ЩО Е ТОВА РЕЙНБОУ И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС?

  • 50 044
  • 217
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 232
Аз съвсем скоро се регистрирах в БГ Мама и наистина не знаех,че редът е такъв,за което поднасям извинения-няма да се повтори.Моля само обяснете ми още нещо,за да вляза съвсем в час.В рамките на седмица пускам три обяви за почистване с Рейнбоу в-Гледане на деца и помощ в домакинството.И трите изчезват след ден-два,може би и там пиша нещо нерегламентирано и за това ги изтривате.Може би не трябва да упоменавам цени на услугите,които предлагам или е нещо друго.Дори там зададох въпрос на модератора къде греша,но все още никой не ми е отговорил.Добре,че попаднах на Вас и Ви моля да ми помогнете.Цялата организация на форума е толкова сложна и объркваща,че се чувствам на моменти като бушмен.Никъде не можах да намеря правила,за да ги прочета и да знам къде какво мога да пиша.Предварително Ви благодаря за помощта .

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Най-напред, при регистрация се предполага, че със съгласяването да спазвате правилата, знаете какви и кои са те. Понеже знам, че не всеки чете, ето тук, всички заковани теми имат отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=21.0

За форума Гледане на деца и помощ в домакинството предполагам, че колежките ви трият обявите, защото рекламирате професионално почистване на дом и офис, а не гледане на деца и помощ в домакинството, каквито обичайно се публикуват там - този форум не е предназначен за професионални обяви, а е тип от и за майки, понякога баби.

# 62
  • Мнения: 1 232
Благодаря.Аз не съм фирма за професионално почистване.Аз съм просто майка с малко дете.Закупих си Рейнбоу,за да расте детето ми в жилище без прах,без акари по матраците,без косми и мъхове.Детето ми не боледува въобще-нито кашлици,нито хреми.Понеже се движи в среда с още 25 деца няма как да избегне контакт с разни вируси и др.Усетя ли някаква съвсем малка промяна в здравословен план давам коризалия и хомеожения-за нос и гърло,изчиствам основно с Рейнбоу и всички болести отиват в канала.Въпреки,че Рейнбоу има някои недостатъци в конструктивен план и поддръжката и е скъпа и тия лешояди от Рейнбоу те правят на балък,повярвайте ми машината наистина върши чудеса с прахоляка и чистенето с нея е пристрастяване-чист наркотик.Почиствам десетина апартамента все на майки с деца-като майка на майка,но естествено срещу заплащане,защото трябва да оцеляваме в тая криза.Наистина се старая много в почистването и за това мамите са доволни от мен,пък и цените са ми два пъти по ниски от фирмите за професионално почистване.Дори мъжът ми се е закрастил с тоя Рейнбоу и напоследък идва и почиства заедно с мен.Рейнбоу е американска машина и е конструиран за теглото на средната американка.Аз обаче съм 48кг и ми е безкрайно тежка, тромава и неудобна.Мъжът ми чудесно и качествено се справя с нея,защото е към 85кг,въпреки че и той се оплита като пиле в калчища в тоя гаден маркуч без развъртваща шайба.Страхотен тандем сме заедно повярвайте-няма местенце,където да не сме бръкнали с тоя Рейнбоу да изчистим.Голяма краста е.Аз май се поувлякох и излязох извън същината на въпроса.Благодаря още веднъж за указаната помощ.Ще редактирам обявата си и се надявам всичко да си дойде на място.А на потребителите извинения,че им загубих времето с моето невежество.Ами той Вашият форум не е за индианци и бушмени-в кръга на шегата разбира се.

# 63
  • Мнения: 8 567
След като използваш прахосмукачката професионално, е нормално тя да се държи по-различно, отколкото в едно домакинство.
С моята не съм имала никакви проблеми, чистила съм след  ремонт и след строеж, и това НЕ е задръстило филтъра, специално я занесох на сервиз след ремонтите, но казаха, че филтъра не е за смяна, независимо, че беше минала година и половина и изсмукала бая строителен боклук.
Когато чистиш едри или строителни боклуци, просто сменяй по-често водата.

ПП. В началото наистина събира доста повече боклук, отколкото след редовна употреба.
Което си е доказателство за качество. Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 8 283
Минавала ми е мисълта да платя, за да изчистят в къщи. У позната след посещение на предлагащи услугата - пране на столове, тапицерии и не знам още какво й бяха оставили влажни мебелите, които се вмирисаха...
Няма как да останат сухи след пране Peace Прали са ми мебели - не с Рейнбоу, с подобна система на друга марка - и наистина се перат, т.е. има овлажняване, сапунисване, изплакване. Не се поливат с вода, очевидно, но все пак се овлажняват и колкото и да изсмуква прахосмукачката или уредът, остава влага. Според почистващата фирма 4 часа, но нашият опит показа, че 24 часа е по-реалистична цифра за пълна сухота и комфорт. Затова по мое мнение такова почистване трябва да се прави лятото, за да съхне добре и по-бързо.

Бу, лятото го правиха, времето беше повече от топло, а те са на последен етаж в панел, т.е. и фурната за изсушаване е налице.

# 65
  • Мнения: 395
От много време не намирам отговор на един въпрос. Как да изпера текстилен диван, който отвътре си е чист дунапрен  newsm78
Килимите идеално се перат с перящото. От пост по-горе ми просветна това сухо пране (за което малко съм скептична). Конкретният ми въпрос към успешно изпралите си дивана - как го направихте?

# 66
  • Мнения: 1 232
Постът,от който Ви е просветнало изглежда е моя.Накрайникът за сухо пране може да се закупи в сервиза на Рейнбоу срещу 43-44лв.,не помня точно,но е скъпичък.Аз също бях скептично настроена,но се увери,че има резултат.Ако имате Рейнбоу и Ви е финансово рентабилно да си закупите такъв накрайник,знайте,че се пере с точно определен препарат за сухо пране,който също струва към 40-44лв.Мисля за накрайника и препарата платих 87лв.,което най-вероятно ще Ви откаже да перете диван,който има три седящи места и ,ако викнете фирма ще Ви струва 15лв. с изтупването,прането,чакането да изсъхне,за да се изтупа отново от изсъхналия препарат.

# 67
  • Мнения: 395
rainbow2012, благодаря  Simple Smile
Препаратът за сухо пране го видях http://www.rainbowservice.bg/category-2/page-2/consum-accessor.html
Не мога да се ориентирам от сайта за приставката за сухо пране  newsm78

# 68
  • Мнения: 1 232
Това е един малък мундщук,който се нанизва отпред на дюзата на буркана.Погледнат отпред се вижда решетъчна мрежа,както на батериите на умивалниците.Освен това имайте в предвид,че препаратът се разрежда 2 капачки на 4 л.вода,с което можеш да изпереш 2-3 дивана.Срокът на годност е 6год.Така,че за 6години ще трябва да перете на роднини,съседи и приятели,за да го използвате ,иначе го хвърляте.Аз почиствам на доста места и навсякъде това лято съм изпоопрала всичко и съм изразходвала едва 2-3см.от шишето,много е спорен,но и на мен ми се вижда скъпичко,въпреки,че при мен това са инвестиционни продукти ,с които си изкарвам парите.Има и още една тънкост,която в момента няма да ви кажа,защото и на мен в сервиза не ми я казаха и първия път,когато прах се мъчих като грешен дявол.Любопитна съм,ако си закупите препарат и накрайник дали на Вас ще Ви я кажат.Така,че като сте готова за прането пишете да обменим информация.

# 69
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Тук има видео как се почиства диван.....http://www.euro-cleaning.eu/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B … %D0%B5%D0%BB.html
Стига да имате прахосмукачка за изсмукване ........Е може и да не е РейнбоУ.....пак ще върши работа с малко труд......

# 70
  • Мнения: 1 597
Честита Нова 2012 година! Пожелавам на всички мами здраве, щастие и късмет!
За Рейнбоу ще кажа само, че системата си заслужва всяка стотинка. Имам една от 17 години, когато се продаваше в долари и струваше 2200 долара. И звлачи цял ремонт с къртене на мазилки и прочие,които тя без проблем почистваше . Контейнерт се пълнеше с бетон без никакви затруднения. Сега ч ползува снахата. Имам още една от преди 5 години. Чистят еднакво добре, но по-новата е с повече пластмаси, по-обемиста и тежка и доста по-усложнена, което не намирам, че е в нейна полза. Никога не съм им правила профилактика, но не смятам че нещо съм пропуснала. Работят си префектно до днес. С тупането на килимите внимавайте, защото ако го правите често на некачествени килими - се разплитат по краищата. Нямам приставката за пране и миене, за това не мога да изразя мнение, но прахосмукачката е страхотна и не съжалявам за вложените пари. Казвам вложените, защото са толкова много, като за инвестиция, а и тя си е инвестиция. Служи вярно и безоказно.

# 71
  • Мнения: 227
Тука гледам има финансови гурута, който инвестират в прахосмукачки тип "ДЪГА". Смях в залата, кажете си, че ви е срам да си признаете за това че са ви прецакали с 2200 долара - по-бих ви повярвал така, отколкото да ми обяснявате колко изгодна е инвестицията в прахосмукачка тип "ДЪГА".

# 72
  • Мнения: 1 232
Не 2200 долара,а евро ха-ха.И аз съм една от прецаканите ха-ха.Идеята с водата е страхотна,но не е доразработена докрай.Никой не ти казва,че водата задържа молекули по-големи и равни на нейната молекула. А по-малките,т.е.най-ситната прах отива директно в хепа филтъра,който по технически параметри може да се пере 2-3 пъти и в зависимост от интензитета на използваемост на системата се сменя на година,година и половина.Аз моят го задъних с прах на 4-5месец,изпраха ми го в сервиза срещу 50 лв.,след което се проби и дотам с прословутия хепа филтър.Много ми е интересно как след 17 годишна експлоатация,без профилактики,без смяна на филтър с какви обороти работи двигателя и как въобще работи и не намирисва ли?Колкото е по задръстен филтърът,толкова по слабо смуче.Въобще цялата политика и система на работа на Рейнбоу-България е пунта-мара,прибират ти парите и после си чупи главата.Когато купуваш ти казват 8 г.гаранция,после се оказва,че си плащаш като поп за всичко и то на цени многократно по-високи от тези в амазон и др.Аз притежавам последния модел,който е с един маркуч.Сигнализирах дистрибутора си още на третия ден,че с този маркуч е трудно да се работи,защото е много тежък,увива се като се завъртиш два пъти-няма развъртаща шайба като на стария модел ,ръкохватката е голяма и пречи при обезпрашаване на тесни и дълбоки рафтове и въобще е конструиран само и единствено да работи напред и назад и да обслужва тупалките,перящото и миещото,но не и за четките.Търся съмишленици по този въпрос.Ако някой е на мое мнение да пише.Ако направите сравнение между двата маркуча на стария модел ще разберете  за какво точно говоря.За мен това е техническа фабрична недомисленост и претендирам фирмата да ме компенсира с един олекотен неелектрически маркуч,който да ползвам само за четките.На това дистрибуторката ми отговаря,че съм единствената в целия свят,която се оплаква и не ме допуска до шефовете си,за да подам жалба,нито пък тя сигнализира някъде.Въобще скрито-покрито.Сега след като трети месец спрях да плащам лизинга си,тя ми предлага лично да ми закупи въпросния маркуч само и само да не се раздухва историята.Очаквам коментарии.Не може за добра идея и купчина пластмаса да даваме 5000лв и да си мълчим.

# 73
  • Мнения: 227
Аз имам прахосмукачка philips нещо си купена от универмага за малко пари, която я ползвам от 10 и повече години и смуче яко и хич не ми пука за нея в момента, ако откаже я хвърлям в боклука и си купувам друга за 100 лева. Не съм финансов гуру и не инвестирам в машини смучещи прах Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 11:12 от Xy6aBTaTKo

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Много ми е интересно как след 17 годишна експлоатация,без профилактики,без смяна на филтър с какви обороти работи двигателя и как въобще работи и не намирисва ли?Колкото е по задръстен филтърът,толкова по слабо смуче.
Прахосмукачката на майка ми е на 20 години. За първи път отиде в сервиз миналата година, щепселът беше за смяна. Чисти прекрасно, на профилактика не е била до м.г. Аз си взех Рейнбоу втора ръка за много по-малко пари и също съм доволна. Въпреки че моята е по-новия модел и е почти неизползвана, според мъжа ми тази на майка ми смуче по-добре. Нашата пък я намирам за по-лесна за чистене. Ползвала съм друга прахосмукачка с воден филтър, както и мощна обикновена прахосмукачка - все пак, има разлика между тях и обекта на темата Laughing

Само не разбрах хора, които нямат Рейнбоу, нито възнамеряват да имат, защо идват да дават акъл на тези, които имат или искат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт