Октомврийските слънца очакват с нетърпение пролетта!

  • 25 501
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте,
На Теодор режима се промени тотално и от там и нашия. Като заспи в 18:30 без да е вечерял и се събужда в 22:00. Къпем го посред нощите и след това яде. Пък ние вечеряме към полунощ. И ето ме още не съм си легнала.
Днес се наложи по средата на разходката да го вадя от количката и да се носим на ръце. Явно му омръзва да лежи. Ще слагам и аз летния кош.
Ох, май трябва да отивам да спя.
Лека нощ

# 31
  • Мнения: 30
Привет и от нас с Дария,

викам да се разпиша, а не само да чета, че да не ме делне модератора  Mr. Green
Марсика, крема на АДерма е подходящ за бебета, но производителите пишат , че се препоръчва над 3год. възраст, тъй като деца под 3 год. не следва да се излагат на слънце, и това е един вид застраховка.... така де, ако пишат , че става за бебета, ще се приеме , че съветват да се излагат на слънце. Поне това ми обясниха от аптеката, когато го купувахме.

Отивам назад на чета  и после пак ще пиша  Grinning

# 32
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ох, не ви изчетох, ама да пиша.
Марси, ПИК се взема от НОИ. На място пишеш една молба и ти дават веднага ПИК.

Вчера започнахме със захранването. Йоан не беше много очарован, но нито стисна устни, нито изплю храната. Направи на няколко пъти намръщена физиономия. Днес ще видим как ще приеме следващата порция.
Вчера пак не спа на разходката и накрая му дойде в повече будуването /ние се разхождахме поне 5 часа/, прибрахме се с рев. Май му беше топло, та днес ще го изкарам по-тънко облечен.
За слънцезащитният крем, не сме решили още. Имам един на Бочко, та днес ще му намажа бузите да видим, дано не се изрине от него.

# 33
  • Мнения: 15
anbibian - и на мен комплекта ми се вижда скъп, май си плащаш и отпечатъка и доставката. Аз в началото купих Себад, но не ми допадна много. Олиото не омазняваше достатъчо и ползвах голямо количество, а шампоана не се пени много. Сега ползвам на Хип и ми харесват продуктите. След това мога да пробвам и друго.

marsssika - я си запази комплекта. Някой ден може да и свърши козметиката, да не успееш да купиш нова или пък парите тъкмо са свършили - така ще те спаси Себамед:)Simple Smile, освен, ако срока не изтича.

# 34
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добро утро Simple Smile Чакам си една приятелка да пием сутришно кафе, малката си спи, дано да откара до 10  Mr. Green
Като ви чета установявам , че повечето бебоци вече не кротуват в количките. Така е вече, порастват, любопитни са и искат да гледат какво се случва в света около тях Simple Smile
Сийуиш, ще попитам в аптеката под нас какво ще кажат за А-дерма Wink Ти доволна ли си от слънцезащитата?
Силви, ами мога да пазя само едно кремче за подсичане, само то не е отворяно, но аз и не използвам, измивен гел и олио имам на половина, но не се отразяват добре на кожата и срока им тече, за това предложих все пак.  Laughing

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Добро слънчево утро от нас.

Само минавам набързо да се запиша, че нямам никакво време. Гледам да съм с малкия повече навън. Вчера от 11 до 17 откарахме.
За слънцезащитна козметика още не съм мислила. Навремет с Любчо имах на Чико 50-ти фактор. Сега трябва да проуча пазара.

Хубав и усмихнат ден от нас- ще се подготвям за излизане (нищо че ще е след 2 часа)... дано Ивко е послушен и спинка навън, както обикновенно прави.

# 36
  • Мнения: 499
Добро утро и от мен Hug

Съни, мерси за прекрасната темичка  bouquet

За слънцезащитния крем и аз в събота взех на А-дерма и тъкмо се притесних, че пишело, че е за децата над 3 год и викам трябва да купувам друг, но и аз по пътя на логиката и от тяхното упътване, че бебета и деца до 3 години не трябва да се излагат на слънце, реших, че затова е написано. Добре че и seawish ме успокои. Иначе и аз съм алергична към слънце, но за себе си ползвам продуктите на Юсерин специално за алергии. На А-дерма в събота взех и крема против подсичане, че Миа пак се подсече доста, дано най-после да открием нашия крем, че вече вкъщи имам хиляда вида.

Силви, не обръщай внимание на хорските съвети. И ние всяваме смут и само се почна "А, какво малко бебе", " На 2 месеца ли е?" и подобни. Дано днес да имате една приятна разходка Hug

Ние събота и неделя също бяхме почти по цял ден навън. Вече бяхме с летния кош и Миа си седи и си гледа, като й омръзне да ни гледа нас, я обръщаме по посока на движението и гледа хората. Добре, че споделихте как обличате бебетата в това време, че като гледах в парковете какви навлечени деца имаше Thinking Имаше деца с космонавти #Crazy Миа беше с боди с къс ръкав, чорапки, дънки и блузка с дълъг ръкав. Навън яде пюре в биберона, разбито с малко вода, че иначе ако й го давам с лъжица става голяма мацаница и затова. Иначе доста странно, но тези два дни Миа въобще не спа през деня, което е никога не й се е случвало, но беше спокойна, не е била нервна от факта. Дано да продължава да е така хубаво времето, че да се разхождаме.

Тони, успяхте ли да вземете урина днес? Тези, които вече сте ходили на изследвания, споделете от коя лаборатория сте доволни. Ние преди ходихме в Токуда, но пък сега искам да отидем събота, че нали през седмицата съм на работа, а събота Токуда работят само платено, не че е проблем, но като имаме направление да си го използвам.

Лек ден от мен и приятни разходки Hug
Всички болни да оздравяват Hug

Лусин, как сте? Надявам се да се подобрявате и скоро да се прибирате вкъщи.

# 37
  • Мнения: 2
Силви, не се съобразявай с околните. На мен ми е чудно как може всички да повтарят едно и също - "Ще го научиш на ръце". Аз пък не знам бебе, което да не се е родило научено на ръце. Всичките искат да са в мама. Носи си Крис колкото можеш, това е само в полза и за двамата. Постепенно ще иска и в количката, но трябва да усеща, че го искаш, че искаш да го носиш и да сте заедно. До втората годинка бебетата се възприемат като едно цяло с мама. То детенцето не разбира, че има бабки дето няма с кого да си обелят дума и се чудят как да се месят и да дават съвети. Бих ти предложила помощта си, моите ръце обаче също често са заети, понякога и гърбът ми, защото Ники иска на конче, не ми пука как ме гледат, и въпреки че нямам свободни ръце поне устата ми е на разположение да им дам да се разберат на твоите околни, дето не знам къде все ги намираш. На мен никой нищо не смее да ми каже  Twisted Evil Mr. Green Приятна разходка днес, само се успокой, че правиш най-доброто и за двамата, не се притеснявай да се кърмите навън, има едни скришни пейки под летния театър, щом усетиш, че Крис иска, предлагай му да си хапне. Нека усети, че и навън всичко му е на разположение и да се успокои и наслаждава на слънчевата разходка  Hug

Искам и друго да пиша, обаче няма време, анбибиан, видях, че ме пита нещо, но за това ми трябват мин два часа концентриран постопис, което ще се равни на 4-5 дни с две деца  Crazy Ако имам време може и да го напиша, може би трябва да събирам в един уордски файл  Mr. Green

Лусин, помня разказа ти, беше много мил, искрен и романтичен. И аз забелязвах такива неща, но сега с две деца нищо не виждам  Simple Smile Дано скоро се приберете и повече да не обръщате внимание на никакви вируси  Hug

За анкетата - слънцезащитен крем ползвах на тласъци, или по-коро на размазъци от периоди - в един мислех, че слънцето е по-вредно от крема и мажех, след това че химиите в крема са по-вредни и не мажех  Simple Smile Но първата година си бях купила един много хубав на Локитан,

На втората година магазинът им беше закрит и си взех ето такъв от био магазина


На третата година и той не работеше и си взех на Ла рош от аптеката. Първият, на Локитан мирише страхотно, ако някоя мама от Софиа има път към магазина бих й пратила пари да ми купи и изпрати.

# 38
  • Мнения: 96
Добро утро  Hug

Много се зарадвах като прочетох във фейса, че ще има среща на софийските мами в сряда  newsm44
Ще се радвам да ви видя на живо и съм сигурна, че ще си изкараме много весело. Дано времето е с нас и да е топличко и слънчево.

Аз вчера избирах слънцезащитен крем и много се затрудних. Ходих до Ремедиум в кв Иван Вазов и там един продавач започна да ми обяснява, че трябвало да избера медицинска марка като А дерма или Мустела, но аз го прекъснах и му казах, че съм изпробвала всякакъв вид бебешка козметика и мога сама да преценя. Много се ядосах, защото не съм искала мнение и ми е ясно, че ще ми препоръча кремовете от 30-40 лв. Аз лично въобще не съм доволна от прехвалената Мустела - купих си шампоана, колд крема и млякото по настояване на моята педиатърка. От млякото за тяло Ади се обрина и сега го ползвам аз, за да не го изхвърля, но не ми харесва. В крайна сметка купих слънцезащитното кремче на Нивеа. От разходката вчера Ади хвана тен - бузите й станаха леко червени, въпреки че се опитах да я предпазя от слънцето със сенника. Но вече съм се въоръжила със слънчева защита.

Приятен ден на всички и до скоро!

# 39
  • Мнения: 3 638
Комплекта на Себа мед е на височка цена в сайта им. В аптеката под блока същия струваше 32 лева  Peace
Ако някой използва Себа мед да ми драсне някой ред на лични, защото мен ме заредиха с тази козметика, а сега не я използвам и се чудя на кой да я дам . Отстъпвам я безвъзмездно  Peace
ех, сега ще ме зарибиш да ходя до Ремедиума и да грабвам един комплект
и без това почнах да ползвам козметиката на Яна - ще си я делим  Mr. Green

zellda не бързай да ми отговаряш, като имаш време тогава, може и на лични   bouquet

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте  Hug
 И аз само набързо минавам да се запиша в новата тема.Съни чудесна е както винаги Hug
 Ние днес сме на консултация,няма ваксини Simple Smile После на разходка
 П.П Ох от НОИ още не са ми изплатили майчинството , вече съм бясня , ще ида и ще ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire От НОЙ ми казаха,че не са ми подали декларацията, а от фирмата твътрдят ,че са. Направо вече не знам. Съжалявам ,че ви занимавам.Накрая жалба ще отида да подам #Cussing out
Лек ден и от мен и приятни разходки Hug Hug Hug

# 41
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Я пуснете информация и във форума къде е тази среща на майките от София.

# 42
  • Мнения: 758
Приевт и от мен  в новата тема!

Деси, с теб ще се набъбрим, ако извадим късмет да се видим сами за повече от 3 часа, но нищо нека да ни е сладка приказката и следващия път Simple Smile може да е на ваш терен Simple Smile

За слънцезащитен не съм се замисляла. За сега имам на бочко един за всякакви сезони и от него ще мажа. А за обличането, още не мога да свикна, че детето не трябва да навлечено като при -10 градуса Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 1 163
Слънцезащитен крем, отговорих Бочко, аз и сега ползвам един техен защитен крем за бузките.Гледайте да е някой лесноразмазващ се, то вярно че тези над 50 фактор са едни плътни и гъсти, но още си седят петната по количката от такива кремове и с пране не се махнаха.

# 44
  • Мнения: 33
Не съм вви дочела,стигнах до Калиопа,така на мен ми обясниха и майка ми и Ахилейка,че от НОЙ не лъжат. аз също звъннах в НОЙ като ми забавиха майчинството и от там ми казаха за тая декларация-молба 50-51.звъня на счетоводителката-: 'аааа МАЙ ти писах такава молба,ама ще проверя!"....Звъни ми 2-3часа по-късно да ходя да се подписвам да попълвам и т.н. след занасянето на молбата ЕДНА СЕДМИЦА по-късно(демек УТРЕ) АЗ ще си получа майчинството за 2 м. (забавеното). така,че грешката се губи по пътя от счетоводителката ти към НОЙ.звънни и пак да провери "досието" ти и хубаво да гледа дали е попълвала такава молба-декларация.и да знаеш към молбата искат копие на акта за раждане( да се подготвиш с копието,че аз незнаех и стана мазало). УСПЕХ дано скоро се похвалиш с парички Wink

Общи условия

Активация на акаунт