ЩО Е ТОВА РЕЙНБОУ И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС?

  • 50 043
  • 217
  •   1
Отговори
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Заповядайте в новата тема.....


Старата тема.... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63358.0

# 1
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за темата!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 188
Здравейте! Отдавна си мечатя за такава прахосмукачка, обаче няма да ме огрее Sad. Знаете ли някъде да се дават под наем или да се наемат хора, които да чистят с нея срещу заплащане? За Варна става въпрос? Благодаря!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1
Аз да ви обясня защо са им скъпи прахосмукачките. Зарибиха жена ми да бъде демонстрант. Заплащането е по 200 лв за 15 демонстрации месечно на двама човека, като продажбата не е задължителна. Ако има продажба обещават 1000 /хиляда/ евро разделени не по-равно от двамата демонстранти. Единия е водещия и взима повече. Е как да не искат 2500 евра за една прахосмукачка? Дотук добре. Но да обещаеш не е като да дадеш, нали? Мина един месец ходене по адреси със личния автомобил, разходи, и т.н. но от великата фирма Рейнбоу не искат да плащат обещаното. Ясно е за какво иде реч. Тарикатите ще ги има, докато има балъци. Отгоре на всичкото имат хитра система, да хващат рибки. Дават ти прахосмукачка на изплащане и я изплащаш чрез ходене на демонстрации ... със собствената си прахосмукачка. Страшна пирамида с две думи. Бягайте от тези мошеници!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Без "записи", ако обичате...!
Има още начини да поискате следенето на темата...!

# 5
  • София
  • Мнения: 357
Ще следя темата, защото нещо напоследък много се замислям за тази прахосмукачка. Една приятелка я ползва от няколко години и е изключително доволна.

# 6
  • Мнения: 824
няма как, да не е доволна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 164
Бих искала да попитам преди 2 дни идваха на демонстрация  в къщи  и ни предложиха 2 варианта на изплащане единия ни устройваше но несе навих сега замислям за същия вариант но офертата важеше за деня на демострацията дали може пак да ги извикаме на демонстрация или вече един път като са минали повече не идват на един и същ адрес?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
100% съм сигурна, че ще се навият. Мен ако питаш им се обади и им кажи, да ти се обадят ако решат да ти я намалят с 200 лв за да я вземеш.  Wink
Аз пък вчера много се ядосах- в 3 часа по обед ми звънят да ми предложат демонстрация. Казвам им- имам, не мисля, че имам необходимост да ми я демонстрирате, те продължават бе.... от кога имате, давате ли я на профилактика..... Нямат чувство за мярка никакво!

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз да ви обясня защо са им скъпи прахосмукачките. Зарибиха жена ми да бъде демонстрант. Заплащането е по 200 лв за 15 демонстрации месечно на двама човека, като продажбата не е задължителна. Ако има продажба обещават 1000 /хиляда/ евро разделени не по-равно от двамата демонстранти. Единия е водещия и взима повече. Е как да не искат 2500 евра за една прахосмукачка? Дотук добре. Но да обещаеш не е като да дадеш, нали? Мина един месец ходене по адреси със личния автомобил, разходи, и т.н. но от великата фирма Рейнбоу не искат да плащат обещаното. Ясно е за какво иде реч. Тарикатите ще ги има, докато има балъци. Отгоре на всичкото имат хитра система, да хващат рибки. Дават ти прахосмукачка на изплащане и я изплащаш чрез ходене на демонстрации ... със собствената си прахосмукачка. Страшна пирамида с две думи. Бягайте от тези мошеници!

За изплащането с демонстрации - никой не кара никого насила, все пак.
Аз по-скоро мисля, че цената е, защото 1)чисти наистина добре и 2)е издържлива.
На майка ми Рейнбоу-а чак на 20-тата си година отиде на профилактика. Навремето ми се видяха безумно много пари за прахосмукачка, но дефакто се изплати за употребата си и продължава да го прави.
Има и по-евтини варианти - например прахосмукачка втора ръка. Аз не мога да взема нова (а и продължават да ми се виждат неоправдано много парите, като знам, че в щатите са доста по-евтини), затова си взех втора ръка за много приятелска цена.
В сайтовете за обяви съм виждала съвсем разумни оферти - всъщност съм виждала предложения, колкото излиза нова друга марка с воден филтър, която никак не може да се сравнява. В тоя случай предпочитам втората ръка на тази цена, вместо новата.

Иначе аз съм скептична към всякакви демонстрации и не пазарувам по този начин, независимо дали ми продават козметика, ренде или прахосмукачка.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
То за всяка МЛМ система казват, че е пирамида....  Thinking
Само че разликата е, че при МЛМ системите мисълта за здравето е на преден план, а при обикновената "покупна" система определено мисълта само за печалба е на преден план....
Имам Рейнбоу от 9 години, не бих го заменила за която и да е прахоразхвърлячка, с какъвто и да е воден филтър.... Рейнбоу дори ни помага и на леките хреми и кашлици през зимата.  Peace

# 11
  • Мнения: 1
Ами да, хубава е прахосмукачката. Така си е. Ако беше с реална цена разбира се. 600-700 лв. Толкова струва това нещо. Дори и да е направена по космическа технология все пак си е една прахосмукачка. Но аз обясних по-горе защо цената до крайния клиент е толкова раздута. Лошото е, че явно кризата удря бизнеса на рейнбоу, защото са станали некоректни към служителите които им правят демонстрациите. Ако продължават така скоро няма да има кой да прави демонстрации.  Mr. Green
Личното ми мнение за прахосмукачката е, че всичко е един измамен рекламен трик, доста умел, хората закупили си такава все още вярват в този мит.  Виждал съм неведнъж машината в действие. Даже си стои в момента у дома, но вече не ходи на демонстрации естествено Simple Smile

# 12
  • Мнения: 19 485
Ами да, хубава е прахосмукачката. Така си е. Ако беше с реална цена разбира се. 600-700 лв. Толкова струва това нещо. Дори и да е направена по космическа технология все пак си е една прахосмукачка. Но аз обясних по-горе защо цената до крайния клиент е толкова раздута. Лошото е, че явно кризата удря бизнеса на рейнбоу, защото са станали некоректни към служителите които им правят демонстрациите. Ако продължават така скоро няма да има кой да прави демонстрации.  Mr. Green
Личното ми мнение за прахосмукачката е, че всичко е един измамен рекламен трик, доста умел, хората закупили си такава все още вярват в този мит.  Виждал съм неведнъж машината в действие. Даже си стои в момента у дома, но вече не ходи на демонстрации естествено Simple Smile
Абсолютно споделям това мнение. На мен ми предложиха цена за нов модел с всички приставки, без задължение за демонстрации и изплатена сума в брой около 6000 лв. Е, благодаря, няма да храня всички по веригата за продажби, или пък да ходя на демонстрации и да си разхищавам и без това малкото свободно време. Моята съседка има такава прахосмукачка, купена преди време - ми тя се грижи за нея като за малко дете, ходи на профилактика и прочее затруднителни процедури, изискващи и време и пари. Изобщо не ми се дават такива суми и не желая да се връзвам на никакви МЛМ трикове, особено на пресвоатрактивните им схеми за изплащане, които те карат да се превърнеш в техен длъжник за години. Веднъж или два пъти в годината викам фирма, всичко ми е чисто и изпрано и то с професионални препарати. Без да правя такива безумни "инвестиции". А кризата сигурно е ударила е Рейнбоу, тъй като излизат непрекъснато нови технологии в почистването, които освен това не са и толкова скъпи.

# 13
  • Мнения: 109
Здравейте, бих искала да направя едно пролетно почистване на дома си с Рейнбоу (изтупване на матраци, пердета, играчки и най-вече пране на голям, бял диван:)) ). Можете ли да ми препоръчате фирма във Варна или имате ли идея от къде мога да наема прахосмукачка?

# 14
  • Мнения: 3 048
И аз се интересувам за прахосмукачка под наем за град София.

# 15
  • Мнения: 1
Да. Затова става. Да се ползва за професионално почистване по домовете, но не знам на какви цени трябва да се работи, за да може да се изплати самата прахосмукачка и да остане нещо за труда на притежателя ѝ. Става и за хотели, които биха си направили реклама с това. Но за домашна употреба  Rolling Eyes , ако имате мнооого излишни пари - да. Не е проблем тогава Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 520
6000 лв. за една прахосмукачка говори, че на въдицата "Рейнбоу" се хващат предимно богати и заможни хора.
Аз пък си мислех, че балами има само сред бедните и обикновени хора... Whistling

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
6000 лв. за една прахосмукачка говори, че на въдицата "Рейнбоу" се хващат предимно богати и заможни хора.
Аз пък си мислех, че балами има само сред бедните и обикновени хора... Whistling
Добре е да се придържате към темата на темата.
Има и прахосмукачки втора ръка, за по-бедни балами.

# 18
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Здравейте момичета,
моля да ми отговорите на един въпрос. Приятелката ми си купи такава прахосмукачка и ме помоли многократно да дойдат у нас на демонстрация, за да получи някакви безплатни приставки. Съгласих се - нямах избор. Когато се обадиха, обаче, дистрибуторката каза че освен аз трябвало и цялото семество да присъства. Това беше трудно осъществимо, защото мъжът ми работи много и е изключително неудобно когато се върне едвам гледащ, аз да го заангажирам с нещо което хич не го интересува. Както и да е и това оправихме. Обаче сега чета, че демонстрацията трае мин. 2 часа.
Моля ви, преживелите го - кажете ми в какво се състои тази демонстрация, навсякъде ли влизат, защото аз не искам да ги пускам в повече от 1 стая. Мога ли да ги помоля да бъдат по-кратки? Изобщо дайте съвет какво да им кажа, така че да съкратя възможно тази процедура.
Ако разводнявам темата, извинявайте, може и на лични да ми отговаряте.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 440
Не се притеснявай излишно.Представянето е доста интересно и двата часа ще минат неусетно поне за теб надявам се.А що се отнася за посещение само в едната стая мисля ,че ако ги помолиш предварително ще стане.Даже си мисля ,че в повечето случаи демонстрацията се извършва така.

# 20
  • Мнения: 1 520
Ако ми е много близка приятелка, ще се съглася, но само при едно условие - да влезе само тя да направи презентация.
Останалите дошли заедно с нея не бих ги допуснала в дома си за нищо на света, уговорката си е била между мен и приятелката ми, а не с тях, и ако толкова настояват, ще откажа въобще презентацията.

# 21
  • Мнения: 42
"Приятелката" не идва на презентация, тя само дава контакти на тези, които презентират, като условието е да има 4 презентации (без ангажимент за покупка) за да получи избрана от нея допълнителна приставка. Това е политика на Рейнбол. И на мен не ми беше приятно да моля познати за тези презентации, но в крайна сметка става въпрос за услуга. Всеки преценява за себе си дали "приятелката" заслужава 2 часа. Не се случва нищо страшно и болезнено, дори освежават за кратко едно помещение.

# 22
  • Мнения: 824
Като му писне на мъжа ти,излиза и си ляга  Grinning.Не са страшни презентиращите,просто когато започват, трябва да сте всички. На нашата презентация аз и питка месех в другата стая,защото продължи повече от очакваното,презентацията  и нямах време Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 0
Хора,не се лъжете!Ако си мислите,че професионалните фирми за почистване използват тази "невероятна прахосмукачка",сте в голяма грешка!Това всичко е една голяма лъжа за 6000 лева!
Правела се в заводите на Кадилак!Все пак всяка техника си има производител,кой е нейният производител?Керхер,Самсунг,Филипс,да не цитирам професионалните.Имате компютри,проверете и ще видите!!За професионално почистване се използват екстрактори и ротори,които перат и наистина махат мръсотията!Това е един камуфлаж за пладнешки обир!Подобни са и парочистачките,най-прост пример е Стийм мопа!Махал восък,перял килими,глупости на търкалета.
Истината е в професионалните машини и качествените препарати,а не в мирисът на теменужки!Поздрави!

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря ви момичета за отговорите.
Мина презнтацията. Беше ужасно. Представителката беше арогантна и груба. Няма да споменавам обидните квалификации по адрес на всички неизползващи въпросната марка. В крайна сметка я изгонихме от вкъщи, така че у нас презентацията трая около 1 час.
Още веднъж - благодаря на всички, които ми дадоха съвет тук в темата и на лични.

# 25
  • Мнения: 19 485
Благодаря ви момичета за отговорите.
Мина презнтацията. Беше ужасно. Представителката беше арогантна и груба. Няма да споменавам обидните квалификации по адрес на всички неизползващи въпросната марка. В крайна сметка я изгонихме от вкъщи, така че у нас презентацията трая около 1 час.
Още веднъж - благодаря на всички, които ми дадоха съвет тук в темата и на лични.
Търпяли сте я цял час.....аз бих я изгонила на мига. Всъщност въобще не бих приела в дома си такъв "презентатор".

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 440
Едва ли има  значение къде е произведена почистващата система ,след като доста хора  я оценят и са доволни.Това не е скрито  и е упоменато в официалният сайт.На мен също не ми допада отношението на презентаторите и затова не бих представяла Рейнбоу с цел продажба,но факт е че системата е уникална и за миг не съжалявам за нея.Открито споделям с приятелки за чудесата които върши.

# 27
  • Мнения: 801
 Явно има, докато има наивници, дето се вързват на всеки промотор. Има идиоти на които мога да продам и парцел на Марс.
Имам същия звяр от АЕГ за 399ДМ, само че работи и с торба, и с воден филтър (система по избор), вече 17 години.  Първи с воден филтър, глупости на търкалета. А и то хубаво чисти, ама кой му се чисти прахосмукачка след всяко чистене. С торбата в ъгъла, няма проблем, но с мръсната вода не мога да я оставя месец зад вратата.
Най- добрите прахосмукачки са на Дисон, Miele, Bosch. Индустриалните водни и паро- прахосмукачки за професионалисти със всички екстри, дори и тези които са с гладене, чистене на въздуха, овлажняване, ароматизиране и какво ли не, са на цени до 1500 евро.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 440
Нямам намерение да споря.Въпрос на личен избор и виждане!!!

# 29
  • Мнения: 0
От дванадесет години чистя с Рейнбоу и не смятам скоро да е заменям с друг вид чистило! Технологията на чистене е коренно различна от тази на останалите прахосмукачки и ефективността й е с пъти по-голяма от тази на останалите. Ако някой е достатъчно подготвен технически и запознат с машинарията, може да поспорим! За мен изхода е ясен!

По отношение на диларите! Свят широк, идиоти много!!! Във всяка сфера има нагли и непочтенни хора, желаещи да си вземат своето, без да се съобразят с възможностите на отсрещната страна. На времето бях дилър и продадох няколко на познати и приятели. Нито един не ми се е оплакъл или казал, че съм го излигал и подвел!

За цената! Всяко удоволствие се заплаща! Едни карат коли за 5-10 000, други велосипеди за 20-30 000! Едни издържат семействата си с 500-600 лева, други си купуват бутилка питие за 5-6 000! Приоритети и нагласи! Разни хора разни идеали! И не винаги гроздето е кисело, обикновенно е високо!!!

Така че, ако някой може да си я позволи, вероятността да съжалява съжалява клони към нула! Освен това с малко дамски подход и хитрост ще отпадне едно домакинско задължение от женските плещи! Успех!

# 30
  • Мнения: 19 485
Митьо, аз не се сдържах и ще се намеся. Тук се спомена, че има в пъти по-добри уреди /професионални/, които струват една четвърт от цената на пълния комплект Рейнбоу. Но да предположим, че наистина Рейнбоу чисти по-добре....как точно смятате, че ще отпадне от женските плещи задължението по сглобяване, разглобяване и почистване след всяко чистене на тоя "танк", наречен Рейнбоу? Или задължението всяка година да се носи на платена профилактика машинката? Ми то все едно, че аз я обслужвам нея, не тя мен. Логиката ми е следната - купувам добра прахосмукачка от световно известна марка и производител, експлоатирам на макс при минимум затруднения и нула поправки ако може и след това - хвърлям, купувам следващо поколение машинки и така. А относно киселото грозде....казвам ви най-отговорно, че 6000 лв не бих дала за прахосмукачка, на която аз ще слугувам. Затова си купих Скуба и Румба, поне да зная, че наистина ме отменят в нещо. А и не на последно място смятам, че ако този уред беше в търговската мрежа, редом с другите, а не се продаваше по МЛМ системата, ценичката му друга щеше да бъде и може би повече хора биха посегнали към покупка. Приятен ден.

# 31
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Или задължението всяка година да се носи на платена профилактика машинката? Ми то все едно, че аз я обслужвам нея, не тя мен.
Тук сте много точни...Тази година ще нося моята на втора профилактика и такъв скандал ще им дръпна за това , че никой не ми е казал, че се заплаща...И колко ли???

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Последно 55-60 лв някъде струваше профилактиката.

# 33
  • Мнения: 0
Профилактиката наистина е около 50-60 лева, но не е задължителна! На моята и са правени 2-3 профилактики.

Ей, Недосетливке! Накарай съпруга да чисти! Измисли си начин!

Предимството на системата е в метода на отделяне на болкуците от въздуха. До сега не дъм срещал по-добре измислена технология! Много важно условие, в проца са на чистене, е и какво излиза след уреда. Не само какво влиза.

# 34
  • Мнения: 1 520
Новото име на финансовите пирамиди е "мрежов маркетинг". Може и да предлагат добри продукти, но начинът на предлагането им е за да се избегне закона и да се укрият доходи от държавата. В интернет страниците си слагат огромни статии които обикновено започват със - "защо ние не сме финансова пирамида".

За мен е подозрително когато някой толкова упорито ти предлага да закупиш нещо, и въпреки нееднократния ти отказ, продължава да настоява.
Нещо, което някой се опитва да ти наложи насила като Рейнбоу, винаги поражда мноooго подозрения.

Публична тайна е, че първо самите продавачи, т.е. дистрибутори се набутват с покупка и трябва да я изплатят по някакъв начин. Т.е. за да започнеш да работиш за МЛМ компания трябва да купиш ти самия продукти/прахусмукачка. И като осъзнаеш, че няма как да я платиш, започваш да издевателстваш над хората около теб, да купят и те.

Всеизвестно е, и че участието в такива пирамиди е като игра на борсата - вероятността да загубиш е наполовина. Значи рискуваш съзнателно. Та чие грозде е кисело не разбрах.

# 35
  • Мнения: 824
Бях чувала за системата,намерих дистрибутор ,представи ми я и я купих! Купих я, за да я ползвам ,а не да продавам или правя пари от нея.Как реши,че който я има се чувства "набутан" Simple Smile
Това е невероятна машина и за миг не съм съжалила ,че я имам Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 1 842
Аз да ви обясня защо са им скъпи прахосмукачките. Зарибиха жена ми да бъде демонстрант. Заплащането е по 200 лв за 15 демонстрации месечно на двама човека, като продажбата не е задължителна. Ако има продажба обещават 1000 /хиляда/ евро разделени не по-равно от двамата демонстранти. Единия е водещия и взима повече. Е как да не искат 2500 евра за една прахосмукачка? Дотук добре. Но да обещаеш не е като да дадеш, нали? Мина един месец ходене по адреси със личния автомобил, разходи, и т.н. но от великата фирма Рейнбоу не искат да плащат обещаното. Ясно е за какво иде реч. Тарикатите ще ги има, докато има балъци. Отгоре на всичкото имат хитра система, да хващат рибки. Дават ти прахосмукачка на изплащане и я изплащаш чрез ходене на демонстрации ... със собствената си прахосмукачка. Страшна пирамида с две думи. Бягайте от тези мошеници!
Не знам каква е пирамидата, само знам че моя позната преди години си беше купила и беше доволна-имаха проблеми с алергии. А какво е качеството сега нямам идея.  Peace

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бях чувала за системата,намерих дистрибутор ,представи ми я и я купих! Купих я, за да я ползвам ,а не да продавам или правя пари от нея.Как реши,че който я има се чувства "набутан" Simple Smile
Това е невероятна машина и за миг не съм съжалила ,че я имам Simple Smile.
Именно Grinning Аман от повторения за дистрибутори и прочее. Ако не искате, не я купувате. Ако искате, теглете кредит и си я вземете, никой не кара никого насила да става дистрибутор. Ако имате кеш, вземете си я веднага, без дистрибуция. Ако нямате кеш и не искате да теглите кредит, вземете си я втора ръка, тогава пък хептен никой няма да ви търси за дистрибуция.
Начини има много и няма никаква нужда да се повтаря едно и също нон-стоп. Да, мрежовия маркетинг работи и да, адски досаден е, но не, далеч не всички, купили и ползващи тази прахосмукачка, имат каквото и да е общо с него - всъщност болшинството са просто крайни потребители, които пет пари не дават нито за дистрибуцията, нито за дистрибуторите.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Здравейте, никой ли не предлага системата под наем за Варна? Rolling EyesИнтересувам се, моля пишете ми на ЛС, благодаря.

# 39
  • Мнения: 14
Здравейте!Искам да попиатам,ако съм забравила контейнера в прахосмукачката за около час ще й стане ли нещо?Докато чистех изкочи нещо и в бързината изключих?

# 40
  • Мнения: 14
И други,което ме накара да напиша втори пост е това как може хора които нямат интерес към машината и не я харесват да влизат специално в тази тема и да пишат!Еми на които не му харесва да не я купува!Вижте аз,щом съм видяла какво прави тази система и щом съм я купила значи съм доволна!Не ме дразни това,че се пише колко е глупово да се дават толкова пари,а това че хора които я нямат или пък са доволни от друга машина и влизат и плюят по Рейнбоу.Единствено се възмущавам на това,че има толкова свободни хора които си губят времето в това!Аз бих предпочела да грабна парцала и да позабърша малко прах!

# 41
  • Мнения: 37
Имам Рейнбоу от около 15 години .Мъжът ми е технически грамотен човек и прецени,че си заслужава да се закупи системата. Тогава цената беше в $.Изплащахме я 6 месеца по курса на долара, който тогава беше над 2 лева. Не са ни задължавали да ставаме дистрибутури.Трябваше да дадем имена и адреси на мисля 10 човека в които да се направи демонстрация, това го изпълнихме и получих приставката за миене на прозорци.Тъй като никой от нашите познати не си закупи системата, аз останах без малка тупалка и перящо устройство.И без тях се справям, бях се навила да ги купя, но няма.Тези хора те оставят с чувството,че си се прецакал макар да си доволен от продукта им.Защо ще ми изчисляват сега стойността в евро на продукта си, нали е американски или не ги устройва курса на далара.
И преди 15 години и сега съм на мнение, че това е една безумна скъпа покупка с изкуствено надута цена, която не е по джоба на средно статистическият българин.

# 42
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте!Искам да попиатам,ако съм забравила контейнера в прахосмукачката за около час ще й стане ли нещо?Докато чистех изкочи нещо и в бързината изключих?
Нищо и няма!Не бой се!
Моите хлапета са я зарязвали за доста повече,докато я видя и си е ок!Махни контейнера,подсуши машината ако има някакъв кондез .Аз не държа контейнера на нея когато не я ползвам.Слагам го ,само когато я ползвам.
 vilka 43 , не съжалявай за малката тупалка ,аз не съм доволна.Работата с перящото е доста трудоемка-не съм очарована!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 440
Cayman малката тупалка е удобна там където не може да се ползва голямата-страничните части на диваните,облегалката на стола и т.н Аз пък съм се питала ,какво бих правила без  нея?Досега съм  прала само веднъж за  една година,но не ми се видя толкова трудно.Много е удобно ,защото свърших цялата работа  без дори  да  поместя килима от пода.Желателно е да се изпира когато е топло ,защото въпреки сушенето остава малко влага ,но не е проблем тъй като при хубаво време до вечерта е изсъхнал нацяло.Ако пък не ви се стъпва на влажно ме посъветваха да постеля временно някакъв чаршаф.

# 44
  • Мнения: 14
Здравейте!Искам да попиатам,ако съм забравила контейнера в прахосмукачката за около час ще й стане ли нещо?Докато чистех изкочи нещо и в бързината изключих?
Нищо и няма!Не бой се!
Моите хлапета са я зарязвали за доста повече,докато я видя и си е ок!Махни контейнера,подсуши машината ако има някакъв кондез .Аз не държа контейнера на нея когато не я ползвам.Слагам го ,само когато я ползвам.
 vilka 43 , не съжалявай за малката тупалка ,аз не съм доволна.Работата с перящото е доста трудоемка-не съм очарована!
Благодаря за отговора!
А преди малко като почиствах и след като отворих машината да изхвърля водата и отгоре от някъде където е сепаратора и изтекоха няколко капки,това случвало ли ви се е?Да не би да не съм направила нещо както трябва когато го свалях за почистване или просто там се е събрало малко вода?И вие на колко време миете сепаратора?Мен малко ме скущава това,че не мога да прецеля точно колко да затягам болта.
Иначе да споделя мнение,когато за пръв път изчистих дома,знаех че ще е мръсно но не чак толкова!На стая по два пъти сменях водата,понеже беше ужасно мръсна!Чак не ми сев ярваше,а не чистех основно,а ей така набързо матраците и пода!Много съм доволна и не съжалявам за покупката,а за това че наскоро научихме за нея!

# 45
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Днес видях в продавалника, че продават Рейнбоу на няколко места...изгодно е , някои са в гаранция но има и стари...

# 46
  • Мнения: 29
Новото име на финансовите пирамиди е "мрежов маркетинг". Може и да предлагат добри продукти, но начинът на предлагането им е за да се избегне закона и да се укрият доходи от държавата. В интернет страниците си слагат огромни статии които обикновено започват със - "защо ние не сме финансова пирамида".

За мен е подозрително когато някой толкова упорито ти предлага да закупиш нещо, и въпреки нееднократния ти отказ, продължава да настоява.
Нещо, което някой се опитва да ти наложи насила като Рейнбоу, винаги поражда мноooго подозрения.

Публична тайна е, че първо самите продавачи, т.е. дистрибутори се набутват с покупка и трябва да я изплатят по някакъв начин. Т.е. за да започнеш да работиш за МЛМ компания трябва да купиш ти самия продукти/прахусмукачка. И като осъзнаеш, че няма как да я платиш, започваш да издевателстваш над хората около теб, да купят и те.

Всеизвестно е, и че участието в такива пирамиди е като игра на борсата - вероятността да загубиш е наполовина. Значи рискуваш съзнателно. Та чие грозде е кисело не разбрах.


Системата на продаване на Rainbow е директни продажби в дома на клиента. Няма мрежов маркетинг или МЛМ.Препоръките за демонстрации при ваши приятели се искат с две цели - да получите нещо безплатно и да помогнете на дилъра да продължи да работи, така че какъв МЛМ. Създателите на МЛМ метода биха ви се смели.  Ако човек реши да стане дилър и да продава машината - негов е избора как ще го прави със собствена машина или не. Заплащането на работата е по правила на фирмата, както всяка фирма има такива. Покупката също е по желание, никой не взима парите ви насила. Цената е висока за всеки,който я чуе, но всички приказки че тя не струва повече от 500-700 лв са несериозни.
Да, в Америка не струва 2300 евро, а 1500до 2200 долара. Но тя се произвежда там и докато стигне у нас няма как да е със същата цена. Защо е в евро - защото сме в Европа и това е валутата тук. Всички приказки, че машината струва 500-700 долара  и в интернет има обяви - да така е, но това са машини втора употреба. Нищо, че може да има надпис - нова. Наистина нова машина може по целия свят да се закупи само на демонстрация от оторизиран дилър и цените са съизмерими навсякъде. Всичко останало са спекулации.
Всички сравняват цената на нова машина с цените при колите. За тези пари можете да си купите автомобил втора ръка на 10 години,дори той да не е минал и 1 км.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте,
тъй като наближава времето за есенното почистване искам да попитам:
някой има ли информация къде в Пловдив мога да наема прахосмукачка Рейнбоу? И каква е цената?
Освен основното почистване на подовете, искам да измия прозорците с нея, да почистя металните щори, да обезпраша стените и да изпера дивана.

Благодаря предварително.

# 48
  • Мнения: 1 232
Хей,хора,мами,дами и всички останали-от пет месеца и аз съм горд собственик на Рейнбоу.От десет години го искам,но сега дойде моментът и най-после го имам.Занимавам се с професионално почистване и реших,че за да съм конкурентно способна,за да предложа на клиентите си най-доброто-трябва да имам Рейнбоу.Еуфорията и радостта ми обаче бързо взеха да се стопяват след като започнах да я използвам.Още първият ден установих,че е развалена резбата на ПЛАСТМАСОВАТА гайка,която държи сепаратора-уж е нова прахосмукачката,но не знаеш колко демонстрации е преживяла и колко пъти са и чистили сепаратора.В сервиза си платих 6лв.за нова,защото вината била моя.Попитах,защо на машина от 5000лв.на железен болт гайката е пластмасова т.е.еднократна ми отговориха,че политиката на фирмата е такава.След това се счупи държача за трите приставки,който се монтира отпред-още при първото слагане. На третият месец от задния отвор на Рейнбоу започна да излиза облак прах при пускането видим с просто око.В сервиза ми обясниха,че съм задръстила хепа филтъра защото съм я използвала много често и съм чистила много мръсно-прахосмукачката била предназначена само за домашно ползване от време на време.Извинете,но за мен това е безумие.В инструкциите за експлоатация няма ограничение колко често ще се използва и колко мръсно да се чисти.Ами то,ако е чисто за какво да се чисти.Вярно,че  го понапънах великия Рейнбоу,докато изчистя апартаментите на всичките си клиенти,но е вярно,че същите са поддържани и чисти,защото са ми абонаментни повече от година.Дистрибуторката,която ми я продаде също ми гарантира,че Рейнбоу е нещото,което ми е нужно-чисти всякаква мръсотия и всичко влиза в контейнера с вода,а от зад излиза свеж изпран въздух с нула микрона прах.Е да ама не.Оказа се,че част от праха влиза във водата,друга част преминава покрай сепаратора,който трябва да го вкара в нея,но преминава през уплътнението и започва да пълни хепа филтъра.задръстили се хепа филтърът прахоляка вече няма къде да отиде освен да бъде издухан през задния отвор навън.При експлоатация на макс аз го задръстих за три месеца,а при домашно използване по мои изчисления за десетина месеца.Ето защо правят годишна профилактика на машината-изпират ти хепа филтъра на чешмата по думи на инженера в сервиза,вземат ти 50лв.,защото те изкарват,че по твоя вина е  всичко и чиста работа.УЖ има гаранция,но ако е по твоя вина си плащаш.Значи аз съм виновна,че съм използвала машината по предназначение,защото нито съм орала,нито копала с нея,а съм прахосмукачила.Никъде не са упоменати категориите-много мръсно,средно мръсно и малко мръсно и коя от тях можеш да чистиш и коя не.Това-да си чистиш от време на време,ми звучи като два пъти в годината,но 5000лв. за паметник.Всъщност през останалото време дъщеря ми може да я ползва като офис табуретка за бюрото си с тия смешни колелца...През периода ,в който съм я ползвала установих и редица други недостатъци.Новият модел се предлага с един маркуч,който е застопорен неподвижно от двете страни и към прахосмукачката и от към тръбите и четкатаКуриозът е,че в процеса на чистене като направиш няколко завъртания на 360 градуса,маркучът се увива и трябва или ти да се развиваш или прахосмукачката.Няма прахосмукачка на пазара,която да няма развъртаща шайба,включително и предния модел на Рейнбоу-намира се между маркуча и кривата първа къса тръба.Предния модел се предлага с два маркуча-единият е с ръкохватка също като при новия и се използва само за тупалките и перящото и олекотен маркуч с олекотени тръби,които се използват за четките.Разликата в теглото е около 500гр,което за 2-3 часа работа е убийственно трудоемко.Освен това самата форма и големина на ръкохватката не позволява да обезпрашаваш например рафтове от по 15-20см.,защото просто не влиза,докато при стария модел можеш да бръкнеш и в най-тесните места.Предимства на стария модел има и ходовата част-при спиране в ръб рогчетата елегантно приплъзват машината при съвсем леко подръпване,а при новия тоя гумен пръстен като се заклещи няма мръдване...Тия,които имате стария модел сте сто пъти по облекчени по отношение на експлоатация на машината,само проблемът със задръстването на хепа филтъра Ви е същия.Като свалите капачето на задния отвор и там има прахообразни сивкави наслагвания означава,че през отвора излиза прах.Това не е продуктът,за който сме дали една камара пари-свеж планински въздух ха-ха.Ако исках облаци прах и старата върши чудесна работа,а струваше 50лв.Всичко това ми е направило впечатление,защото това работя-почиствам и с двата модела и правя директна съпоставка на техническите параметри.А номера с хепа филтъра си е направо фабричен недостатък-една част отива във водата,друга в хепа а трета остава направо на четката и трябва с ръце да скубеш косми и мъхове -на старата не се сещам да съм правила това.Когато в сервиза,пред дистрибуторката,пред шефката на дистрибуторите и на още 1-2места демонстрирах описаните недостатъци ме изкараха едва ли не малоумна идиотка.,че от цял свят само аз съм единствената,която е недоволна и се оплаква.Вярно е,че безчетковият мотор е железен.Вярно е че чисти безупречно,тупа,пере,но докато не напълниш хепа филтъра.Не стига,че не си признават,че това е конструктивен масов проблем или фабрична недомислица или и аз не знам точната терминология,ами те изкарват виновен,че или не си налял достатъчно вода,или не си сменял водата достатъчно често или,че си чистил много мръсно.След като ми изпраха хепа филтъра на третия месец,днес -месец и двадесет дни след това Рейнбоу започна отново да ми издухва прах отзад.Използвам я през ден-около 30пъти приблизително,спазвам стриктно инструкциите,използвам я по предназначение,гледам си я като писано яйце Е...Интересно този път какво ще ми кажат в сервиза...Спрях да почиствам с нея при клиентите си,защото не искам да лъжа никого,че изпирам дори въздуха в дома му.Е за какво ми е тая купчина некачествена пластмаса с вечен мотор.Добре,че ми е на лизинг и съм платила само четири вноски с1000лв.първоначална-ще пия студена вода за два бона,а пък те за три.Колко му е...

# 49
  • Мнения: 19 485
Благодаря за  мнението. Доживях един ползвател на прахосмукачката да даде откровен отзив като опише плюсовете и минусите. За комерсиалността на хората от сервиза и тези от веригата за продажби нямам коментар. За 5000 лв може да се купи добра професионална техника, за която при предявяване на гаранцията поне да нямат основание да претендират, че е ползвана не по предназначение.

# 50
  • Мнения: 824
На мен за профилактика не са ми взимали пари -Варна

# 51
  • София
  • Мнения: 8 283
У нас няма почва!
И моля, моля това не са прахосмукачки, а "система".

Лятото си бях дала адреса за демонстрация на приятелка - услуга за нея, купила трябвали й 5 адреса.
Обади се една повече от арогантна жена, която какви ли не глупости избълва по телефона. 
1во проблем беше, че мъж ми няма да присъства. Човекът каза "Може да дойдат, ако ме няма", човека беше спокоен, познава ме добре и знае, че съм бетон - не податлива на външно въздействие.
"Не може без съпруга Ви, решението се взима от мъжа!" ...Мооооля?!!!:crazyeyes: и за малко не й казах " Ти ще ми кажеш кой решава в къщи с какво аз да чистя! Донеси я, да и да давам парите!", е задържах си езика "Искате да кажете, че нищо, че работя аз не мога да реша дали да си купя каквото искам?" Заяви ми че ако съм разведена или не женена може да си избирам уредите, ако не трябва всички да са налични - деца, мъж, а аз самостоятелно нямам думата.
Като видя, че няма да му причиня въздействието й се почна си "нямам идея какво съм пропускала... ... плаши ме с рак  #Crazy" тук вече й казах, че нямам намерение да си губя времето и затворих.   

Всичко това изтърпях точно заради приятелката ми, той не би допуснал подобни търговци в дома ни.
И да ми обяснява някой как за приятелка мога да отделя 2 часа, и как неусетно щяло да мине - Не благодаря!- не се смятам за перфектна домакиня, няма намерение да живея в стерилна среда... а и не е ясно колко ще е такава.
След като е излязъл в 8 и се е прибрал в 8 няма, вместо да си почива ще трябва да се съобразява с разни непознати в къщата си. Ами няма как да стане още повече, че изпитва отвращение към всякакви подобни пирамидални дистрибутори, пък те да се наричат както искат - Орифлейм, ЛР, Ейвън, Цептер, ...   

Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха... е, боя поне от мъж й се размина

Относно купуващи на мнение съм, че не размера на заплатата определя това дали ще сия купиш.
Не само богаташи го правят.

# 52
  • Мнения: 824
Мъжът ми присъства първите 10 мин. и после излезе Simple Smile,но аз я купих. Въпроса е, когато започват да е цялото семейство,защото се обаждат на шефовете си и те могат да поискат разговор със  съпруга или съпругата.

# 53
  • Мнения: 19 485
Мъжът ми присъства първите 10 мин. и после излезе Simple Smile,но аз я купих. Въпроса е, когато започват да е цялото семейство,защото се обаждат на шефовете си и те могат да поискат разговор със  съпруга или съпругата.
Това с каква цел, че ми стана интересно? То не прилича на демонстрация на уред, ами на искане на ръка на невеста......Наистина защо е необходимо цялата фамилия да присъства?  Или пък ако само представя някого за съпруга ми - нали няма брачното свидетелство да ми поискат?

# 54
  • Мнения: 824
така ми обясниха,когато попитах Simple Smile Предполагам някакви изисквания от фирмата са това

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха...
Няма как да останат сухи след пране Peace Прали са ми мебели - не с Рейнбоу, с подобна система на друга марка - и наистина се перат, т.е. има овлажняване, сапунисване, изплакване. Не се поливат с вода, очевидно, но все пак се овлажняват и колкото и да изсмуква прахосмукачката или уредът, остава влага. Според почистващата фирма 4 часа, но нашият опит показа, че 24 часа е по-реалистична цифра за пълна сухота и комфорт. Затова по мое мнение такова почистване трябва да се прави лятото, за да съхне добре и по-бързо.

# 56
  • Мнения: 1 232
Рейнбоу освен перящата приставка,която е за килими и мокети,има и приставка за сухо пране или тъй нареченото химическо чистене.Това е един буркан с дюза за разпръскване на капачката,който много дами си мислят,че е само за пръскане на цветя.Отделно се продава накрайник,който се монтира отпред на дюзата.Бурканът се пълни със специален за сухо пране препарат,а този накрайник го превръща в пяна,с коята обилно се обпенва например дивана,който се почиства.С ръка пяната се нанася равномерно навсякъде и се оставя за 3-4часа да съхне.Дефакто пяната омокря само дамаската и не прониква в дунапрена на дивана.Ако има петна засъхнали храни и др. препаратът ги разгражда и превръща в прахПредварително обаче диванът добре се изтупва.След като диванът е сух задължително пак се изтупва.Освен,че петната са изчистени,процедурата освежава цвета и визията на дивана.Става като нов.Ако обаче един матрак се изпере с перящото той толкова се измокря в дълбочина,че няма как да изсъхне и се вмирисва.Така,че когато решите да перете нещо знайте,че има мокро и сухо пране.

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 10:59 от Бу

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Още един нескопосен опит за нерегламентирана реклама и ще имате само вестник "Ало" за подобни изяви на разположение Peace

Много добре знаем какво е сухо пране. По ред причини не намирам сухото пране само с препарат за добра идея, особено в къща с малки деца.

# 58
  • Мнения: 1 232
Съжалявам,ако съм засегнала някого просто исках да помогна.Не всички знаят за тънкостите.Няколко поста по-нагоре съм писала колко съм разочарована от Рейнбоу,така,че за никаква реклама не иде реч.А относно препаратът-той задължително се изтупва след сато изсъхне и стане на прах.И аз имам малко дете,живо и здраво и много щастливо.

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Явно не сте ме разбрали добре - мнение да пише може всеки, независимо дали положително, отрицателно или неутрално; да се правят нескопосни опити за нерегламентирана реклама на собствения бизнес не е разрешено, нито е честно спрямо останалите потребители. Ако не сте забелязали, редактирах ви поста по-горе.

# 60
  • Мнения: 1 232
Аз съвсем скоро се регистрирах в БГ Мама и наистина не знаех,че редът е такъв,за което поднасям извинения-няма да се повтори.Моля само обяснете ми още нещо,за да вляза съвсем в час.В рамките на седмица пускам три обяви за почистване с Рейнбоу в-Гледане на деца и помощ в домакинството.И трите изчезват след ден-два,може би и там пиша нещо нерегламентирано и за това ги изтривате.Може би не трябва да упоменавам цени на услугите,които предлагам или е нещо друго.Дори там зададох въпрос на модератора къде греша,но все още никой не ми е отговорил.Добре,че попаднах на Вас и Ви моля да ми помогнете.Цялата организация на форума е толкова сложна и объркваща,че се чувствам на моменти като бушмен.Никъде не можах да намеря правила,за да ги прочета и да знам къде какво мога да пиша.Предварително Ви благодаря за помощта .

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Най-напред, при регистрация се предполага, че със съгласяването да спазвате правилата, знаете какви и кои са те. Понеже знам, че не всеки чете, ето тук, всички заковани теми имат отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=21.0

За форума Гледане на деца и помощ в домакинството предполагам, че колежките ви трият обявите, защото рекламирате професионално почистване на дом и офис, а не гледане на деца и помощ в домакинството, каквито обичайно се публикуват там - този форум не е предназначен за професионални обяви, а е тип от и за майки, понякога баби.

# 62
  • Мнения: 1 232
Благодаря.Аз не съм фирма за професионално почистване.Аз съм просто майка с малко дете.Закупих си Рейнбоу,за да расте детето ми в жилище без прах,без акари по матраците,без косми и мъхове.Детето ми не боледува въобще-нито кашлици,нито хреми.Понеже се движи в среда с още 25 деца няма как да избегне контакт с разни вируси и др.Усетя ли някаква съвсем малка промяна в здравословен план давам коризалия и хомеожения-за нос и гърло,изчиствам основно с Рейнбоу и всички болести отиват в канала.Въпреки,че Рейнбоу има някои недостатъци в конструктивен план и поддръжката и е скъпа и тия лешояди от Рейнбоу те правят на балък,повярвайте ми машината наистина върши чудеса с прахоляка и чистенето с нея е пристрастяване-чист наркотик.Почиствам десетина апартамента все на майки с деца-като майка на майка,но естествено срещу заплащане,защото трябва да оцеляваме в тая криза.Наистина се старая много в почистването и за това мамите са доволни от мен,пък и цените са ми два пъти по ниски от фирмите за професионално почистване.Дори мъжът ми се е закрастил с тоя Рейнбоу и напоследък идва и почиства заедно с мен.Рейнбоу е американска машина и е конструиран за теглото на средната американка.Аз обаче съм 48кг и ми е безкрайно тежка, тромава и неудобна.Мъжът ми чудесно и качествено се справя с нея,защото е към 85кг,въпреки че и той се оплита като пиле в калчища в тоя гаден маркуч без развъртваща шайба.Страхотен тандем сме заедно повярвайте-няма местенце,където да не сме бръкнали с тоя Рейнбоу да изчистим.Голяма краста е.Аз май се поувлякох и излязох извън същината на въпроса.Благодаря още веднъж за указаната помощ.Ще редактирам обявата си и се надявам всичко да си дойде на място.А на потребителите извинения,че им загубих времето с моето невежество.Ами той Вашият форум не е за индианци и бушмени-в кръга на шегата разбира се.

# 63
  • Мнения: 8 567
След като използваш прахосмукачката професионално, е нормално тя да се държи по-различно, отколкото в едно домакинство.
С моята не съм имала никакви проблеми, чистила съм след  ремонт и след строеж, и това НЕ е задръстило филтъра, специално я занесох на сервиз след ремонтите, но казаха, че филтъра не е за смяна, независимо, че беше минала година и половина и изсмукала бая строителен боклук.
Когато чистиш едри или строителни боклуци, просто сменяй по-често водата.

ПП. В началото наистина събира доста повече боклук, отколкото след редовна употреба.
Което си е доказателство за качество. Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 8 283
Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха...
Няма как да останат сухи след пране Peace Прали са ми мебели - не с Рейнбоу, с подобна система на друга марка - и наистина се перат, т.е. има овлажняване, сапунисване, изплакване. Не се поливат с вода, очевидно, но все пак се овлажняват и колкото и да изсмуква прахосмукачката или уредът, остава влага. Според почистващата фирма 4 часа, но нашият опит показа, че 24 часа е по-реалистична цифра за пълна сухота и комфорт. Затова по мое мнение такова почистване трябва да се прави лятото, за да съхне добре и по-бързо.

Бу, лятото го правиха, времето беше повече от топло, а те са на последен етаж в панел, т.е. и фурната за изсушаване е налице.

# 65
  • Мнения: 395
От много време не намирам отговор на един въпрос. Как да изпера текстилен диван, който отвътре си е чист дунапрен  newsm78
Килимите идеално се перат с перящото. От пост по-горе ми просветна това сухо пране (за което малко съм скептична). Конкретният ми въпрос към успешно изпралите си дивана - как го направихте?

# 66
  • Мнения: 1 232
Постът,от който Ви е просветнало изглежда е моя.Накрайникът за сухо пране може да се закупи в сервиза на Рейнбоу срещу 43-44лв.,не помня точно,но е скъпичък.Аз също бях скептично настроена,но се увери,че има резултат.Ако имате Рейнбоу и Ви е финансово рентабилно да си закупите такъв накрайник,знайте,че се пере с точно определен препарат за сухо пране,който също струва към 40-44лв.Мисля за накрайника и препарата платих 87лв.,което най-вероятно ще Ви откаже да перете диван,който има три седящи места и ,ако викнете фирма ще Ви струва 15лв. с изтупването,прането,чакането да изсъхне,за да се изтупа отново от изсъхналия препарат.

# 67
  • Мнения: 395
rainbow2012, благодаря  Simple Smile
Препаратът за сухо пране го видях http://www.rainbowservice.bg/category-2/page-2/consum-accessor.html
Не мога да се ориентирам от сайта за приставката за сухо пране  newsm78

# 68
  • Мнения: 1 232
Това е един малък мундщук,който се нанизва отпред на дюзата на буркана.Погледнат отпред се вижда решетъчна мрежа,както на батериите на умивалниците.Освен това имайте в предвид,че препаратът се разрежда 2 капачки на 4 л.вода,с което можеш да изпереш 2-3 дивана.Срокът на годност е 6год.Така,че за 6години ще трябва да перете на роднини,съседи и приятели,за да го използвате ,иначе го хвърляте.Аз почиствам на доста места и навсякъде това лято съм изпоопрала всичко и съм изразходвала едва 2-3см.от шишето,много е спорен,но и на мен ми се вижда скъпичко,въпреки,че при мен това са инвестиционни продукти ,с които си изкарвам парите.Има и още една тънкост,която в момента няма да ви кажа,защото и на мен в сервиза не ми я казаха и първия път,когато прах се мъчих като грешен дявол.Любопитна съм,ако си закупите препарат и накрайник дали на Вас ще Ви я кажат.Така,че като сте готова за прането пишете да обменим информация.

# 69
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Тук има видео как се почиства диван.....http://www.euro-cleaning.eu/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B … %D0%B5%D0%BB.html
Стига да имате прахосмукачка за изсмукване ........Е може и да не е РейнбоУ.....пак ще върши работа с малко труд......

# 70
  • Мнения: 1 597
Честита Нова 2012 година! Пожелавам на всички мами здраве, щастие и късмет!
За Рейнбоу ще кажа само, че системата си заслужва всяка стотинка. Имам една от 17 години, когато се продаваше в долари и струваше 2200 долара. И звлачи цял ремонт с къртене на мазилки и прочие,които тя без проблем почистваше . Контейнерт се пълнеше с бетон без никакви затруднения. Сега ч ползува снахата. Имам още една от преди 5 години. Чистят еднакво добре, но по-новата е с повече пластмаси, по-обемиста и тежка и доста по-усложнена, което не намирам, че е в нейна полза. Никога не съм им правила профилактика, но не смятам че нещо съм пропуснала. Работят си префектно до днес. С тупането на килимите внимавайте, защото ако го правите често на некачествени килими - се разплитат по краищата. Нямам приставката за пране и миене, за това не мога да изразя мнение, но прахосмукачката е страхотна и не съжалявам за вложените пари. Казвам вложените, защото са толкова много, като за инвестиция, а и тя си е инвестиция. Служи вярно и безоказно.

# 71
  • Мнения: 227
Тука гледам има финансови гурута, който инвестират в прахосмукачки тип "ДЪГА". Смях в залата, кажете си, че ви е срам да си признаете за това че са ви прецакали с 2200 долара - по-бих ви повярвал така, отколкото да ми обяснявате колко изгодна е инвестицията в прахосмукачка тип "ДЪГА".

# 72
  • Мнения: 1 232
Не 2200 долара,а евро ха-ха.И аз съм една от прецаканите ха-ха.Идеята с водата е страхотна,но не е доразработена докрай.Никой не ти казва,че водата задържа молекули по-големи и равни на нейната молекула. А по-малките,т.е.най-ситната прах отива директно в хепа филтъра,който по технически параметри може да се пере 2-3 пъти и в зависимост от интензитета на използваемост на системата се сменя на година,година и половина.Аз моят го задъних с прах на 4-5месец,изпраха ми го в сервиза срещу 50 лв.,след което се проби и дотам с прословутия хепа филтър.Много ми е интересно как след 17 годишна експлоатация,без профилактики,без смяна на филтър с какви обороти работи двигателя и как въобще работи и не намирисва ли?Колкото е по задръстен филтърът,толкова по слабо смуче.Въобще цялата политика и система на работа на Рейнбоу-България е пунта-мара,прибират ти парите и после си чупи главата.Когато купуваш ти казват 8 г.гаранция,после се оказва,че си плащаш като поп за всичко и то на цени многократно по-високи от тези в амазон и др.Аз притежавам последния модел,който е с един маркуч.Сигнализирах дистрибутора си още на третия ден,че с този маркуч е трудно да се работи,защото е много тежък,увива се като се завъртиш два пъти-няма развъртаща шайба като на стария модел ,ръкохватката е голяма и пречи при обезпрашаване на тесни и дълбоки рафтове и въобще е конструиран само и единствено да работи напред и назад и да обслужва тупалките,перящото и миещото,но не и за четките.Търся съмишленици по този въпрос.Ако някой е на мое мнение да пише.Ако направите сравнение между двата маркуча на стария модел ще разберете  за какво точно говоря.За мен това е техническа фабрична недомисленост и претендирам фирмата да ме компенсира с един олекотен неелектрически маркуч,който да ползвам само за четките.На това дистрибуторката ми отговаря,че съм единствената в целия свят,която се оплаква и не ме допуска до шефовете си,за да подам жалба,нито пък тя сигнализира някъде.Въобще скрито-покрито.Сега след като трети месец спрях да плащам лизинга си,тя ми предлага лично да ми закупи въпросния маркуч само и само да не се раздухва историята.Очаквам коментарии.Не може за добра идея и купчина пластмаса да даваме 5000лв и да си мълчим.

# 73
  • Мнения: 227
Аз имам прахосмукачка philips нещо си купена от универмага за малко пари, която я ползвам от 10 и повече години и смуче яко и хич не ми пука за нея в момента, ако откаже я хвърлям в боклука и си купувам друга за 100 лева. Не съм финансов гуру и не инвестирам в машини смучещи прах Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 11:12 от Xy6aBTaTKo

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Много ми е интересно как след 17 годишна експлоатация,без профилактики,без смяна на филтър с какви обороти работи двигателя и как въобще работи и не намирисва ли?Колкото е по задръстен филтърът,толкова по слабо смуче.
Прахосмукачката на майка ми е на 20 години. За първи път отиде в сервиз миналата година, щепселът беше за смяна. Чисти прекрасно, на профилактика не е била до м.г. Аз си взех Рейнбоу втора ръка за много по-малко пари и също съм доволна. Въпреки че моята е по-новия модел и е почти неизползвана, според мъжа ми тази на майка ми смуче по-добре. Нашата пък я намирам за по-лесна за чистене. Ползвала съм друга прахосмукачка с воден филтър, както и мощна обикновена прахосмукачка - все пак, има разлика между тях и обекта на темата Laughing

Само не разбрах хора, които нямат Рейнбоу, нито възнамеряват да имат, защо идват да дават акъл на тези, които имат или искат Laughing

# 75
  • Мнения: 227
Много се извиняваме за проявеното невежество - явно сме изостанали и не следим редовно индекса Dow Jones.

# 76
  • Мнения: 1 232
И двамата с мъжа ми сме маниаци на темата чистота и критериите ни са изключително високи.Но освен за в къщи, инвестирахме в Рейнбоу,защото се занимаваме с професионално почистване по домове и офиси.Почистваме по три-четири апартамента на ден абонаментно и инвестицията ни носи добри доходи.Преди и аз купувах разни боклуци за по 100лв,но почистването с Рейнбоу е истинско удоволствие ,а след него няма прах,няма акари по матраците-всичко свети от чистота.Като и махнеш кусурите върши чудеса.

# 77
  • Мнения: 5
Здравейте, приятели! И аз се включвам в темата. От месец декември имам прословутата система за почистване - Рейнбоу. Закупих си я на лизинг, разбира се. От малкото, което знам, т.е. използвам само ел. тупалка (за сега), съм безкрайно впечатлена от резултата. Много лесно се работи с нея и за много кратко време почиствам сравнително големия си дом. По отношение на демонстрациите и дистрибуторите - ми и да не ми харесва, това е техния начин на реклама и осъществяване на продажбите, така, че не смятам да коментирам. Ще се радвам да обменяме опит, защото в момента разучавам един по един аксесоарите newsm78, които са изключително ефективни.

# 78
  • Мнения: 248
Здравейте, вчера за втори път гледах презентация на Rainbow и ако не беше стряскащата цена, със сигурност щях да си я купя.
Обаче, в по-горните постове има инфо, че тази прахосмукачка също има хепа-филтър??? Наистина ли е така??? Презентаторката поне 10 пъти каза, че уникалното на тази прахосмукачка е, че няма никакви филтри, че водата била единствения филтър и уникалния патентован сепаратор правел излишни всички останали филтри.
Ако не е така, каква е разликата с останалите прахосмукачки с вода, които си имат и допълнителни филтри?

И друг въпрос имам - явно много хора я харесваме, но не всеки е готов да финансира пирамидалната структура на тази фирма.
Какъв аналог бихте предложили? Нещо, което се продава по магазините за битова техника. И има ли простосмъртни прахосмукачки с тупалки?

# 79
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И друг въпрос имам - явно много хора я харесваме, но не всеки е готов да финансира пирамидалната структура на тази фирма.
Какъв аналог бихте предложили? Нещо, което се продава по магазините за битова техника. И има ли простосмъртни прахосмукачки с тупалки?
Има и други, но не бих ги нарекла "аналог". Има и много прахосмукачки с воден филтър вече, почти всички марки предлагат и много са на съвсем достъпна цена. Дали ще чисти толкова добре, е друг въпрос. Струва си като се избира, да се гледа всичко, включително как се почиства водният резервоар - имахме навремето от комай първата след Рейнбоу тук прахосмукачка с воден филтър, Делонги Акваленд - няма такава гадост за почистване след чистенето  ooooh!

Иначе относно пирамидалната структура - никой никого не кара насила. Който не желае да участва в нея или да взима на лизинг, винаги може да си вземе прахосмукачка втора ръка, за доста по-малко пари.

# 80
  • Мнения: 19 485
Имала съм Делонги и наистина много трудно се почиства след употреба. Много е тежка също. Сега имам Зелмер и съм много доволна - лесно се почиства, има и тупалка, много добре работи самата прахосмукачка. Нямам впечатление от Рейнбоу, но зная цената и не съм готова да отделя такава сума за домакински уред. Питаха тук за аналог - вижте в сайта на Ритело, обаче те също са с МЛМ система на продажби, и съответно не твърди цени, а в зависимост от ангажиментите, които поемате към фирмата впоследствие. Това ме отказа да предприема покупка на техен уред. Цената обаче е наполовина от тази на Рейнбоу.

# 81
  • Мнения: 248
За Ритело чувам за първи път. Разгледах им сайта и прилича доста на Рейнбоу.
Някой знае ли какви са им цените. Интересува ме прахосмукачката и тупалката.

# 82
  • Мнения: 19 485
Към 3 200 лв...нещо такова ми се върти в главата. Питай ги по мейла и те веднага ще ти отговорят.

# 83
  • Мнения: 1 750
Рейнбоу - не! Купих си зелмер, перяща с воден филтър-доволна съм и за една 0 по-малко пари  Peace

# 84
  • Мнения: 0
прахосмукачката е перфектна! старата ни беше на около 8-9 години,нищо и нямаше,но я върнахме и взехме по-новата. старата ни я оцениха на около 1500 лв. и другите си ги доплатихме

# 85
  • Мнения: 248
Аз обиколих няколко магазина за домакинска техника, но не намерих такава прахосмукачка, което да е с воден филтър и да има тупалка/ турбо четка Sad .

# 86
  • Мнения: 19 485
Всички модели на Зелмер с воден филтър имат тупалка, която в повечето случаи се купува допълнително. Зелмер се продава в Денси център и Технополис със сигурност. Имат и интернет продажби.

# 87
  • Мнения: 824
Тупалката на зелмер не е толкова силна, като на рейнбоу

# 88
  • Мнения: 1 232
Зелмер за 200лв. пред Рейнбоу си е чиста проба майтап.Рейнбоу с всичките и недостатъци си е Рейнбоу.В един от апартаментите,които поддържам почиствам със Зелмер-пунта мара.Вярно е,че хората са с различен критерий за преценка на чистотата,и тия които не знаят какво прави Рейнбоу,са доволни от Зелмер.

# 89
  • Мнения: 19 485
Зелмер за 200лв. пред Рейнбоу си е чиста проба майтап.Рейнбоу с всичките и недостатъци си е Рейнбоу.В един от апартаментите,които поддържам почиствам със Зелмер-пунта мара.Вярно е,че хората са с различен критерий за преценка на чистотата,и тия които не знаят какво прави Рейнбоу,са доволни от Зелмер.
Много зависи кой е моделът на Зелмер, с който имате опит. Ако не му се сменя филтъра дълго време прахосмукачката престава да чисти качествено. Също така и дали се използва или не турбочетка и т.н. Аз съм супер доволна от моя Зелмер и нямам забележки по това как работи. И веднага ще Ви изпреваря - критериите ми за чистене са достатъчно високи. В полза на Зелмера освен че е 10-15  пъти по-евтин е и това, че изключително лесно се сглобява и почиства, по-компактен е както и приставката са сухо почистване и така не е необходимо да пълня и изливам мръсна вода всеки път, когато трябва да обера две или три трохи. Точно преди два-три дни наблюдавах как работи Рейнбоу на живо - не ми е удобен на мен. Имаме домашен любимец в къщи и се налага почти непрекъснато да почистваме след него.

# 90
  • Мнения: 0
  PeaceЗдравейте,следя форума от време на време,но едва сега реших да споделя.Имам Рейнбоу от 2000 г.и съм много доволна-чисти истински ! С такъв уред си е направо удоволствие да се чисти,спестява ми време,пари и енергия.Е,за това време ми се наложи три пъти да я нося в сервиза-сменяха мотора три пъти,но сега си работи безотказно.Явно такава ми се е случила! Преди една година ни се роди внуче и решихме да направим подарък на младото семейство.Точно тогава  в НДК имаше изложение СТРОЙКО и там видяхме тази Ритело.Регистрирахме се за някаква томбола,след което дойдоха в къщи и ни направиха презентация на Ритело.Накрая им извадих моя Рейнбол.Като видяха,че имаме такава машина,ме изуми това,че чух само хубави думи за Рейнбоу ! След което ги помолих аз да изчистя матрака с Рейнбоу,а те след това да минат с Рителото,за да видя дали ще извадят нещо.За мое голямо учудване,Рителото извади след мен толкова много още акари,че чак не можах да повярвам!Дадоха ми много по-добра цена и купихме Ритело.Подарихме другата на децата,а с Рителото чистим нон стоп вече една година.Изключително съм доволна ! Реших да напиша всичко това,защото днес видях на СТРОЙКОТО,че е излязъл нов модел на Ритело и като го видях,мисля,че е още по-добър от моя,защото с новата им тупалка можеш да тупаш килими и матраци,переш и миеш теракота,без да сменяш различни накрайници,а само превключваш един бутон ! Имаше и някакви промоции,но не запомних точно какви.

# 91
  • Мнения: 19 485
Ритело не ми направиха на мен добро впечатление когато попитах за цена, а и след това си позволиха да ми отговарят във форума  когато попитах уж доволна потребителка, ама май техен човек как така за нея цената е една , а като се обадиш по телефона - друга. Аз подобни търговски практики ги игнорирам веднагически, но всеки сам си решава. По същество - в конкретния случай съм сигурна, че ако бяхте минали след Рителото пак с Рейнбоу или с най-обикновена прахосмукачка с воден филтър резултатът щеше да е същият - водата все ще е мръсна - идеално чиста среда няма за съжаление....

# 92
  • Мнения: 3
Здравейте,
преди три дни мои познати си поръчаха прословутото чудо и честно казано аз реагирах- имали са , дали са.  Та това си е  цял един лек автомобил...  Crossing Arms Препоръчаха ме за презентация и аз се съгласих да ми поизчистят, като бях на 1000 % убедена, че това си е легален обир и няма сила, която да ме убеди в обратното. Изслушах презентацията с надсмешка, честно казано....... до практическата част.
Така... почнаха с килима, после с матраците , щорите и стените.... След час и половина вече бях убедена, че на всяка цена трябва да я имаме, тъй като големият ми син има алергия от домашна прах и прочие... пък и като видях какво излезе от матраците на децата  ooooh! !
Да вметна- ние имаме Самсунг , която се води за употреба от хора с алергии, видяха го, и честно казано не се появи този +облак от прах", за който тръбят че излиза от всяка обикновена прахосмукачка, т.е. и моята върши някаква работа, но  няма как да кажа на черното бяло-тяхната очисти след моята и аз бях в шах  Shocked  С моя мъж  решихме, че ще  вземем/ той също беше супер скептично настроен/ и си я поръчахме в крайна сметка на следващият ден, на изплащане естествено  Grinning :
Но има доста за пазарене, смъкват от цената, Laughing
Така че,  за мен си е въпрос на приоритети- за какво ще отделяш по 150-200 лв на месеца и как ще си вложиш парите.  Мислиш ли за здраве,или не. Така мисля сега, ще пиша след месец пак. Настроила съм се за голяма чистка. Отзвуците след месец, ще поживеем ще видим  Praynig

# 93
  • София
  • Мнения: 357
guteva_gabrovo браво, непременно да споделиш след време как е Simple Smile
Аз от доста време съм си наумила, че ще си я купя, но все има нещо по-важно и отлагам. Съпругът ми се мръщи, но съм убедена, че дойдат ли в нас и види ли за какво става въпрос, ще се навие Simple Smile

# 94
  • Мнения: 3
Beri,
както писах и преди, въпрос на приоритети е дали да я имаш или не. Защото познавам хора, които дават по 200 лв за цигари на месец/ едва ли не 1/4 от заплатата си/, т.е.  това не им е излишно Thinking Thinking,   ... но   всеки сам си подрежда нещата. За мен здравето е на първо място!  Извикай ги в къщи и щом мъжа ти види мръсотията, съм сигурна че ще е на различно мнение  Hug
Иначе си я чакам с нетърпение утре да дойде и д Hug се развихря  Joy Пиши и ти дали си успяла в преговорите ! Wink

# 95
  • Мнения: 0
Мили дами от 1996 имам въпросната система и бях представител за 5 години.Взех я на изплащане и до  сега не съм имала проблеми.Системата е уникална ,най-вече за боледуващи  от алергий.Скъпа да но какво значи скъпа щом инвестираш в здраве.Да ,разхожда се една добра кола в хола ми но въпреки всичко не се отказвам от нея.Бих посъветвала всички които имат възможност да си я закупят.Демонстрацията е дълга защото в нито един магазин не могат да ти покажат всички функций за какво можеш да използваш системата.

# 96
  • Мнения: 14
Миналото лято и аз исках мнения от вас,преди да я вземем.За което благодаря много.Сега я имам почти година и не съм съжалявала никога!Толкова време си чистя с нея и да ви кажа имала съм 2-3 случая когато след чистене малката ми е разчупва ла бисквита или солети и да не я сглобяем за пет парчета съм взимала обикновената и да ви кажа имам чувството че нищо не чисти старата.Рейнбоу на мен много ми харесва и аз бих посъветвала на тези който се чудят да действат.Само едно искам да ви кажа,когато ви предлагат разни програми за едната част само,за другата ако дадете познати,за третата след еди си кой месец.....Мъжа ми се обади на жената която ни я демонстрира и й каза следното-взимаме я при условие че получим всички части наведнъж.Не му се занимаваше с някакви условия и така стана,донесоха ни я със всичко.Много съм доволна,но можете ли да ми кажете за профилактика те ли ми се обаждат като дойде време или на година трябва да я карам,че скоро ще ми направи годинка.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 440
Аз  имам системата от около  година и половина и когато я закупих ме попитаха дали желая да ми напомнят когато наближи времето за профилактика.Естествено ,че се съгласих защото не ми е само това да помня.

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Алергий, функций, ужасия...!
"Кой е стрий? Братът на калорий? Дайте статий да прочетем за тоз гадорий!"

# 99
  • Мнения: 824
Експрес,ако имаше бутон "Лайк" щях да го натисна Simple Smile

# 100
  • Мнения: 19 485
Алергий, функций, ужасия...!
"Кой е стрий? Братът на калорий? Дайте статий да прочетем за тоз гадорий!"
+1!
Най-сетне! Мислех, че само аз се дразня, и не предполагах, че толкова много хора са неграмотни! Предварително се извинявам за спама!

# 101
  • Мнения: 3 794
Аз пък днес се 'спасих' от една демонстрация.
Приятелка на моя колежка явно е имала демонстрация и май е решила да си купи, та трябвало да препоръча още 4 човека за демонстрация, за да получи нещо си безплатно. Съгласих се с ясната идея, че няма да я купя (преди 15г, бях дете, идваха в ап. на наште да чистят акари  Laughing)
Дойдоха днес и влязоха с обувките  ooooh! Нищо, че сме с малко дете  ooooh! Почнаха да питат къде е мъжа ми, кога ще се върне...Аз се зачудих защо проявяват такъв интерес - оказа се, че било задължително да сме и двамата  newsm78 Обясних им, че няма как да стане това точно днес. Разбрахме се да се чуем, но като четох в предишната тема - дано не ме тормозят по телефона твърде дълго  ooooh!
Въпреки това съм заинтересована от алтернативна прахосмукачка на разумна цена  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 1 597
За ХубаВТаТко и rainbow2012
Чак сега прочетох впечатлението от поста ми. За това се извинявам за закъснението. Съжалявам, че съм провокирала заяждането ви, но не се отказвам нито от една дума в поста си. Да, не съм ги носила на профилактика - защото никога не съм знаела, че изискват такава. Първта няма Хепа филтър и е трабъл фрии, а втората за сега не е дала индикации, че филтърът е запушен. И специално, за ТаТКото, който предпчита да има една ппочистена къща на цената на често закупуване на прахосмукачки, ще кажа, че всеки има своето право да избере за какво и къде да вложи парите си. Въпрос е на приоритеност в мисленето, а не на доходи само. Имам позната, която построи хамбар за живеене, но се поти с Тайфуна на баба си, защото не би дала толкова пари за прахосмукачка.

# 103
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Въпреки това съм заинтересована от алтернативна прахосмукачка на разумна цена  Mr. Green
Втора употреба Grinning минаваш й една профилактика и ето ти разумна цена. Онзи ден гледах в Продавалника на 600 лв, вярно по-стар модел, но те пък са железни Crazy на майка ми й е на 20 години вече, освен щепсела, който е сменян, друго й няма. Без профилактики, хем.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 313
И аз имам Рейнбол от две години и половина и много съм доволна Grinning Ще съм още по доволна след година и половина, когато вече ще я изплатена Joy

# 105
  • Мнения: 377
Даде ми един познат Рейнбоу, да я ползвам за седмица. Но, не е женен....и  я е ползвал само като обикновена водна прахосм. Сега незнам как да я разуЧа. Искам тупалката да ползвам  newsm78.Къде може да се види.

# 106
  • Мнения: 395
На официалния сайт има ръководства за употреба - http://rainbowsystem.com/support/manuals/

# 107
  • Мнения: 81
Здравейте, сдобихме се с Rainmate.
Имам един два въпроса, към притежателите на този уред. Simple Smile
Как да разберем, че пречиства въдуха? Малко труден въпрос но ... сложихме го във всекидневната където често влиза аромат на готвено от кухнята. Еми за 20 мин не успя да премахне миризмата на печени чушки  Joy А в друга стая, въздуха сякаш остава непроменен.
Аз ли бъркам нещо, малко ли вода слагам, много ли .... пълня купичката до толкова че тръбичката която се върти да е малко потопена във водата.
Някъде из форумите бях чела, че 5 човека пушат в стаята и хич не се усеща, явно е бил някой дистрибутор  Mr. Green
Както и да е, надявам се зимата като почнат детските дихателни проблеми да ни е от помощ.

И другия ми въпрос е, какви ароматизатори слагате във водата (ако ползвате такива), от сайта на Реийнбоу са ужасно скъпи, четох някъде, че трябва да са на маслена основа?
Като за начало капнах малко от еър рефрешера който се слага на прахосмукачката (зелената тубичка) но пък той мирише ужасно, и ми се ще да оплзвам нещо друго.

Поздрави на всички. 

пп. Да си изкажа мнението и за почистващата система.
Да върши страхотна работа, но е ужасно скъпа ( не мога да проумея какво в нея е толкова съпо, пластмасата двигателя ли ...) по съм склонна да мисля, както други потребители пишещи в темата, че голяма част от сумата отива по веригата дистрибутори. Simple Smile Ние я взимаме по някога от приятели колко да минем някой мокет или матрак. Не можем да си я позволим, а и нямаме място за съхранението й. 
За сега сме се спрели на варианта Керхер 1802/1902 (когато съберем пари Simple Smile ) в комбинация с нашия Зелмер.

# 108
  • Мнения: 35
Аз също имам това чудо Рейнбоу в нас. Наистина е много пари, но пък и няма нищо общо с обикновенните прахосмукачки. Аз да си призная бях много против да я вземе тъй като е много скъпа, а идеята беше уж брат ми да я изплаща като ходи по презентации и от комисионните. Е да ама то тази работа да зарибяваш яко хората не е за всеки. Едно ме е яд само толкова много хора им оредихме и тези от Рейнбоу така и не ми дадоха перящото устройство и сериозно се замислям да отида и да им вдигне един скандал, защото погледнато реално аз съм си платила и него и си го искам.

# 109
  • Мнения: 1 232
Права си.И аз със скандал си взех моето перящо,малката тупалка и приставката за измиване на теракот и паркет.Големи са измамници. Нямам думи...Рейнбоу наистина върши чудесна работа,но е толкова тежка,тромава ,не практична и неудобна за работа,че всички преимущества бледнеят...За една година експлоатация-интензивна,сигурно съм вече с плексит.Такива страшни болки в рамото,лакътя и китката на дясната ръка имам,че Ви е бедна фантазията.

# 110
  • Мнения: 1 597
Здравейте, сдобихме се с Rainmate.
Имам един два въпроса, към притежателите на този уред. Simple Smile
Как да разберем, че пречиства въдуха? Малко труден въпрос но ... сложихме го във всекидневната където често влиза аромат на готвено от кухнята. Еми за 20 мин не успя да премахне миризмата на печени чушки  Joy А в друга стая, въздуха сякаш остава непроменен.
Аз ли бъркам нещо, малко ли вода слагам, много ли .... пълня купичката до толкова че тръбичката която се върти да е малко потопена във водата.
Някъде из форумите бях чела, че 5 човека пушат в стаята и хич не се усеща, явно е бил някой дистрибутор  Mr. Green
Както и да е, надявам се зимата като почнат детските дихателни проблеми да ни е от помощ.

И другия ми въпрос е, какви ароматизатори слагате във водата (ако ползвате такива), от сайта на Реийнбоу са ужасно скъпи, четох някъде, че трябва да са на маслена основа?
Като за начало капнах малко от еър рефрешера който се слага на прахосмукачката (зелената тубичка) но пък той мирише ужасно, и ми се ще да оплзвам нещо друго.

Поздрави на всички. 

пп. Да си изкажа мнението и за почистващата система.
Да върши страхотна работа, но е ужасно скъпа ( не мога да проумея какво в нея е толкова съпо, пластмасата двигателя ли ...) по съм склонна да мисля, както други потребители пишещи в темата, че голяма част от сумата отива по веригата дистрибутори. Simple Smile Ние я взимаме по някога от приятели колко да минем някой мокет или матрак. Не можем да си я позволим, а и нямаме място за съхранението й. 
За сега сме се спрели на варианта Керхер 1802/1902 (когато съберем пари Simple Smile ) в комбинация с нашия Зелмер.
Rainmate, не се притеснявай, всякакъв течен ароматизатор, даже и не толков долюбван парфюм можеш да сложиш. Само гледай да не онбразува много пяна иначе апаратчето си работи чудесно. Имам едно от 5 години и няма проблем да работи на практика с всякакви мирирзми. ако разчиташ да ти пречиства въздуха обаче, не е върши добра работа. Но да ти ароматизира стаята става.
Е може да се получи и смесена миризма - напечени чушки с парфюм

# 111
  • Мнения: 81
Ех жалко, надявах се да що годе да става за пречистване.
Въпреки многобройните реклами, че точно това е основната му функция.  #Cussing out
Иначе си взехме етерични масла за аромотерапия от http://www.eterika.eu/  и в стаята става наистина много приятно, но същото става и когато капна няколко капки върху специалния свещник, но без целия този шум който създава туй бебе.
Някъде из чуждестранните сайтове, някой беше написал, че обожава да заспива на фона на шума от аератора, наподобявайки валящ дъжд ..., е да де ама трябва да си пребит от работа за да заспиш на тоя шум.   hahaha  Joy

# 112
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Рейнбоу наистина върши чудесна работа,но е толкова тежка,тромава ,не практична и неудобна за работа,че всички преимущества бледнеят...За една година експлоатация-интензивна,сигурно съм вече с плексит.Такива страшни болки в рамото,лакътя и китката на дясната ръка имам,че Ви е бедна фантазията.
Чувствам се като тежкоатлет, като те чета. От близо 20 години ползвам Рейнбоу, първо на майка ми, сега моята, ама чак такива неудобства не съм изпитвала никога Rolling Eyes Да, не е като предишната ми, Самсунг Еърнещо си, която смучеше като фурия и беше лекичка, но и тромава, непрактична - не ми е... и чак плексит? Сигурно чистиш много и редовно с нея? Само е обемиста, малко трудно й намираме място за съхранение.
Това за маслата ми хареса като идея. Не сме ползвали масла от първоначалния комплект с онази на майка ми преди 20г., моята взех втора ръка и изобщо нямаше. Дали могат обикновени етерични масла да се слагат във водата или да търся нещо друго (и какво)?

# 113
  • Мнения: 1 597
Бу, да можеш да използуващ и в самата прахосмукачка етерични масла, но първо пробвайте с 2-3 капки, за да се уверите, е не се образува пяна, която може да попадне в двигателя и не е добре. Няма ли чна слагай смело.

# 114
  • Мнения: 285
Според вас мога ли да ползвам рейнбоу, за да си почистя тапицерията на дивана и ще има
ли добър резултат?

# 115
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Според вас мога ли да ползвам рейнбоу, за да си почистя тапицерията на дивана и ще има
ли добър резултат?
Прахосмукачка за сухо или мокро или в какъв смисъл да я ползваш? Ако е за прахосмучене, редовно почиствам мека мебел с накрайник за нея (един твърд такъв), в процепите минавам с тръбата направо.

# 116
  • Мнения: 285
Не, говоря за мокро. Диванът ми е захабен малко и си мислех дали ако го " изпера "
с рейнбоу ще има ефект и видим резултат?

# 117
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не, говоря за мокро. Диванът ми е захабен малко и си мислех дали ако го " изпера "
с рейнбоу ще има ефект и видим резултат?
Със сигурност ще има и ефект, и видим резултат.
Първо го изтупай хубаво с тупалката и после пери!  Peace

# 118
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Не не мисля, че ще има ефект. Много трудно се пере с перящото устройство дивани , чапато и обемно е. Мъчих се  и аз,  bouquet но не става... Единствено плоската широка част на дивана се изпира с перящото. Като внимаваш да не попие водата на дълбоко.
Но с четка , леген и препарата на рейбол у дивана светна......с последващо изсмукване  с  прахосмукачката.....

# 119
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Прали сме няколко дивана вече, включително и на приятели - продължавам да твърдя, че има ефект.  Peace

# 120
  • Мнения: 227
Диван с четка препарат и хавлия става и по-добре и по-бързо.

# 121
  • Мнения: 285
Препоръчай добър препарат. Praynig

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. И аз си купих рейнбоу преди 2 месеца, изключително доволна съм и не съжалявам въобще. Обаче имам един въпрос за миещото - как се действа с него вече УЖ разбрах, ама може ли да ми кажете дали сте доволни?

# 123
  • Мнения: 14
За перящата приставка ли?Ако е за нея ,аз съм много доволна!Че и е почти сухо после.Бая мръсотия излезе от не много замърсен килим!

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 3
не перящата, а миещото това дето е за пода и за прозорци има

# 125
  • Мнения: 14
Това все още и аз не съм го ползвала,ще следя темата и аз с интерес!

# 126
  • Мнения: 1 111
galka_mm, а перящото мокри ли много? В смисъл става ли да се пере на място килим?

# 127
  • Мнения: 824
Става да се пере на място,но аз не съм много доволна.Според мен е за случаи,когато не можеш да изкараш килима или е зимно време и трябва на място да се пере.Не се мокри много ,но на мен ми е по-лесно да се изкара на двора и за 10 минути да го изпера с четката.С устройството 5 пъти му слагам вода и препарат, после пак толкова вода за плакнене,много време ми отнема.

# 128
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Единия килим ми е светло кремаво и се налага да го пера поне още два пъти през зимата. Рейнбоу върши тази работа добре.... Но за вечерта постилам чаршафено платно от горе за да не се цапа докато изсъхне от пантофите ни, и от сновенето напред на зад. Но друго си е пролетта и лятото на вън да се пере с водоструйката....
Перящото мокри най много върху дамаски и е много неудобно. Затова с четка и леген и последващо изсмукване с рейнбола....

# 129
  • Мнения: 14
galka_mm, а перящото мокри ли много? В смисъл става ли да се пере на място килим?
Да,аз така си го пера и много съм доволна.Редувам ги като първо се пуска препарата,после изплаква и отцежда.

# 130
  • Мнения: 14
Става да се пере на място,но аз не съм много доволна.Според мен е за случаи,когато не можеш да изкараш килима или е зимно време и трябва на място да се пере.Не се мокри много ,но на мен ми е по-лесно да се изкара на двора и за 10 минути да го изпера с четката.С устройството 5 пъти му слагам вода и препарат, после пак толкова вода за плакнене,много време ми отнема.
Ами аз нямам двор,също така не мога да изкарам сама този тежък килим.Но съм много доволна.

# 131
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Ех аз не ги вадя сама има мъже за тази работа и на автомивките си пия кафето да ги гледам какво и как перат.....

# 132
  • Мнения: 1 111
Здравейте!
Можете ли да дадете отзиви за модел D4, интересува ме лесно ли се почиства след употреба /казаха ми, че точно този модел освен контейнера се почиствало и нещо друго/ и какви възможности има самия модел. Здрави ли са, имат ли слабо място и др.
Замислила съм да купя този модел , втора употреба, и то от ел.обява, т.е няма как да видя машината на живо. newsm78
Ще бъда благодарна на всякакви коментари  bouquet

# 133
  • sofia
  • Мнения: 114
До колко време мога да развала договора и да върна системата?

# 134
  • Мнения: 824
А в договора пише ли,че може да се върне  Thinking Не мисля,че е възможно

# 135
  • sofia
  • Мнения: 114
Не пише ,но нали до 7 дни може всяка една стока да се върне

# 136
  • Мнения: 19 485
Не пише ,но нали до 7 дни може всяка една стока да се върне

Само закупената по интернет. Защо искате да връщате прахосмукачката?

# 137
  • sofia
  • Мнения: 114
Отказах се да я връщам и не съжалявам Simple Smile

# 138
  • Мнения: 1 672
здравейте
 искам да попитам с друг препарат за пране дали някой е прал с перящото устройство

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Някой може ли да направи съпоставка между Рителото и Рейнбоу?

# 140
  • Мнения: 1 226
Гледахме демонстрация на Ритело. Много добре изчисти един гаден тип мокетен килим. Толкова пари обаче не можем да дадем за прахосмукачка. Можете ли да ми препоръчате друга с воден филтър. Имаме една Зелмер с контейнер, обаче и тя започна да мирише... след свяко чистене пера филтъра-гъба, но ефект няма  Sick

# 141
  • Мнения: 19 485
Гледахме демонстрация на Ритело. Много добре изчисти един гаден тип мокетен килим. Толкова пари обаче не можем да дадем за прахосмукачка. Можете ли да ми препоръчате друга с воден филтър. Имаме една Зелмер с контейнер, обаче и тя започна да мирише... след свяко чистене пера филтъра-гъба, но ефект няма  Sick
Купете и нов филтър - двайсетина лева струва. И се пере всеки път и черния филтър освен дунапренения.

# 142
  • Мнения: 1 226
Нямаме черен филтър. Единия е дунапрен (сив), който се пъха в един друг (като пластмасова бяла решетка). Тези двата са в контейнера, а отделно отзад има още един... пак като решетка и пак бял. И трите ли да ги пера/мия. Някъде прочетох, че един от тях не трябва да се мие/мокри, защото се скапвал.

# 143
  • Мнения: 19 485
Нямаме черен филтър. Единия е дунапрен (сив), който се пъха в един друг (като пластмасова бяла решетка). Тези двата са в контейнера, а отделно отзад има още един... пак като решетка и пак бял. И трите ли да ги пера/мия. Някъде прочетох, че един от тях не трябва да се мие/мокри, защото се скапвал.
А, явно имате по-нов модел. При мен под дунапреновия филтър има един черен, който също се пере. Този, който не трябва да се мокри е Хепа филтъра, въпреки че пише, че може да се мие. След това започва да мирише. По-добре да се изтупва само. Вижте си в инструкциите и ако трябва подменете филтрите, не би трябвало да ви мирише прахосмукачката.

# 144
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравейте. Ползвам системата от 15г, основно тупалката за килима и пътеките и за матраците.
За теракота и ламината - малката кръгла четка.
Всъщност системата е на майка ми, с която живеем заедно.
Оказа се обаче, че имаме и приспособлението за изпиране, без да знам аз  ooooh!
Стояло си е в кашон върху гардероба и, отлежало е 15г, без никога да е ползвано.
Случайно го открих, в кашончето има и това за впръскване, също и една голяма четка с гъба, предполагам за прозорци.
Проблема е, че нито знам как да го сглобя това нещо, нито имам някакво ръководство за употреба.
Търсих клипове, но намерих само как протича самото почистване, но не и начина на сглобяване.
Да подчертая, че модела е може би най стария възможен. Искам да си ползвам устройството за изпиране, ще си закупя и препарати, видях от къде, но проблема ми е, че наистина не мога да го сглобя  Sad.

# 145
  • Мнения: 4
Нямаме черен филтър. Единия е дунапрен (сив), който се пъха в един друг (като пластмасова бяла решетка). Тези двата са в контейнера, а отделно отзад има още един... пак като решетка и пак бял. И трите ли да ги пера/мия. Някъде прочетох, че един от тях не трябва да се мие/мокри, защото се скапвал.
А, явно имате по-нов модел. При мен под дунапреновия филтър има един черен, който също се пере. Този, който не трябва да се мокри е Хепа филтъра, въпреки че пише, че може да се мие. След това започва да мирише. По-добре да се изтупва само. Вижте си в инструкциите и ако трябва подменете филтрите, не би трябвало да ви мирише прахосмукачката.

Хора, колкото по - често перете филтрите толкова по - лесно преминава през тях въздух - факт, НО толкова по - лесно преминава финния прах , който всъщност ние дишаме. Филтрите не са ви проблема , прахосмукачката ви е проблема Simple Smile

# 146
  • Мнения: 367
Да се похваля и аз с Рейнбоу у дома.Страхотна е прахосмукачката,няма равна за мен. Hug

# 147
  • Мнения: 1 597
Честито!!! Дълги години да ти помага и да й се радваш! Наистина няма равна на нея.

# 148
  • Мнения: 24
Машината върши работа като всяка друга по мощна машина.
1-Много е по скъпа спрямо другите
2- Много е обемиста, представки над ставки и други джунджурии трябва ти направо цял килер само за нея.
Според мен не си заслужава цената.  Peace

# 149
  • Мнения: 1 232
А като опреш до сервиза-главата те заболява.Всичко продават по 4-ри.Дерат кожи здраво.

# 150
  • Мнения: 3
Чета и не вярвам на ушите си дето се казва. Не знам от къде си черпите информацията и как си ползвате машините, но определено доста от вас не са наясно 1во какво имат в дома си и 2ро как да го ползват. Машината не ходи всяка година на профилактика, тя ходи на преглед, който е безплатен( при правилна експлоатация а.к.а. грижа за машината като за нещо за което все пак сте дали една шапка пари профилактика ще ви трябва някъде към 10та година). Аз лично се отървах от вентулина благодарение на тази машина.

Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре). Просто продукта не се рекламира по телевизия, радио и пр. комерсиални канали и компанията връща парите за реклама в клиентите си. А това според мен си е нещо много хубаво.

Машината разбира се не се произвежда в заводите на кадилак, просто заводите на Rexair (компанията производител) се намират до заводите на кадилак в Мичиган( четете малко де - имам предвид преди да се изказвате). И за сведение първата прахосмукачка без торбичка е измислена през 1929 г. от някой си Нюкомб, който пък е бил час от екипа създал Рексеър, чак през 1935 г. идва водата тоест идеята за природния принцип (отново ще ви кажа четете).

Що се отнася до цената, Англичаните са го казали: " Не съм достатъчно богат, за да си купувам евтини неща." вярно машината струва 4400 лв някъде, но пък има живот 30 години. Сега аз не съм финансов гуру, но пък съм икономист и си направих една такава сметка докато гледах демонстрацията. За една година в почистването на дома си давам около 300 лв. ( тука влизат разходи за прахосмукачки, филтри, торби, парцали препарати, пране на килими, дивани и др.) Ами това за 10 г. са 3000 лв., а за 30 г. 9000 лв. и боклука си е в къщи ( тоест пари на вятъра). Рейнбоу струва 4400 лв. и боклука изчезва ефективно от дома. И после ми говорете, че било скъпо. Според мен РБ е най-евтината прахосмукачка( ако можем да я наречем така).

В заключение мога да кажа, че това е един уникален продукт с изключително дълъг живот, а компанията производител е намерила и продължава да намира уникални начини да се отблагодарява на клиентите си за това, че помагат с рекламата.

# 151
  • Мнения: 3
След 10 години прахосмукачката ще е морално остаряла и цената и ще бъде много по-ниска, така че не е оправдано. Не знам защо искат да станат толкова богати собствениците на патента или просто някой умишлено надува цената. Защото аз не мога да приема да купя нещо, чиято реална себестойност е 200 долара, някой да ми се прави на продавач и да ми я пробутва 20-кратно оскъпена и после да се радва пред приятелите си, че бил най-големия продавач Simple Smile

# 152
  • Мнения: 19 485
Чета и не вярвам на ушите си дето се казва. Не знам от къде си черпите информацията и как си ползвате машините, но определено доста от вас не са наясно 1во какво имат в дома си и 2ро как да го ползват. Машината не ходи всяка година на профилактика, тя ходи на преглед, който е безплатен( при правилна експлоатация а.к.а. грижа за машината като за нещо за което все пак сте дали една шапка пари профилактика ще ви трябва някъде към 10та година). Аз лично се отървах от вентулина благодарение на тази машина.

Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре). Просто продукта не се рекламира по телевизия, радио и пр. комерсиални канали и компанията връща парите за реклама в клиентите си. А това според мен си е нещо много хубаво.

Машината разбира се не се произвежда в заводите на кадилак, просто заводите на Rexair (компанията производител) се намират до заводите на кадилак в Мичиган( четете малко де - имам предвид преди да се изказвате). И за сведение първата прахосмукачка без торбичка е измислена през 1929 г. от някой си Нюкомб, който пък е бил час от екипа създал Рексеър, чак през 1935 г. идва водата тоест идеята за природния принцип (отново ще ви кажа четете).

Що се отнася до цената, Англичаните са го казали: " Не съм достатъчно богат, за да си купувам евтини неща." вярно машината струва 4400 лв някъде, но пък има живот 30 години. Сега аз не съм финансов гуру, но пък съм икономист и си направих една такава сметка докато гледах демонстрацията. За една година в почистването на дома си давам около 300 лв. ( тука влизат разходи за прахосмукачки, филтри, торби, парцали препарати, пране на килими, дивани и др.) Ами това за 10 г. са 3000 лв., а за 30 г. 9000 лв. и боклука си е в къщи ( тоест пари на вятъра). Рейнбоу струва 4400 лв. и боклука изчезва ефективно от дома. И после ми говорете, че било скъпо. Според мен РБ е най-евтината прахосмукачка( ако можем да я наречем така).

В заключение мога да кажа, че това е един уникален продукт с изключително дълъг живот, а компанията производител е намерила и продължава да намира уникални начини да се отблагодарява на клиентите си за това, че помагат с рекламата.
И аз не вярвам на ушите си....профилактика след 10 години???? Вие имате ли кола? Карайте я и след 10 години идете в сервиза и чуйте какво ще Ви кажат. Всъщност поздравления, че сте изчислил колко пари ще дадете за почистване в период от 30 години, ама  кой Ви гарантира, че ще сте жив през това време? Затова хора, носете си новите дрехи и не се впечатлявайте от надъхани дистрибуторски постове. Защото аз не бих искала машината да ми я хвалят, понеже някой трябва да си вземе перящото устройство без пари, а защото наистина е добра. Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.

# 153
  • Мнения: 3
И аз не вярвам на ушите си....профилактика след 10 години???? Вие имате ли кола? Карайте я и след 10 години идете в сервиза и чуйте какво ще Ви кажат. Всъщност поздравления, че сте изчислил колко пари ще дадете за почистване в период от 30 години, ама  кой Ви гарантира, че ще сте жив през това време? Затова хора, носете си новите дрехи и не се впечатлявайте от надъхани дистрибуторски постове. Защото аз не бих искала машината да ми я хвалят, понеже някой трябва да си вземе перящото устройство без пари, а защото наистина е добра. Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.

Честно казано не знам защо решихте, че продавам тези машини...Всъщност майка ми имаше такава от 1994 г. за 20 г. съм я карал само на прегледи за да ми кажат има ли нужда от профилактика. Аз съм шофьор и честно казано дано не ми се наложи всяка година да стъпвам в сервиз щото инак егати и колата дето карам, но като цяло съпоставката е кофти щото двете нямат нищо общо. Та майка ми си я смени с новия модел и си купих една за вкъщи. Емм доволен съм. И не, не я хваля щото нещо ще взема и нищо да не даваха пак щях да я хваля щото аз лично с преборих с тежка дихателна алергия с нейна помощ. Извинете, но то може и кола да ни блъсне когато излезем от вкъщи. И какво да направим да спрем да излизаме.

А всъщност Вие имате ли машината в дома си?

# 154
  • Мнения: 19 485



Що се отнася до купуването на разни неща, аз до сега нищо не съм си купил освен машината. Всичко което поискам ми го дават хората срещу четири демонстрации, а ако някой от хората дето съм препоръчал си купи  си взимам и по 100 Евро без да съм си мръднал пръста дори(което е доста добре).
Мисля това е достатъчно да Ви мотивира да хвалите уреда  newsm78 Не знам как го наричате, дали е продажба, при всички случаи получавате изгода от представянето и препоръчването на уреда, нали? В къщи прахосмукачката я нямам, но няколко пъти съм имала "щастието" да ми бъде демонстрирана в продължение на часове. Има много нахални дистрибутори и не разбират като им се каже "не"  Simple Smile

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Всъщност може и да е така, но цената е абсолютно неоправдана и машината е тежка, обемиста и отнема много време самото почистване на прахосмукачката.
Имам машината от 2007 г и се подписвам под тези думи на milittana!
Изпращам я абсолютно всяка година на профилактика в София, която ми струва 60 лв (без куриера).
Към днешна дата не бих дала 5000 лв за Рейнбоу.
80% от тези пари остават в пирамидата от дистрибутори- от демонстриращия по къщите, през шефа на офиса и представителството в БГ, това в Източна Европа и прочие.
300 долара взима демонстриращия я у дома, 300 са за шефа на клона и нататък сами можете да си направите калкулацията.....  Peace

# 156
  • Мнения: 3
Получаването на разни неща е един приятен страничен ефект от  това, че споделям с близките си колко съм доволен и им препоръчвам да видят нещо хубаво и да решат сами дали ще го имат. Що се отнася до търговците явно не сте имали късмета да попаднете на хубави хора. Техниката във всеки случай няма абсолютно нищо общо.



80% от тези пари остават в пирамидата от дистрибутори- от демонстриращия по къщите, през шефа на офиса и представителството в БГ, това в Източна Европа и прочие.
300 долара взима демонстриращия я у дома, 300 са за шефа на клона и нататък сами можете да си направите калкулацията.....  Peace



А Вие навярно сте работила като служител/ дистрибутор в компанията( тоест говорите на базата на реални знания, а не на спекулации)? Питам за да знам защото ако са такива парите ще кандидатствам за работа в тая фирма.

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 11:30 от Whisperrrrr

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 3 077

А Вие навярно сте работила като служител/ дистрибутор в компанията( тоест говорите на базата на реални знания, а не на спекулации)? Питам за да знам защото ако са такива парите ще кандидатствам за работа в тая фирма.
Кандидатствай смело! Жалко е този хъс и патос да отива на вятъра, при условие, че вече са набавени всички аксесоари!  Heart Eyes Wink

# 158
  • София
  • Мнения: 38 515
Просто не мога да си обясня тая цена на това чудо, при условие, че има професионални машини със същите функции за 1000 лв примерно.
Аз пък имам прахосмукачка с воден филтър за под 100 лв, която прави същото, което прави Рейнбоу с матраците и акарите.

# 159
  • Мнения: 19 485
Просто не мога да си обясня тая цена на това чудо, при условие, че има професионални машини със същите функции за 1000 лв примерно.
Просто прочети за какви комисионни, цени на резервни части и сервизно обслужване става въпрос и цената сама се избистря  Mr. Green

# 160
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз продължавам да я намирам за чудесна прахосмукачка, която наистина чисти юнашки, но цените не ми допадат. Отделно, че цените в САЩ са по-ниски от цените тук, а би трябвало да се съобразяват със стандарта на пазара. Втора ръка обаче машината може да се намери на много приемлива цена и без никакви главоболия с демонстрации и МЛМ.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 460
     Здравейте и от мен!  Wink

     Преди около месец и аз разбрах що за "чудо" е Рейнбоу. Обади ми се приятелка с молба да й направя услуга - да ми бъде направена презентация на въпросната прахосмукачка, за което тя щеше да спечели аератор за въздух. Е, приех. Нямаше как да откажа, въпреки че съм скептично настроена към този вид продажби. newsm78 Презентацията мина добре, наистина бях впечатлена от прахосмукачката, но ме подразни това, че дилъра удари на камък няколко пъти и въпреки това се опита да ме убеди, че не съм права. Какво имам предвид... Когато дойде време да си извадим нашата прахозмукачка, за да ни покаже какъв голям боклук е, светна с една лапма, насочи я към изхода на прахосмукачката и я включи. Опитваше се да ми покаже колко много прах излиза от прахосмукачката отзад, което всъщност не беше така. Не казвам, че не излиза - сигурно излиза, но под лъчите на лампата нищо не се видя. Но той побърза да я изключи и каза "Ми тоо сега от осветлението е така и не се вижда."  Outta Joint

     Прахосмукачката ни не е нищо особено - с торбичка е, има два филтъра, единият от които Хепа. Тъй като Хепа филтъра ни е миещ се, често го мия заедно с другия филтър и не мирише на прах, въпреки че презентиращия се опитваше да ме убеди как замирисало на прах веднага като я включил.   Imp

     Два дни преди презентацията си бяхме купили килим - чисто нов. Мина човекът с Рейнбоу-а и ми набута в носа един черен филтър, за да ми покаже кооолко много прах има върху тоя килим,. Е да, ама не! Филтъра наистина беше побелял, но не от прах, а от влакна от килима (килима е светло бежов). Но не - опита се да ми обясни, че прахосмукачката не повреждала тъканите, даже напротив, запазвала ги за по-дълго и това,което виждам в никакъв случай не са влакна, а си е прах.  ooooh!

     Подразни ме и това, че когато в началото на презентацията му казах, че пускам прахосмукачка почти всеки ден (което наистина  е така) ми се изсмя и каза с ирония "Ей сега ще видиш каква чистница си!"  Naughty
Прахосмукачката сигурно наистина е единствена по рода си и чисти, но не ми хареса начина, по който се опитват да ни я продадат!

     Както и да е, препоръчахме четири приятелски семейства, на които да направят презентация, за да получим и ние аератора (Rainmate). Когато отидохме в централния им офис да си го получим ни набутаха на някаква тяхна среща/презентация, на която присъстваха само служители на фирмата и основната цел беше гъделичкане на самочувствието им - колко продажби са направили за този месец, какъв е ръста, кой е продал най-много и т.н.
Е, на тази среща чух доста интересни неща, които обясняват защо прахосмукачката е толкова скъпа. Първото нещо, което ми направи впечатление е, че един от офисите им (в малък град в югозападна България) имаше 2 продадени машини за целия месец... всеки сам може да си направи изводите как се издържа този офис и откъде идват парите. Второто нещо беше някаква програма за стартиране на работа в компанията. За целта кандидата за работа(който е и клиент, защото преди това си е купил прахосмукачката и са му обяснили, че ако участва в тази програма може да си избие парите и машината да му излезе безплатна) трябваше в продължение на 2 месеца да обикаля по 2 пъти седмично с някои от дилърите и само да присъства на презентации. За всяка продадена машина от тези презентации, той получава парична сума (за 1вата - 100 евро, за 2рата продадена - 200 евро, ..., за 5тата продадена - 1000евро  Shocked). И това само за обучаващия се, ами самия дилър? Ами супервайзора?Ами управителя на клона? Централата?

     До този момент с ММ все още бяхме в чуденка дали да не си закупим прахосмукачката.. След това, което чухме на тази презентация категорично се отказахме! Naughty
     
     И последно да изразя разочарованието си и от "така необходимия за всеки дом" Rainmate или "миксера", както го нарича ММ(заради звука, който издава и начина, по който разбърква водата). Освен да ароматизира, друго не прави. От 5 дни си стои с една и съща вода, която е чиста, бистра и няма и намерение да заприлича на боза, както ми обясни, че ще се случи преентиращия...

Извинявам се за дългия пост, просто нямаше как по кратко да опиша огромното си разочарование от пирамидата "Rainbow".

Слънчев и усмихнат уикенд на всички!   bouquet

# 162
  • София
  • Мнения: 38 515
Може би презентаторите говорят едни и същи неща, които са ги говорили 10 години.
Тези неща може и да са важали за прахосмукачките преди 10 години.
Но сега технологиите са се развили, станали са по-евтини.
Има прахосмукачки на поносими цени със супер-функции.
И зад моята прахосмукачка /с воден филтър/ не излиза прах.
И с нея мога да си минавам мебелите и матраците и излизат гадости във водата.

# 163
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз имам Рейнбоу и Делонги Аквакакбеше там. И от двете не излиза прах и съответно е по-добре за въздуха за дишане, но с Рейнбоу-а изчиствам по-добре. Но, както и друг път съм писала в темата, моят е втора ръка за малка част от оригиналната си цена, която не бих платила, освен ако нямам излишни да ми се търкалят по джоба.

# 164
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Дайте идея каква прахосмукачка да купя за подарък на дъщеря ми.
Аз имах Зелмер - не ми харесва и на нея също не и харесва от както имам Рейнбоу
Но е много скъпа и тежка. Някаква идея имате ли за прахосмукачка с воден филтър и тупалка.
Тя е видяла на Шарк прахосмукачките на реклама и се е навила да си вземе. Но аз я разубеждавам.... http://www.sharkclean.bg/?tn=content&c=274794&id=240191

# 165
  • Мнения: 111
Аз имам рейнбоу от скоро(няколко месеца) и съм доволна,много по-добре почиства а и с нея за по-дълго остава чисто....а колкото до бебето (аератора) и аз мислих,че просто си върти въздуха и го ароматизира,но след един два опита установих друго....една вечер имахме гости които пушиха в кухнята а в нас не се пуши и пуснах аератора задимената стая за минути се изчисти, а след това все едно не се е пушило. Другото което пробвах като готвя и го пускам няма и следа от миризма на готвено, дадоха ми идея и за охладжане с 1-2 градуса като сложа няколко бучки лед във водата, а след ремонта (боядисване с латекс и доста прахоляк) аератора работеше и във водата имаше доста образували се топченца от прах. Перящите ги нямам още но мои познати казаха,че са доволни.

# 166
  • Мнения: 824
Имам прахосмукачката от много години,не са ми правили презентация, когато реших да си я купя.Преди това, няколко пъти съм присъствала на такава,но си я купих след години, когато можех да си я позволя . Най-много ми повлия приятелка ,която я имаше и съм я взимала да чистя и си бях решила,когато мога да си я купя.Та някои постове ми звучат,като поговорката за лисицата и гроздето.Няма друга такава машина,каквито и имена да слагат на филтрите на другите прахосмукачки,нямат нищо общо с Хепа филтъра на Рейнбоу. На профилактика съм я носила 2 пъти и не е имала проблем.Не съм я ползвала никога за демонстрации и не съм печелила пари от нея,само за домашна употреба я ползвам и я давам на приятелки да чистят след ремонт.Всички са възхитени от работата която върши.

# 167
  • Мнения: 19 485
Имам прахосмукачката от много години,не са ми правили презентация, когато реших да си я купя.Преди това, няколко пъти съм присъствала на такава,но си я купих след години, когато можех да си я позволя . Най-много ми повлия приятелка ,която я имаше и съм я взимала да чистя и си бях решила,когато мога да си я купя.Та някои постове ми звучат,като поговорката за лисицата и гроздето.Няма друга такава машина,каквито и имена да слагат на филтрите на другите прахосмукачки,нямат нищо общо с Хепа филтъра на Рейнбоу. На профилактика съм я носила 2 пъти и не е имала проблем.Не съм я ползвала никога за демонстрации и не съм печелила пари от нея,само за домашна употреба я ползвам и я давам на приятелки да чистят след ремонт.Всички са възхитени от работата която върши.
Какво общо има с поговорката за лисицата и гроздето? Вие познавате ли всички нови технологии по почистването, че се изказвате, че тази на Рейнбоу е най-добра? Понеже аз познавам някои нови модели и прословутите Рейнбоу и мога да Ви кажа, че това което пишете не е вярно просто. И още един въпрос имам - вярвате ли ако някой Ви каже, че телевизор с технология от преди  15 години е по-добър от тези, които се продават в момента? Е, същото е и с прахосмукачките  Wink

# 168
  • Мнения: 1 520
Имам прахосмукачката от много години,не са ми правили презентация, когато реших да си я купя.Преди това, няколко пъти съм присъствала на такава,но си я купих след години, когато можех да си я позволя. Най-много ми повлия приятелка,която я имаше и съм я взимала да чистя и си бях решила,когато мога да си я купя.Та някои постове ми звучат,като поговорката за лисицата и гроздето.
3наеш ли, и на мен някои изказвания ми звучат като баснята, дето гласи,че гроздето е кисело Grinning
И това са изказванията на дистрибуторите, на които им ври и кипи отвътре от яд, че не успяват да пробутат на никого стоката си; и от друга страна изказванията на малкото "доволни клиенти",които още повече превъртат,че са олекнали с 4-5 бона заради една абсолютно ненужна прахосмукачка Grinning

# 169
  • Мнения: 1 232
И аз имам Рейнбоу,но не съм доволна.Нито от организацията им,нито от сервиза им,нито от калпавата пластмаса на прахосмукачката,нито от цените на резервните части в БГ-по-4 от САЩ,нито от качеството на аксесоарите.Принципа, по който е направена е уникален,но няма никакво развитие през годините.Аз поне съм измислила десетина подобрения и допълнителни приставки.Освен това не е препоръчително да се чисти след ремонт,защото филтърът отива на кино.Дайте да видим по-новите технологии.Веднага бих си купила.

# 170
  • Мнения: 1
А аз искам да ви попитам, някой от закупилите си Рейнбоу получил ли е действително бонус от 100, 200, 300, ...., 1000 евро като е препоръчал свой контакт и той е закупил?

# 171
  • София
  • Мнения: 8 283
И аз имам Рейнбоу,но не съм доволна.Нито от организацията им,нито от сервиза им,нито от калпавата пластмаса на прахосмукачката,нито от цените на резервните части в БГ-по-4 от САЩ,нито от качеството на аксесоарите.Принципа, по който е направена е уникален,но няма никакво развитие през годините.Аз поне съм измислила десетина подобрения и допълнителни приставки.Освен това не е препоръчително да се чисти след ремонт,защото филтърът отива на кино.Дайте да видим по-новите технологии.Веднага бих си купила.

Тюх почти се навих..
шегата на страна, но с моята Ровента с контейнер поне 5 кг строителен отпадък - прах, съм събрала. Перях филтрите и продължавах (почистване след събаряне и изграждане на стени, обезпрашаване преди полагане на настилки).

Принципно се замислям за прахосмукачка (системи не ми трябват) с воден филтър, и ако се сетят да нормализират цените (в пъти, поне 4-5 пъти), може и да размисля, но пък тогава много гладни ще останат... та не вярвам, да се промени нещо.   

zazazu1, няма нищо странно в това да се получат посочените пари... все пак един дилър на козметика взема 30%, а той е последната брънка във веригата.. като сложиш и другите гладни по веригата ще се учудя, ако реалната цена на продукта е повече от 30 процента. 
при 5000 лв. 30% са 1500 лв.(750Евро), та тия 100-300 евро са малко

# 172
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Отговарям на кифличка питала е как се ползва перящото......

 Simple Smile

Моята е от този модел....ще има разлика от старите но принципа е един и същ...
При нормално пране във отделението за прах се сипва хладка вода малко преди да прелее(това отделение е по малко на втората снимка дясната капачка). След това се сипват 1 или 2 капачки от перящото и се долива до голе с вода. Така е поредицата с цел да не се разпени ако се сипва водата последна.
Във отделението със средната капачка се сипва вода.
Първо се пуска педала за омокряне само с вода после се пуска педала за изсмукване.
След това е прането като се натиска педала за пране. Последва изсмукване .
На края педала за плакнене и пак изсмукване.
Плакнене и пак изсмукване може да се повтори.
При упорити петна се сипва направо от перящото върху петното и се разтърква с четка ....
Не ми плащат за тези подробности , които пиша , а го правя  просто от уважение към хората .....
Имам машината от 5-6 години не заменима е но ако има някой друг да чисти с нея.....просто ми е тежка а и  тупалката е чапата, като и тя допълнително тежи....
Перящото става най вече за килими......  За дивани няма смисъл. То също е чапато и тежко. Докато пусна вода и тя заминала на долу от земното притегляне. Просто няма как да я засмуча една част обратно....с четка и леген с последващо веднага изсмукване е най добре за дивани.
Така с Рейнбоу изхабих една дамаска на свекърва ми. От талашита и дунапрена избиха петна и си останаха така дори и след като изсъхнаха........

П.П.Извинявайте за правописа но бързам ...................

# 173
  • Мнения: 1 232
Перящото е подходящо за пране само и единствено на килими и мокети.В никакъв случай за дивани и матраци. За тях  се използва буркана за сухото пране.Освен това препаратите се разреждат на 2л. вода- 1 или 2 капачки концентрат, пише го на шишето.

# 174
  • Мнения: 1 672
за дивани е много удобно  малкото перящо.Много съм доволна аз от него

# 175
  • Мнения: 1 232
Кое е това - малко перящо?Какво представлява?

# 176
  • Мнения: 1 672
не откривам снимка в интернет да ви го покажа.Малко триъгълно е.Съ собствен маркуч се използва.Не с този който е за прахосмученето.Много е мъничко и супер удобно.Голямото перящо определено само за килими е удобно

# 177
  • Мнения: 1 232
Кой модел ти е прахосмукачката и от кога е това малко перящо?

# 178
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Няма друго освен това за дамаски и автомобил............

# 179
  • Мнения: 42
Малкото перящо и мопа са две съвсем нови приставки, страхотни са, миналата седмица от рейнбол идваха да ми ги показват и тези дни си ги чакам! Малкото перящо ми изпра за минути дамаската на столовете и петно от матрака, използва се много лесно и удобно. Имат изменение и при приставките на миещото устройство, направили са го по-удобно, както и са намерили решение за ламинат и паркет - МОП, също много добро приложение.
Това, което е показано на снимката от лула вече не се предлага.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 06:17 от gug40

# 180
  • Мнения: 1 232
Това на снимката е малката тупалка на по-стария модел.До сега дамаски и тапицерии съм прала само с буркана за химическо чистене- сухото пране.Сега наистина излезе нова приставка - малко перящо - 300лв.Исках отзиви за него,ако някой го е пробвал.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Аз го имам малкото перящо и съм страшно доволна от него. По-удобно е от голямото  за дивани , столове, дори и седалките на колата съм прала с него. А буркана не съм го ползвала. МОже ли да ми кажете как се използва Simple Smile ?

# 182
  • Мнения: 1 232
Пълня буркана с разтвор.Маркуча се мести от издухващата страна и опръсквам добре това, което пера. С четка разтърквам добре.Ако има петна опръсквам по-обилно и изчетквам докато изчезнат.След това изсмуквам с малката четка ,без четината,ако е по - мокро.Струва ми се , че става по - бързо и по - добре изпрано,защото съм вкарала и български елемент-четка от 2.40.

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 440
 Към zazazu1.От няколко години имам машината.Когато бях решила да си я купя незнаех към кой да се обърна.Попитах моя позната ,която вече притежаваше  да ме насочи към някой дистрибутор.   По-късно разбрах лично от нея ,че е получила  200лв.бонус само за това  че ми е дала нейният телефон.

# 184
  • Мнения: 1 232
На мен също ми обещаха новото перящо - 300лв. , ако намеря някой да купи...

# 185
  • Мнения: 395
Мога ли да си купя малкото перящо без да идват у нас? Много ме дразни това нахлуване в личното пространство...

# 186
  • Мнения: 42
Аз ги извиках да ми покажат как работят и малкото перящо и мопа, дадох им 4 контакта за презентация и ми ги дадоха.

# 187
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Цитатgug40
Цитат
Аз ги извиках да ми покажат как работят и малкото перящо и мопа, дадох им 4 контакта за презентация и ми ги дадоха.
И ти ги продадоха!!! За колко всяко?

# 188
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Купих си иланг -иланг от дрогерия и сега с бебето на рейнбола така ухае на всякъде!!!
Лошото е че трябва да го местя тук там...

# 189
  • Мнения: 42
Цитатgug40
Цитат
Аз ги извиках да ми покажат как работят и малкото перящо и мопа, дадох им 4 контакта за презентация и ми ги дадоха.
И ти ги продадоха!!! За колко всяко?
Дадоха ми ги /безплатно/ срещу 4 контакта за презентация! Така си взех и комплект ароматизатори и препарати!

# 190
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
gug40 Не е възможно от личен опит!! А и три мои приятелки са на същото мнение, като двете са дилъри към Рейнбоу!!
Та нали така всички ние в България, които имаме машината, ще се сдобием с малкото перящо и мопа безплатно та дори и ароматизатори, и перящо ако ги извикаме да ни ги презединтират....и дадем не 4 контакта а 10 или повече. Познати колкото искаш!
Или при теб са презединтирали прахосмукачката и си я купила? Тогава може!! Да ти са подарък!!!!
Аз така подарък получих малката тупалка, бебето, ароматизатора и перящата течност...след като закупих машината с голямото перящо и тупалката, и дадох 5 контакта....

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 11:41 от лула

# 191
  • Мнения: 1 520
Мога ли да си купя малкото перящо без да идват у нас? Много ме дразни това нахлуване в личното пространство...
Обясни им, че живеете на квартира и хазяите ви не позволяват в жилището им да влизат непознати хора, и за това не можеш да ги пуснеш да влязат. Не зависи от теб.
И тъй като често ви правят внезапни проверки (във вид на посещения) дали спазвате правилата, заради някаква си презентация не си заслужава риска да ви изгонят Naughty

# 192
  • Мнения: 1 232
Че има ли такива хазяи?И тия чести посещения за проверка , за спазване на правилата , не са ли също нахлуване в личното пространство?Като си плаща наема , може и на челна стойка да си стои.

# 193
  • Мнения: 19 485
Към zazazu1.От няколко години имам машината.Когато бях решила да си я купя незнаех към кой да се обърна.Попитах моя позната ,която вече притежаваше  да ме насочи към някой дистрибутор.   По-късно разбрах лично от нея ,че е получила  200лв.бонус само за това  че ми е дала нейният телефон.
E, тя затова прахосмукачката, пардон - системата е на такава цена, щото комисионните по веригата са безброй.
Крем карамел, заяви им в прав текст, че ще купиш, но не ги искаш у вас. А да видим дали няма да ти продадат  Wink

# 194
  • Мнения: 1 232
Ако имам нужда от нещо , отивам направо в сервиза на Рейнбоу , при Маргото или инж. Николов.Свършват ми перфектно работата.Въобще не се занимавам с тия навлеци.Ако някой иска телефон за връзка , на ЛС.Малкото перящо също го продават  там.Продават и прахосмукачки втора употреба - с гаранция , рециклирани и всичко останало...

# 195
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Ако имам нужда от нещо , отивам направо в сервиза на Рейнбоу , при Маргото или инж. Николов.Свършват ми перфектно работата.Въобще не се занимавам с тия навлеци.
и аз съм изключително доволна от контакта с инж. Васил Николов. Много свестен мъж! Мога да си давам прахосмукачката на профилактика в Бургас, но предпочитам да платя куриер до София, отколкото да се занимавам с тези нахалници тук...

# 196
  • Мнения: 1 520
Че има ли такива хазяи?И тия чести посещения за проверка, за спазване на правилата, не са ли също нахлуване в личното пространство? Като си плаща наема, може и на челна стойка да си стои.
Е това само дистрибутор на прахосмукачка може да го каже.
Ясно ми е,че за такива нахалитети чуждото лично пространство нищо не значи.
Точно те да говорят за неприкосновено лично пространство е направо смехотворно.

Че има ли такива хазяи?
Има, и е добре че ги има, за да пречат на разни самозвани дистрибутори, да влизат в чуждите домове да демонстрират подозрителната си китайска стока...

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 16:03 от krem-karamel

# 197
  • Мнения: 1 232
Не съм дистрибутор.Ако четеше темата наред щеше да го знаеш.А това оправдание с хазяите е толково плоско, че и дете от ДГ няма да се върже.В този смисъл направих коментара.Има хиляди по достоверни варианти.Аз например, след като си купих моят Рейнбоу, и след като въпросната дама ме изпокара с всички познати, чиито координати и дадох, я отрязах толкова директно, че сега ме заобикаля отдалече...

# 198
  • Мнения: 19 485
Не съм дистрибутор.Ако четеше темата наред щеше да го знаеш.А това оправдание с хазяите е толково плоско, че и дете от ДГ няма да се върже.
Много ми пука на мене дали ще се върже или няма да се върже нахалният дистрибутор. Не може и точка. Да си прави у тях демонстрациите ако толкова му се иска и има на кого.

# 199
  • Мнения: 1 232
Точно.Теглиш им една до девето коляно.Няма смисъл да ти идват, за да ти показват кое как работи.В сервиза правят демонстрации и ти обясняват всичко подробно.

# 200
  • Мнения: 122
Явно много зависи от хората, които ти влизат в къщата. Ние от 3 години имаме въпросната машина и съм много доволна от промоутърите, които ни я демонстрираха(иначе нямаше да си я купим). Бяха коректни, не настояваха излишно и ни дадоха достатъчно време да си помислим без да ни притесняват непрекъснато. Също така, макар че им дадохме контакти за демонстрации, не са притеснявали нашите приятели, ако не им потвърдим предварително, че има интерес от тях.

Мога ли да си купя малкото перящо без да идват у нас? Много ме дразни това нахлуване в личното пространство...

Предполагам,  че ако искаш да си ги заплатиш, без да се занимаваш е даване на контакти за демонстрации, можеш и от сервиза, или да помолиш твоите дистрибутори само да ти доставят (или да се срещнете другаде) перящото, без да влизат у вас.

# 201
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Как се измиваше голямото перящо? Под течаща вода, но как се вади четката или само си я въртите и обирате с ръка косми, конци и др. Отдавна не бях го ползвала и съм забравила! Иначе изсмуках в леглото на тапите останалата вода и измих под чешмата прозорчето пластмасовото най отпред като го свалих. newsm78 bouquet

# 202
  • Мнения: 59
Ако става въпрос за перящото на Е4 валячето се наддига нагоре и се обира останалото под него.

# 203
  • Мнения: 4 936
Каква е разликата от различните модели Е2, Е3, Е4, какво им е различното?

# 204
  • Мнения: 59
Каква е разликата от различните модели Е2, Е3, Е4, какво им е различното?
Е4 е най-новата , като при нея тръбите са само 2 а маркучът само един - за сухи и мокри процеси. Корпусите са еднакви имат разлика в количките. Т.К изходът е еднакъв новите аксесоари на е4 могат да се използват без проблем и при останалите . В общи линии е това.

# 205
  • Мнения: 4 936
Ще взема втора у-па. Заради цената.
За какво е този дебелия маркуч, който няма накрайник и към тока - т.е обикновен маркуч е.
Другия, който накрайник и за ток явно е за тупалката, но и другите приставки, гледам работят с него.
Та се чудя за какво е другия маркуч?
нямам перящо да не би да е за него?

# 206
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Маркуча без накрайник за ток е за теракот, ако у дома сте само с теракот и ламинат. И не ви се пуска тупалка по меката мебел. Перящото се пуска с маркуча с накрайника за ток.

# 207
  • Мнения: 252
Аз да ви обясня защо са им скъпи прахосмукачките. Зарибиха жена ми да бъде демонстрант. Заплащането е по 200 лв за 15 демонстрации месечно на двама човека, като продажбата не е задължителна. Ако има продажба обещават 1000 /хиляда/ евро разделени не по-равно от двамата демонстранти. Единия е водещия и взима повече. Е как да не искат 2500 евра за една прахосмукачка? Дотук добре. Но да обещаеш не е като да дадеш, нали? Мина един месец ходене по адреси със личния автомобил, разходи, и т.н. но от великата фирма Рейнбоу не искат да плащат обещаното. Ясно е за какво иде реч. Тарикатите ще ги има, докато има балъци. Отгоре на всичкото имат хитра система, да хващат рибки. Дават ти прахосмукачка на изплащане и я изплащаш чрез ходене на демонстрации ... със собствената си прахосмукачка. Страшна пирамида с две думи. Бягайте от тези мошеници!
Напълно споделям мнението.Не ги пускайте тия в домовете си-ако толкова искате да видите за какво иде реч,да ви приемат в техния дом.Аз за щастие се отказах преди да подпиша договор за лизинг(техния развалих на другия ден).Не е истина какви груби думи чух от демонстратора(за физиономия тип потънала гемия няма да говоря).Сега си ползвам землера и
не се занимавам с глупости

# 208
  • Мнения: 2 193
Здравейте, не помня дали точно в тая тема беше коментирано, но все пак да попитам за прахосмукачка под наем? Имам някакви спомени дори за сайта, който беше нещо като "рентараинбоу" (умишлено изписвам на кирилица), върти  ми се в главата и цена 40-50 лв. на ден, но сега нищо не откривам. щАко може да ме насочите?

# 209
  • Мнения: 19 485
50 лева на ден? Яка далавера си е това. За отдаващия под наем де....

# 210
  • Мнения: 2 193
За денонощие. Не съм се изразила правилно.
Много ясно (или почти чсно) си спомням дори името на сайта, но сега в гугъл никаква информация не откривам.
Като цяло, мисля, че е далавера и за двете страни Simple Smile Даже някой по-комбинативен би се кооперирал със съседка/приятелка.
Бих се възползвала 2-3 пъти годишно. Не искам фирма, за да им вися на врата, искам сама да си изчистя.

# 211
  • Мнения: 1
Здравейте,
все пак и аз да попитам, към този момент някой има ли контакт на фирма/човек, които дава Рейнбоу под наем ( за София става въпрос ) ?
Търсих в гугъл, търсих във форума, но намирам само един контакт, който е зает за удобните за мен дни.
Благодаря.

# 212
  • София
  • Мнения: 59
Аз имам рейнбоу от 2 години, купих всички възможни приставки и ала бала. Също я взех на изплащане, защото мъжът ми като чу 5000 лева за прахосмукачка и ......та реших от мой си бюджет да си я купя. Много съм доволна, всяка седмица тупам матраци, килими, дивани, понеже си има и един малък сладур у дома. Доста от приставки те не ползвам, но предимство е всичко, основно тупалката и това за ъглите е доста удобно. Имам за прозорци, което не ползвам изобщо, както и приставка за под, която изсушава от едната страна, но ако имате подово като мен е безполезна работа. Според мен ако някой си купува, да подходи по разумно от мен о да си вземе това което наистина му е нужно.

# 213
  • София
  • Мнения: 59

Замислях се чистачка или рейнбоу и реших второто, така поне знам, че наистина е чисто. Обаче като ви чета се замислям дали да не я давам под наем, Хаххаха

# 214
  • Мнения: 4 936
Аз имам рейнбоу от 2 години, купих всички възможни приставки и ала бала. Също я взех на изплащане, защото мъжът ми като чу 5000 лева за прахосмукачка и ......та реших от мой си бюджет да си я купя. Много съм доволна, всяка седмица тупам матраци, килими, дивани, понеже си има и един малък сладур у дома. Доста от приставки те не ползвам, но предимство е всичко, основно тупалката и това за ъглите е доста удобно. Имам за прозорци, което не ползвам изобщо, както и приставка за под, която изсушава от едната страна, но ако имате подово като мен е безполезна работа. Според мен ако някой си купува, да подходи по разумно от мен о да си вземе това което наистина му е нужно.
,моля, те пусни снимки на тези накрайници, че нещо не се ориетирам кое за какво е.

# 215
  • София
  • Мнения: 59
Аз имам рейнбоу от 2 години, купих всички възможни приставки и ала бала. Също я взех на изплащане, защото мъжът ми като чу 5000 лева за прахосмукачка и ......та реших от мой си бюджет да си я купя. Много съм доволна, всяка седмица тупам матраци, килими, дивани, понеже си има и един малък сладур у дома. Доста от приставки те не ползвам, но предимство е всичко, основно тупалката и това за ъглите е доста удобно. Имам за прозорци, което не ползвам изобщо, както и приставка за под, която изсушава от едната страна, но ако имате подово като мен е безполезна работа. Според мен ако някой си купува, да подходи по разумно от мен о да си вземе това което наистина му е нужно.
,моля, те пусни снимки на тези накрайници, че нещо не се ориетирам кое за какво е.


Събрала съм ги в един кашон в гардероба, но ще се постарая да ги извадя през почивните дни и да пусна, то и аз не ги нам коя как се казва честно. Отначало ползвах ръководството, но нещо го затрих .....

# 216
  • Мнения: 3 416
Здравейте! Вчера и ние си получихме Рейнбола. Купихме го втора ръка от Англия заедно с Aquamate. От много години го искаме, но цената ни (ме) спираше. Най-сетне дойде момента да се сдобием с него Blush
Какъв препарат ползвате за аквамейта освен оригиналния на рейнбол-а? 50лв за едно шишенце не ми се дават 😳
Рейнджет ли е при ставката за фуги и прозорци? Каква му е цената не можах да намеря. Някой знае ли?

# 217
  • Мнения: 3
Може да използвате препарати, които не разпенват!
Ние например ползваме за пране на тапицерии на коли на "sonax".
Единствения проблем е, че тези препарати могат по-лесно да запушат дюзите на пръскалката.

За тези, които нямат системата, но искат да я изпробват, може да посетят нашата страница "Rainbow под  наем" : https://www.facebook.com/rainbowrenting/

Общи условия

Активация на акаунт