Октомврийските слънца очакват с нетърпение пролетта!

  • 25 511
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 A_H_I_L_E_A  , BLackKisSs™ мерси за отговорите. На счетоводителката и звънях вече 100 пъти и твърди,че я е подала, от НОЙ отричат.Знам,че НОй не лъжат. Взех входящия номер на декларацията,подадена от счетоводителката и ще отида до НОЙ пак да проверя какво става.
 

# 61
  • Мнения: 26
Нова тема, нов късмет Simple Smile Съни, чудесна е!
за слънцезащитната козметика гласувах с ''друг''- взехме лосион на chicco 50 spf. още не мога да кажа дали съм доволна, ползвахме го само веднъж.
и ние ще минаваме на летния вариант на количката, но трябва да видя къде съм скрила летния комплект.  Laughing
Лусин, желая ви бързо оздравяване! Praynig
Blackkisss, браво за хубавите новини, да си харчиш паричките със здраве и да не се получават повече подобни забавяния! Peace
Наденце, поздравления за хубавата оценка!  Sunglasses
Смехоранке, въпреки че не се кърмим за мое огромно съжаление, разбирам как се чувстваш. Но както са казали и други мами вече, след няколко кърмения навън ще ти падне пердето и хич няма да ти пука дали някои те е видял, важното е бебчо да е сит и доволен Simple Smile
Силви, дано не е нещо сериозно с детенце!  Praynig
Anbibian, дано бързо ви оправят фотоапарата, много е гадно като се случи така. Нашия лаптоп изгоря миналата седмица и сега е на ремонт, от цялата работа единственото хубаво е че е още в гаранция, че иначе щяха да ни одрусат яко. Много се бях притеснила какво ще стане с файловете на харддиска, защото там има много лични неща, дори и видео от раждането ми, но слава Богу хората в сервиза се оказаха коректни и дали харддиска на мъжа ми като го е оставял за ремонт.
Марси, наистина е много хубаво да има кой да помага от време на време. И аз напоследък гледам да се възползвам от майка ми и баба ми, за жалост свеки е далече. В този ред на мисли исках да ви питам, дали е възможно малкия да плаче за мен на 5месеца? Вчера с ММ излезнахме за няколко часа и баба ми го гледа у нас и като се прибрахме миличкия ми така жално плачеше, но като го взех на ръце веднага се успокои и почна да ми приказва и да ми лапа ръцете.  Simple Smile
Дали е възможно като е още толкова мъничък да разбира че мама я няма?
Бебешки слънчеви очила бях видяла преди 2-3 седмици в хиполeнд в мол сердика, мисля че бяха на chicco ако не се лъжа, 30 лева. бяха в кутия и не съм ги гледала какво представляват защото ми се стори рано за очила, де да знаех че ще е топличко толкова скоро. Някой беше питал за биберони на томи типи - е точно в хиполeнд ги има.
Засега толкова от нас, усмихнат слънчев ден!  Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 1 262
Ей ама как си личи, че не съм излязла още.  Laughing Чакам малкия да се събуди, да яде и да тръгваме.

Срещата не ми е много далече, но така или иначе, до сега не съм пътувала с количката в трамвая и ме е страх,че няма да мога да я кача, та сигурно ще липсвам и тоя път.  Whistling

А, Цеца, аз ако имах пари щеше да е добре. АМа нямам и не ща нищо да разглеждам да не се ядосвам само.  Sunglasses

Киссса, ти ме подсети да ходя и аз да си направя цитонамазка, че знае ли се... Не знам точно какво означават тези стойности.  newsm78 Но щом лекаря ти е  казал, че ще изчакате с горенето/рязането, значи може да се изчака. Но не чакай прекалено. Доколкото знам тези ракови образувания растат много бавно и може да се изчакат няколко месеца или година, но като спреш да кърмиш - вземи съответните мерки. Да не те стряскам де - не е чак толкова опасно, ако се хване на време.  Hug

Ника за бг мама май имаше такъв въпрос още много отдавна преди да родим. Аз тогава не написах, но моя е от много отдавна, още по времето на Мирката.  Laughing И е име на растение - Ахилеа Милефолиум - просто ми се стори много красивозвучно, няма общо с Ахил.  Laughing

Калиопа, пак ти казвам - от НОИ не лъжат. КАжи й да ходи да провери какво ОЩЕ трябва да носи, защото ще подадеш жалба срещу нея и срещу фирмата, в която работиш (това го кажи на шефа ти да я стегне тая завеяна счетоводителка). И моята казваше, че всичко е занесла и й звънях поне 5 пъти, но като ми казаха от НОИ, че не я е занесла (а тя милата даже не знаеше за какво става въпрос понеже си мислеше, че всичко е занесла), но аз като й казах, че ще подам жалба срещу нея и веднага спря да ми философства. Отделно звъннах на шефката да я стегне, че и срещу фирмата, в която работя, ще подам жалба и като кажеш на шефа, че ще глобят фирмата заради счетоводителката, може да я стегне.

варол, напълно възможно е да плаче бебето за майка си. По това време вече осъзнават тези неща.



# 63
  • Мнения: 33
 newsm28 newsm28 newsm75 1ironing wash hang 1dishes до сега чистих,къпах се ,и остана Ивко да се наспи,да ядем пюре и отиваме навън.
Мела,слагам колкото каша ми трябва в една дозичка за сухо мляко,купичка с капаче ноося,и вода в термоса.ако трябва и някое пюре мятам в чантата,2 бг лигавници,мокри кърпи  Joy всичко.цялата покъщнина  newsm78
Оставям ви една приятелка дойде да се видим и да с е оправяме за разходката,после пак...

# 64
  • София
  • Мнения: 1 009
За обличането и аз много се чудя как е добре тези дни.Както бяхме с дебело яке и сега -жега.Вчера като излизахме в планината,реших,че ще е студено,нали е планина,все още има и сняг горе,та я облякох с боди дълъг ръкав,блузка с дълъг ръкав и още една блузка с копченца,като тънко якенце отгоре.Но май й беше горещо,че се беше изпотила милата...Сега чета,че вие не им слагате дори тънко якенце и се чудя дали направо да не я метна в количката с домашните дрехи.Вкъщи стои с боди дълъг ръкав и памучен гащеризон отгоре.И с терлички.Шапка й купих тънка памучна,но е без козирка,ще търся на Катето къде съм ги скрила,че тя имаше много шапчици. Grinning
За кърменето-престраших се и кърмих в колата на един паркинг,но малко ми беше странно като минаваха разни хора покрай колата.Все пак реших,че детенце е по-важно и дори и да ме видят,голяма работа,нека да изплакнат очи hahaha
Исках да питам вие използвате ли различни пози като са вече по-големи дечицата-моята Ани иска да сяда вече и все се надига като я държа легнала да я кърмя,аз я бутам надолу,тя драпа нагоре,голям зор.Отделно на това е много разсеяна и при най-малкият шум се сепва и почва да се върти да види какво става.А ако кака й е до нас,абсурд да се кърмим,почва да й гука,да се смее да се тегли към нея да я пипне и затова гоня Катето в другаота стая като храня бебка.

# 65
  • Мнения: 775
И аз не мога да се разхождам с часове,писва ми. Трябва да имам цел и посока. Добре че взимаме баткото от училище, та излизаме следобед.

Сряда съм на ендокринолог пък аз, че положението с моето Хашимото доста се е влошило, ще ми вдигат дозата на хормона, няма как. Дано не е проблем за кърменето.
То и не мога да шофирам,та едва ли щях да дойда на срещата. Но някой път на парк ще ида поне да ви видя.
Varol, моят звер реве за мене,особено вечер нищо не може да го успокои, като влезна от вратата спира и се ухилва.

# 66
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен,
Ние бяхме на консултация и за 20 дни сме наддали само 40 грама (няма грешка - и предния път и сега гледах кантара).  Sad Не знам какво да правя, педиатърката ми каза да започвам да захранвам, но ми се искаше да изчакам още малко заради алергията. Въпросът ми е, някой имал ли е подобен проблем с толкова малко наддаване и след захранването нормализираха ли се нещата?
Връщам се назад да чета и пак ще се включа.

# 67
  • Мнения: 2
Миша, ако минаваш през този мол, защото не знам дали ги има още тези кремчета, беше преди 3 години. Не ходи специално за това. Мисля, че струваше около 30 лв, обаче ще ти изпратя 50, само кажи как, на лични по-добре. Благодаря много. И с удоволствие ще си направим среща някъде наоколо с или без слънцезащитен на Локитан  Mr. Green

После ще пиша повече, че се върнахме преди малко от разходка, едни спят, други ядат, трети пръцкат  Crazy

Защо ми е в синьо текста   newsm78 Явно само на превюто  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 262
Ия, дано нещата се оправят при вас със наддаването. Тя педиатърката какво каза за алергията? Може би бавно и постепенно трябва да караш само с някои плодове/зеленчуци/каши?! Аз нямам опит в тази насока, но би трябвало лекарката да каже дали има рискове и какви при това положение. А ако дохранваш с АМ или не е вариант?  newsm78

Аз сега се върнах от разходка. Разхождах се, разхождах се, разхождах се имам чувство, че се разхождах поне час - когато погледнах часовника - всъщност се оказа, че съм се разхождала половин час.  Shocked Взех си един лански (миналогодишен) сладолед и го изядох на една пейка. После седнах на друга пейка пред блока, извадих и бебока да погледа малко и едва изтраях още половин час. А, много ми е тъпо и скучно на тия разходки.  baby_neutral

За обличането аз май доста леко обличам Християн - по един средно дебел или тънък панталон, хавлиени чорапки, буйки, тънка блузка с дълъг ръкав и отгоре дебел суитшърт (или суичър?!), бельото му е боди с къс ръкав. Като ги изброих доста неща станаха.  Laughing

За слънцезащитния крем сега пробвах този на Eucerin и изобщо не ми хареса - много е сух, нали кожата на Християн е екстремно суха и не знам какъв крем ще взимам.  Thinking Освен това е един бял и Християн стана като варосан. Освен това не попи добре и личеше по порите. Повече не бих го намазала с този лосион.

# 69
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ахилея, аз правя покупките за деня на разходката. Покрай нас молове да искаш: Скай Сити, Сердика и Галакси. Като имам да купувам и бебешки неща обиколката става голяма. Първо през ДМ за памперси, после през Фантастико за храна, след това през Галасито за спорта. Отделно пия и по едно кафе на Дънкина и ето ти поне час разходка. И аз като теб, ако нямам цел, ми е скучно, за това си измислям разни неща. Няма ли някоя майка от темата, която да ти е съседка? Ние със Смехоранка се виждаме от време на време.

# 70
  • Мнения: 2
Как така не ви се разхожда, аз ако има начин и навън ще спя  Crazy Толкова ми е хубаво, днес времето си е направо лятно, на мен кожата на лицето ми опъва нещо, явно съм позагоряла. Ние не стигнахме до морската, спряхме се на една детска площадка Ники да поиграе с едно (май единственото си  Sad ) приятелче. Утре ще се пробваме до морската, за срещата може да минем само, защото ще сме много Simple Smile

За крема щях да пиша - на Локитан мисля, че беше изцяло натурален, миришеше на кокос, може би и съвсем малко на лекарство, но беше за кратко, на мъжът ми също много му харесваше. Беше златист на цвят, лесно се размазваше, доколкото помня. Лавера-та сега като се замисля също миришеше много хубаво (то като че ли миризмата е много важна за слънцезащитния крем, ама все пак  Crazy ), тя е био. Ла Рош Посе се размазваше най-лесно. Но май всичките оставят малък слой, който не попива, ама предполагам, че е нормално, така се отразяват слънчевите лъчи, знам ли. Иначе ако попие ще трябва да се добавят химикали за да я свършат тая работа  newsm78 Може и глупости да пиша  Mr. Green

Петкова - за гастрото все пак мисля, че няма смисъл, едва ли нещо по-различно може да ти каже. Ти ще си прецениш, дано не се наложи. А за Локитан - ще ти дам да пробваш, ако го произвеждат още, Миша ще вземе  Party Веледа нямат, някой беше питал май, поне до миналата година нямаха, аз всяко лято питам (всяко, всяко, 3 лета  Mr. Green )

Аз на нашата педиатърка забравих да й кажа за очето, че понякога тече ("Има запушено каналче, нормално е, често се среща при бебетата"  Mr. Green), а на вас забравих да ви кажа култовата й реплика, мъжът ми все я повтаря от тогава - "Бебетата имат пъпки."  Mr. Green Всичко това го казва така, все едно по-досадни неща никой не я е питал или както се казваше в един любим мой разказ - "изморена от висшето си образование"

# 71
  • Мнения: 33
Ние бяхме на разходка,за час-два с татито.после той отиде на работа а ние с Ивко спахме до преди 7мин.  Whistling сега пия едно кафе,и ще ядем каша+пюре от ябълка.
Днес на обяд успяхме даа заменим цяло ядене само с пюренце ( и вече яденетата,които сме заместили за деня са цеели 2).яде пюре от тиква+картоф+малко жълтък и сега чакам "ароматна" бомба в памперса (и оранжева).
Ахилея,и аз съм сама(преди година почти се нанесохме тук в нов квартал),никой не познавам наоколо и ми е адско смотано да обикалям сама.разбирам те.чувствам се..незнам как,безз цел и посока.Виж ако има с кой,мога цял ден да не се прибера,аама сама....не си е работа.

ох,ставам,че е време за кашата   chef

ааа забравих,Зелдичке,говорих с една друга мама октомврийка ,и тя ми каза,че на нейното момченце окото му го е излекувала с кърма.просто капвала когато прецени по капка в очто.без масажи,без капки се отпушило каналчето.Та днес и аз помолих една приятелка с бебе на 3м. да дойде да ми даде малко кърма да сложа на Ивко в очето,и така ще капваме,докъто му мине.  Peace

# 72
  • Мнения: 2
Чувала съм го това за кърмата, ама за ечемиче, сега като каза и аз може да пробвам. Дано да помогне при Ивко Simple Smile

Съни, забравих да благодаря за темата, страхотно пролетно свежарска   bouquet Щях да давам и моето предложение за заглавие: Октомврийче пролетта посреща, Стела не обича леща  Mr. Green

# 73
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Октомврийче пролетта посреща, Стела не обича леща  Mr. Green
hahaha hahaha hahaha hahaha

# 74
  • Мнения: 1 262
Цеца, за разходката какво да ти кажа - аз и без друго нищо не пазарувам. И преди бях споделила, че финансовото ни положение не е добро и предимно свекървата купува каквото трябва за бебето. АЗ пазарувам само като взема пари и те свършват за 3 дена.  Laughing Пари за кафета-мафета нямам. Много голяма мизерница се изкарах ама си е така де. Пък аз и като имах пари не обичах да харча по кафета.  Laughing
А най-лошото е, че нещо днес мъжа ми е сгафил на работа и шефа им го е заплашил с уволнение и ако това стане направо не знам какво ще правим. С неговата заплата си плащахме наема и сметките и някое дребно нещо си купувахме.
А сега не знам какво ще правим. Ако не можем да си плащаме наема, трябва да ходим у свекърите - там само нас ни няма.  Whistling Пф, дано не го уволнят, че не знам как ще се оправяме. Като че ли положението при нас става все по-зле. Ама и аз едно време хич не гледах да си хвана богат приятел. Нали изкарвах хубави пари, но това е лошото на жената, че като реши да има дете, се отказва от работа и ако са я осигурявали като мен на почти минимална заплата, сега нищо не взима. И мъжа като не взима хубави пари, става още по-лошо положението. Ама да не взима никакви, е това вече е катастрофа. Сега чакам да видя с какви новини ще се прибере и да видим какво ще правим от тук насетне.
Добре че са свекърите - да сме умрели до сега, хиляди пъти го казвах. Ама не ми се ще да се бутаме да живеем с тях. Пфпфпфпф. Ако това се случи май наистина ще гледам по цял ден да съм навън.  Laughing
Иначе са ми близо кварталите Банишора, Фондови жилища и Света троица. Ако някоя майка има наблизо, може да се обади. Гледам и други самотни майки обикалят поединично с количките ама не смея някой да заговоря.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт