В едно легло с бебето

  • 7 141
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
Моята дъшеря реве и не заспива, докато не се сгуши в мама. Какво ли не пробвах, само така заспива. И нощо време се събужда да прави проверки дали съм до нея. Еййй колко безсъни нощи изкарах. Легни, стани, легни, стани...И накрая намерих решение - махнахме решетката на креватчето и го допряхме до спалнята. Така и двете сме доволни и най-важното и двете спим  Laughing

# 121
  • Мнения: 1 215
Чували ли сте за" симптома на внезапната детска смърт"  Rolling Eyes.. Sad.? Чисто научно , а не мнения и въпрос на предпочитания ...хубаво е в 1 стая в началото  , но забранено в 1  легло ....опасно е.
Объркала си се нещо мила, обратното е, риска от синдрома на внезапната детска смърт с епонижава при деца, които спят с родителите си. Има риск от задушаване, който съществува и при нощното кърмене на ръце.

# 122
  • Мнения: 4 392
Чували ли сте за" симптома на внезапната детска смърт"  Rolling Eyes.. Sad.? Чисто научно , а не мнения и въпрос на предпочитания ...хубаво е в 1 стая в началото  , но забранено в 1  легло ....опасно е.
Чували ли сте за" симптома на внезапната детска смърт"  Rolling Eyes.. Sad.? Чисто научно , а не мнения и въпрос на предпочитания ...хубаво е в 1 стая в началото  , но забранено в 1  легло ....опасно е.
Объркала си се нещо мила, обратното е, риска от синдрома на внезапната детска смърт с епонижава при деца, които спят с родителите си. Има риск от задушаване, който съществува и при нощното кърмене на ръце.

Да,така е !
Аз лично предпочитам дъщеря ми да си спи в леглото и аз да се наспя най-накрая,но тя не предпочита така Laughing

# 123
  • Мнения: 8 917
В последно време се утвьрждава нова тенденция че малкото дете което спи само от бебе има сериозни психологочески проблеми след това. Преди винаги се утвьрждаваше обратното.
Чували ли сте за това??
Някои психолози твьрдят че едва ли не основните психологически проблеми на западната цивилизация идват оттам.
Имала сьм сьмнения доколко е полезно да спи дете под 3-4 годинки само и лично на мен като бях малка никак не ми е харесвало, но не предполагах че това може да има сериозни последствия........
Какво мислите и какво знаете по вьпроса?
Мисля, че това е поредната теория, която си остава само теория Peace Mr. Green

# 124
  • Мнения: 911
Писах същото вече днес на подобен въпрос:
Световната здравна организация препоръчва бебето през цялата първа годинка да спи в стаята на родителите, но в собствено легло като една от най-важните предпазни мерки против синдрома на внезапната детска смърт.
http://sids-network.org/risk.htm
http://www.nichd.nih.gov/sids/reduce_infant_risk.htm
http://kidshealth.org/parent/general/sleep/sids.html

# 125
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво значи САМО??
Влади спи при нас в една стая, но в собственото си креватче.
Аз лично не смятам, че децата които спят сами имат проблеми  Hug

# 126
  • Мнения: 2 040
Аз пък чакам с нетърпение момента в който ще поиска да си легне самичка в креватчето си, защото вече няколко месеца спи при нас на спалнята и какво ли не опитахме - нищо не помага .. Снощи приближихме нейното креватче към спалнята, махнах решетката, полу легнах в него и се заиграх с куклите вътре, обаче тя се настани в средата на спалнята, зави се и не ми обърна никакво внимание  Laughing

# 127
  • Мнения: 1 370
Всеки ден се измисля нещо ново. Гледам детето си по начин, който достава спокойтвие и на двама ни и рядко чета литература на такива теми, защото в противен случай, ще се объркам тотално.

# 128
  • Мнения: 992
ами тя не спи сама а с нас в стаята, не мога да си представя да спи в нашето легло ами ако се унеса и в съня си я ударя без да искам, другото което е и ние с татито сме хора все пак и трябва да си отпочиваме, а едва ли ще можем с бебе в леглото
незнам напоследък много теорий много нещо то човек направо да полудее нашите майки как са ни гледали без толко много материал незнам
аз лично не чета такива излишни теории и тем подобни глупости да ми пълнят главата и да си мисля щуротии

# 129
  • Мнения: 1 030
Вечер вземам бебето в моето легло - дори в Родилното така правех. И бебето спи по-спокойно, и аз не скачам от леглото при всеки негов звук. Мисля, че спокойствието е най-важно - и за детето, и за майката

# 130
  • Мнения: 270
децата да не спят в различна стая от родителите, а не че трябва, да спят в едно легло с тях (ама то накрая става точно последното)!

до 5 месеца малчо си спеше в легълцето, после обаче се светна, че може и при нас и така да ден днешен:) понякога ми е малко неудобно и се схващам, ама не мога без него до мен, май и той не може вече без нас до него:)

# 131
  • Мнения: 2 467
Ние си спинкаме в едно легло двечките  Simple Smile Ми много ни е хубавко. Бебка си спи спокойно, като огладнее се самообслужва (кърмим се) без да буди мама. Докога така незнам.
Решила съм беба когато поиска да си иде в нейното легло сама, тогава да я отделям.

# 132
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз си мисля, че най - естественото нещо за детето е да спи при родителите си........
Според мен природата ни е такава......пък и незнам да има някое мъничко същество на което да му е добре да спи без мама.........

# 133
  • Мнения: 264
И моята Анди спи при нас на спалнята, въпреки, че аз я местя в леглото й, но като се усети, писва и няма спасение, докато не я взема.
Но знаете ли какво ни се случи вчера?! Анди падна от леглото и ужасът беше голям, тя така пищеше, доста дълго време не можах да я успокоя. Определно си беше ударила главичката, защото я намерих по гръб. Малко по-късно заспа, но не спа спокойно. През деня беше плакала в продължение на 30 минути без да можем да я успокоим и така стигнахме до Пирогов. Няма да ви обяснявам ужасът и тревогата, които се бяха настанили в нас. Наложи се да й направят ретген на главичката. Слава богу оказа се, че няма нищо счупено, и всичко е наред засега. Въпреки това ще трябва да й следим поведението (но мисля, че беше в рамките на 24 часа, ако няма признаци, всичко е ок). Аз се зарекох да я отуча от този навик, като не прекратявам кърменето. Тази нощ, се събуди около 5, накърмих я, и познайте дали можах да я сложа да си спи в леглото?! В 7 часа вече бяхме грохнали и двете. През това време се опитвах да я нося, да й пея, да легна в нейното легло (така почти заспа, но ни беше тясничко и сигурно затова не се отпусна докрай). Накрая естествено си легнахме на спалнята и така.
Моля ви за съвети, какво да правя? Искам да си спи в креватчето! Благодаря ви предварително!  bouquet

# 134
  • Мнения: 4 806
никоя теория не е еднозначна. Да не забравяме, че съчинителите на такива теории с това си изкарват хляба. Ако поватрят нещо общоизвестно, с нищо не са оригинални. Това е в общи линии. А в конкретиката - всичко зависи от темперамента на детенцето. Ако е по - плашливо, трябва да е близо до мама и тати. Ако е по - самостоятелно, добре е да му се осигури тази самостоятелност. Убедена съм, че тези неща почти всяка мама може да усети още от раждането на бебето. Поне при мен беше така. За много неща съм се сещала и съм прилагала по усет. Така и по отношение на спането. Моето бебе не иска да е само в стая. Това е. Не че нещо е ревала или се е тръшкала. Предпочита сутрин като се събуди да започне да се закача с човека до нея. Вярно тя си спи само в нейното си легло. Заспива сама в стаята. Даже съм сигурна, че не може да заспи, ако някой се намира в стаята. Но иначе не я оставам за през нощта сама.
Считам, че най-важното е да се демонстрира разбиране на психологическите нужди на детенцето, а не да се следва една или друга теория.

Общи условия

Активация на акаунт