Scrapbooking & Cardmaking - 16

  • 53 421
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 215
Соте, честит ти Биг Шот! Минаваш в друго измерение с него  Laughing Да, нормални са всички тези неща, които описваш, не се шашакай. За релефа - само с плексигласови подложки не става - в миналата тема бях описала стъпка по стъпка как става, пробвай да го издириш, може би към средата на темата...Ако имам време, ще го намеря аз и ще се самоцитирам. Peace

Заповядай:

1) За шаблони, които само режат ти е доастатъчна платформата с двете плексигласови подложки, които правят "сандвича". Имай предвид, че те се нарязват от шаблоните и периодично трябва да се подменят, но това е в реда на нещата.
2) За шаблони, които хем режат, хем придават релеф са ти необходими освен плексигласовите подложки и една мека силиконова и твърда гумена подложка (и двете са черни).*
3) За шаблони, които само правят релеф - зависи от шаблона; за някои са ти достатъчни само плексигласовите подложки, но се отваря горния слой на платформата и слагаш сандвича на Таб1. за други - имаш нужда и от черните подложки.

Това е гумената черна подложка: http://www.sizzix.com/product/655120/sizzix-texturz-accessory-impressions-pad  (тя е твърда)
А това - силиконовата (тя е мека): http://www.sizzix.com/product/655121/sizzix-texturz-accessory-silicone-rubber  
Тези двете ти трябват за постигане на релеф. Както казах - първо режеш с помощта на двете плексигласови подложки, а после отгръщаш първия слой на платформата, поставяш едната плексигласова подложка, върху нея шаблона така,че хартията да е отгоре( в повечето случаи тя си седи в шаблонан след изрязването),а шаблонът отдолу, върху него меката силиконова подложка и накрая твърдата подложка (втората плексигласова подложка не се ползва!).Така подреден сандвича е готов да мине през машината.
*Ето го и клипчето, което визирах по-горе: http://cardsaddicted.blogspot.com/2011/11/sizzix-big-shot.html

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 15:11 от Old Sport

# 76
  • Мнения: 63
 HugБлагодаря  newsm44

# 77
  • Мнения: 2
Още една пролетна картичка от мен! Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 12
Vintage, прекрасна картичка! Все повече се влюбвам в този стил!!!

# 79
  • Мнения: 17
Да покажа и аз моите творения макар и не толкова добри. http://siqnaangelova.blogspot.com/2012/04/blog-post.html

# 80
  • Мнения: 4 369
Момичета, помагайте !
Вчера имах неблагоразумието да променя  настройките на моя блог с някакви по-нова версия.
Сега вече нямам ТАБЛО ЗА УПРАВЛЕНИЕ  и не мога да следя блоговете,които съм отбелязала.
Там автоматично ми излизаха новите публикации, а сега имам само списък на следените от мен блогове.
За да видя дали има нова публикация, трябва да отворя съответния блог, а те са много.
Ако някой знае как да си върна ТАБЛОТО ЗА УПРАВЛЕНИЕ моля да помага!

# 81
  • Мнения: 14
Имаш си всичко, но не си му свикнала. За да се върнеш към стария интерфейс трябва докато си в таблото за управление да натиснеш едно зъбно колелце вдясно на мен ми е точно под аватара (опции на блогър) и от там ще видиш къде да кликнеш - успех!

# 82
  • Мнения: 4 369
Te4eto , благодаря за вниманието към моя въпрос   bouquet
Успях да си върна стария интерфейс .

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 18:50 от mery_poppins1

# 83
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!
Следя от известно време тази тема и най-накрая, реших и аз да се включа в нея. От няколко месеца съм обсебена от правенето на картички и още повече - от правенето на тефтерчета, бележници, рецептурници и всякакви подобни. Стигнах до етапа, в който ми е необходимо да споделям идеите си със съмишленици и да контактувам със себеподобни.

Ако проявявате интерес за нещата които правя - публикувам ги в блога си
http://vilisart.blogspot.com/


# 84
  • Мнения: 529
Вили, много красиви неща си показала, особено  тефтерите са страхотни.   bouquet
Дани, твоите винтидж картички са толкова нежни, изпипани и разкошни, че дори не смея след като им се насладя да опитам нещо в тоя стил.  Embarassed Laughing
Аз получих много сложна за мен задачка, помагайте с идеи. Мама иска да направя картичка за абитуриентка. Не познавам момичето и не знам какво би и подхождало. Дотук измислих това:

но не съм убедена, че е подходящо. Та се чудя някаква по-закачлива ли като за мацка да е, по-сериозна като за кандидат студентка ли...

# 85
  • Мнения: 2
Здравейте  Hug
ако искате идея, как и от какво да си направите  много бърза Великденска кошничка, като тази

цък на снимката  Grinning

# 86
  • Мнения: 2
kakichka,благодаря ти! Hug Аз си  мисля ,че трябва да пробваш няколко пъти и ще видиш ,че се получава.Ако ти покажа първите ми картички във винтидж стил ще се съгласиш с мен! Sunglasses

# 87
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за милото посрещане и за коментарите, оставени в блога ми.
Вече се чувствам част от вашето (нашето) общество.
  bouquet

# 88
  • Мнения: 120
kakichka, може да пробваш нещо подобно на това:

# 89
  • Мнения: 529
Ей вярно, идеята за рокля е страхотна. Laughing Благодаря ти legeo ,  bouquet  bouquet  bouquet правила съм преди такива картички, но повечето детски или сватбени и не чак толкова красиви. Дано ми остане време между козунаците и яйцата да пробвам да извъртя и една бална рокля  Laughing. Иначе аз сътворих още една с черна дъска и една свежа мацка пред нея, но не ми се снима в тъмницата. newsm78  А и тази вечер май изпилих докрай нервите на ММ #Crazy , който разнасяше пищяща беба и гонеше пощурял батко докато майка им преспокойно гледаше клипчета за правене на хартиени цветя  Crazy. Много искам да се науча да правя разни готини цветенца, каквито съм виждала на много от вашите картички, та ако си имате любими урочета по темата, давайте насам.
Аз събрах разни в Pinterest, но все още не съм ги пробвала.
Весели празници ви желая и пъстри и шарени яйца, красиви като картичките ви.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт