С какво ви дразнят свекървите-14

  • 53 348
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 23 143
unadaptable, ако снаха ти един ден реши да си кръсти детето на майка си и синът ти е съгласен, изгоряла си просто.  Peace  Mr. Green Това си е тяхното семейство, техните решения и бъди сигурна, че няма да са ти в къщата, ако непременно държиш да им демонстрираш възмущението си. Нищо няма да спечелиш от това, най-малкото ще си вкараш един хубав автогол. Както направи свекърва ми, само че при различни обстоятелства.
Аз по собствена воля си кръстих детето на свекъра. Не съжалявам, малката има хубаво име, макар че онези хора никога повече няма да влязат отново в живота ми.

# 706
  • Мнения: 2 457
 Peace
Проблема е, че в битието ни са останали много модели от едно време, когато в къщата на свекървата е влизало плахо 16-18 годишно девойче, с наведена главица  там да продължава рода им, да шета и да обгрижва синчето и. Кръщава децата си на свекъри, не противоречи, въобще принася се в жертва по всички параграфи. Това обаче е минало-заминало.
Не знам на коя "смела ентусиастка" би и хрумнало да изисква подобно робско поведение от съвременна, еманципирана 30 г. жена в 2012 г  Crazy . В някои забутани селски райони по Родопите може би да, но само там, те живеят десетилетия назад и са друга бира. А и там никоя жена не се жени на 30г., те баби стават на тая възраст Tired

# 707
  • Мнения: 8 864

Ще се засегна от недосетливостта на снахата  и от желанието й непременно да демонстрира уважение и обич към майка си чрез името. Ще се притесня от безцеремонното и необмислено нейно поведение, което ще изтълкувам като: хич не ми пука от вас, важна ми е майка ми. Не ми се иска да се сродявам с такъв човек. Обичам фините хора. Безцеремонните предпочитам да не са ми в къщата(образно казано).


Не мога да разбера, защо си представяш, че ти ще си най-важния човек в бъдещето семейство на мъжа ти. И едва ли не майката трябва да ползва детето си за да ти угоди на теб. Детето е по-важно от теб и всяка майка иска да даде най-красивото име на детето си, според нейните разбирания и според разбиранията на мъжа си. На много по-заден план е правенето на комплименти на свекървата, камоли пък чрез жертване на детето заради нея, като му се даде име, което майка му не желае да му даде и не и харесва. На свекървата комплименти се правят по други начини--с отношение, с подаръци, с грижа, с изразяване на добро отношение и уважение. Няма нужда детето да е разменна монета за кефа на свекръвата. Моята свекърва е прекрасна и само добро съм видяла от нея, но не смятам да си кръщавам дете на нея, нито бих го кръстила на някои от своето семейство.Изразявам обичта си към нея, като и правя сладкиши, които тя обожава, отнасям се мило и внимателно към нея и правя и подаръци-неща, които тя харесва. Децата си имат имена избрани, защото харесват на мен и на мъжа ми и имат някакво значение за нас. Страшен егоцентризъм и лиспа на възпитание ми се струва, да се изисква комплимент чрез децата, все едно те са предмети.

Извинявай, ама ти наред ли си главата? Четеш ли изобщо постовете или просто си пишеш каквото ти е текнало? Изобщо откъде ти хрумана всичко, което си написала?
Аз се подготвям да посрещна снаха си по начин, който да й остави впечатление, че е чакан и желан човек у дома. Това е образно казано, тъй като не се стягам да живея в едно домакинство с бъдещото семейство на сина си, но все пак снахата ще бъде нов член на семейството и ще се постарая да се почувства добре като дойде. Правя го с надеждата ,че и моят син ще бъде посрещнат така в семейството на жена си. Искам и снахата да избере свободно името на детето си, а не примерно да слага моето, защото се чувства задължена. И ще се почувствам засегната, ако вместо свободно да избере каквото й харесва, без да се притеснява от реакцията ми, тя хукне да слага името на майка си, за да я ощастливява. Толкова ли е трудно да се проумее това? В моите очи ще е глупачка, която не заслужава грижа и внимание. Не съм толкова малоумна, че да тръгна да я развеждам със сина ми, но няма да се ползва от доверието и вниманието ми. Просто няма да имам никакво отношение към нея. Не ми се иска подобно нещо да ми е снаха. Дано такава възможност ме подмине. Надявам се на по-умна снаха, най-просто казано. Защото глупостта не ходи по гората, ами по хората, аман от кухи лейки. ooooh! Доказателства колкото щеш. Чети.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 6 629
Като си изтървеш нервичките ставаш доста груба.
Не съм чела преди това,че ми е писнало с тези имена.Има си тема за това,но аз не виждам някой тук да те обижда.Поне последните два-три поста.

# 709
  • София
  • Мнения: 23 143
Шанти, свекърва ми е от "смелите ентусиастки". Но удари на камък, тъй като съм много свободолюбив и своенравен човек. Не бих се оставила някой да ме моделира спрямо своите очаквания и разбирания. След като собствената ми майка винаги е толерирала волята ми и желанията ми, и ме е приемала такава, каквато съм, то откъде-накъде един чужд човек ще се опитва да ме превъзпита.

Една нормална и интелигентна жена, в случая свекърва, би трябвало да е щастлива и доволна, че синът й е обичан и уважаван от жената до себе си. А не да беснее, че видиш ли, оная никаквица - снахата, дръзнала да кръсти внучето на майка си. Пфу, възмутително!

Аз от сега съм решила, че когато дойде време дъщеря ми да ми представи бъдещия зет, на четири очи ще му кажа само едно единствено изречения на този момък. И от там нататък, не бих се месила за нищо. Ако имат нужда от помощ или от каквото и да било - винаги ще съм насреща, при първа възможност! Единственото ми условие е този мъж да обича и уважава детето ми. Всичко останало са бели кахъри.

# 710
  • Мнения: 8 864
Като си изтървеш нервичките ставаш доста груба.
Не съм чела преди това,че ми е писнало с тези имена.Има си тема за това,но аз не виждам някой тук да те обижда.Поне последните два-три поста.

Умствената леност на хората наистина ме вади от равновесие, не го отричам. Извинявам се, за което.
Ценя най-много едно нещо в отношенията между хората-правото на избор. Искам да дам право на избор на снаха си по отношение на този немаловажен въпрос, името, което детето им ще носи цял живот. Да бъде избрано наистина, а не защото свеки или мама се казва така. Ако момичето е умно, ще се възползва. Ако е ограничена кокошка, ще хукне да кръщава на мама, тате, бате и т.н. понеже свекърите казали..... Няма да вдигам скандали, но ще имам едно наум с какво се е обзавел сина ми. Оттам нататък снахата не може да разчита на някакво специално отношение, нямам такова към глуповати млади дами Flutter

# 711
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Написа роман и всички разбрахме , че ще отсвириш снахата, ако кръсти внука на сватята.Макар да се опитваш да ни убедиш , че си много толерантна и какво ли още не.Еми не си драга.Ще бъдеш доста сербез свекърва.

# 712
  • Мнения: 245
Аз съм наред с главата, но ти от сега си показваш връхчетата на бъдещите свекървински рога. Laughing Ако някой не е съгласен с теб, той явно има проблем с главата. И това някой непознат ник в нета. А като допре до снаха ти нещо да ти скърши хатъра, малеййй....хубаво е снахата да знае къде е най-близкото бомбоубежище. Joy

"Свободен избор", явно в твоето съзнание значи нещо различно от това, което реално значи, а именно СВОБОДЕН избор. Ако снахата иска да покаже любовта към майка си, като си кръсти детето на нея, това е проява на СВОБОДЕН избор. И съжалявам, че ще те разочаровам, но майката на момичето винаги ще и е по-важна и по-обичана от теб и естествено, че ще я уважава повече от някой, който е видяла преди няколко месеца за първи път и я е харесала, я не. Глупачка би била ако предпочте теб пред майка си, не ако не го направи. Да, дано е умно момичето, че с такава властна свекърва зор ще види и може да не и просъществува семейството ако не знае как да те сиктирдоса на време.



Ще се засегна от недосетливостта на снахата  и от желанието й непременно да демонстрира уважение и обич към майка си чрез името. Ще се притесня от безцеремонното и необмислено нейно поведение, което ще изтълкувам като: хич не ми пука от вас, важна ми е майка ми. Не ми се иска да се сродявам с такъв човек. Обичам фините хора. Безцеремонните предпочитам да не са ми в къщата(образно казано).




Извинявай, ама ти наред ли си главата? Четеш ли изобщо постовете или просто си пишеш каквото ти е текнало? Изобщо откъде ти хрумана всичко, което си написала?
Аз се подготвям да посрещна снаха си по начин, който да й остави впечатление, че е чакан и желан човек у дома. Това е образно казано, тъй като не се стягам да живея в едно домакинство с бъдещото семейство на сина си, но все пак снахата ще бъде нов член на семейството и ще се постарая да се почувства добре като дойде. Правя го с надеждата ,че и моят син ще бъде посрещнат така в семейството на жена си. Искам и снахата да избере свободно името на детето си, а не примерно да слага моето, защото се чувства задължена. И ще се почувствам засегната, ако вместо свободно да избере каквото й харесва, без да се притеснява от реакцията ми, тя хукне да слага името на майка си, за да я ощастливява. Толкова ли е трудно да се проумее това? В моите очи ще е глупачка, която не заслужава грижа и внимание. Не съм толкова малоумна, че да тръгна да я развеждам със сина ми, но няма да се ползва от доверието и вниманието ми. Просто няма да имам никакво отношение към нея. Не ми се иска подобно нещо да ми е снаха. Дано такава възможност ме подмине. Надявам се на по-умна снаха, най-просто казано. Защото глупостта не ходи по гората, ами по хората, аман от кухи лейки. ooooh! Доказателства колкото щеш. Чети.

# 713
  • Мнения: X

Ценя най-много едно нещо в отношенията между хората-правото на избор. Искам да дам право на избор на снаха си по отношение на този немаловажен въпрос, името, което детето им

Не се заяждам, но горното ми извади очите: хем си толерантна, хем ще даваш (ТИ) свобода на избор.

М'чи снахата да не ти е личният роб, та ще й даваш свобода на избор.

Ако аз ти се бях паднала за снаха, щеше бързо да видиш от къде изгрява слънцето Wink

# 714
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Като си изтървеш нервичките ставаш доста груба.
Не съм чела преди това,че ми е писнало с тези имена.Има си тема за това,но аз не виждам някой тук да те обижда.Поне последните два-три поста.

Умствената леност на хората наистина ме вади от равновесие, не го отричам. Извинявам се, за което.
Ценя най-много едно нещо в отношенията между хората-правото на избор. Искам да дам право на избор на снаха си по отношение на този немаловажен въпрос, името, което детето им ще носи цял живот. Да бъде избрано наистина, а не защото свеки или мама се казва така. Ако момичето е умно, ще се възползва. Ако е ограничена кокошка, ще хукне да кръщава на мама, тате, бате и т.н. понеже свекърите казали..... Няма да вдигам скандали, но ще имам едно наум с какво се е обзавел сина ми. Оттам нататък снахата не може да разчита на някакво специално отношение, нямам такова към глуповати млади дами Flutter
Не мога и не мога да те разбера.Явно щот  съм руса .За мен ще е най-важно внучето ми да е здраво , а  че щели да го кръстят на сватята много важно,Може нейното име да е по-хубаво.ААко искат на Елвис Пресли или Майкъл Джексън да го пишат.

# 715
  • Мнения: X
майката на момичето винаги ще и е по-важна и по-обичана от теб и естествено, че ще я уважава повече от някой, който е видяла преди няколко месеца за първи път и я е харесала, я не. Глупачка би била ако предпочте теб пред майка си, не ако не го направи. Да, дано е умно момичето, че с такава властна свекърва зор ще види и може да не и просъществува семейството ако не знае как да те сиктирдоса на време.

Точно така.

# 716
  • Мнения: 654
Ако е ограничена кокошка, ще хукне да кръщава на мама, тате, бате и т.н. понеже свекърите казали..... Няма да вдигам скандали, но ще имам едно наум с какво се е обзавел сина ми. Оттам нататък снахата не може да разчита на някакво специално отношение, нямам такова към глуповати млади дами Flutter
Приличаш на моята,тя казваше:Ако снахата ме слуша,ще е затрупана от злато.

Ти от сега си и дигнала мерника.Каквото и да стори все ще си имаш едно на ум.
Горко на сина ти.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 282
....ще имам едно наум с какво се е обзавел сина ми. Оттам нататък снахата не може да разчита на някакво специално отношение, нямам такова към глуповати млади дами Flutter
Еееее, за жалост рядко се случва чак след раждането да разбереш с "какво" се е обзавел синът ти. Обикновено, ако не е "стока" девойката ще я надушиш рано-рано и проблемът с името на внучето ще е една от последните капчици. Laughing
И аз давам право на избор, но държа и да се носят последствията от избора. Peace

# 718
  • София
  • Мнения: 62 595
Шанталче, на 16 вече са били дърти, а на 18 направо на прИмоция! Женели са ги толкова рано,колкото циганите се женят сега - на по 14 години. Като й дойде за пръв път на девойката, и като започне след година-две да се черви на хорото и да проявява съпротива на родителите и да шушука с дружки, и са казвали, че вече й трябва мъж.  Peace

# 719
  • София
  • Мнения: 1 282
майката на момичето винаги ще и е по-важна и по-обичана от теб и естествено, че ще я уважава повече от някой, който е видяла преди няколко месеца за първи път и я е харесала, я не. Глупачка би била ако предпочте теб пред майка си, не ако не го направи. Да, дано е умно момичето, че с такава властна свекърва зор ще види и може да не и просъществува семейството ако не знае как да те сиктирдоса на време.

Точно така.
Я по-кротичко двечките! Naughty Жената ви води с 5 - 6 обиколки - идея си нямате колко неща не са ви ясни!

Общи условия

Активация на акаунт