Октомврийските слънца очакват с нетърпение пролетта!

  • 25 490
  • 721
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв слънцезащитен крем /ще/ изполазвате за бебето?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 апр 2012, 20:45

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 5
Привет и от мен Hug

На мен май почти вече ми мина това, че не мога да се отпусна да я храня навън. Ще действам, както до сега - излизане за кратко и наблизо, пък ако много зор даде може и да се опитам отново.  ooooh! Може пък наистина да свикна, знае ли се?  newsm78

То сега като се замисля, нали малката вече мина 9 кг. и я кърмя легнала, че много ми тежи и може затова да не ни се получава навън, защото й е непозната позата. Май трябва да потренираме малко седнали да се кърмим вкъщи да си спомним и двете как става.  Blush

BLackKisSs™ честити финанси!

anbibian гадна работа с фотоапарата. Дано се разминете с някаква дребна поправка.

marsssika Не знаех, че имам сл. очила за бебета. Но май за сега ще се въздържа от покупка, защото не вярвам малката да ги търпи на главата.

silvi-85  Hug Hug Hug Кефиш ме, че търсиш варианти на малчо да му е удобно и комфортно и продължаваш да излизаш въпреки трудностите, които изпитвате. Аз сигурно до сега щях да съм се отказала.  newsm10

Смуси Хахах, на нас пък все ни викат, леле колко е голямааа. На 4 месеца ли е? Аууу...  smile3511 Няма угодия, не се коркайте, ако можете.  Peace

И аз подарявам комплект на Себа мед, ако някой използва и на мен да ми драсне на лични, че и аз се чудя на кой да я дам.

# 46
  • Мнения: 30
Зелда, ако ми кажеш къде има магазин в Сф и мога да ида, ще ти взема LaughingНие в петък се прибираме в Добрич за две седмици и може да се видим в Балчик, Албена или в парка в Добрич, ако ви се разхожда:)))

Анбибиан, май аз нещо съм се объркала за крема на Веледа newsm78 Аз взех на Себамед  лосион, 40 лв.  и два дни мацах с него и си е ок, обаче има парфюм и мисля да го сменя. Ще видя с какво обаче, но няма да е Мустела.

# 47
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Записче и от мен и една голяма  Hug

# 48
  • Мнения: 556
Здравейте!  Hug

Аз като ви чета и май ще се откажа от Мустелата щом е гъста. Най-много мразя гъсти кремове. Имам едни защитен на Бочко и май с него ще пробвам най-напред.

Бляккис, как приготвяш кашата навън? Носиш си купичка, вода и кутията ли?

Преди време бях попаднала на едни сайт - магазин за биокозметика, но съм шмакта и не съм си го добавила във фаворити  Close Даже не помня как се казваше.  Rolling Eyes Някой да е попадал?

Силви, измъчихте си вие. Ама не им обръщай внимание на околоните, само ти си знаеш как ти се свива сърцето! Слагай го често у вас в количката, храни го в нея, прави му театър с играчки, бутайте се в къщи. Пробвай да го сложи някой друг в количката, а теб да не те вижда, дали пък ще реве  newsm78. Дано свикне скоро и да се наслаждавате на разходките.  Hug

Смехоранке, не се спичай и т!. Ааааааа виж какво хубаво време е! Сядаш някъде нацоцквате се и без да ти дреме. То лесно звучи от моята уста, нали им давам АМ  Laughing ама така де!

Като ви чета как ги обличате вече и аз почвам да се позамислям.  newsm78 Ама вчера при нас не беше чак толкова топло, аз си бях с яке и на всичкото отгоре духаше страшно.

# 49
  • Мнения: 30
Зелда , намерих магазин в единия мол, ако кажеш, ще ида да ти взема, и ако има в магазина де Peace

# 50
  • Мнения: 1 262
Анбибиан, не ти върви с техниката. А това е и причината да не искам скъп телефон. Моя толкова пъти го изпуснах за тия години, пък понякога и на ден по няколко пъти. Като падне, целия се разглобява, по някое болтче изхвърча, но пак като го сглобя тръгва и не смея да го сменя.  Laughing

Слънцезащитна козметика нали мислех да взема Мустела, но СМехоранка ме разубеди и сега се чудя какъв да взема.  newsm78 Имам мостри на един лосион на Eucerin и крем на Iwostin  та първо тях ще пробвам. Но този на Юсерин нещо не ми хареса като консистенция - много воднист ми се стори. Ще видим като го намажа. Дано да ми провърви с тая слънцезащитна козметика, че ако пак се наложи да хвърлям пари на вятъра...  Whistling
Погледнах линка за крема на Себамед, но не смея да го взимам. От обикновения крем на Себамед малкия много реве и сега аз се мажа с него. А и нали кожата  му почна да се лющи от миещото блокче на Себамед и сега не смея вече нищо да взема на тая марка. Иначе приема добре крема за студено време на Бюбхен. Освен и слънцезащитен на Бюбхен да взема?!  newsm78
А на Виши крема на мен ми люти на очите, както и Юсерин, та надали ще взема от тях на бебето. Много почнах да се чудя с тия кремове.  Laughing Май накрая и аз ще взема на Бочко - доволна съм от техните неща дето съм взела, току-виж и крема им е хубав. Ако ли не - поне е евтин.  Laughing

Марсика, може вече да са ти казали, Пик код можеш да вземеш от Нои. Отиди там и питай на информацията - ще ти кажат в коя стая да отидеш. Много е лесно - само срещу лична карта за 5 мин ти дават такъв код.  Wink

За бебешки слънчеви очила и аз много се чудя. Някой може ли да ми даде линк къде има такова чудо, за да преценя дали да го купувам. Ако не е много скъпо и малко, може да купя. Но ако са много мънички и скъпи, май ще карам само на шапка.  Whistling

А някой знае ли къде има бебешки шапки с козирки, че не можах да намеря?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 913
Smehoranka хич недей да се притесняваш от това да кърмиш навън. Потренирайте позата, ако ви е непозната и давай смело по разходките. Аз сигурно съм най-редовно кърмещата мама в морската, ама няма как - моя гладник като огладнее хич не ме чака даже до колата да стигна. Първите няколко пъти наистина ми беше странно, неудобно, но сега съм перде... хич не ми дреме.  Mr. Green
Стана ми интересен този крем на Локитан . Нищо, че досега хич не съм ги чувала..  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 262
Аз на 2 пъти пиша, че много дълги тия мойте постове.  Laughing

seawish, при нас май няма такива неща като при ноемврийките -да те делне модератора.  hahaha (Или поне така си мисля.  newsm78)

Силви-85, дано скоро се оправиш и се почувстваш по-добре и детенцето ти е по-добре.  Hug

Калиопа, от НОИ няма да излъжат. Както вече писах и на Блек кис - кажи на счетоводителката и на шефа на фирмата ти, че ако не подадат декларацията до 1 седмица, ще подадеш жалба срещу тях. ОСвен това им кажи, че заради това забавяне ще ги глобят от НОИ. Пък те да отидат и да си проверят каква декларация не са занесли.  Whistling Ето и Блек кис ги хвана и сега си чака парите. А ти няма да ги вземеш докато не ти занесат тая декларация - не им се връзвай на приказките, че са я занесли. Кой ги знае какво са занесли.

Къде е тая разходка на софийските мами? Сигурно няма да отида като се знам, но ако не е много далече, кой знае.  Thinking ПРедните срещи ми бяха много далечко.

Много ви се чудя за тези дълги разходки къде толкова ходите. Аз не мога да си представя толкова дълга разходка. Все се чудя къде да ходя. Ето днес много се чудих дали да изляза, но в крайна сметка реших да изляза след като нахраня бебето. И се чудя къде да обикалям като муха без глава без цел и посока - много нетипично и неприятно за мен. Но може да си взема една тетрадка, да седна на някоя пейка и да си драскам нещо.  Whistling

Християн тъкмо почна да яде по-чисто и сега почна една борба за лъжицата.... Иска човека сам да се храни. Взима ми лъжицата от ръката и сам си я слага в устата ама още не може хубаво да я сложи та или настрани я бута, или много навътре. Опитвам се да я държа докато той се опитва да се храни, но много здраво стиска и ми е много трудно. А той още не съзнава, че трябва да се загребе от чинията с тази лъжица и само в устата си я държи. Та ми е много трудно да греба с нея докато я държи здраво. А ако му я измъкна от ръката, почва да реве. Щом изявява желание сам да се храни, мисля да не му пречупвам стремежа, но с малко повече сила и усилия, ще взема да го науча лека-полека. Някъде четох, че ако се скърши този стремеж на детето да яде самостоятелно към 6-7 мес., после може да се наложи майката да го храни с лъжица докато тръгне на училище.  Laughing Затова сега му давам малко повече свобода, макар и да прави ужасно мазало.  Crazy

# 53
  • Мнения: 30
Срещата на софийските мами е в сряда, 21.03.  в 13 часа пред главния вход на НДК!

# 54
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте отново!!!Искам да попитам относно обличането навън! Отгоре им слагате якенца, а крачетата с какво ги обувате?
Съни темичката е супер

# 55
  • Мнения: 873
Привет и от мен!
Съни, страхотна темичка Hug а моят РД мина на 6.03  Wink празникът на града е на 22-ри, но лунапаркът вече го сглобяват Party

Madam X, браво на вас! много се радвам,че така добре се справяте с дечицата! да са ви здравички само Hug

Смехоранке, много добре те разбирам за кърменето навън! аз се престраших,когато Лили беше чааак на 9 месеца. до тогава все имаше търчане, бързане и тичане с  ревящо в количката бебе Tired може би първо трябва да потренирате новата поза вкъщи Peace
Юлия навън не мога да я кърмя-тя е голяма блейка, върти се ,мята се и гърдите ми лесно ще станат публично достояние hahaha само в бебешките стаи по моловете се справяме Crazy

Силви, твоето бебе дали няма да хареса една друга количка Thinking ама това решение си е свързано с допълнителни разходи, от друга страна newsm78 една моя приятелка имаше този проблем с бебето и доста си постоя затворена вкъщи, дкато зверчето не започна да седи в количката и да наблюдава околния свят.

За тези слънцезащитни кремове, добре че ми напомнихте Peace не знам какъв ще взема, понеже единственото ми изискване е да се размазва лесно. да не ви разправям Лили как я цапотех с такъв крем, докато тя се върти като пумпал. преди всяко излизане се изпотявах-мажа лицето с крем, а краката с лосион против насекоми, че много си страдахме от бълхи в парка ooooh! като прибавим към това факта, че спяхме, кърмейки я, до 11ч., а на 1,6г. тя си отказа количката и вървяхме пеша......абе, стигахме в парка малко преди другите майки и деца да се приберат hahaha

Снощи Юлия се опита да се захрани с китайско. не миряса,докато не докопа чинията ми. Лили и се скара,че ще направи беля, пък тати току-що е изчистил. самият тати също доста се разсърди,когато видя че оризът хвърчи по земята. а бебето се смееше с глас и мацаше като за световно Joy когато взе да си лапа намазаните с ориз ръце, прекратих цирка-ако беше домашен, сготвен от мен ориз, щях да я оставя да го опита. добре че не ревна! ама ние имаме огледало на мивката в кухнята и тя мноог се радва хем да се мокри, хем да се оглежда в него Flutter

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 5
За софийските мами - срещата е в СРЯДА (21.03), 13h,пред главния вход на НДК:).

# 57
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Пу, срещата ми е далечко или по-скоро неудобна, нищо по-нататък.
Ахилея, като излизам си измислям какво да купя или разгледам. Така ми минава времето.
Елита, вчера не облякох на Йоан яке и пак му беше горещо. Беше облечен с памучен панталон, памучна блуза и памучни чорапи. Гледам по себе си, ако на мен ми е горещо значи и на него ще е.
Днес директно го слагам с дом. му дрехи в количката /боди с къс ръкав и  отгоре памучен гащеризон с дълъг ръкав. Ще му взема една пелена за завиване и наелона за количка.

# 58
  • Мнения: 163
Здравейте!Немога да смотна да ви изчета, още предната тема не съм дочела!Как ви стига времето незнам, а емам чувството че някои по цял ден са на компа и цъкат!Аз ли съм неоправна или просто съм захванала сто неща да върша!В петък направих едно основно чистене на къщата та събота и неделя бях свободна и с мъжа ми и детето по цял ден се разхождхме, ходихме на три места на гости, пазарувахме, абе беше ми много готино!Отдавна копнеех да стане топло и да се разшетаме малко!Сега ще сготвя нещо и айде пак навън!Май сега ще пиша още по-малко, особено като сме навън с малкия няма да се заседявам пред компа!Да си имах един лаптоп та като си седна на една пейка да си пиша, докато малчо спинка в количката!Ама засега не ни е на дневен ред та ще си почакам.

Вече записахме ден и час за кръщането на малкия.Избрахме си като дата 24 юни, неделя това е рождение на Св.Йоан Кръстител и Еньовден.Бях ви писала че ми се искаше да е на Великден, ама нали тая година се пада по-рано та се отказах, че ми се иска да седнем някъде навън а не да се затворим в някое опушено заведение.Та така остава на 24 юни, трябва да резервираме и ресторанта, засега са 33 човека, ама милото иска и приятелите си да поканим и то става към 50 души, което  е безумно много, пък и финансово, ама ще видим.

А да ви се похваля, взехме проходилка на Влади!Нищо осбено за 50 лв, ама си има люлка, 8 стабилни колелца, музика, регулиране на височината, много мека седалка, не от тези дето прежулват крачета и това на което аз нй се кефя дълга дръжка за бутане.Вчера и направихме сефтете на големия ни балкон се возихме, люляхме, пюхме, абе голяма веселба падна. Първо бях решила да вземем една проходилка на кангаро тип кола ама много ми се видяха сто и кусур лв. та се отказахме с мъжа ми.Той предложе за тия пари да му вземем немаркова проходилка, люлка за двора и от тези незнам как се казват колички за бутане през лятото, дето са с дръжки и имат различна форма, на камионмчета, на моторчета и т.н.

чудесна анкета сте избрали!Тъкмо вчера се чудех какъв слънцезащитен крем да изберем!Да видим!Май ще се ръководя по събралия най много гласове!Нищо не разбирам от такива мазила, никога не съм ползвала, нли съм си по мугава! hahaha

да питам дали на някой му се е случило нещо подобно и дали имам основание да се притеснявам.Направих си цитонамзка, излезе Пап 2, имам и раничка.Притеснява ме това, че имам слабо кървене, което вече продължава почти два месеца.Лохийте ми спряха някъде около 18 ден, нямах никакви проблеми, болки или каквото и да е било.Цикъла ми цъфна на 24 декември, беше нормален, като от преди бременността ми, януари ми пропусна, февруари ми дойде и сега кърви.Дали е от раничката.Моя доктор първо беше казал че ще я горим, после като излязоха резултатите каза че няма щото съм кърмила и нищо не ми и изписа за лечение,каза август-септември да отида да пуснем нова цитонамазка и микробиология.Има ли основание да се притеснявам? Thinking

да попиша и аз малко по темите, поне дотам докадето съм прочела де!

косата- и на мен зверски ми капе, даже в торбичката на прахосмукачкате се е събрала такава голяма топка че е ужас направо.Мисля да се подстрижа някак си ама ме е страх дали ще се харесам след това.да видим дали ще преборя страха си и ще рискувам ли да се ходя цяло лято с някоя грозна прическа или пък ще стана някоя наточена мама! Joy Joy Joy
линеа негра-още си я имам!не толкова ясна но си я има!
съни-честита кола!лека и безаварийна!колажа е прекрасен!следстващия вече май ще на тема море!Още от сега си представям мъниците с мини пояси, или пък голички как щъкат  Joy Joy Joy Joy Joy
Боза-къде я има тая прословута боза хармоника!така ми се пие, ама нещо все на едни прекалено сладки попадам и после умирам за вода!искам си от онази резливата дето я наливаха едно време в големите халби!ох само как вървеше с толумби!мммммм Heart Eyes
силви-мерси че сподели за замразяването в кутийките за лед!Звучи ми практично!

Май дотук съм ви изчела, пък стана и доста дълго!Дано успея да наваксам!

п.п.Пускам във фейса едно въпросче:Как си измислихте ника за БГ мама и какво означава той? .Много ми е любопитно какво ще отговори всяка една от вас!
внимание докато пишехте бяха публикувани 7 отговора! #Crazy #Crazy #Crazy #Crazyняма изчитане скоро! Joy Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 12
Здравей те и от мен темичката е страхотна  Hug вчера такава разходка си направих ме ,от 10 ч  до 9 ч вечерта  и така се заредих с положителна енергия дано времето си остане така хубаво и не се разваля повече. За крема мисля да купя на нивея. после ще пиша ,че ще излизаме  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт