Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 33

  • 81 600
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 683
Михайлов, цели 36 човека вече са гледали в дейлито. Аз за оправен те имам, а ти не си разбрал, че е качена  Laughing

http://www.dailymotion.com/video/xpnxsm_yyyyyyyyyyyyy-yyy-52-yyy … yyyyyy_shortfilms

# 16
  • Мнения: 683
На снимачната площадка...

# 17
  • Мюнхен
  • Мнения: 276
Огромни благодарности и от мен на Невин, Мистик, Завеp ханъм за поредния преведен епизод newsm51 smile3501 txtloves
Благодаря и на Ани за добре организираната екипна работа, страхотни сте! Изумена и очарована съм от това, което правите за всички нас, незнаещи турски език  newsm20
След като изгледах и с превод 52 епизод признавам, че по отношение на декори, костюми, бижута, актьорска игра ВВ е наистина великолепен.
Не ми се коментира целия епизод, но ... интрижката на финалните кадри по отношение на сценария ми идват в повече и от вашите коментарии може би ще се съглася, че СС справедливо "отсъди" Хюррем да се извини на принц Мустафа  #Crazy newsm78. Аааа, сигурно заради физиономийките, които Хюр правеше - ами, че то не й е за първи път. newsm78
Може би е мой пропуск в предходните епизоди, ама не разбрах какво "отсъди" и как наказа виновните за организираното убийство на законната му вече съпруга Хюррем великолепния СС, или може би, защото не успяха да я изгорят жива реши да махне с ръка и "великодушно" да прости  Thinking #Crazy newsm78.

 

Първо много благодаря за новата тема и предимно за превода. Прекрасни сте. Толкова бърз и преди всичко хубав превод, на един толкова труден за превеждане сериал е наистина за възхищение. Аз с моя перфектен немски, едва ли бих могла да се справя така, ако филма беше на немски. Само езика не е достатъчен.

Това мен също ме занимава и все забравям да го напиша, благодаря че засегна този въпрос. Не ви ли се струва нереално или недопустимо факта, че в случая с последният опит за убийство на Хюррем, когато тя беше изгорена, пак нямаше наказани? Тя трябваше сама да накаже виновните. Толкова е смешно, че CC се занимава с тази глупост в моите очи, скарването на Мустава с Хюррем, а когато става дума за нейният живот сякаш вече си е навик да се опитват да я убият и затова просто си затваря очите!

# 18
  • Мнения: 1
Благодаря за превода на поредната серия  bouquet

Гледам филма с голям интерес за мен това беше най-жестокото унизение за Хюрем!
Мустафа я злепостави пред всички. Обидена съм на Султана Mr. Green

# 19
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Огромни благодарности и от мен на Невин, Мистик, Завеp ханъм за поредния преведен епизод newsm51 smile3501 txtloves
Благодаря и на Ани за добре организираната екипна работа, страхотни сте! Изумена и очарована съм от това, което правите за всички нас, незнаещи турски език  newsm20
След като изгледах и с превод 52 епизод признавам, че по отношение на декори, костюми, бижута, актьорска игра ВВ е наистина великолепен.
Не ми се коментира целия епизод, но ... интрижката на финалните кадри по отношение на сценария ми идват в повече и от вашите коментарии може би ще се съглася, че СС справедливо "отсъди" Хюррем да се извини на принц Мустафа  #Crazy newsm78. Аааа, сигурно заради физиономийките, които Хюр правеше - ами, че то не й е за първи път. newsm78
Може би е мой пропуск в предходните епизоди, ама не разбрах какво "отсъди" и как наказа виновните за организираното убийство на законната му вече съпруга Хюррем великолепния СС, или може би, защото не успяха да я изгорят жива реши да махне с ръка и "великодушно" да прости  Thinking #Crazy newsm78.

 

Първо много благодаря за новата тема и предимно за превода. Прекрасни сте. Толкова бърз и преди всичко хубав превод, на един толкова труден за превеждане сериал е наистина за възхищение. Аз с моя перфектен немски, едва ли бих могла да се справя така, ако филма беше на немски. Само езика не е достатъчен.

Това мен също ме занимава и все забравям да го напиша, благодаря че засегна този въпрос. Не ви ли се струва нереално или недопустимо факта, че в случая с последният опит за убийство на Хюррем, когато тя беше изгорена, пак нямаше наказани? Тя трябваше сама да накаже виновните. Толкова е смешно, че CC се занимава с тази глупост в моите очи, скарването на Мустава с Хюррем, а когато става дума за нейният живот сякаш вече си е навик да се опитват да я убият и затова просто си затваря очите!

След поредната серия и новия трейлър се замислих над това:
колко е ужасен бил живота на Хюрем, ако е бил такъв както го показва Мерал, вечна война, и страх за себе си за живота на децата си, без никаква защита и закрила.
Отново показаха че тя няма защита, няма зад кой гръб да се скрие, няма рамо на което да поплаче, няма човек на който да излее мъката си.
Махидевран върши какви ги върши и се крие или зад гърба на Валиде, или зад гърба на сина си. Не получи нито веднъж нито едно наказание. Хюррем какво ли не изтърпя.
Махидевран живее от както е родила Мустафа с една единствена мисъл той ще стане Султан, и тя ще стане Валиде. Тази мисъл е насаждана от всички около нея и от самата нея.
Защо не ни показаха как СС се занимава с синовете си от Хюррем?
Нали беше казал че всички за него са еднакви, е не си личи.
Тази отправена почти открито заплаха в думите на Мустафа към Хюррем.
Той е само не 17, но вече е наясно че стане ли Султан, ще види сметка и на Хюррем и на братята си.
Колко години минават до екзекуцията му???
Колко години живее в страх Хюррем? Всеки поход на СС, всеки негов лов, за нея е смъртна заплаха.
Е, за мен това е ужасен живот, не го пожелавам на никого.
Това си е каторга, нищо чудно че умира не толкова стара.
Не видях тук великолепната любов, която рецитира СС от името на Мухибби.  Crossing Arms

Много хубаво написано. Това е нещо, над което и аз често се замислям. Може би това е и причината понякога да подминавам грешките на Хюррем и да я оправдавам, дори и когато понякога не съм съгласна с действията и. Толкова чакахме момента когато ще има сватба, но всъшност нищо не се промени. Учуди ме доста факта и сцената в последната серия когато Хюррем буквално се уплаши и стъписа когато Мустафа защити майка си. Това беше един от малкото пъти, когато тя си замълча, а не беше виновна. Или поне не единствената. И то пред Принц Мустафа. Той все още не е Султан. Може ли някой да ми обясни, защото аз не съм наясно, но не би ли трябвало тя като съпруга на Сюлейман да има повече права? Пък и все пак тя е и по-възрастна от него. Или поне да са наравно. А и тя е майка на принцове. Дали си замълча от страх от последствията или наистина неговата дума има по-голяма тежест, защото аз лично без да съм запозната, смятам, че едно младо момче, един принц няма право да говори така на съпругата на баща му.
Според думите на СС няма никой с по висока позиция в Двореца от Мустафа.  newsm78
До тук СС се държи с Хюррем при всички постъпки и простъпки като с изтривалка, показвайки и на останали в двореца, че могат да я тъпчат, не зачитат и да продължават, да я горят, да я убиват, да се карат с нея- наказание все няма да има.
Казвайки че всички дължат уважение на нея в Двореца, и тя длъжна да уважава, добре, само че къде го това уважение???

# 20
  • Мнения: 13 432

Благовещение - Денят на Благата Вест

Празнуват всички християни независимо от традицията и църквата, към която принадлежат,
именници са Благовест, Благовеста, Благой, Блага, Евангелина, Bангел



Св. Благовещение от неизвестен автор от XVI в., от църквата "Св. Йоан Морски" в Несебър. Днес в Градската художествена галерия в Пловдив

Днес е Благовещение - празник за всички християни независимо от традицията и църквата, към която принадлежат - православие, католицизъм, протестантство - и едно от най-големите тайнства в християнството.

Според Библията на този ден Архангел Гавраил донася на Дева Мария благата вест, че тя е избраната да роди Спасителя на човечеството, сина Божий Исус Христос. За него разказва Евангелието от Лука,Гл.1.:

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МАЙКИ И ЖЕНИ!

# 21
  • Мнения: 19
... ви удвояваме   دوشيرمه‎  
Така ли се пише "девширме" на старотурски?  newsm78 Интересно...  Stuck Out Tongue

... До тук СС се държи с Хюррем при всички постъпки и простъпки като с изтривалка, показвайки и на останали в двореца, че могат да я тъпчат, не зачитат и да продължават, да я горят, да я убиват, да се карат с нея- наказание все няма да има.
Казвайки че всички дължат уважение на нея в Двореца, и тя длъжна да уважава, добре, само че къде го това уважение???
Ами да!  yes Мисля, че Махидевран заслужава много повече наказание, защото въобще не се съобразява с тази заповед на СС. Все търси да се заяде, да я обиди, да я предизвиква.

... Не ви ли се струва нереално или недопустимо факта, че в случая с последният опит за убийство на Хюррем, когато тя беше изгорена, пак нямаше наказани? Тя трябваше сама да накаже виновните. Толкова е смешно, че CC се занимава с тази глупост в моите очи, скарването на Мустава с Хюррем, а когато става дума за нейният живот сякаш вече си е навик да се опитват да я убият и затова просто си затваря очите!
Напълно съгласна съм! Чутовния гняв и тежката разплата, които очаквахме от СС след изгарянето - така си останахме с очакването.  Crossing Arms Но тука става дума за друг - мъжкарчето, за първородният, безценният на татко е обиден.  Rolling Eyes . Може ли някаква си "женска" там да се сравнява с татковата гордост и бъдещ султан?  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 11:04 от soya-fen

# 22
  • Мнения: 0
... ви удвояваме   دوشيرمه‎  
Така ли се пише "девширме" на старотурски?  newsm78 Интересно...  Stuck Out Tongue

Да, на османски .....Не можах обаче да намеря как се пише диш-хакъ  Laughing. Доколкото знам,той изобщо не е данък, а е своеобразно натягане на домакина пред госта (един вид-доброволен жест). Но пък доказва,че  енергията на Фантазията може да се използва за създаване на Вечен Двигател  #Crazy  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 825
Добро утро от слънчева Прага!

Днес повторих 1 част на 52 еп., за да видя защо чувам цитат от Изкуството на войната на Сун Дзъ, който в случая е неуместен и благодарение на превода на епизода разбрах, че в "Ya oldugun gibi gorun, ya gorundugun gibi ol" аз дочувам неправилно едно отрицание, което обезмисля казаното.

За пореден път имах възможността да констатирам колко интелигентен, смислово и граматически правилен е преводът на момичетата. По някаква причина ми става и на мен едно драго и изпитвам гордост от това. Наслушала съм се на коментари колко сме били неграмотни.   Grinning

# 24
  • Мнения: 3 555
Zdraveite.Spored men seriala se razviva v pravilna posoka .Ako vsi4ki uvazavat Hurem njama da ima intriga a sledovatelno njama kak da opravdajat deistvijata na Hurem v bade6te.Trjabva da doide momenta v koito 6te otrovjat Hurem za da se premesti pri Suleiman,sled tova da razpusne harema.Ibrahim trjabva da umre -ako e onja dobar i veren na sultana kak da mu napravjat intriga.Hurem trjabva da use6ta realna zaplaha ot Mustafa za da mu napravi intriga i da go otstrani.Neznam dali tova s Nor4eto 6te e vaprosnoto otravjane no trjabva da e skoro. Grinning

Точно казано от Denisass Peace Интрижка след интрижка, рейтинга висок, спонсори бол. Очаквам и аз след някой и друг епизод Мерал със сценария да обърне нещата и да ни покаже, че СС е такъв, какъвто го показва историята (най-умния, най-прозорливия, с вродена дипломатичност и всичко най- най-), като придаде на тази интрижка и другата с Ибрахим, че е изкусен султански маньовър с цел заблуда на враговете на Хюррем  и неговите, окуражаването им да покажат истинското си коварство, лукавство, подлост и всичко за каквото се сетите в този смисъл и ...  Mr. Green #2gunfire Naughty
Обаче тази мералска Хюррем, тази Хюррем във ВВ ... лика-прилика ли е на такъв Султан, а ?... newsm78 #Crazy Sick

# 25
  • Мнения: 265
Да се запиша   и аз в новата тема!
 И аз искам Бали бей да се ожени за Айбиге и Хюррем да успее да спре сватбата .
Също така ми е жал за Нигяр и нейната тайна изпепеляваща любов към Ибрахим.
С нетърпение ще чакам серията в сряда, защото се очертава доста интересна!

# 26
  • Мнения: 683
Усмихната неделя и честит празник на всички  Hug  Hug

# 27
  • Мнения: 683
46 Dance Edition Party-Meryem Uzerli



http://www.ayakligazete.com.tr/haber/hurrem_sultan_gecelerde_sadece_su_iciyor_.htm








Поне знаем, че нейната книжка няма да вземат  Laughing

# 28
# 29
  • Мнения: 2 411
Едно голямо искрено БЛАГОДАРЯ на Невин,Мистик и всички взели участие в
организацията,превода и качването на серията.Много ни разглезихте момичета
с невероятно бързата си работа. omm  Hands Clap omm  Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт