За раздялата в съвместното съжителство

  • 30 074
  • 242
  •   1
Отговори
# 195
# 196
  • Мнения: 4 275
Сегашното жилище го наехме преди 2-3 години за 320 евро, двустаен, симпатичен и приличен апартамент. През годините го предоговаряхме до 275 евро. Новата квартира е едностаен апартамент за 330 лв. Чудесни условия за тези пари.  Simple Smile

Луксозните жилища започват от 300 евро Simple Smile

# 197
  • Мнения: 3 989
Мишелин, ня бях влизала тези дни. Намерила си апартамент, а? Супер много се радвам за теб. Най-искрено. Не проточвай изнасянето.

# 198
  • Мнения: 4 275
Мишелин, ня бях влизала тези дни. Намерила си апартамент, а? Супер много се радвам за теб. Най-искрено. Не проточвай изнасянето.

Благодаря! Страх ме е, но същевременно нямам търпение да започна начисто.  Rolling Eyes Живот и здраве, следващия уикенд ще се опитам да се изнеса.

# 199
  • Мнения: 3 989
Дано нямаш много обемни тежки неща. Например пералня, хладилник. Че с тях е трудно.

Аз понякога съм си мислела, така на майтап, че ако се заизнасям най-големият зор би ми бил пералнята. Не е като юрган. Преди години и ние бяхме тръгнали нещо да се разделяме. Тогава почти се бях изнесла с изключение на тоя туч пералнята. (после върнах всичко обратно, но това е друга тема)

# 200
  • Мнения: 4 569
Не се опитвай, направи го! Колкото повече го отлагаш, толкова повече ще мислиш и ще се луташ в кръг.

# 201
  • Мнения: 22 499
Мишелин, какво има да се опитваш?
Имаш вече апартамент, просто си събираш нещата и тръгваш...
Чувалите за боклук са много удобни. ))))) събират много, здрави са и не се вижда нищо. ))))

# 202
  • Мнения: 4 569
...само чувалите ги слагайте по два че много се късат.

Колкото повече пъти се изнасяш, толкова багажа се умножава. От две - три чувалчета с дрехи и книги до камион накрая за мебелите. 

# 203
  • Мнения: 3 242
Не се притеснявай и всичко ще е наред.
Живота продължава  bouquet

# 204
  • София
  • Мнения: 16 158
Мишелин, защо отлагаш изнасянето. Сега са 4 почивни дни и е удобно да се събере багажа.
Имам тел. на читава хамалска фирма/българи са момчетата/ изнасяли са ни с дъщерята, даже и мебелите подредиха в новото жилище. Нищо не изчезна по време на пренасянето. Ако искаш - ще ти дам тел. на ЛС. На които съм ги препоръчала после все са ми благодарили.

# 205
  • Мнения: 4 275
Отлагам изнасянето просто, защото не съм в София. А и в момента има наематели в апартамента. Договорът влиза в сила от 2 Май. Но в петък ми се обади хазяйката от името на сегашните наематели, да ме пита дали е проблем да останат още три дена хората, че техния апартамент не бил готов все още. Аз в крайна сметка не съм чак толкова притисната, плюс-минус три дена, не ми е толкова важно, та се съгласих. Надявам се обаче за уикенда да е свободен апартамента, защото пък по-следващия уикенд съм заета.

Aisha, мисля сама да се оправям с пренасянето по някакъв начин. За хамали си мислих и аз, но сега след като знам къде е жилището, сигурно няма да се съгласят. Доста са близо двата блока един до друг. Та, единият вариант е с някой приятел, другият е с такси. Надявам се, че ще успея да се разбера с някой таксиметров шофьор да ми извози няколко чувала срещу добро заплащене разбира се, не срещу показанията на апарата. Приятели не искам да ангажирам сякаш.

# 206
  • София
  • Мнения: 16 158
Мишелин, като си плащаш местят момчетата, независимо къде. Като си купих сегашния апарт. се наложи по-рано да освободя предишния. Та наех 1 гараж до новия блок и набутаха всичко вътре. След ремонта качиха мебелите в апартамента без проблеми. Просто не си калкулираха и транспорт. А после позната ги вика у дома само да преместят мебелите, че нямаше кой.

# 207
  • Мнения: 198
Здравей, Айша,
Ще ти бъда благодарна ако ми дадеш на лични телефон на хамалите, от които си доволна. Аз не исках с хамали първоначално, но ми се видя голяма хамалогия с таксита, аз също не искам да ангажирам приятели - чак накрая за последните неща един курс ще е с приятел.
Ние имаме чудни хамали с приятеля ми (имахме), които по разбираеми причини не искам да викам.

# 208
  • Мнения: 4 275

Как се преодолява този момент?  Cry Как да си събера багажа и да се изнеса?


Багажът вече е събран, даже вече разопакован в новата квартира. Първа и болезнена нощ сама...  Cry Беше тежко, и сега е тежко. Ту плача, ту спирам да плача, но болката е постоянна. Краката и сърцето ме водят към стария дом. Не успях да изкарам работния ден до края... По-добре сълзите ми да останат скрити от колегите. А да ги сдържам не мога. Едва сега разбрах какво значи да удавиш мъката в алкохол. Не пия, но снощи ми се искаше да направя точно това.

Казват, че раздялата била малката смърт...  Cry

# 209
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всяко начало е трудно...
... споко, дай си време  Hug

Общи условия

Активация на акаунт