В едно легло с бебето

  • 7 155
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми от 2-месечна възръст спи сама в стаята си. Това се оказа най-удачният вариант за цялото семейство. Не съм имала проблеми, не знам какво е безсънна нощ и въобще какво е да приспиваш дете. Дано да не вземем до допринесем за психологическите проблеми на съвременната цивилизация.  Wink

# 91
  • Мнения: 768
Яд ме е мога да чета свободно само  на бьлгарски, руски, английски и френски, а на немски, италиански или испански не мога например, защото може би щях да намеря още много полезна и интересна  информация по вьпроса
Ружа, хич да не те е яд, че не четеш на испански, ама хич (в този конкретен случай, де).
Повечето добра информация на испански е превод от английски, чат пат от френски. А една значителна част от инфото е чист комерс.
Понякога има интересни данни в сайтове от Латинска Америка, ама понякога...
А руския и англоезичния нет и книгоиздаване са бездънен океан, така че не се тровкай.

А моите 5 деца винаги са спали с нас в нашата стая като бебета. Големите до 2 год. възраст, а малките още не знам докога.
Избягвали сме да ги оставяме за спят с нас в леглото по простата причина, че сме много и ако обикновено един иска, поисква и някой друг. А ако са всички на главата ни просто никой няма да се наспи. Вземали сме за цяла нощ само ако има болно или разстроено от нещо дете. А иначе боричкане и търкаляне, бой с възглавници и гушкане е имало до насита.

Звучи успокоително. Ти имаш най-голям опит от всички ни вьв форума Grinning Grinning.
Направо не знам как се справяш, на мен с две ми е трудно да се оправя по цял ден , а камо ли с 5.
Аз сьщо си мисля  че на малките бебоци им е хубаво да спят с родителите си
Някак са по-сигурни като се сьбудят през нощта и видят че не са сами и не се чувстват изоставени Grinning Grinning

# 92
  • Мнения: 2 271
Моята бебка беше на 1м,когато реших,че ще си спи в леглото-порева,но свикна за 2-3дни!Поради липса на  стая има само собствено легло! LaughingЗаспива сама през деня и не се буди нощем! newsm44

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
От първия ден си спи в леглото,но аз спя в неината стая.Не зная до кога ще съм при нея,но предполагам докато се стопли и оставим вратите отворени,а не открехнати както в момента.Вземала съм я когато е крива при мен,но не заспива.

# 94
  • Мнения: 350
Момичета, във форума КЪРМЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ --> ТЕМА БИБЛИОТЕКА
ИМА МНОГО ИНТЕРЕСНИ СТАТИИ ПО ТЕМАТА.
ПРОЧЕТЕТЕ ТИ И ПРЕДЦЕНЕТЕ САМИ.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 136
Нашия син до 2 годинки спеше при нас в спалнята, но в НЕГОВОТО креватче. Като стана на 2 години му направихме  стая и го преместихме там. Вечер четем книжки, гушкам го до като заспи и след това го оставям сам. Той е много доволен /чувства се голям/, че си има собствена стая, където са му подредени всички играчки и с нетърпение очаква да се роди бебето за да си има компания в своята стая. Не смятам, че по този начин го увреждам психически. Признавам, че така наистина е по-трудно за мен, защото по някога се случва да се събужда през нощта или пък аз ставам да го проверям да не би да се е отвил, но мисля, че ако родителите имат възможнаст да отделят децата си трябва да го направят.

# 96
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Откакто се е родил Макси, все при нас спи - в нашата стая и много, много пъти в нашето легло.
Сега сме залепили неговата кошара за нашето легло и сме махнали едната решетка, за да може да е заедно с нас.
Той обаче иска да спи съвсем близо до мен, едва ли не залепен за мен и, за да има спокойствие, както за нас, така и за него, през нощта той спи на голямото легло с мен, а тати спи в неговата кошара Joy Joy Joy Joy Mr. Green

А за това, кое е правилно и кое не, много много не ме вълнува, важното  е детенцето да е спокойно Wink

# 97
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Нашия син до 2 годинки спеше при нас в спалнята, но в НЕГОВОТО креватче. Като стана на 2 години му направихме  стая и го преместихме там. Вечер четем книжки, гушкам го до като заспи и след това го оставям сам. Той е много доволен /чувства се голям/, че си има собствена стая, където са му подредени всички играчки и с нетърпение очаква да се роди бебето за да си има компания в своята стая. Не смятам, че по този начин го увреждам психически. Признавам, че така наистина е по-трудно за мен, защото по някога се случва да се събужда през нощта или пък аз ставам да го проверям да не би да се е отвил, но мисля, че ако родителите имат възможнаст да отделят децата си трябва да го направят.

Аз проблема с отвиването съм го решила кардинално. Тъи като моя син се върти цяла нощ на 360 градуса не рискувам и да го завивам,за да не се задуши нещо. Аз съм взела спален чувал и нямам грижи.

# 98
  • Мнения: 6 472
Не мога да спя с детето в едно легло Confused Бях свидетел на доста неприятен инциден в болницата и още с първото дете бях порядъчно притеснена. Пробвала съм се разбира се, особено когато каката е била болна, но начинанието беше овещано с безсъние и от двете старни.  Сега бебето оставаше да спи при нас след сутрешното кърмене (примерно в 4). В началото само аз не спях, а после почна и тя да не спи и в крайна сметка започнах да си я връщам в кревата. От съвсем скоро почна да спи в стаята при сестра си и нямаме никакви проблеми. Аз лично съм за отделното спане.

# 99
  • Мнения: 1 999
Не спим в едно легло, но кошарката и е точно на една ръка разстояние от спалнята ни. Храним се, гушкаме се, играем си и се приспиваме на спалнята, но заспи ли веднага я слагам в нейното си легло. Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 410
Сега спи в нашето легло и се гушкаме. Когато спи сама, дори и през деня и се събуди започва да плаче, ако е сама. Иска да има някой до нея и да се гушка. Аз съм била така до 5 годинки нищо, че съм била с брат ми в една стая, но съм искала да спя при родителите ми. От 14 години излязох сама на квартира и съ самостоятелна от тогава. Не мисля, че спането ми в леглото на наште ме е направила по-малко самостоятелна или каквото и да е там.

# 101
бебешкото ни легло е само эа украса  дъщеря ми спи толкова неспокойно че просто няма на каде повече и това е така откакто се е родила мърда шава приплаква върти се дърпа си ушите кошмар спи спокойно 20-30минути и след това ако не я гушна става страшно

# 102
  • Мнения: 4 392
Има много различни мнения,но наи-добре ще ти покаже твоето дете Laughing

# 103
  • Мнения: 3 886
аз сам гадна маика и съм против.ако ше да реве неееееее в моито легло.това е положението #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Crazyголямото е на 5 и идва само за гушкане но неи да спи...

# 104
  • Мнения: 535
 Rolling EyesДъщеря ми спеше при нас само докато беше бебе.Сега си спи сама в детската си стая,нямаме никакви проблеми,единствено прави проблем,иска да спи на нощна лампа.Според мен,ако детето се чувства добре самостоятелно няма защо да спи при родителите.Пък и всеки има нужда от лично пространство.Дори напоследък тя предпочита да си е сама играе,гледа си TV.,понякой път ми прави забележка,че влизам да я наглеждам.Аз мисля,че ако детето неправи някакви проблеми е по-добре да си е отделно! 1crib

Общи условия

Активация на акаунт