От кой матрак сте доволни - 3 тема

  • 200 092
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
mamamari, благодаря ти. Само малката гаранция ме притеснява, иначе и ние сме с разлика около 50 кг  Crazy и ми трябва стабилен матрак. И винаги съм искала матрак над 30 см, този ме устройва напълно.

# 16
  • Мнения: 13 191
Нов е ,но е не просто удобен а направо глезещ.Гаранцията е 2г.Води се ортопедичен ,но не е твърд .Ние избрахме този.Единодушно както никога  ooooh!защото сме с голяма разлика в размерите и килограмите и имаме доста различни претенции.
http://www.ralica.bg/Prestige%20Prime-49bg.html?view=2632&page=#rightbar
Има избор .От мен информацията .Заслужава си да ги посети човек ,да види ,да пипне и да полегне.
Имаше модели с различни по дебелина мемори слоеве.Всеки с различно усещане като се легне .Не може да се описва трябва да се пробва. newsm78



Изглеждат добре, харесвам високи матраци!

# 17
  • Мнения: 3
.....ще се радвам да чуя кой какви матраци ползва в детската си стая. Когато търсихме матраци една от консултантките в магазина ми каза, че за дете никак не препоръчва пружина - а защо? не разбрах, нещо ми обясняваше че гръбначния им стълб на децата бил в процес на развитие и т.н.
И на нас ни предстои покупка на креватче и матраче дето да замени бебешкото.Интересувам се и от двете .До момента матрачето беше с някакви кокоси,но не помня защо просто това ни препоръчаха като най-добро в магазина дето купихме креватчето.Спомням си ,че най-зле били дунапреновите но подробности не помня Embarassed.

Може да са казали, че не трябва да е пружинен заради това, че децата често скачат на матраците, а пружината се амортизира по- бързо. Като цяло деформация в няколко пружинки от стандартния бонел пакет нарушава структурата на матракът- появяват се хлътвания, изскачат пружини ( по- рядко, но също е възможно).
За деца се препоръчват твърдите матраци, всеки дунапренен по- твърд или пружинен по- твърд (Лигура на НАНИ например) са подходящи. Не е задължително да е специално детски матрак.
В практиката ми дори са взимали матраци с много Мемори - Viscolex- Paradise, защото на детето това у беше най- удобно.
Чести модели предпочитани за деца са Тирена, Аляска на Нани, както и Каспия полифлекс (еднолицев), стандартен латекс на Екон, Магни и Zip Sleep на Магнифлекс, Лагуна на Paradise. Това са най- масовите предпочитани за деца в моята практика.
Рядко са търсени други марки, които не са толкова известни в България.

# 18
  • Мнения: 62
Според мен  най-добри са ортопедичните матраци без пружини,
с дебелина 15 -16 до 18 см и то с 2 лица - лятно и зимно.
Разгледайте  предложенията: http://www.sleepzone.bg


Ние ползваме този с 15 г. гаранция и сме доволни. Размера му е 140/190/15 см.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 02:16 от elenex

# 19
  • Варна
  • Мнения: 34
Здравейте!
Какви са мненията за матраците на Дормео? Спрели сме се на
http://www.dormeo.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/ … %D1%8E%D1%81.html
какво ли е съотношението цена-качество?
720 лв. за матрак 150/200 ок ли е? Може ли да се намери нещо по-добро в тази ценова категория?
Мерси предварително за съветите!
 

# 20
  • Мнения: 73
Днес случайно търсейки диван видях, че  магазина има матраци на магнифлкес,пробвах няколко и останах възхитена от модела Amante.Много ми хареса като усещане,но сега започвам да се замислям тази мемори пяна дали няма след години да се сплеска и да не си възвръща първоначалната форма newsm78

# 21
  • Мнения: 3
Днес случайно търсейки диван видях, че  магазина има матраци на магнифлкес,пробвах няколко и останах възхитена от модела Amante.Много ми хареса като усещане,но сега започвам да се замислям тази мемори пяна дали няма след години да се сплеска и да не си възвръща първоначалната форма newsm78
Не би трябвало да се сплеска, все пак Аманте има  и доста хубав гаранционен срок.

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте!
Какви са мненията за матраците на Дормео? Спрели сме се на
http://www.dormeo.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/ … %D1%8E%D1%81.html
какво ли е съотношението цена-качество?
720 лв. за матрак 150/200 ок ли е? Може ли да се намери нещо по-добро в тази ценова категория?
Мерси предварително за съветите!
 

Аз лично не ги харесвам, подчертавам това е лично мое мнение. 14-15см. матрак на такава цена м исе струва нелогично. Пробвала съм техни матраци и не съм очарована въпросните 2см. мемори така и не ги усетих точно къде са. За мен Дормео имат много хубави реклами, но само това.

# 23
  • Мнения: 4 405
При една почивка така се случи ,че матрака беше с мемори.За спане как да е ства ,но леглото не е само за спане.Неудобно,потъващо и странно  определено  меморито не ни допадна .

# 24
  • Мнения: 328
За възрастен с болки в гърба дали латексовите матраци са подходящи или по-скоро е добре да спи на нещо по-твъро? Rolling Eyes

mamamari, да не би да е бил от отдавна. Все пак им дават доста години гаранция Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 4 405
Не мога да кажа колко е бил ползван преди нас и дали е бил в гаранция.Просто казвам,че като избира човек е хубаво да го обмисля от всякъде.
За латексовите ,ако са в къща или жилище с по-голяма влажност може да се появи наченка на мухъл.Има какво да се желае още от към вентилация.

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 11:11 от mamamari

# 26
  • Мнения: 3
Не мога да кажа колко е бил ползван преди нас и дали е бил в гаранция.Просто казвам,че като избира човек е хубаво да го обмисля от всякъде.
За латексовите ,ако са в къща или жилище с по-голяма влажност може да се появи наченка на мухъл.Има какво да се желае още от към вентилация.

Меморито не допада на всеки човек. Аз съхм имала клиенти, които са си взели матрак с примерно 10см. мемори и в крайна сметка са недоволни. Наистина трябва да се помисли добре преди да се закупи матрак. Ако трябва досаждайте всеки ден в някой магазин, за да сте сигурни. Матрак не се купува всеки ден.

При латекса имате избор за твърдостта на самото ядро и може да изберето по- твърдия вариант, ако държите на него. В предишната тема надълго и нашироко ги коментирахме.

# 27
  • Мнения: 1 351
Ние пък купихме за малкият ето този матрак
http://www.mattro.net/producti.html?page=shop.browse&category_id=382
но май е доста мек , а аз в сремежът си да е висок ........та преценявайте и със леглото как ще е височината...

# 28
  • Мнения: 5 173
Bubisha, виждам, че си добре информирана. Би ли могла да споделиш какво да гледаме при избора на възглавници?

# 29
  • София
  • Мнения: 627
Привет на всички   в темата  Hug  bouquet

Прецаках се с един твърд матрак и сега търся мнение за топ матраците на ТЕД и по  конкретно за ето този на ТЕД - Клик
 Ако някой го е купувал , нека сподели мнение и най вече дали ще ми свърши работа . Искам да спя удобно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт