата ядем само трици и чисти овесени ядки с мляко. Сега ще ги уча и на елда, дано се получи. Ядки и пр. само сурови. Но върне ли се тате от работа, се почва - сладоледи, шоколади, вафли, бонбони... Tired Много се караме на тая тема...Обяснявам, обяснявам, той клати послушно глава и после ония зверчета като му се усмихнат, вади парите и им дава да си купуват боклуци...

# 37
  • Мнения: 1
Мда, то при толкова много изкушения - няма как да не се хапва сладко, бонбонки и тем подобни. Аз доооста ги ограничих тия работи (откакто броя калориите и Б,М,В) като вече освен бисквитки и вафлички чат-пат гледам да нема друго сладко купешко. Даже и сокчетата са ми на минимум... но не и плодовете!  Party Иначе това с мускулите и тяхното изчезване или запазване явно доста зависи от приеманите белтъчини (протеини). Точно това обмислях онзи ден - как да стане при мен вдигането на процента белтъчини но и продължаване още известно време периода с намален брой калории от необходимите за запазване на тегло.... Начина, който виждам е с намаление на въглехидратите (сигурно и плодовите) и увеличение по нормален начин на сумата белтъчини (не с протеинови шейкове или хранителни добавки - все пак не съм професионален спортист чак толкова да се засилвам).... Затова се оказва трудно упражнението - трябва към 50% още от сегашното ми ниво на В да намаля, а да увелича Б...  Rolling Eyes Ще видим как ще стане... иначе ако само си увелича Б, то ще достигна нормалното ниво на сума калории, т.е. НЕподходящо за намаление на тегло. Но пък последния вариант си го пазя като опция за времето, когато вече няма да имам нужда от намаление на тегло, а от поддържането му  Twisted Evil

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 14:48 от Miami_beach

# 38
  • Мнения: 932
Добър ден и от мен! Чета ви и все повече се отчайвам. Нищо не спазвам значи аз. Особено с тези пости. След като въглехидратите ми са толкова много, не трябва ли да намаля калориите тогава още повече? Не виждам начин да уравновеся нещата. А явно не само че няма да заслабна, ами и ще надебелея  Sad
Редактирам се : сега изчислих с балансатора: 14% Б , 16% М и 70% В. Сега ще чета какво да направя до довечера, за да балансирам, нооооо трудна работа.
И друго не мога да разбера: според този балансатор трябва да изяждам по 2060 кал, за да си запазя теглото при ниска ФА, което е абсурдно. Последните дни съм яла между 1200 и 1500 и днес си чувствам дънките по-стегнати. Но и килото от вчера го няма и се надявам, че съм подута заради предстоящите хубави дни  Mr. Green

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 17:11 от ira_d

# 39
  • Мнения: 80
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm68 newsm68 влизам с гръм и трясък да се похваля,преди малко се претеглих и съм 70кг. hahaha  Hands Clap  Hands Clap отслабнала съм от миналата седмица с 3 килограма.Ако знаете за мен това какво постижение отдавна не съм виждала стрелката на кантара там,нямате си на идея колко съм щастлива и надъхана.Поставям си нова цел 67 кг.Бавно,но славно надолу.
ira_d не се отчайвай,бях публикувала една статийка,в която се казваше,че няма значение каква е диетата важно о постоянството,ако я намеря ще я публикувам
а ето я http://zdravbadi.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0 … %D0%B8%D0%BA.html
Да се похваля,днес с колежките минахме покрай макдоналдс и аз не се изкуших да ям от гадостите им,а пих само 1 чай Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 17:37 от kiksi007

# 40
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Много бързо минавам за отчет  Laughing :

З: елда със сирене
Втора З: филия със свинско филе, яйце
О: пилешка супа с 1 филия
Сл З: извара, няколко маслинки
В: зелена салата с яйце и малко по-късно чаша кисело мляко с канела

Тотал: 1212 ккал.

После ще мина да ви се порадвам, че сега бързам!!!  Hug

# 41
  • Мнения: 932
Браво, Кикси!!! Знам колко прекрасно е чувството  Grinning Все така продължавай до заветната цел!
Благодаря ти за статийката  bouquet
Днес определено мааалко ми стягат дънките. До момента обаче съм с голямо приближение примерна:
З: 3 пълнозърнести постни бисквитки  Embarassed 171к
О: ориз с броколи 265 кал и домат 20кал 30гр маслини 40кал
СЗ: 50гр смесени ядки 100кал /според опаковката/
До тук 596 и ми предстои вечеря, която се надявам да сместя в 400 кал.

# 42
  • Мнения: 1
Браво, kiksi! Само така! В постоянството е ключа от бараката!  Peace

ira_d - Няма начин да не успееш! Да не би да ти се получава т.нар. "обратен ефект" защото хапваш доста малко калорийки?!?  newsm78 Пробвай да хапваш по около 80% от необходимите ти за запазване на настоящето ти тегло...... амааааа дръж в рамките на 70-80% 1-2 седмици... пък тогава отчети какво се случва! Ще напреднеш с минусчетата - убеден съм!  Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 80
Отчета ми за днес:
З: 2 преп.филийки, 2 кивита, 40гр.сирене, 1 малко варено яйце, кафе с мляко=400кал.
о:ябълка 60кал.
сл.з: 150гр.кисело мляко=2 кивита=2бисквити белвита=240
4 шок.бондона-200кал.
В: таратор,50гр.вар.катоф,1хапка кебапче приблизително 100кал.,парченце колкото два кибрита пица не знам приблизително 200 кал.
Тотал 1200

# 44
  • Мнения: 932
Miami, благодаря за съвета! Днес стигнах до 900 и сега се чудя какво да прибавя, чувствам се нахранена. Притеснявам се, че изкарах 10 на кленов сироп с 10 захранване иииии сега се тегля редовно, за да отчета всяко качване. Не мога да се оправя с нужните калории : кой сайт според вас е най - достоверен?
Успях да ги докарам до 1124.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 23:15 от ira_d

Общи условия

Активация на акаунт