Благовещение-ден на майката и жената християнка.

  • 6 857
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
...
Християнството е официална религия в РБ, поради което изповядването няма как да е забранено в този форум.
...
Това не е вярно. Има разлика между "официална" и "традиционна". Всъщност нямаме официална религия.

...Това си е един линк към репортаж на Горан Благоев по повод Благовещение. За нея и за много други хора, това е светъл празник, защо да не се спомене във форума? ....
Хубаво, линк било. Това тук да не е фейсбук да си кичим по стените линкове и клипчета. Във форумите се пише. Една думичка няма в началото на темата.
Говорят тук някои за възпитание, споменават се едни седем години, а иначе няма проблем да си честитим с един ред несвързани букви, които не се знае към какво водят.

Ами именно, няма и думичка, тогава кой спори и кой натрапва вярата си? Няма думичка, понеже в заглавието е обяснено всичко. Който не го чувства празник, не се чувства християнин, добре, какъв е проблемът? Защо се чувствате длъжни да влезете да обяснявате, защо не сте християнки. Ами никой не ви пита, нито темата " Защо сте (не) сте християнка?"

# 91
  • Мнения: 4 916
Няма думичка, тъй като темите с думичките са били изтрити. Беше пуснала шест през два профила. Където имало текст не могла да вмъкне клип, където имало клип, явно не е могла на сложи текст.
Текстът беше от рода - да направим празника официален, нещо такова. Имаше нещо за комунисти, за християни и т.н.

# 92
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Текстът беше от рода - да направим празника официален, нещо такова. Имаше нещо за комунисти, за християни и т.н.
Е, тогава вече щеше да е доста по-интересна и буйна темата. Щях и аз да си кажа какво мисля.


.... Защо се чувствате длъжни да влезете да обяснявате, защо не сте християнки. Ами никой не ви пита, нито темата " Защо сте (не) сте християнка?"
А ти защо се чувстваш длъжна да ме питаш мен дали ме питат или не?

# 93
  • Мнения: X
Защото изкривяваш смисъла на темата.

# 94
  • Мнения: 66
Само искрено се надявам, всичкото не християнски женоря, без значение майки или не, да не се юрнат да правят козунаци и да боядисват яйца. Надявам се също, че и на Бъдни вечер маат пръжки с пържоли и праз, без постни манджи и т.н.
 Другото е лицемерие. Грозно и противно.

# 95
  • Мнения: 12 690
А не е ли по-добре да постигнем помирение.  А не да делим празниците на наши и ваши. 
Камо ако авторката не беше споменала християнки...

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 20:02 от Трещерица

# 96
  • Мнения: 2 032
Божествените излияния тук не са ли забранени?
Тъпо е да се пускат теми, касаещи я християнство, я друга вяра, при положение, че е лекинко забранено даже.Пише го комай в правилата.

Не е точно така. В правилата пише, че е:

"забранено е пускането на теми и мнения, съдържащи краен агресивен национализъм, ксенофобия и антисемитизъм, теми с расистка насоченост, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, етническа и всякакъв друг вид дискриминация, омраза и нетолерантност, теми и мнения, целящи създаване на смут и предизвикване на страх, подклаждане на масова паника, както и теми и мнения с линкове към сайтове, съдържащи подобни елементи."

# 97
  • Мнения: 14 654
Mного хубав и благ празник е този, отбелязахме го скромно у дома. Нашето семейство не е силно религиозно, но сме вярващи и почитаме християнските празници. Няма значение дали Бог е в небето или в сърцето, защото вярата прави човек малко по-добър и малко по-смирен.
Може би ако се почваше с дроб-сармата и яйцата от Благовещение, денят на майката християнка щеше да се радва на по-голяма благосклонност.
За сметка на това не остана нито ден или седмица в годината, който да не е ден на нещо или ден на борба срещу нещо - няма Петльовден, а има ден на педерастите, скоро вместо деня на християнското семейство може би ще отбелязваме деня на хомосексуалното семейство.

# 98
  • Мнения: X
Mного хубав и благ празник е този, отбелязахме го скромно у дома. Нашето семейство не е силно религиозно, но сме вярващи и почитаме християнските празници. Няма значение дали Бог е в небето или в сърцето, защото вярата прави човек малко по-добър и малко по-смирен


Адмирирам! newsm10

# 99
  • Мнения: 176
Няма думичка, тъй като темите с думичките са били изтрити. Беше пуснала шест през два профила. Където имало текст не могла да вмъкне клип, където имало клип, явно не е могла на сложи текст.
Текстът беше от рода - да направим празника официален, нещо такова. Имаше нещо за комунисти, за християни и т.н.
  Да,имаше текст, но не е излязъл,а само линка към ютуб. Същото заглавие на темата и поста е пуснато и в други форуми. Тъкмо бях качила клипчето в ютуб и опитах да пусна темата и тук. Дано сега поне излезе клипчето!

 Ето как е пуснато по други форуми:
Днес е Благовещение-приет за празник на Майката и жената християнка след Първата световна война и премахнат след 44-та година! Трябва ли да се възроди този празник?


 

  Пак не излезе клипчето,в други форуми излиза!  И не съм "новак" с 2 публикации,имам 7 страници с мнения!

Последна редакция: ср, 28 мар 2012, 03:04 от iva_13a

# 100
  • Мнения: 1 310
Днес е Благовещение-приет за празник на Майката и жената християнка след Първата световна война и премахнат след 44-та година! Трябва ли да се възроди този празник?
Ти пък! Празникът си е възроден - чества се от Православната църква и от вярващите християни. Peace
Невярващите и чуждопоклонниците, ги виждаме как се излагат.

# 101
  • Мнения: 9 990
Божествените излияния тук не са ли забранени?
Тъпо е да се пускат теми, касаещи я християнство, я друга вяра, при положение, че е лекинко забранено даже.Пише го комай в правилата.

Не е точно така. В правилата пише, че е:

"забранено е пускането на теми и мнения......, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, ......."



Именно,а мнения от сорта на :
Невярващите и чуждопоклонниците, ги виждаме как се излагат.
-само защото не се прекланят
Надявам се също, че и на Бъдни вечер маат пръжки с пържоли и праз, без постни манджи и т.н.
 Другото е лицемерие. Грозно и противно.
-сякаш нехристияните нямат право на постна манджа, независимо по кое време на годината...
и т.н., през пост има подобни мнения, което си е живо насъскване един срещу друг.

Истината е, че темата бе пуснато крайно неграмотно.Елементарно е поставянело на линк към текст, а също и самото пускане, за да се извинява някой с 6-кратно дублиране, едната тема и от потребител, специално регнат за това.Когато не умееш да Разговаряш, а Хвърлиш, буквално хвърлиш два реда копи-пейст от някъде-така се получава.И Истината е, че възропталите потребителки Заради това Реагираха, а не заради религиозните и убеждения.
Аман от крайности.При грамотно поставена тема съм забелязала почти никога не се стига до разнобой.Хората...добре, Някои хора са се уморили от неграмотното общуване...Това е моят анализ на ситуацията.
Амин....
 Peace

# 102
  • Мнения: 1 310
Божествените излияния тук не са ли забранени?
Тъпо е да се пускат теми, касаещи я християнство, я друга вяра, при положение, че е лекинко забранено даже.Пише го комай в правилата.

Не е точно така. В правилата пише, че е:

"забранено е пускането на теми и мнения......, мнения, съдържащи религиозна, идеологическа, политическа пропаганда, теми подклаждащи /или които могат да доведат до/ расова, културна, социална, религиозна, ......."



Именно,а мнения от сорта на :
Невярващите и чуждопоклонниците, ги виждаме как се излагат.
-само защото не се прекланят
Прочете ли темата, преди да анализираш? ooooh!
Съвсем друг е смисълът на писанието ми.  Peace

# 103
  • Мнения: 4 916
Да не се окаже, че искащите толерантност са най-нетоларентните. От тази тема се леят християнски ценности като един същи Ниагарски водопад.

# 104
  • Мнения: 9 990
Пипи Дългото чорапче, това, че Ти не разбираш, не означава, че Аз не съм чела и нямам собствени Мисли по въпроса.
Смисълът на писанията ти може да е точно всякакъв според човека, който го чете, колкото и да не ти харесва това. GrinningМоже драматично да се плеснеш още трижди по челото, това няма да промени тъпотата в ситуацията, която породи авторката с неграмотното си пускане в Клюкарника.
В правилника си цитирала добре какво пише.А според мен, реплики от сорта на колко е гнусно и прочее-насочени към определени потребители на верска основа-носят именно такова, макар и индиректно послание.

Общи условия

Активация на акаунт