Априлчетата чакат 6тия си рожден ден

  • 52 549
  • 387
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 766
И аз да драсна някой ред!
Ако съм пропуснала някое априлче да поздравя за рождения ден моля да ми простите.
Някакви луди месеци са април и май.  не знам защо всички детски мероприятия трябва да са сега. Симончето се готви за някаква театрална постановка, за състезание по гимнастика и за търг на рисуването. Ще ходи на лагер, в края на юни, тази година на Поморие. Тази година нашата градина си е дежурна лятото и може да ни се размине частната занималня. летните ни планове са неясни, че ще сменям работа и не знам как ще е с отпуските.
Нуни, в кое училище кандидатсвахте?

# 91
  • Мнения: 7 605
Привет и от мен!

Хубаво е че сте се разписали, та и аз да драсна някой ред  Grinning

Вече мога официално да се похваля с купен парцел, имахме перипетии с продавача  Twisted Evil  но всичко приключи добре с малко компромиси и от двете страни. Сега сме горди притежатели на 755м2 земя и през ранната есен, живот и здраве, ще започнем да издигаме къща. Няма да ви казвам какъв стрес е покрай това!  Sick

И при нас остават само броени дни в ДГ, до краят на юни ще ходи, обаче до тогава ще сме и 10 дена в БГ и 2 седмици в Турция  Laughing  После ще е 6 седмици във ваканция  Crazy  и на 14.8. е първия учебен ден.

Миналата седмица бяхме на профилактика при зъболекаря и се оказа, че 2 от постоянните кътници са проникли вече  Shocked Хич не ги бях забелязала   Embarassed

И при нас е сезон на тръжествата, глобален феномен е явно  Laughing

# 92
  • Мнения: 357
Татяна , честито  Hug. Пожелавам ви бързо и безпрепятствено да изградите мечтания дом.

При нас много нови неща и все гадни. Мъжът ми си счупи крака , оперираха го и сега търка дивана. Нора вече четири дена не е яла, гнойна ангина , и от днес започнахме антибиотик. Ема от сутринта е с температура и повръща  ooooh!
Иначе с градината приключихме до есента, даже се чудя Нора дали да продължава догодина, много ми се опънаха нервите с тези вируси .

Вече имаме платено море в Гърция в началото на юни, как точно ще пътуваме с таткото не сме наясно. После децата на вилата с баба си и дядото и края на август ни се иска да прескочим и до нашето моренце. Само да сме здрави  Praynig.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 22:36 от Mayflower

# 93
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте и от мен!
Та за Пленум да заговорим, както казва Енви!

Татянка, честита придобивка! Много хубав дом да си построите!

Ние на море тази година няма да ходим, не искам да си причинявам излишен душевен дискомфорт. Валката, обаче, няма да го лишим, записахме го на лагер.  Ще ходи в Равда от средата на юни и гледам да не го мисля от сега, че ще му е първото ходене с преспиване някъде без нас и сигурно ще се побъркам от притеснение. ooooh! Иначе обмислям цялото семейство да отидем на планина и си търся някое приятно хотелче с басейн и да става за разходки с бебешка количка - давайте идеи!

Нашите тържества минаха вече, тази година много рано. Вчера ни беше футболното първенство и водихме и дребния. Малко се измъчи душицата, ама нямаше как, не исках да пропускам да ги видя малките футболистчета.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 252
А аз вече месец съм на село с децата. Ваканцията ни е към края си, но беше изпълнена с емоции. Празнувахме рождени дни на половината рода, Цветница, Великден, Гергьовден, 150 годишнина на училището ми, празник на селото. Племенничките ми танцуват и с децата ходихме на няколко концерта да им се порадваме - изобщо не мога да се оплача от липса на емоции. Весето се оказа голяма късметлийка и при шанс 1:17 успя да влезе в градината при Емо и в нейна чест пътувах до София миналия вторник, в сряда оправих документите и я записах, а в четвъртък се върнахме. Голям път пропътувахме, но се радвам много, че успя да влезе там, където искахме. Остана ми още един банкет по случай 20 годишнината ни от завършване на гимназията (като го напиша и се чувствам на поне 100години Simple Smile ) и след това се прибираме за месец и половина.
Лятото нямам на идея дали и къде ще отидем, защото съм в неплатена до есента. На лагер бих пратила детето, но градината не предлага. Но ще пратя Емо за седмица-две на свекитата на гости, да му разнообразим лятото. С дребната обаче сме като слепени и няма сила, която да ни раздели това лято Simple Smile

А Пленум ще си направим ли? Аз нали знаете, че винаги съм ЗА!!!  Mr. Green

# 95
  • София
  • Мнения: 1 534
И нас ни разбиха от тържества този месец. Даже в четвъртък са измислили на Соня тържество от 9 ч. сутринта по литереатура.  Rolling Eyes Е, няма как да отидем.

За Пленум предложете някой уикенд от юни месец.

Тина, дано бързо минат болестите вкъщи. Peace

# 96
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Ще надничам за предложенията за Пленум, макар че най-вероятно няма да можем да дойдем. Почти всички почивни дни на юни вече са ни заети с баткото Laughing

# 97
  • София
  • Мнения: 1 534
Леле, 2 седмици никой не се разписал...

Хайде в събота/неделя да се видим на това мероприятие.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=5196
Миналата година беше много хубаво.

На 1 юни Соня от 16:30 ще пее на накакъв концерт организиран от БНР и Столична община, но още не са ни казали подробностите. Ако се чудите къде да заведете децата може и там да се видим. Simple Smile

П.П. може да си разменим и от стикерите от книгата с животните на Била, ако събирате такива.  Wink

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 12:15 от renni79

# 98
  • Мнения: 7 605
Наистина голямо затишие  Shocked

Ние ходихме до БГ и се върнахме, и много ме е яд че не случихме на време. Никога не съм прекарала толкова време в Мола както този път  Twisted Evil  Утехата ми е че другата седмица заминаваме за Турция и дано там е по-слънчево и топло! Ние тръгнахме в понеделник при обилен дъжд и 16градуса от Варна, а тук ни посрещна слънце и жега, в 18часа бяха още 27 градуса - луда работа!  Crazy

Иначе нищо ново при нас. Направи ми впечатление, че трафикът във Варна е станал по-понисим, шофьорите са станали по-дисциплинирани, което много ме радва. Едно младо момче в един ресторант ми върна надеждата, че се намират още хора, които си вършат работата с кеф и които държат на професионализъм.

Надявам се да сте добре всички  Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 958
Мда, отвратително е времето все още.
А това за шофьорите и аз го установих, въпреки, че в С-я трафика е по-ужасен от всякога. Но като Валката беше бебе в количка, ми се е случвало да чакам по 10мин преди някой да някой да ми спре на пешеходната, а сега повече от минута не съм чакала, дори много често още първата кола спира. Но пък сега сякаш пешеходците станахме по-нагли.

Детския панаир мисля да го посетим и тази година, миналата беше много забавно. В събота ще ходят само големите ми мъже, а в неделя, ако случим на време, ще сме и ние с бебоса. Ако видите една заслепяваща, синьо-зелена количка, свиркайте!

Та какво казвате за Пленума?

# 100
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Понеже 100 години не съм писала, да взема да драсна преди лягане.

При нас тържествата приключиха - всъщност едно тържество, на което почти не успях да видя Маги, и един концерт от народните танци в градината, от който съм много доволна. Пикникът за 1 юни ще го пропусне детето, че тая седмица сме вкъщи - пази леглото или по-скоро тоалетната да не избяга - лепнала е някакъв вирус и в неделя вечер се тръшна с Т, а от понеделник и с разстройство и кашлица.
Миналата седмица пък вадихме кърлеж, който тази седмица ходихме да го провери хирург дали добре е изваден и поощипа Маги седни пинсети, за да е сигурен, че няма нищо останало.
Забава голяма просто. Tired

Друго ново - кара вече без помощни колелета. Много бързо се научи и сега е като изтребител ooooh!
Ролерите обаче безславно стоят на балкона Rolling Eyes

Татянка, и на Маги са излезли същите кътници, още в началото на годината като й вадиха зъбче, ни каза зъболекарката.

О, и честит ви парцел - да си построите дом-мечта и да го напълните с уют и любов!

Тина,Тина, много неприятно положение. Дано се оправя бързо таткото и спокойно да изкарате почивката в Гърция. Hug

Така. За детския панаир ще видим как ще се класираме, че зависи от стомашното състояние на Маги. При всички положения, за събота ако успеем ще е в следобедните часове, а за неделя - вероятно целия ден. само да е хубаво времето.

Лятото е непланирано. Чакам да обяват в градината кога ще е летния морски лагер и да запиша Маги - миналата година толкова беше доволна, щастлива, почерняла и още като слезе от рейса ме пита кога пак ще ходи, че не мога да я лиша от тези емоции. Малко ще ни е нанагорно сигурно финансово, но ще се оправим. Иска ми се да отидем и семейно на море,но засега нищо нямаме планирано окончателно. Градината ще почива вероятно пак август и тогава ще трябва да правим хватки с гледането. На бабите не мога да разчитам - майка работят на кафето и не може и Маги да отглежда, свеки е ангажирана с племеника и ще разчитаме само на нас. Ще се справим, все месец ще избутаме някак.

Иначе като цяло сме добре, все едно и също - работа, градина, готвене, като всички. От време навреме в съботите и неделите ходим по разни мероприятия, че все на вилата или вкъщи не става. Само времето да не беше такова смотано Crossing Arms

За средата на юни всъщност с Маги планираме да ходим до Крушунските водопади на еднодневна екскурзия, което ме подсеща да отида да резервирам местата, че да не ми изгорят ваучерите ooooh!

Пленума не го коментирам, щото принципно съм За, ама никога не се знае. Blush

# 101
  • Мнения: 1 146
Честит празник на всички дечковци (малки и големи) Hug Hug Hug

Ели, излизайте вече от тази серия с болестите  Heart Eyes Целувки на Маги Hug

Татянко, и аз все забравям да ти честитя новия бъдещ дом  Heart Eyes Да бъде изпълнен с много любов и щастие Hug

Така ми се иска днес да изкарам целия ден с Писан, а не да вися в офиса... пфу. Иначе и при нас приключиха тържествата, в градината изпратиха първолаците, имаше сълзи, раздели, мили думи ...  и на есен с песен на училище  Grinning

# 102
  • Мнения: 1 147
Привет и от мен Wink
Ние вчера бяхме на детския панаир с Данчето и Стаско, днес май ще пропуснем, че имаме друга програма. Видяхме се за малко с Рени, Влади и Соничка, но те бяха анагажирани с рисуване Heart Eyes
Кало е много доволен, готви с Ути, прави роботи, решава някакви задачки, абе хубаво нещо е този панаир, само трябва а предвиждат повече пространство, че е голяма бутаница Confused

Татянка, аз незнам дали ти честитих за мястото и новия дом, ако не съм честито и с много любов да си направите дома Hug

На мен сега ми е едно притеснено, че на Дамян вероятно ще се наложи да правим операция на ушетата и ми е едно .... никакво .... но вече искам, каквото трябва да се прави, да минава, че това чакане ме изнервя допълнително Sad

Всички болнички да се оправят, лято идва, време за почивки, море .... (ние може и да го пропуснем, ако правим операцията на Дамян Confused), планина.

За пленум като гледам пак не се организирахме Sad
Аз бих предложила дата и да се преброим и да изберем място според това колко хора сме .... , но сега като незнам на Дамян кога ще е операцията ...

Иначе ние ходихме в Долна баня скоро (ей тук) и много ми хареса, но пък мястото е доста далеч за хората от морската част Confused

# 103
  • Мнения: 357
Превет от мен! Завърнахме се от Гърция почернели доста и с по два кг отгоре  Embarassed. Доволни сме и може да повторим другата година.

За пленум виждам , че нищо не се е организирало. Аз досега не се включвах, защото не знаех да не съвпадне с морето ни, но сега вече сме на линия. Ако решите все пак някъде да мръднем и не е много далече, ще се включим с удоволствие.

Деси
, какво ще му оперират на Дамян ушетата, сложно ли е?

# 104
  • Мнения: 1 147
Тина, браво за морето Peace
На мен още ми е толкова далечна лятната почивка ...


Деси
, какво ще му оперират на Дамян ушетата, сложно ли е?

Ще му слагат т.нар макарички на ушетата, че заради големите сливици са му запушени евстахиевите тръби и зад тъпанчето се събира течност Sad която няма накъде да се оттича ... Операцията уж не е сложна, но мен си ме е страх и то най-вече заради упойката ...
тайно се надявам да се размине, но засега изгледите това да стане са нищожни Sad
20-ти е последния срок, който са ни дали. Ако до тогава не се е оправило положението, ще му насрочат операция.
И за да не ми е скучно от няколко дни Дамян започна да куца и да криви едното краче Confused та май и на ревматолог/ортопед/невролог трябва да ходим ... ама да не ви занимава с нашите премеждия.

Споделете кой кога и къде ще почива?

Общи условия

Активация на акаунт