ЩО Е ТОВА РЕЙНБОУ И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС?

  • 50 031
  • 217
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3
Чета и не вярвам на ушите си дето се казва. Не знам от къде си черпите информацията и как си ползвате машините, но определено доста от вас не са наясно 1во какво имат в дома си и 2ро как да го ползват. Машината не ходи всяка година на профилактика, тя ходи на преглед, който е безплатен( при правилна експлоатация а.к.а. грижа за машината като за нещо за което все пак сте дали една шапка пари профилактика ще ви трябва някъде към 10та година). Аз лично се отървах от вентулина благодарение на тази машина.

Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре). Просто продукта не се рекламира по телевизия, радио и пр. комерсиални канали и компанията връща парите за реклама в клиентите си. А това според мен си е нещо много хубаво.

Машината разбира се не се произвежда в заводите на кадилак, просто заводите на Rexair (компанията производител) се намират до заводите на кадилак в Мичиган( четете малко де - имам предвид преди да се изказвате). И за сведение първата прахосмукачка без торбичка е измислена през 1929 г. от някой си Нюкомб, който пък е бил час от екипа създал Рексеър, чак през 1935 г. идва водата тоест идеята за природния принцип (отново ще ви кажа четете).

Що се отнася до цената, Англичаните са го казали: " Не съм достатъчно богат, за да си купувам евтини неща." вярно машината струва 4400 лв някъде, но пък има живот 30 години. Сега аз не съм финансов гуру, но пък съм икономист и си направих една такава сметка докато гледах демонстрацията. За една година в почистването на дома си давам около 300 лв. ( тука влизат разходи за прахосмукачки, филтри, торби, парцали препарати, пране на килими, дивани и др.) Ами това за 10 г. са 3000 лв., а за 30 г. 9000 лв. и боклука си е в къщи ( тоест пари на вятъра). Рейнбоу струва 4400 лв. и боклука изчезва ефективно от дома. И после ми говорете, че било скъпо. Според мен РБ е най-евтината прахосмукачка( ако можем да я наречем така).

В заключение мога да кажа, че това е един уникален продукт с изключително дълъг живот, а компанията производител е намерила и продължава да намира уникални начини да се отблагодарява на клиентите си за това, че помагат с рекламата.

# 151
  • Мнения: 3
След 10 години прахосмукачката ще е морално остаряла и цената и ще бъде много по-ниска, така че не е оправдано. Не знам защо искат да станат толкова богати собствениците на патента или просто някой умишлено надува цената. Защото аз не мога да приема да купя нещо, чиято реална себестойност е 200 долара, някой да ми се прави на продавач и да ми я пробутва 20-кратно оскъпена и после да се радва пред приятелите си, че бил най-големия продавач Simple Smile

# 152
  • Мнения: 19 485
Чета и не вярвам на ушите си дето се казва. Не знам от къде си черпите информацията и как си ползвате машините, но определено доста от вас не са наясно 1во какво имат в дома си и 2ро как да го ползват. Машината не ходи всяка година на профилактика, тя ходи на преглед, който е безплатен( при правилна експлоатация а.к.а. грижа за машината като за нещо за което все пак сте дали една шапка пари профилактика ще ви трябва някъде към 10та година). Аз лично се отървах от вентулина благодарение на тази машина.

Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре). Просто продукта не се рекламира по телевизия, радио и пр. комерсиални канали и компанията връща парите за реклама в клиентите си. А това според мен си е нещо много хубаво.

Машината разбира се не се произвежда в заводите на кадилак, просто заводите на Rexair (компанията производител) се намират до заводите на кадилак в Мичиган( четете малко де - имам предвид преди да се изказвате). И за сведение първата прахосмукачка без торбичка е измислена през 1929 г. от някой си Нюкомб, който пък е бил час от екипа създал Рексеър, чак през 1935 г. идва водата тоест идеята за природния принцип (отново ще ви кажа четете).

Що се отнася до цената, Англичаните са го казали: " Не съм достатъчно богат, за да си купувам евтини неща." вярно машината струва 4400 лв някъде, но пък има живот 30 години. Сега аз не съм финансов гуру, но пък съм икономист и си направих една такава сметка докато гледах демонстрацията. За една година в почистването на дома си давам около 300 лв. ( тука влизат разходи за прахосмукачки, филтри, торби, парцали препарати, пране на килими, дивани и др.) Ами това за 10 г. са 3000 лв., а за 30 г. 9000 лв. и боклука си е в къщи ( тоест пари на вятъра). Рейнбоу струва 4400 лв. и боклука изчезва ефективно от дома. И после ми говорете, че било скъпо. Според мен РБ е най-евтината прахосмукачка( ако можем да я наречем така).

В заключение мога да кажа, че това е един уникален продукт с изключително дълъг живот, а компанията производител е намерила и продължава да намира уникални начини да се отблагодарява на клиентите си за това, че помагат с рекламата.
И аз не вярвам на ушите си....профилактика след 10 години???? Вие имате ли кола? Карайте я и след 10 години идете в сервиза и чуйте какво ще Ви кажат. Всъщност поздравления, че сте изчислил колко пари ще дадете за почистване в период от 30 години, ама  кой Ви гарантира, че ще сте жив през това време? Затова хора, носете си новите дрехи и не се впечатлявайте от надъхани дистрибуторски постове. Защото аз не бих искала машината да ми я хвалят, понеже някой трябва да си вземе перящото устройство без пари, а защото наистина е добра. Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.

# 153
  • Мнения: 3
И аз не вярвам на ушите си....профилактика след 10 години???? Вие имате ли кола? Карайте я и след 10 години идете в сервиза и чуйте какво ще Ви кажат. Всъщност поздравления, че сте изчислил колко пари ще дадете за почистване в период от 30 години, ама  кой Ви гарантира, че ще сте жив през това време? Затова хора, носете си новите дрехи и не се впечатлявайте от надъхани дистрибуторски постове. Защото аз не бих искала машината да ми я хвалят, понеже някой трябва да си вземе перящото устройство без пари, а защото наистина е добра. Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.

Честно казано не знам защо решихте, че продавам тези машини...Всъщност майка ми имаше такава от 1994 г. за 20 г. съм я карал само на прегледи за да ми кажат има ли нужда от профилактика. Аз съм шофьор и честно казано дано не ми се наложи всяка година да стъпвам в сервиз щото инак егати и колата дето карам, но като цяло съпоставката е кофти щото двете нямат нищо общо. Та майка ми си я смени с новия модел и си купих една за вкъщи. Емм доволен съм. И не, не я хваля щото нещо ще взема и нищо да не даваха пак щях да я хваля щото аз лично с преборих с тежка дихателна алергия с нейна помощ. Извинете, но то може и кола да ни блъсне когато излезем от вкъщи. И какво да направим да спрем да излизаме.

А всъщност Вие имате ли машината в дома си?

# 154
  • Мнения: 19 485



Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре).
Мисля това е достатъчно да Ви мотивира да хвалите уреда  newsm78 Не знам как го наричате, дали е продажба, при всички случаи получавате изгода от представянето и препоръчването на уреда, нали? В къщи прахосмукачката я нямам, но няколко пъти съм имала "щастието" да ми бъде демонстрирана в продължение на часове. Има много нахални дистрибутори и не разбират като им се каже "не"  Simple Smile

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.
Имам машината от 2007 г и се подписвам под тези думи на milittana!
Изпращам я абсолютно всяка година на профилактика в София, която ми струва 60 лв (без куриера).
Към днешна дата не бих дала 5000 лв за Рейнбоу.
80% от тези пари остават в пирамидата от дистрибутори- от демонстриращия по къщите, през шефа на офиса и представителството в БГ, това в Източна Европа и прочие.
300 долара взима демонстриращия я у дома, 300 са за шефа на клона и нататък сами можете да си направите калкулацията.....  Peace

# 156
  • Мнения: 3
Получаването на разни неща е един приятен страничен ефект от  това, че споделям с близките си колко съм доволен и им препоръчвам да видят нещо хубаво и да решат сами дали ще го имат. Що се отнася до търговците явно не сте имали късмета да попаднете на хубави хора. Техниката във всеки случай няма абсолютно нищо общо.



80% от тези пари остават в пирамидата от дистрибутори- от демонстриращия по къщите, през шефа на офиса и представителството в БГ, това в Източна Европа и прочие.
300 долара взима демонстриращия я у дома, 300 са за шефа на клона и нататък сами можете да си направите калкулацията.....  Peace



А Вие навярно сте работила като служител/ дистрибутор в компанията( тоест говорите на базата на реални знания, а не на спекулации)? Питам за да знам защото ако са такива парите ще кандидатствам за работа в тая фирма.

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 11:30 от Whisperrrrr

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 3 077

А Вие навярно сте работила като служител/ дистрибутор в компанията( тоест говорите на базата на реални знания, а не на спекулации)? Питам за да знам защото ако са такива парите ще кандидатствам за работа в тая фирма.
Кандидатствай смело! Жалко е този хъс и патос да отива на вятъра, при условие, че вече са набавени всички аксесоари!  Heart Eyes Wink

# 158
  • София
  • Мнения: 38 498
Просто не мога да си обясня тая цена на това чудо, при условие, че има професионални машини със същите функции за 1000 лв примерно.
Аз пък имам прахосмукачка с воден филтър за под 100 лв, която прави същото, което прави Рейнбоу с матраците и акарите.

# 159
  • Мнения: 19 485
Просто не мога да си обясня тая цена на това чудо, при условие, че има професионални машини със същите функции за 1000 лв примерно.
Просто прочети за какви комисионни, цени на резервни части и сервизно обслужване става въпрос и цената сама се избистря  Mr. Green

# 160
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз продължавам да я намирам за чудесна прахосмукачка, която наистина чисти юнашки, но цените не ми допадат. Отделно, че цените в САЩ са по-ниски от цените тук, а би трябвало да се съобразяват със стандарта на пазара. Втора ръка обаче машината може да се намери на много приемлива цена и без никакви главоболия с демонстрации и МЛМ.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 460
     Здравейте и от мен!  Wink

     Преди около месец и аз разбрах що за "чудо" е Рейнбоу. Обади ми се приятелка с молба да й направя услуга - да ми бъде направена презентация на въпросната прахосмукачка, за което тя щеше да спечели аератор за въздух. Е, приех. Нямаше как да откажа, въпреки че съм скептично настроена към този вид продажби. newsm78 Презентацията мина добре, наистина бях впечатлена от прахосмукачката, но ме подразни това, че дилъра удари на камък няколко пъти и въпреки това се опита да ме убеди, че не съм права. Какво имам предвид... Когато дойде време да си извадим нашата прахозмукачка, за да ни покаже какъв голям боклук е, светна с една лапма, насочи я към изхода на прахосмукачката и я включи. Опитваше се да ми покаже колко много прах излиза от прахосмукачката отзад, което всъщност не беше така. Не казвам, че не излиза - сигурно излиза, но под лъчите на лампата нищо не се видя. Но той побърза да я изключи и каза "Ми тоо сега от осветлението е така и не се вижда."  Outta Joint

     Прахосмукачката ни не е нищо особено - с торбичка е, има два филтъра, единият от които Хепа. Тъй като Хепа филтъра ни е миещ се, често го мия заедно с другия филтър и не мирише на прах, въпреки че презентиращия се опитваше да ме убеди как замирисало на прах веднага като я включил.   Imp

     Два дни преди презентацията си бяхме купили килим - чисто нов. Мина човекът с Рейнбоу-а и ми набута в носа един черен филтър, за да ми покаже кооолко много прах има върху тоя килим,. Е да, ама не! Филтъра наистина беше побелял, но не от прах, а от влакна от килима (килима е светло бежов). Но не - опита се да ми обясни, че прахосмукачката не повреждала тъканите, даже напротив, запазвала ги за по-дълго и това,което виждам в никакъв случай не са влакна, а си е прах.  ooooh!

     Подразни ме и това, че когато в началото на презентацията му казах, че пускам прахосмукачка почти всеки ден (което наистина  е така) ми се изсмя и каза с ирония "Ей сега ще видиш каква чистница си!"  Naughty
Прахосмукачката сигурно наистина е единствена по рода си и чисти, но не ми хареса начина, по който се опитват да ни я продадат!

     Както и да е, препоръчахме четири приятелски семейства, на които да направят презентация, за да получим и ние аератора (Rainmate). Когато отидохме в централния им офис да си го получим ни набутаха на някаква тяхна среща/презентация, на която присъстваха само служители на фирмата и основната цел беше гъделичкане на самочувствието им - колко продажби са направили за този месец, какъв е ръста, кой е продал най-много и т.н.
Е, на тази среща чух доста интересни неща, които обясняват защо прахосмукачката е толкова скъпа. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че един от офисите им (в малък град в югозападна България) имаше 2 продадени машини за целия месец... всеки сам може да си направи изводите как се издържа този офис и откъде идват парите. Второто нещо беше някаква програма за стартиране на работа в компанията. За целта кандидата за работа(който е и клиент, защото преди това си е купил прахосмукачката и са му обяснили, че ако участва в тази програма може да си избие парите и машината да му излезе безплатна) трябваше в продължение на 2 месеца да обикаля по 2 пъти седмично с някои от дилърите и само да присъства на презентации. За всяка продадена машина от тези презентации, той получава парична сума (за 1вата - 100 евро, за 2рата продадена - 200 евро, ..., за 5тата продадена - 1000евро  Shocked). И това само за обучаващия се, ами самия дилър? Ами супервайзора?Ами управителя на клона? Централата?

     До този момент с ММ все още бяхме в чуденка дали да не си закупим прахосмукачката.. След това, което чухме на тази презентация категорично се отказахме! Naughty
     
     И последно да изразя разочарованието си и от "така необходимия за всеки дом" Rainmate или "миксера", както го нарича ММ(заради звука, който издава и начина, по който разбърква водата). Освен да ароматизира, друго не прави. От 5 дни си стои с една и съща вода, която е чиста, бистра и няма и намерение да заприлича на боза, както ми обясни, че ще се случи преентиращия...

Извинявам се за дългия пост, просто нямаше как по кратко да опиша огромното си разочарование от пирамидата "Rainbow".

Слънчев и усмихнат уикенд на всички!   bouquet

# 162
  • София
  • Мнения: 38 498
Може би презентаторите говорят едни и същи неща, които са ги говорили 10 години.
Тези неща може и да са важали за прахосмукачките преди 10 години.
Но сега технологиите са се развили, станали са по-евтини.
Има прахосмукачки на поносими цени със супер-функции.
И зад моята прахосмукачка /с воден филтър/ не излиза прах.
И с нея мога да си минавам мебелите и матраците и излизат гадости във водата.

# 163
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз имам Рейнбоу и Делонги Аквакакбеше там. И от двете не излиза прах и съответно е по-добре за въздуха за дишане, но с Рейнбоу-а изчиствам по-добре. Но, както и друг път съм писала в темата, моят е втора ръка за малка част от оригиналната си цена, която не бих платила, освен ако нямам излишни да ми се търкалят по джоба.

# 164
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Дайте идея каква прахосмукачка да купя за подарък на дъщеря ми.
Аз имах Зелмер - не ми харесва и на нея също не и харесва от както имам Рейнбоу
Но е много скъпа и тежка. Някаква идея имате ли за прахосмукачка с воден филтър и тупалка.
Тя е видяла на Шарк прахосмукачките на реклама и се е навила да си вземе. Но аз я разубеждавам.... http://www.sharkclean.bg/?tn=content&c=274794&id=240191

Общи условия

Активация на акаунт