ЗАНИМАНИЯ С 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 18 234
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 343
Добриутро!
Вчера имахме повече от ужасен ден, дребното не се спря да плаче за буквално всяко нещо. Дарка, писала си да добавя Теди, гледам, свършила си работата.
Аз май бях обявила преди седмица трето зъбче, но е било фалшива тревога, все още нищо отгоре не е изникнало, не знам мен какво ме е одраскало тогава. Та от седмица насам са подути до спукване четирите зъба отгоре, ужас е, но още не е излезнало. Вече не знам дните или нощите са по-тежки, преди поне 50% от дните слушаше, напоследък и това не се получава. Мъжо се изнесе след първите две нощи, за да спи в хола и сега на всички тръби, че е отрова нощно време с Контантин. Време беше да легне с нас, за да го осъзнае. На всичкото отгоре се разболя, днес си е вкъщи, само лежи и ме кара да му нося разни неща. Та съм с две бебета в момента. Едното лежи, другото не се спира хаха:)
За хапането - Контантин също хапе понякога. Случи се преди седмица в София, скарах му се на няколко пъти, не спря. Накрая му викнах и си прибрах цицата, тогава се разплака, поплака малко гладен и после нямаше проблем. Вчера повторихме упражнението. Той просто гризва, явно за да се почеше и като види, че реагирам с подскачане, започва да се подсмихва с гърдата в уста и да пробва пак...
Радвам се, че сте отпочинали таиз нощ. Ние рядко сучем нощем, но се буди често и се върти дълго. И като се повърти половин час, се изнервя, защото му се спи и почва да плаче.
На Великден - нищо. Сигурно ще трявба да се съберем със свекърите, знам ли... Или най-много да идем във Велес при бабата и братовчедите на мъжо, миналата година така направихме.
Девилче, и ние сме зъболекари. А също и УНГ, най-вече за носа. Пък и за фризьори се пробваме...
Пуцанке, 3 часа последователни сън за мене са рай... преди седмица с тези 3 часа се наспах и в 4 сутринта изкуках, защото не можех повече да заспя. Ние на всеки час, максимум час и половина сме будни...
Теди, много ти е готин адашът, много жизнено излъчване има:)
Сега ставам да чистя, че досега бебетт ми ядох бисквити и стана само трохи. А и снощи дребосъкът отвори чекмеджето с чорапите на баща си и ги разпиля из стаята, после гащите му, накрая вратата на гардероба и свали, каквито дрехи имаше по-ниско... Мъжо обикновено ми прави фрапе сутрин, ама днес май аз ще трябва. И готвене ме чака. Мрън. Бягам, че освен д напрвя чай с мед и лимони, и да измия чиниите, цяла сутринт мързелувкам... Само поста го пиша вече 40мин, че ту седна, ту стана...

# 61
  • София
  • Мнения: 265
Мелинда,
малчо също се дърпа, обаче аз съм упорита Crossing Arms.
Много държа след някой месец да мога да му давам пресни плодове, затова настоявам. Сега на всяко ядене предлагам нещо с по-едри частици и се надявам да свикне Praynig.
Първите опити бяха меко казано трагични, седеше с изплезен език и ни напред, ни назад.
Момичета, тези безсънни нощи са от зъби, Имахме такива, 3 нощи се будеше с рев на всеки 30 минути, обмислях да пийна червено вино и да видя как ще е  #Cussing out.
Предните зъби избиха най-неочаквано и то когато спа като заклан два дни Shocked.
Явно свикват и стават над нещата Laughing.

# 62
  • Мнения: 343
Теди, свикват! Ей го Контантин вече 5 месеца и половина свиква! Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 1 149
Абе те тамън свикнат и тръгнат нови зъби  ooooh! Вчера се порових на Митко в устата - кътника му е пробил, а на всичкото отгоре и кучешкия зъб долу вляво напира. Та при нас сигурно е от това. Което не ме успокоява ни най-малко  Close Озъби се това моето дете, скоро 10 зъба ще има вече (кажи-речи - половината), ама и аз се озъбвам покрай никненето им... Та общо взето, докато не пораснат всичките, няма спокойствие.
Теди, и аз съм упорита, ама и ситния е упорит - не пропуска да повърне

# 64
  • Мнения: 379
Добър ден и от мен  Hug
Сега се прибрахме от консултации ,Владис е наддала 400г и вече е 8400г и е 73 см  Hug Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 10 703
Мда,повечето бебоци са в серия,моя не е изключение Crossing Arms
Моя най-вече се върти нощем,като ветропоказател е и приплаква от време на време,ама много се върти,направо е приключение да спиш с него,заема невероятни пози Laughing.
Днес пропусна попарата,дадох му АМ с бебешки бисквитки в него-яде се Simple Smile

Девил и ние си отглеждаме бъдещ стоматолог hahaha
Клавде браво на момичето!

# 66
  • Русе
  • Мнения: 5 353

Това е обещания снимков материал на яднето - чакм Диди да се събуди да видим какво ще каже.
Супата е зеленчукова с трохи сирене вътре, пюрето е пиле фрикасе или с грах не установих/не съм чела менюто в кухнята, че бързах/ и десерта е крем сливи. Няма сол и подправки, кремчето не е сладко, както си мислех - съвсем леко има привкус само.
Ние сме трудни с заспиването както вече казах а преди гуш-гуш и айде. Много мрънка като изляза от стаята, то хубаво исках да ме отразява детето, ама сега.... Ръмжи-сумти като е недоволен.
Виж като види други бебета ех любов.
П.П. Чантата е с плътна основа, но иначе е тънка, не е термо. Удобството е за нареждането най- вече. Ама аз съм доволна - като за 4,70лв. е идеална. Фирмата даже май е Пловдивска, "Стеда"

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 12:23 от Devil_Rose

# 67
  • Berlin
  • Мнения: 11 288
Брей, даже и чанти за кухнята имало. Simple Smile На Стеда имам едни постелки за смяна на пампита, отдолу е непромокаемо, отгоре плат.
Аз да се "похваля" - мъжо ще ходи пак до САЩ, този път за 2 седмици, средата на май. Crazy Почвам да правя списък за подаръци, че толкова време ще го няма и трябва добре да се реваншира.  Laughing И се чудя дали да не ходим да стоим в Ямбол през това време.
Пафиту спи вече 2 часа и нещо, направо съжалявам, че не се трупнах и аз да спя.
Май обаче е намерил и той гардероба ....

# 68
  • Мнения: 343
Нашето сега заспа след  дълги мъки. И понеже му е рано, той към 14ч спи, ще има явно днес още едно кратко спинкане. Ние сме за по 40мин де, така че с и без него...
Магнет, точно както описваш Жожо е и Коко. И рита, нали?? Като нарита едно хубавко баща му две нощи, нарева се и къде ли не се въртя, баща му се отказа и пак си спи в хола.
Мели, вие сте сила! С тези 10 зъба!
Аз отивам да правя трети опит на чийзкейк, вторият беше доста добър, нарпавих го съвсем по рецептата на Пуци - с яйца и печене. Ама не ми се пече, та сега ще пробам с нещо, което намерих тук и се казва крем сирене. В кутийка като заквасена сметана е, ама да видим. Взех и сметана, ще ги омешам, пък каквото излезне.
Аз подредих, опрвих и на малкия гардероба - имам няколко хиляди дрехи. Той носи размери от 9м до 18м (смятайте какъв е несъразмерен и колко дрехите си отговарят на номерата), та се оказа, че съм претрупана с дрешляци.
Девил, чантата е яка.
Клавдия, браво на Владис. Коколино хем е по-нисък, хем по-тежък.  Joy Кюфтенце на мама. Ще си търсим фини дами Simple Smile)
събуди се, айде, 15мин

# 69
  • Русе
  • Мнения: 5 353
abs ама казвам аз, че то си е направо модна тенденция това с чантите Simple Smile. Добре, че ме светнаха и мене, пък удобно - не се гърбиш да крепиш кутии. Доволна съм, че основното е пюре добре пасирано, мисля като свикне с кухнята Дидко да опитами меню с частици храна.
А и столовата на центъра тук пак  отвори - всички са по разходки и като стане 12:00-13:00ч. само гледаш паркирани колички и "летящи" лъжички, нали всеки си има номер, че да яде детето.
Вчера гледах 2-ма родители що песни изпяха и дрънкаха само и само  мъника да си отвори устата, много позната картинка. И на мен ми се налага да отварям цирка от време на време.
Мая дне с пак ме успокоиха, че като стане на 11м. - към годинка ще почне да спи следобеден сън, да не се буди нощем - ама не виждам как ще стане, като бързо огладнява, независимо какво е вечерял. Снощи яде каша в 20:00ч. и в 23:00 ме чакаше за мляко, после пак мляко в 04:00. Между тези неща и 1-но шише с вода 150мл.

# 70
  • Мнения: 343
Не е бил той, някаква машина вие.
Забравих да споделя. До вчера пляскаше с ръце, като ги чистеше. Днес започна вече добре да ги нацелва и сутринта ме израдва с правилно пляскане.
Отивам да правя чийзкейк, ако се получи, ще ви почерпя Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 1 149
Мели, вие сте сила! С тези 10 зъба!

Еее, не са 10, 9 са. Даже деветия (кътника) само е пробил с едното си крайче. А кучешкия още не е пробил, но тия дни...
Мая, и Митко е същата работа - кюфтенцето на мама  Heart Eyes, и той така - хем по-нисък, хем по-тежък  Laughing Ама е пъргав и жив като за световно. И той носи размер 92, който май е за 2 год.  newsm78
Девил, доста добре звучи кухнята   chef Дано я уважи Дидко. А това за следобедния и нощния сън, като станат на годинка, е бла-бла.

# 72
  • Мнения: 3 736
Леле, какви са големи момчетата! Мойта въшка пак не си изяде всичкото пюре, а направих нарочно по-малко, бебешка порция. Нейна работа, като не е гладна - хубаво. И затова не ща детска кухня - не стига, че ще се разкарвам, не стига, че ще давам пари, ами накрая ще хвърлям половината.  Close

Тук пак духа ужасно и мисля, че разходката ни ще се ограничи до полянката зад блока, колкото да ѝ проветря ушите, без количката.

Не знам каква е тая серия, но ми се натрупва напрежение от това недоспиване и ставам зла и разконцентрирана, а това не е добре. Майче, с теб изобщо не мога да се меря, ти си в тежка категория.  Hug Но пак е гадно.

# 73
  • UK
  • Мнения: 2 846
Понеже вчера говорихте кой къде се завирал и си удрял главата искам да ви покажа моята умница, как все се завира под спалнята и си удря главата постоянно. И нали ходи само на заден, болката не я кара да върви напред и продължава да се блъска докато не се разреве.

Девил много готска чантичка! Дано да му е вкуско на Дидко.
 Майче вкусен или не , аз бих го пробвала този чийзкейк.
 Аз ще огранича излизането само до близката градинка, тоя вятър се неспря.
 Abs дано да донесе хубави подаръци мъжът. Моят сега е в Париж и пътува под Ламанша за Лондон, но каза че няма никакво време да обикаля за покупки , че утре се прибира.
 Аз по между другото запръв път оставам сама и честно казано хич не ми е зле.

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 16:01 от Мамма на Ани

# 74
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 131
Нейна работа, като не е гладна - хубаво. И затова не ща детска кухня - не стига, че ще се разкарвам, не стига, че ще давам пари, ами накрая ще хвърлям половината.  Close

Тук пак духа ужасно и мисля, че разходката ни ще се ограничи до полянката зад блока, колкото да ѝ проветря ушите, без количката.


Peace Това все едно аз съм го писала... ooooh!
Толкова е злояда,че хвърлям цели бурканчета с пюре или готвено.. Rolling Eyes
От 2-3 дни сме на АМ на обяд.Предлагам първо пюре,но стиска устата и се изнервя,ако съм по-настоятелна.Накрая просто й правя мляко и мирясва.. Tired От твърдата храна яде само попара с охота.И кашата не ще вече. Confused
Забелязала съм,че като й избиват зъби става много поспалива и раздразнителна.Много спи тези дни.Сега пак е легнала,а спа добре преди обяд.Дано избият по-бързо и да се приключва,че вече не се търпи.И тука духа,но мисля да излезем за малко разнообразие.
Мама на Ани,пу-пу,много е готина.И каква хитра муцунка е направила.. Heart Eyes Такива са-упорити и тъпички. Laughing Хем ги боли,а не се отказват. Wink
абс,много завиждам на мъжа ти. Blush Да му наръчаш хубави нещица.Моят ако иде някъде ще донесе само боклуци,много е неориентиран. Crazy
Майче,метни едно парче чийзкейк насам. Flutter  Коко бие всички по мрънкане.Давам му тиквен медал за мрънкало на темичката. Mr. Green
Теди,голям смях с израза "над нещата". hahaha
Клавде,браво за мерките.  bouquet
Мел,как върви с миенето на зъби? newsm78
Девил,много идейна е чантичката.Харесва ли се менюто и как разпределяш храната? Thinking
Магнет,Палома,и ние сме в регресивен период-предпочитаме АМ пред другата храна.Знам,че при зъбоникненето това е нормално. Peace

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 13:40 от Pupitka

Общи условия

Активация на акаунт