В едно легло с бебето

  • 7 142
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 577
и аз не давам на малкото човече да спи при мен,защото като малка аз спях така и до 2 клас се исках при мама.

# 106
  • Мнения: 953
Абе хора, как детето, което не спяло с родителите си в едно легло, щяло да има проблем. Проблем имат родителите и то голям. #2gunfire #2gunfire

# 107
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблем имат родителите и то голям. #2gunfire #2gunfire

Я дай пак.
Обясни ми какъв точно ми е проблемът, че нещо не разбирам.
Ако може без огнестрелни оружия...

# 108
  • Мнения: 223
нашата бебелина спи от раждането си в собствено креватче, но в една и съща стая с нас. нощем се буди 1 мах. 2 пъти за кърмене, след което веднага заспива. при мен в леглото съм я взимала не повече от 2-3 пъти и то сутрин за малко. а за 3ма в леглото просто няма място.
сигурно скоро (когато реши, че няма нужда от нощно кърмене) ще я оставим да спи сама в нейната стая, а ние ще се преместим в хола.
поне засега, тя не проявява никакви психически отклонения от това, че спи в собствено креватче  Wink , а и не изглежда разстроена. така или иначе в цитираният откъс от статията, ставаше въпрос за това, че проблеми се появяват, ако оставяш бебето да плаче дълго време без да му обръщаш внимание. а при нас, максимума 5-10 мин. и то далеч не винаги. обикновено, когато заплаче (независимо, дали през деня или през нощта) веднага отивам при нея и даже и да не я взема и говоря нежно за да се успокои.
според мен, ако обръщаш достатъчно време на детето си докато е будно, фактът че спи само, не води до никакви проблеми. а това, че знае, че има място, което е само негово ми се струва хубаво.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 70
Нашият син при нас в стаята - има си легълце, но половината нощ спи с мен в леглото защото се кърмим и заспиваме и двамата. Като се събудя го премествам в легълцето му и така до следващото ядене. Определено е по-спокоен като сме заедно и спи по-добре, в легълцето си по-често и по-бързо се буди. Никога не ме е било страх, че ще го затисна - аз спя доста леко и го усещам като шава, а татито е по-далечко (спалнята ни е широка). Сега сме на 7 месеца и ще продължим така поне докато го кърмя, след това ще се опитам да го приуча да си спи в леглото, но дали ще стане  Thinking
Аз съм твърдо за родители и бебе да спят в една стая - много по-безопасно е, в смисъл че майката може бързо да реагира при проблем, пък и детенце усеща дали е само или с родителите си.

# 110
  • Мнения: 559
Мойто бебче спи само в отделна стая с бебефон ,от втория ден след изписването ни.Будеше се само 1 път през нощта да сучи и веднага заспиваше.Когато стана на 1.5 месеца спря да се буди нощем,събуждаше се към 7-8 сутринта ,суче и веднага заспива до 11-12ч. Така е всеки ден  до ден днешен.Незнам дали е вредно или полезно за бебето ми, но е факт,че и тя и аз се наспиваме чудесно.Доста литература изчетох за детската психология, но никъде не прочетох,че спането отделно може да навреди на бебето.

# 111
  • Мнения: 10 758
Аз съм на принципа всяка жаба да си знае гьола.Всеки си има легло и си спи в него.Е, имало е моменти, когато децата са били с висока Т и съм ги взимала в нашето легло, но това е много рядко.

# 112
  • Мнения: 462
Нямам идея кое е правилно и кое не. Според книгите на д-р Спок не е редно детето да спи в едно легло с родителите си. Моите деца спят в свои креватчета, но пък ако някое от тях се разплаче през нощта, това не им се случва много често, ги взимам при нас. А малкият ми син се научи вече да излиза от креватчето си и ако се събуди през нощта в общи линии обикаля цялата стая и си ляга да спи където си поиска той Simple Smile така че...мисля, че трябва да оставяме децата сами да ни подсказват какво е добре за тях, но все пак да не ги оставяме да ни се качат на главите Wink

# 113
  • Мнения: X
За момента Ния спи в нашата стая в нейното си легло. Откакто свалихме решетката е почти до спалнята, защото стаята е малка и няма как. Моето мнение е, че до 1г. е добре детето да е в същата стая - за удобство на майката, след това в негова си стая. Причината да не съм я преместила е, че стаята е по-далечко от спалнята, но и без друго в момента тече таванът - на последния етаж сме - и когато лятото решим генерално и този проблем, ще я преместя.

Мен ме преместиха на 6!!! години, защото тогава ни дадоха по-голямо жилище, а и сестра ми се роди. Много трудно свикнах да спя сама, ужасно ме беше страх, често ходех при нашите да си доспивам. За това - колкото по-рано, толкова по добре.

Нещото, което е недопустимо за мен е да спи в нашето легло Naughty - всеки да си знае мястото, нито аз ще мога да се наспя, нито баща и. Така всеки си е добре.

# 114
  • Мнения: 36 113
за мен е много удобно да спя с беба, гушкаме се почти откакто се е родила!
каката спеше до 2 години в долепено до нашето легло, после сменихме апартамента и тя започна да спи в собствена стая
до около 3 години е имало нощи, в които съм спала в нейното легло, сега когато е болна - също
спим и на отворени врати, стаите са една до друга и ако се събуди нощем, я чувам , когато казва "мамо,ела!"

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 14:24 от bubanka

# 115
чудесно ви раэбирам МАМИ които подържате теэата "всяка жаба да си энае гьола" ,но моята животинка дори при мен спи неспокойно - биба ,вода ,биба ,вода и така до откатя

# 116
  • Мнения: 2 952
Чували ли сте за" симптома на внезапната детска смърт"  Rolling Eyes.. Sad.? Чисто научно , а не мнения и въпрос на предпочитания ...хубаво е в 1 стая в началото  , но забранено в 1  легло ....опасно е.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 390
Не знам нищо по въпроса, но мисля, че е важно детето да бъде възпитавано на самостоятелност. Едно самостоятелно дете по-лесно би се оправило в живота, според мен.

# 118
  • Мнения: 3 760
мисля, че децата трябва да са близо до родителите си-поне в една стая. Някои деца имат по-голяма нужда от внимание и близост. Според мен за тях е задължително да спят в леглото при мама.
Моето момиченце обича да се забавлява сама, но от време на време много се радва да поспи при мен /а е още толкова мъничка/.
Чували ли сте за" симптома на внезапната детска смърт" Rolling Eyes.. Sad.? Чисто научно , а не мнения и въпрос на предпочитания ...хубаво е в 1 стая в началото , но забранено в 1 легло ....опасно е.
Чисто научно: СВДС може да се избегне ако детето спи при майката. Само трябва да е с отделна завивка.

# 119
Моя приятелка казва,че бебчето и се успокоява,но при нас не е така!

Общи условия

Активация на акаунт