ЩО Е ТОВА РЕЙНБОУ И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС?

  • 49 961
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Днес видях в продавалника, че продават Рейнбоу на няколко места...изгодно е , някои са в гаранция но има и стари...

# 46
  • Мнения: 29
Новото име на финансовите пирамиди е "мрежов маркетинг". Може и да предлагат добри продукти, но начинът на предлагането им е за да се избегне закона и да се укрият доходи от държавата. В интернет страниците си слагат огромни статии които обикновено започват със - "защо ние не сме финансова пирамида".

За мен е подозрително когато някой толкова упорито ти предлага да закупиш нещо, и въпреки нееднократния ти отказ, продължава да настоява.
Нещо, което някой се опитва да ти наложи насила като Рейнбоу, винаги поражда мноooго подозрения.

Публична тайна е, че първо самите продавачи, т.е. дистрибутори се набутват с покупка и трябва да я изплатят по някакъв начин. Т.е. за да започнеш да работиш за МЛМ компания трябва да купиш ти самия продукти/прахусмукачка. И като осъзнаеш, че няма как да я платиш, започваш да издевателстваш над хората около теб, да купят и те.

Всеизвестно е, и че участието в такива пирамиди е като игра на борсата - вероятността да загубиш е наполовина. Значи рискуваш съзнателно. Та чие грозде е кисело не разбрах.


Системата на продаване на Rainbow е директни продажби в дома на клиента. Няма мрежов маркетинг или МЛМ.Препоръките за демонстрации при ваши приятели се искат с две цели - да получите нещо безплатно и да помогнете на дилъра да продължи да работи, така че какъв МЛМ. Създателите на МЛМ метода биха ви се смели.  Ако човек реши да стане дилър и да продава машината - негов е избора как ще го прави със собствена машина или не. Заплащането на работата е по правила на фирмата, както всяка фирма има такива. Покупката също е по желание, никой не взима парите ви насила. Цената е висока за всеки,който я чуе, но всички приказки че тя не струва повече от 500-700 лв са несериозни.
Да, в Америка не струва 2300 евро, а 1500до 2200 долара. Но тя се произвежда там и докато стигне у нас няма как да е със същата цена. Защо е в евро - защото сме в Европа и това е валутата тук. Всички приказки, че машината струва 500-700 долара  и в интернет има обяви - да така е, но това са машини втора употреба. Нищо, че може да има надпис - нова. Наистина нова машина може по целия свят да се закупи само на демонстрация от оторизиран дилър и цените са съизмерими навсякъде. Всичко останало са спекулации.
Всички сравняват цената на нова машина с цените при колите. За тези пари можете да си купите автомобил втора ръка на 10 години,дори той да не е минал и 1 км.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте,
тъй като наближава времето за есенното почистване искам да попитам:
някой има ли информация къде в Пловдив мога да наема прахосмукачка Рейнбоу? И каква е цената?
Освен основното почистване на подовете, искам да измия прозорците с нея, да почистя металните щори, да обезпраша стените и да изпера дивана.

Благодаря предварително.

# 48
  • Мнения: 1 232
Хей,хора,мами,дами и всички останали-от пет месеца и аз съм горд собственик на Рейнбоу.От десет години го искам,но сега дойде моментът и най-после го имам.Занимавам се с професионално почистване и реших,че за да съм конкурентно способна,за да предложа на клиентите си най-доброто-трябва да имам Рейнбоу.Еуфорията и радостта ми обаче бързо взеха да се стопяват след като започнах да я използвам.Още първият ден установих,че е развалена резбата на ПЛАСТМАСОВАТА гайка,която държи сепаратора-уж е нова прахосмукачката,но не знаеш колко демонстрации е преживяла и колко пъти са и чистили сепаратора.В сервиза си платих 6лв.за нова,защото вината била моя.Попитах,защо на машина от 5000лв.на железен болт гайката е пластмасова т.е.еднократна ми отговориха,че политиката на фирмата е такава.След това се счупи държача за трите приставки,който се монтира отпред-още при първото слагане. На третият месец от задния отвор на Рейнбоу започна да излиза облак прах при пускането видим с просто око.В сервиза ми обясниха,че съм задръстила хепа филтъра защото съм я използвала много често и съм чистила много мръсно-прахосмукачката била предназначена само за домашно ползване от време на време.Извинете,но за мен това е безумие.В инструкциите за експлоатация няма ограничение колко често ще се използва и колко мръсно да се чисти.Ами то,ако е чисто за какво да се чисти.Вярно,че  го понапънах великия Рейнбоу,докато изчистя апартаментите на всичките си клиенти,но е вярно,че същите са поддържани и чисти,защото са ми абонаментни повече от година.Дистрибуторката,която ми я продаде също ми гарантира,че Рейнбоу е нещото,което ми е нужно-чисти всякаква мръсотия и всичко влиза в контейнера с вода,а от зад излиза свеж изпран въздух с нула микрона прах.Е да ама не.Оказа се,че част от праха влиза във водата,друга част преминава покрай сепаратора,който трябва да го вкара в нея,но преминава през уплътнението и започва да пълни хепа филтъра.задръстили се хепа филтърът прахоляка вече няма къде да отиде освен да бъде издухан през задния отвор навън.При експлоатация на макс аз го задръстих за три месеца,а при домашно използване по мои изчисления за десетина месеца.Ето защо правят годишна профилактика на машината-изпират ти хепа филтъра на чешмата по думи на инженера в сервиза,вземат ти 50лв.,защото те изкарват,че по твоя вина е  всичко и чиста работа.УЖ има гаранция,но ако е по твоя вина си плащаш.Значи аз съм виновна,че съм използвала машината по предназначение,защото нито съм орала,нито копала с нея,а съм прахосмукачила.Никъде не са упоменати категориите-много мръсно,средно мръсно и малко мръсно и коя от тях можеш да чистиш и коя не.Това-да си чистиш от време на време,ми звучи като два пъти в годината,но 5000лв. за паметник.Всъщност през останалото време дъщеря ми може да я ползва като офис табуретка за бюрото си с тия смешни колелца...През периода ,в който съм я ползвала установих и редица други недостатъци.Новият модел се предлага с един маркуч,който е застопорен неподвижно от двете страни и към прахосмукачката и от към тръбите и четкатаКуриозът е,че в процеса на чистене като направиш няколко завъртания на 360 градуса,маркучът се увива и трябва или ти да се развиваш или прахосмукачката.Няма прахосмукачка на пазара,която да няма развъртаща шайба,включително и предния модел на Рейнбоу-намира се между маркуча и кривата първа къса тръба.Предния модел се предлага с два маркуча-единият е с ръкохватка също като при новия и се използва само за тупалките и перящото и олекотен маркуч с олекотени тръби,които се използват за четките.Разликата в теглото е около 500гр,което за 2-3 часа работа е убийственно трудоемко.Освен това самата форма и големина на ръкохватката не позволява да обезпрашаваш например рафтове от по 15-20см.,защото просто не влиза,докато при стария модел можеш да бръкнеш и в най-тесните места.Предимства на стария модел има и ходовата част-при спиране в ръб рогчетата елегантно приплъзват машината при съвсем леко подръпване,а при новия тоя гумен пръстен като се заклещи няма мръдване...Тия,които имате стария модел сте сто пъти по облекчени по отношение на експлоатация на машината,само проблемът със задръстването на хепа филтъра Ви е същия.Като свалите капачето на задния отвор и там има прахообразни сивкави наслагвания означава,че през отвора излиза прах.Това не е продуктът,за който сме дали една камара пари-свеж планински въздух ха-ха.Ако исках облаци прах и старата върши чудесна работа,а струваше 50лв.Всичко това ми е направило впечатление,защото това работя-почиствам и с двата модела и правя директна съпоставка на техническите параметри.А номера с хепа филтъра си е направо фабричен недостатък-една част отива във водата,друга в хепа а трета остава направо на четката и трябва с ръце да скубеш косми и мъхове -на старата не се сещам да съм правила това.Когато в сервиза,пред дистрибуторката,пред шефката на дистрибуторите и на още 1-2места демонстрирах описаните недостатъци ме изкараха едва ли не малоумна идиотка.,че от цял свят само аз съм единствената,която е недоволна и се оплаква.Вярно е,че безчетковият мотор е железен.Вярно е че чисти безупречно,тупа,пере,но докато не напълниш хепа филтъра.Не стига,че не си признават,че това е конструктивен масов проблем или фабрична недомислица или и аз не знам точната терминология,ами те изкарват виновен,че или не си налял достатъчно вода,или не си сменял водата достатъчно често или,че си чистил много мръсно.След като ми изпраха хепа филтъра на третия месец,днес -месец и двадесет дни след това Рейнбоу започна отново да ми издухва прах отзад.Използвам я през ден-около 30пъти приблизително,спазвам стриктно инструкциите,използвам я по предназначение,гледам си я като писано яйце Е...Интересно този път какво ще ми кажат в сервиза...Спрях да почиствам с нея при клиентите си,защото не искам да лъжа никого,че изпирам дори въздуха в дома му.Е за какво ми е тая купчина некачествена пластмаса с вечен мотор.Добре,че ми е на лизинг и съм платила само четири вноски с1000лв.първоначална-ще пия студена вода за два бона,а пък те за три.Колко му е...

# 49
  • Мнения: 19 361
Благодаря за  мнението. Доживях един ползвател на прахосмукачката да даде откровен отзив като опише плюсовете и минусите. За комерсиалността на хората от сервиза и тези от веригата за продажби нямам коментар. За 5000 лв може да се купи добра професионална техника, за която при предявяване на гаранцията поне да нямат основание да претендират, че е ползвана не по предназначение.

# 50
  • Мнения: 823
На мен за профилактика не са ми взимали пари -Варна

# 51
  • София
  • Мнения: 8 272
У нас няма почва!
И моля, моля това не са прахосмукачки, а "система".

Лятото си бях дала адреса за демонстрация на приятелка - услуга за нея, купила трябвали й 5 адреса.
Обади се една повече от арогантна жена, която какви ли не глупости избълва по телефона. 
1во проблем беше, че мъж ми няма да присъства. Човекът каза "Може да дойдат, ако ме няма", човека беше спокоен, познава ме добре и знае, че съм бетон - не податлива на външно въздействие.
"Не може без съпруга Ви, решението се взима от мъжа!" ...Мооооля?!!!:crazyeyes: и за малко не й казах " Ти ще ми кажеш кой решава в къщи с какво аз да чистя! Донеси я, да и да давам парите!", е задържах си езика "Искате да кажете, че нищо, че работя аз не мога да реша дали да си купя каквото искам?" Заяви ми че ако съм разведена или не женена може да си избирам уредите, ако не трябва всички да са налични - деца, мъж, а аз самостоятелно нямам думата.
Като видя, че няма да му причиня въздействието й се почна си "нямам идея какво съм пропускала... ... плаши ме с рак  #Crazy" тук вече й казах, че нямам намерение да си губя времето и затворих.   

Всичко това изтърпях точно заради приятелката ми, той не би допуснал подобни търговци в дома ни.
И да ми обяснява някой как за приятелка мога да отделя 2 часа, и как неусетно щяло да мине - Не благодаря!- не се смятам за перфектна домакиня, няма намерение да живея в стерилна среда... а и не е ясно колко ще е такава.
След като е излязъл в 8 и се е прибрал в 8 няма, вместо да си почива ще трябва да се съобразява с разни непознати в къщата си. Ами няма как да стане още повече, че изпитва отвращение към всякакви подобни пирамидални дистрибутори, пък те да се наричат както искат - Орифлейм, ЛР, Ейвън, Цептер, ...   

Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха... е, боя поне от мъж й се размина

Относно купуващи на мнение съм, че не размера на заплатата определя това дали ще сия купиш.
Не само богаташи го правят.

# 52
  • Мнения: 823
Мъжът ми присъства първите 10 мин. и после излезе Simple Smile,но аз я купих. Въпроса е, когато започват да е цялото семейство,защото се обаждат на шефовете си и те могат да поискат разговор със  съпруга или съпругата.

# 53
  • Мнения: 19 361
Мъжът ми присъства първите 10 мин. и после излезе Simple Smile,но аз я купих. Въпроса е, когато започват да е цялото семейство,защото се обаждат на шефовете си и те могат да поискат разговор със  съпруга или съпругата.
Това с каква цел, че ми стана интересно? То не прилича на демонстрация на уред, ами на искане на ръка на невеста......Наистина защо е необходимо цялата фамилия да присъства?  Или пък ако само представя някого за съпруга ми - нали няма брачното свидетелство да ми поискат?

# 54
  • Мнения: 823
така ми обясниха,когато попитах Simple Smile Предполагам някакви изисквания от фирмата са това

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха...
Няма как да останат сухи след пране Peace Прали са ми мебели - не с Рейнбоу, с подобна система на друга марка - и наистина се перат, т.е. има овлажняване, сапунисване, изплакване. Не се поливат с вода, очевидно, но все пак се овлажняват и колкото и да изсмуква прахосмукачката или уредът, остава влага. Според почистващата фирма 4 часа, но нашият опит показа, че 24 часа е по-реалистична цифра за пълна сухота и комфорт. Затова по мое мнение такова почистване трябва да се прави лятото, за да съхне добре и по-бързо.

# 56
  • Мнения: 1 232
Рейнбоу освен перящата приставка,която е за килими и мокети,има и приставка за сухо пране или тъй нареченото химическо чистене.Това е един буркан с дюза за разпръскване на капачката,който много дами си мислят,че е само за пръскане на цветя.Отделно се продава накрайник,който се монтира отпред на дюзата.Бурканът се пълни със специален за сухо пране препарат,а този накрайник го превръща в пяна,с коята обилно се обпенва например дивана,който се почиства.С ръка пяната се нанася равномерно навсякъде и се оставя за 3-4часа да съхне.Дефакто пяната омокря само дамаската и не прониква в дунапрена на дивана.Ако има петна засъхнали храни и др. препаратът ги разгражда и превръща в прахПредварително обаче диванът добре се изтупва.След като диванът е сух задължително пак се изтупва.Освен,че петната са изчистени,процедурата освежава цвета и визията на дивана.Става като нов.Ако обаче един матрак се изпере с перящото той толкова се измокря в дълбочина,че няма как да изсъхне и се вмирисва.Така,че когато решите да перете нещо знайте,че има мокро и сухо пране.

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 10:59 от Бу

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Още един нескопосен опит за нерегламентирана реклама и ще имате само вестник "Ало" за подобни изяви на разположение Peace

Много добре знаем какво е сухо пране. По ред причини не намирам сухото пране само с препарат за добра идея, особено в къща с малки деца.

# 58
  • Мнения: 1 232
Съжалявам,ако съм засегнала някого просто исках да помогна.Не всички знаят за тънкостите.Няколко поста по-нагоре съм писала колко съм разочарована от Рейнбоу,така,че за никаква реклама не иде реч.А относно препаратът-той задължително се изтупва след сато изсъхне и стане на прах.И аз имам малко дете,живо и здраво и много щастливо.

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Явно не сте ме разбрали добре - мнение да пише може всеки, независимо дали положително, отрицателно или неутрално; да се правят нескопосни опити за нерегламентирана реклама на собствения бизнес не е разрешено, нито е честно спрямо останалите потребители. Ако не сте забелязали, редактирах ви поста по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт