" Шоколадова" коса - 3

  • 187 866
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 12
Моля,помогнетеее!!!Рещих да направя маааалка промяна в цвета на косата си,но.....не се харесах.И започвам с ходене по мъките как да си върна естественото не много тъмно кестеняво.Сега съм с кестенява коса по дължината и с червенеещи корени-ужас.Боядисах се 1-во с боя на Кристиян оф рома(професионална),не се харесах с въпросният цвят и след три дни,за да убия уж червенеещите корени си взех светло кестенявото на Олия-резултат никакъв,пак съм нещо между червено и жълто,и кафяво.Абе зле е цвета.....сега си взех светло-кестеняво на Ехо-фарком и пепелно русо.Та въпросът ми е:Ако в корените се намажа с кестенявото,а по дължината със смеската от двете,далииии има щанс да убия червените корени и дали няма да стане много шарено(много съм зле с подбирането на цветовете...май).Номерата на боите са 5 и 6.1

6.1 Е пепелен цвят ако намажеш с него коренете ще омекотиш малко чаровното. Олиата е без амонячна боя  те няма много силна покривност. Ако ползвате без амонячна боя избирайте цветове близко до вашия с не повече от два тона разлика.

# 706
  • Мнения: 12
Препоръчайте безамонячна боя, ама да не е Кастинг или Гарние или Палете  Laughing  Някоя друга
Хубав, тъмно кестеняв цвят към черен  Simple Smile


http://mgcosmetics.bg/index.php?cPath=30_41_51&osCsid=tf7jsb … odpogu5spijtji4h3    Тази е добра.

# 707
  • Мнения: 12
^ В такъв случай като оранжево жълто и синьо се наутрализират и пепеливото няма да се получи, какво прави човек с оранжево медна коса, който иска тъмно кестенява (3) и пепелива (1) коса?
Не съм сигурна дали разбрах правилно въпроса ти, но при оранжево медна коса при боядисване с боя, с оттенък 1-ца няма ли да се получи? 3.1, 4.1 в зависимост колко тъмна я искаш.


Freya беше написала

Скрит текст:
Освен това внимавайте да не комбинирате два допълващи се цвята, тъй като ще се неутрализират; например добавянето на виолетов оттенък върху златисто русо
няма да създаде желания моравочервен цвят; всъщност двата оттенъка (виолетов/жълт) се неутрализират и виолетовият оттенък няма да се вижда.
Допълващи се цветове са следните:
Жълто и виолетово
Синьо и оранжево
Червено и зелено

Тоест щом синьо и оранжево са допълващи се и двата отенъка се неутрализират,  медна коса не мога да боядисвам с кафява боя с 1. Пепелив = Син отенък ? Навярно се бъркам, но не ми е много ясно


1-цата е пепелно = на зелено, 7ца = на синьо. Ако боядисате медна коса с пепелно то ще омекоти медните отенъци при първо боядисване, при второ-трето боядисване  ще имате коса вече коса с пепелен отенък.

# 708
  • Мнения: 18 587
Препоръчайте безамонячна боя, ама да не е Кастинг или Гарние или Палете  Laughing  Някоя друга
Хубав, тъмно кестеняв цвят към черен  Simple Smile


http://mgcosmetics.bg/index.php?cPath=30_41_51&osCsid=tf7jsb … odpogu5spijtji4h3    Тази е добра.

Мерси  Simple Smile Да, обаче откъде да я купя? Колко време държи, наситен ли е цвета, щадяща ли е към косата?

# 709
  • Мнения: 30
На мен пък сега ми се върти една мисъл в главата, да направя шоколадови кичури на тъмната си коса. Как мислите момичета дали ще стои добре? В нета гледах доста такива снимки , но всичките модели бяха с дълги коси, а моята е над раменете, а така ми се иска малко промяна.

# 710
  • Мнения: X
На мен пък сега ми се върти една мисъл в главата, да направя шоколадови кичури на тъмната си коса. Как мислите момичета дали ще стои добре? В нета гледах доста такива снимки , но всичките модели бяха с дълги коси, а моята е над раменете, а така ми се иска малко промяна.
На мен лично така и не ми харесаха кичури на тъмна или среднотъмна коса, седи ми изкуствено и пресилено, ненужно някакси...  Rolling Eyes Искаше ми се нещо с един тон, преливащи кичури на среднотъмнокест. коса ама по снимки не ми харесва изобщо.

# 711
  • Мнения: 18 587
Цитат
На мен лично така и не ми харесаха кичури на тъмна или среднотъмна коса, седи ми изкуствено и пресилено, ненужно някакси...  Rolling Eyes Искаше ми се нещо с един тон, преливащи кичури на среднотъмнокест. коса ама по снимки не ми харесва изобщо.

И на мене никак не ми допада. Не стои хубаво, и естествено.

# 712
  • Мнения: 4
На мен пък сега ми се върти една мисъл в главата, да направя шоколадови кичури на тъмната си коса. Как мислите момичета дали ще стои добре? В нета гледах доста такива снимки , но всичките модели бяха с дълги коси, а моята е над раменете, а така ми се иска малко промяна.
а колко е тъмна косата, според мен ще е добре, но не кичури, а някакъв вид "балеаж"...

# 713
  • Мнения: 30
На мен пък сега ми се върти една мисъл в главата, да направя шоколадови кичури на тъмната си коса. Как мислите момичета дали ще стои добре? В нета гледах доста такива снимки , но всичките модели бяха с дълги коси, а моята е над раменете, а така ми се иска малко промяна.
а колко е тъмна косата, според мен ще е добре, но не кичури, а някакъв вид "балеаж"...
Почти черна ама си представям нещо такова http://woman.-spam082-/n/aprilska-maniya-po-kestenyavoto.22711.html

# 714
  • Мнения: X
На мен пък сега ми се върти една мисъл в главата, да направя шоколадови кичури на тъмната си коса. Как мислите момичета дали ще стои добре? В нета гледах доста такива снимки , но всичките модели бяха с дълги коси, а моята е над раменете, а така ми се иска малко промяна.
а колко е тъмна косата, според мен ще е добре, но не кичури, а някакъв вид "балеаж"...
Почти черна ама си представям нещо такова http://woman.---/n/aprilska-maniya-po-kestenyavoto.22711.html
Нищо лично, но не мисля,че с тези кичури има кой знае каква разлика. По-добре еднороден плътен цвят,залагане на ефектна прическа и най-вече здрава, лъскава коса. Има една приказка "Здравата красива коса не се нуждае от специална прическа" (под прическа визирам и кичури и каквито и да е цветови експерименти). Това е лично мнение все пак  Peace

# 715
  • Мнения: 431
Момичета здравейте, аз съм с боядисвана черна коса, последно се боядисах декември месец, но и естествения ми цвят е почти черен. Харесах си този цвят http://www.palette.schwarzkopf.bg/palette/bg/bg/home/products/le … oss-shades.html#4 , мислите ли че може да стане само с боядисване с тази боя? Или с този цвят http://www.palette.schwarzkopf.bg/palette/bg/bg/home/products/le … rs-shades.html#15 ?

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте момичета. Обръщам се към вас със зов за помощ. Винаги съм имала страхотна коса, даже често са ми казвали, че съм като изкарана от реклама за шампоан и тн. Да, но тогава бях с черна коса, която поддържах черна в продължение на години. Реших, че искам да се правя на кичури и отидох при един прехвален фризьор с предварително записване седмици....направи ме на някакви оранжевеещи неравномерни кичури, горе основата светла а долу си останах черна като естествено се разделих и с половината си коса и прическата е покъртителна. Не можах да издържа на тази гледка дълго и реших по най-глупавия начин да се направя оранжева като цопна оранжева боя върху това чудо...стана горе червена, долу пак черна...после гениално тъпата идея да туширам този ад с руса боя и 20 волюм оксидант...малко се пооправи, но пак беше зле. Косата ми вече беше станала като метла...падаща и ужасна. Почнах да диря добър фризьор, който да оправи това недоразумение, но ми отказваха с думите, че ако още веднъж се пипне тази коса, ще опада. Накрая сама реших да я обезцветя с един много скъп и щадящ обезцветител, но не я тонирах, а направо върху оранжевото сложих кестенява боя. Стана добре...по-добре отколкото през последните 2 месеца...нещо ала топъл шоколад. Много е изтощена и червенее...не е изравнена като цвят и не знам какво да правя. Смятате ли, че има начин да й придам малко по-пепеляв вид или някак да стане равномерен цвят? Не смея вече нито да се опитвам да я тонирам, нито каквото и да било. Смятам да й дам дълга почивка, но след като се поотмие не знам какво да правя. Благодаря ви предварително.

# 717
  • Мнения: 134
Здравейте шоколадови красавици!
Според вас какъв е цветът на мацката с дългата коса от тази снимка http://imgrabo.com/pics/deals/cached/dealimg-aec796b069eea9ddd58 … bad0b977b220.jpeg
и еветуално как може да се постигне върху кестенява коса (не много тъмна, но не и светла).

ladybolein, и аз преди 10-тина години имах сходна случка. Опропастига ми коса, дълга почти до кръста. Наложи се да я отрежа малко над раменете, голям шок беше. Но има и добри страни - малко разнообразие, заздравяване на косъма, защото колкото и да се грижиш за косата си, винаги се изтощава ако е по-дълга.
Ако не можеш да се решиш за цвета, влез в някой магазин за перуки и пробвай различни цветове.  

# 718
  • Мнения: X
Здравейте шоколадови красавици!
Според вас какъв е цветът на мацката с дългата коса от тази снимка http://imgrabo.com/pics/deals/cached/dealimg-aec796b069eea9ddd58 … bad0b977b220.jpeg
и еветуално как може да се постигне върху кестенява коса (не много тъмна, но не и светла).

ladybolein, и аз преди 10-тина години имах сходна случка. Опропастига ми коса, дълга почти до кръста. Наложи се да я отрежа малко над раменете, голям шок беше. Но има и добри страни - малко разнообразие, заздравяване на косъма, защото колкото и да се грижиш за косата си, винаги се изтощава ако е по-дълга.
Ако не можеш да се решиш за цвета, влез в някой магазин за перуки и пробвай различни цветове.  
Като номер ми изглежда да е нещо от рода на  7.43 , тъмно русо, оранжево златисто или 6.34 светло кестеняво оранжево златисто. В зависимост колко тъмна е основата с оксидант 6% или 9% може би ще стане. Пример от каталога на Макадамия, амонячна боя за коса
Скрит текст:

# 719
  • Мнения: 14
Момичета моля ви за помощ.Днес се обезцветх сама с блондор(цял живот съм черна)и в момента съм златно рижаво.Бихте ли ми дали съвет коя боя да си купя за да стане равномерен цвят без рижите оттенъци за да стане нещо такова.А и също така да е от боите от ДМ.Много ми е важно да е равномерен цвета.А и да попитам като е рижава ,по светъл цвят или по тъмен да нанеса,защото съм чувала че тъмните ставали като черни а аз от там идвам.
ето това ми харесва,.Много ще съм ви благодарна.В понеделник трябва да съм готова,много ми е спешно:-((((((((((((((((((( ужас!
http://www.bulgariasega.com/interesting_facts/zdrave_bulgari_usa … canada/17903.html
http://woman.-spam082-/n/dzhenifur-anistun-plakala-za-andzhelina.23733.html
Или нещо друго,но да не стане само черно пак.Много ще съм благодарна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт