евала на такива родители

  • 14 097
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 510
Жената изглежда няма нищо против, дори:

Дори с ушите си чух как съветваше снахата да не остава сама в живота!Казваше -каква вина имат внучето и майка му,че синът ми излезе калпав!

Чест и прави, че е реалист, и е отсъдила безпристрастно. Peace
Калпавия си син може ли да го замести с друг или само за "черната" работа.
Някой трябва да гледа внучето, че и майка му.
Внучето мога да гледам, но не съм човека който избирам жената на сина ми. Калпав или не е мой син и не бих желала да си го сменям за по - кадърен.

# 16
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ето, че се появиха и свекъромразките... Само че темата по този въпрос е друга.

# 17
  • Мнения: 1 127

На всяка майка детето й е мило.  Simple Smile Аз не прочетох жената да се отрича от него, просто е преценила, че е несправедливо другите/ в случая снаха и внук / да `плащат` за неговото решение. Още повече, ако снахата е добър човек и са в прекрасни взаимоотношения/уважение/ по между си. Всеки продължава живота си. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 481
същата ситуация, но от друга гледна точка. Деверът ми ( същия от темата общ семеен бюджет) се разведе с първата си жена и сега живее с друга, от която има две деца.
Свекърва ми не приема развода, и когато се съдиха за родителските права, тя взе страната на бившта му жена, като даде един куп лъжливи показния в ущърб на собствения си син.
Тя нито иска да чуе, нито иска да види втората му жена, нито двете им деца. За нея те не съществуват.
В резултат на което Петър прекъсна всякакъв контакт с майка си

# 19
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Наистина кръвта вода не става, но аз  останах с впечатление,че тя едва ли не изкупваше греховете на сина си.Тъжна гледка е наистина!Възможно е дори при появата на бъдещ партньор на снахата нещата коренно да се променят,но какво от това важното е,че сега когато те изнемогват свекървата им помага сега и в този момент.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 096
Постъпката на тези хора е човешка, но чак пък евала...
В крайна сметка никой не е длъжен на внуците си.  Peace

Моите свекъри не са виждали внучка си от половин година, така че недай си боже да опирам до тях.  Mr. Green (Свекър ми два пъти идва до София инкогнито!)

Пини, ама това, което описваш, пък съвсем не е за евала.  Peace Какво са й виновни на свекърва ти двете деца на девер ти от новата му жена?!

# 21
  • Мнения: 2 510
Една майка / свекърва, тъща/ е задължена да си знае мястото.
Внуците са нейни, но личния живот на децата й и на снахи и зетьове е техен.

Бих се замислила много при изказване на един родител, че неговото дете е некадърно или виновно/ право еди къде си.
Може следващата да е по - добра по възгледите на сина ми и аз нямам никакви права да настоявам на моите.
Внуците може да са мой, но снахата не. Това съвсем не означава, че няма да й помогна, но другото е грубо набъркване в личния живот на хора.

# 22
  • Мнения: 1 127
Една майка / свекърва, тъща/ е задължена да си знае мястото.
Внуците са нейни, но личния живот на децата й и на снахи и зетьове е техен.Бих се замислила много при изказване на един родител, че неговото дете е некадърно или виновно/ право еди къде си.
Може следващата да е по - добра по възгледите на сина ми и аз нямам никакви права да настоявам на моите.
Внуците може да са мой, но снахата не. Това съвсем не означава, че няма да й помогна, но другото е грубо набъркване в личния живот на хора.

Разбира се! Peace - обаче има разлика м/у това да приемеш мнението му и да го споделяш на 100% . За първото не е задължително второто: родителят може да приеме становището на собственото си дете като факт, да го уважи като решение, засягащо собствения му живот, без да се меси, но не е задължително пристрастно да го споделя като меродавно, особено ако е реалист. Rolling Eyes

# 23
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Постъпката на тези хора е човешка, но чак пък евала...
В крайна сметка никой не е длъжен на внуците си.  Peace

Спор няма!Но ако за разтрогването на брака е виновен синът и  майката е прекален реалист и може да им помогне супер!Не считам това за намеса в личния живот между двамата бивши съпрузи.

# 24
  • Мнения: 2 457
Темата е "евала на такива родители", но само свекървата се споменава, а свекърът, той къде е в  цялата картинка? Защото иначе заглавието не е правилно.... Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 12 125
На мен това не може да ми се случи. Сигурна съм, че ако аз и мъжът ми се разделим, свеки ще обяви деня за национален празник (ако имаше тая власт, де Laughing)
То и в случая така е станало май.  Laughing Ако офертата е да оставиш сина и пък тя да ти помага може и да плати цената, знаеш ли? Sunglasses

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
На какво да казвам "Евала"? На това че, искат внучето да е около тях ли? Едва ли им пука за снахата. А снахата? Хм, снахата. Горката тя.

Не е задължително да е горката. Една такава снаха ми е приятелка - в момента не живее при свекърите, но докато траеха екшъните с банките и апартаментите и развода, търсенето и ремонтирането на ново жилище, приятелката ми с детето живееха при свекърите. Помагаха им много хората, помагат им и сега, прибират детето от училище и го гледат следобяд; също и когато пътува в командировки детето е при тях.
Нищо за "горката" не виждам, напротив много ги обича и им е много благодарна, майка й и сестра й са в чужбина и тук разчита само на бившите си свекъри.
Свекървите не са най-злите същества на земята, моля ви се  Laughing

# 27
  • Мнения: 7 947
Работих и живях години в чужбина.Срещнах много човешки съдби и реших да ви разкажа за една майка.Да наречем лицето Х.Една жена която е създала по своите думи добро семейство,родила и отгледала съвместно с мъжа си син и дъщеря.След време синът им се жени и идват да живеят в техния дом,който е голяма двуетажна къща.Дотук добре,ражда им се първо внуче ,синът подхваща бизнес, провървява му и....си намира любовница.Сега по- интересното е че след като изоставя семейството си ,свекървата предоставя за ползване първия етаж от къщата на внучето и снахата.Аз бях свитетел как тази женица купуваше и пращаше подаръци и пари на снахата.Синът толкова не се грижеше за тях колкото свекървата.Дори с ушите си чух как съветваше снахата да не остава сама в живота!Казваше -каква вина имат внучето и майка му,че синът ми излезе калпав!Питам ви -колко от бившите свекърви са постъпили човечно с нас?Аз лично подържам добри взаимоотношения,но това е болната ми тема!

И кое точно е евалата в случая  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 10 330
Страхотно е да се разбира и помага на бившата си снаха, но да взима страна... Naughty
Синът, кофти, лош - така си е решил, така е направил. Освен ако не говорим за крайни случаи на извращение, физическо насилие, психически тормоз, когато взимането на страна временно е равнозначно на помощ на пострадалия.

# 29
  • Мнения: 7 947
Винаги съм вярвала, че майчината любов е безусловна.

Общи условия

Активация на акаунт