Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 33

  • 81 615
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 683
И пак от същото 46 Dance Edition Party




# 31
  • Мнения: 19
Май и тука изчезват постовете с благодарности?  newsm78

# 32
  • Мнения: 683
Ето и репортаж от злополучната вечер, която коства на  Бурак книжката му.

# 33
  • Мнения: 683
И едно смешно видео, което е излъчвано този петък в шоуто на Беяз.  Joy hahaha
Султан Сюлейман Вейдър

# 34
  • Мнения: 459
Май и тука изчезват постовете с благодарности?  newsm78

Къде другаде изчезват?
Въпреки това пак ще благодаря на великолепния екип за превода. Току-що му се насладих!  bouquet
Много интересна серия, очаквам и следващата с нетърпение. Харемските страсти се вихрят с пълна сила. Laughing Никак, ама никак не е било лесно да оцелееш там. Лелее, малката Михримах е направо зловеща още отсега! Mr. Green

# 35
  • Мнения: 683
HÜRREM VE HATİCE SULTAN GECCELERDE!
Bu parti pek çok ünlü ismi ağırladı...




http://www.gecce.com/haber/hurrem-ve-hatice-sultan-geccelerde-186708.html

# 36
  • Мнения: 683


Добре си играе това дете ролята щом ни накара да я мразим само след една серия  Laughing

# 37
  • Мнения: 5 686

М Лелее, малката Михримах е направо зловеща още отсега! Mr. Green


Съгласна съм,mimata67,  това дете- Михримах е като от хорър филм!!!  Confounded
Каква ли е идеята на сценаристите? newsm78 Не съм срещала информация истинската Михримах да е била такова зло. А който си е зло от дете, такъв си остава!  af

# 38
  • Мнения: 19
Май и тука изчезват постовете с благодарности?  newsm78
... Къде другаде изчезват?...
Прочетох в края на другата тема. А тази сутрин в тази тема имаше 3 страници, а към обед - 2. Или халюцинирам?  #Crazy

Открийте приликите! tooth

Михримах


Уензди Адамс



# 39
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
БЛАГОДАРЯ за поредния преведен епизод!  bouquet
Много се изкефих на края на епизода,СС отсъди много правилно.Любовта на една жена в никакъв случай не може да бъде сравнявана с обичта към детето.В сърцето на султана има място за всичко,но всеки трябва да си знае мястото.Михримах достоен заместник на майка си,даже мисля,че Хюрем не е толкова гадна,колкото дъщеря и.Как накисна само брат си за короната #Crazy направо съм в потрес.Сигурно ще създава и проблеми на Айбигел и Бали бей  Thinking

# 40
  • Мнения: 5 686
 spam2
Със сигурност не е за тази тема, но само да споделя за всички, които по принцип обичат историческите филми Simple Smile Та докато си чакаме новите серии на "Великолепния век", да се потапяме в други времена, на други места  smile3539
В Замунда, а сигурно и другаде започна да върви един доста интересен испански сериал- "Толедо"
Пак става въпрос за кралски двор, за хора около него, интриги, борби... интересен е.
Край на спама! Turn-l

# 41
  • Мнения: 9 755
Привет  

Кой ще спре вече Махидевран ooooh! под егидата на сина си ще се хвърли в още по- нагли битки за мъст и надмощие над Хюррем Shocked
Хюррем я наказваха,отнеха й децата, гониха я от двореца...а слугините убийци свободно си живеят в харема и продължават да й вредят Naughty

Навири си нослето Мустафа- и така трябва да е възпитан един престолнаследник, но ако знаеше и другото лице на майка си- как би реагирал...дано по- скоро падне маската й  и пред него Close

Мъчно ми е за Хюррем-  това живот ли е-безкрайни битки за оцеляване - а в случая  Хюррем с нищо не е обидила Мустафа,за да се извинява- напротив подчини се когато той буквално я изгони Naughty

Нещо не разбрах съвсем  Ибрахим...нито пък султана...нито пък сценаристите- да разиграват сцени,които вече сме гледали- но момента с връщането на печата беше много силен- като и диалога Peace
Много ми харесва статуята, хубав е султана, но ме порази че е уловен и погледа  Peace
Тъжно ми е за Бали бей- не му върви в любовта...
За съжаление и Михримах ще му създава проблеми- с тази нейна " любов" към него #Crazy
Айбиге толкова атрактивно и буйно нахлу в сериала- но се обезличи- превърна в  поредна сянка в харема...разочарована съм от образа й  Crossing Arms
И Хатидже започна да си задава много въпроси за поведението на Ибрахим- няма да се изненадам ,ако нареди да го проследят и узнае за Нигяр калфа newsm78  
А други вече знаят - рогата които окачиха пред дома на Матракчъ- сега с тези бунтове срещу Ибрахим- виж мълвата се разнесла и стигне до Хатидже или султана... Praynig

Този тайнствения- е със скиптър newsm78 кога ще излезе на светло да видим и него що за птица е  Mr. Green

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 17:46 от Lilims

# 42
  • Мюнхен
  • Мнения: 280
bibisita Обичта към детето е разбира се важна, но не само към едното. А и той не е кой да е. Като султан, който се тупа по гърдите колко е справедлив, би трябвало да вижда монетата и от двете страни. Иначе за какво ги привиква и разпитва, когато и без това все е на страната на другите. За Михримах и аз съм разочарована.

soya-fen  Сравнението със снимките ме разсмя. Точно попадение.  hahaha hahaha


Огромни благодарности и от мен на Невин, Мистик, Завеp ханъм за поредния преведен епизод newsm51 smile3501 txtloves....

 

Първо много благодаря за новата тема и предимно за превода. ......

След поредната серия и новия трейлър се замислих над това: ...  Crossing Arms

Много хубаво написано. ...
Според думите на СС няма никой с по висока позиция в Двореца от Мустафа.  newsm78
До тук СС се държи с Хюррем при всички постъпки и простъпки като с изтривалка, показвайки и на останали в двореца, че могат да я тъпчат, не зачитат и да продължават, да я горят, да я убиват, да се карат с нея- наказание все няма да има.
Казвайки че всички дължат уважение на нея в Двореца, и тя длъжна да уважава, добре, само че къде го това уважение???


Абсолютно съм съгласна. Когато става дума за обикновени женски интриги, които там са ежедневие, го разбирам че е вдигнал ръце и не му се занимава. Въпреки че никога не пропуска когато Хюррем сгафи и в повечето случаи реагира веднага, но когато тровят, бият, горят и нараняват любимата му тогава се ядосва, но бързо му минава. Дава заповеди да намерят виновните, които и да са те. Обещава наказания и дефакто нищо.

Lilims Страхотен пост. Не мога да добавя нищо.  bouquet


# 43
  • Мнения: 206


Mihrimah пътува из Османската империя с баща си, както Той огледа земи и завладява нови такива. Тя е написана в персийската литература, че тя пътува в битка с баща си на арабски жребец наречен Batal в битката на Gizah, в северната част на Египет извън Александрия .
В Истанбул на 26 ноември , 1539 , на седемнадесет годишна възраст, Mihr-I-Mah е бил женен за Damat (буквален превод, зет) Рустем паша ( 1505 - 10 юли , хиляда петстотин шестдесет и един ), великият везир под Сюлейман . Въпреки че синдикатът е нещастен, Mihrimah процъфтява като покровителка на изкуствата и продължава пътуването си с баща си до смърт на съпруга си.
На факта, че Mihrimah насърчи си баща за да стартирате на кампания срещу Малта , обеща за 400 галери си сметка, че като майка си тя пише писма до II Сигизмунд кралят на Полша; и че смъртта на баща си тя отпусна 50000 златни суверени да си брат на султан Селим да посрещне непосредствените си нужди, да илюстрират политическата сила, която тя махаше.
Тя беше не само принцеса, но функционира като Valide султан (еквивалентно "Майка Queen") на по-малкия си брат Селим II (Р. 1566 - 1574 ). В Османска Турция, valide султан традиционно е имал достъп до значителни икономически ресурси и често финансира големи архитектурни проекти. Mihrimah султанските на най-известните фондации двете Истанбул-площ джамия комплекси, които носят нейното име, и двете разработен от главен архитект на баща си, Мимар Синан . Mihrimah джамия на Gate Одрин, на западната стена на стария град на Истанбул , е един от Синан най-богато въображение дизайн, с използване на нови системи за подпомагане и страничните пространства да се увеличи площта, на разположение за Windows. Втора джамия е İskele джамия , която е един от най-известните забележителности на Üsküdar ". Има един мит за тези две джамии. Тя се казва, че Мимар Синан падна влюбен с Mihrimah и построил малък джамия в Edirnekapı, без одобрение дворец, на себе си, посветена на любовта му. Легендата да се каже, че 21 на март (когато дни време и време през нощта са равни и предполагаемо рожден ден Mihrimah ", оттук името) време на залез слънце, ако имате ясна оглед на двете джамии, вие ще забележите, като слънцето набори зад само минарето на джамията в Edirnekapı Луната изгрява между двете минаре на джамията в Üsküdar.

(превода е малко калпав, защото е на гугъл, но Мехримах е била доста силна, интелигентна и умна жена. Кой е Рустем Паша сега не се сещам.... но като възникне някое историческо събитие във филма винаги гледам историята, да не ми се промива мозъка Wink Спомням си стария Пери паша, който е от български произход... и други
Архитекта Синан също е с български произход, но това е друга тема и в това няма нищо странно, историята на Балканите е обща.....

# 44
  • Мнения: 11 747
Идвам в новата тема с въпрос  -  днес ходихме в Разград и гледахме джамията Ибрахим паша. Мислех, че е строена от 'нашия' Ибрахим паша, но сега чета, че тя била завършена през 1616г по времето на султан Ахмед I.  Thinking  За друг Ибрахим ли става дума? Сякаш в предишни теми съм срещала, че нашия Ибрахим е сторил тази джамия в Разград?

Джамията е много красива, много, но и също толкова зарязана и овандалщена  Confused

Общи условия

Активация на акаунт