Предупреждение за 138СОУ

  • 18 927
  • 179
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 32

А без да се обиждате, темата нещо много изпростя.

Да, действително е така.

# 151
  • Мнения: 911
Добре е да вярваме на децата си, но от време на време трябва да подлагаме на съмнение думите им. Те са във възраст, в която са склонни да премълчават и хитруват и особено ако усетят, че номерът минава ... Това не означава, че учителката не си замълчава или затваря очите когато  не й е удобно.
А от друга страна като си страна в проблемът е много трудно да стоиш резервиран и да анализираш хладнокръвно.
Аз съм на мнение, че на който не му се работи като учител не трябва изобщо да започва, защото това е тежка професия, а изборът е личен и никой не е виновен, за да търпи негативите от неудовлетвореността.
Поведението на децата е резултат от много влияние и всеки трябва да отчете своите слабости, а не да се търси проблемът само в учителя и съучениците. Не може 25 човека да са виновни на един.

И в 138 СОУ и във всички училища има много проблеми, които трябва да се решат, а не да се покриват.

Последна редакция: пн, 23 апр 2012, 21:39 от masha24

# 152
  • Мнения: 32
Не, 25 човека не са виновни на един, нещата бяха представени така за нечие удобство и аз не съм единственият недоволен родител. И друг е забелязал това, което прави учителката с децата, хем го е писал човек чието дете все още е във въпросният клас. Доказателство, че с детето ми всичко е наред е, че на новото място - в нормалното училище, се чувства добре и няма никакви проблеми.  


Всяко дете има положителни и отрицателни и качества. Задачата на педагога е да поощрява развитието на хубавото и да работи за туширането и преодоляването лошото. Грозно и коварно е умишлено да провокираш проявите на отрицателните качества на учениците си, но Проданова го прави. По този начин тя трупа компромати срещу децата с цел криворазбрано себедоказване, тормоз и настройване на останалите ученици и родители срещу нароченото дете. Когато се усети, че е прекалила с психическото насилие спрямо «черната овца» (или «бялата врана»),  госпожата институционализира конфликта, т.е., намесва като своя страна администрацията на училището и се скрива зад нея. Наистина, перфектен начин хем да създадеш интрига и да покажеш какво очаква неудобните, хем да избягаш от отговорност.



Има много недоволни от 138 СОУ и това за съжаление скоро няма да се промени, защото рибата се вмирисва откъм главата, а относно предприемане на някакви действия от моя страна, освен писане по форуми, бъдете сигурни че когато и каквото трябва, ще направя. Не е в мой итерес да казвам кога и какво. Както директорката на детската градина на сина ми, която уличих в корупция не я оставих и се срещнах дори с г-жа Фандъкова, макар че 80% от родителите се покриха тогава (типично българска черта). Така ще намеря начин да се справя и с този въпрос, за да не пострадат и други деца. Но да не се отклоняваме от темата, която беше за некадърните учители и потърпевшите от тях и това не е мит, а реалност. Или и за другите ще се намери кой да  излее някаква помия.  

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 10:21 от strida

# 153
  • Мнения: 24 467
Родител не мести децата си от клас или училище без основателна причина. Никой не е толкова луд, че да си причинява такива неудобства за няма нищо. Ако пък от клас или училище са напуснали повече от едно дете по причина на лоша обстановка, за мен това е най- малкото показател, че е нужна промяна в атмосферата. А тя зависи от ръководството. Не от 7-10 годишните хлапета с неоформени още характери и навици. 
Дано, вместо да се сърдят като малки деца, челите темата учители и директор вземат мерки реални за такава промяна, неизразяващи се в товарене на кривите дърва върху нечий гръб.

# 154
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Judy, не се надявай да направят нещо. В това училище това е практика, толерирана от ръководството му от години.  Confused А навремето беше чудесно училище. Спомням си, че когато бях ученичка - в 12-о училище, което тогава бе само до 8-и клас, беше въпрос на чест, ако не те приемат в езикова гимназия да продължиш в 138-о. Тогава никой не искаше да ходи в Бастилията (31-о) например, защото Гагарин (138-о) бе по-доброто училище. Но нещата се промениха много. Thinking

# 155
  • Мнения: 911
Естествено, че родител не мести детето си от клас на клас без причина. Също така съм сигурна, че е търсил съдействие от учителя и директора, но сякаш проблемите се неглижират. Оставам с усещането, че трябва да стане сериозен инцидент, за да се реагира. Тогава е безсмислено.
Учителите се плашат, че ако споделят за проблем и вникнат в него си създават главоболия, а и често са обвинявани, че не са способни да се справят със ситуацията.
Директорът не иска да излиза информация, че в неговото училище има проблем и затова децата са натискани да мълчат.

# 156
  • Мнения: 24 467
...Директорът не иска да излиза информация, че в неговото училище има проблем и затова децата са натискани да мълчат.
Това, за мен, е страшното, покриването на действителността с всякакви средства, което води основно до задълбочаване на проблемите, докато не се случи нещо непредотвратимо и страшно.
А може, по- иначе може... както е казал поетът.

# 157
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Учителите се плашат, че ако споделят за проблем и вникнат в него си създават главоболия, а и често са обвинявани, че не са способни да се справят със ситуацията.
Това е истината! А всъщност няма нищо страшно да кажеш, че не можеш да се справиш и да поискаш помощ и съдействие. По моя инициатива отидох при директорката и поисках разговор, включи се и психоложката, а класната се обиди. След като тя само се оплакваше колко невъзможно дете имам и използва директора за "плашило" и нищо конкретно не предложи, реших все пак да се срещнем с директорката.
После (чрез една позната) се свързах с учителка в 119 с идеята да  местя детето, поговорихме си и се оказа, че почти целия първи клас се е борила точно с подобно буйно и трудно контролируемо поведение на децата в междучасието! Каза, че за пръв път й се случвало да е в такива размери, НО е овладяла положението. Родителите са били включени в схемата също.
Винаги можеш да разбереш дали човекът срещу тебе търси решение на проблема, защото е супер лесно да заявиш на някого: Вашият син............., вземете мерки!

След разговора с учителката от другото училище се убедих в думите на мъжа ми, че овчаря си води (контролира) стадото.
ПП: Говоря за тези две училища, защото единствено те са ми удобни като дестинация за водене и взимане на детето.

# 158
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Естествено, че родител не мести детето си от клас на клас без причина. Също така съм сигурна, че е търсил съдействие от учителя и директора, но сякаш проблемите се неглижират. Оставам с усещането, че трябва да стане сериозен инцидент, за да се реагира. Тогава е безсмислено.
Учителите се плашат, че ако споделят за проблем и вникнат в него си създават главоболия, а и често са обвинявани, че не са способни да се справят със ситуацията.
Директорът не иска да излиза информация, че в неговото училище има проблем и затова децата са натискани да мълчат.

За съжаление много точно казано.  Confused

# 159
  • Мнения: 911
Страшното е, че се покриват като щрауси, а децата страдат. Ако разнищят една конфликтна ситуация и изяснят на децата откъде идва проблемът ще им отнеме много време, а и от мислене може да ги заболи глава. По-възрастните са отговорни за конфликтите, недобрата атмосфера, а не децата. Не трябва да се прехвърля отговорността върху тях. Възрастните - родители и учители трябва да се борят да преминат през проблема, а не децата да се лутат и квалифицират.

# 160
  • Мнения: 4
Еха! Значи аз съм г-жа Проданова или бащата на Антон?! Интересно, че не съм го знаел до сега, но все пак Ви благодаря за информацията!
За това, какво ми изнася и какво не, ще ви кажа, че най добре за мен щеше да е, когато прочетох какво сте написала, да го подмина с мисълта - абе голяма работа нали се отървахме от това семейство! Съвсем умишлено не пиша - отървахме се от ***. Ако някой прочете внимателно какво съм написал ще види, че не обвинявам ни най малко ***за . Упреците са ми насочени към вас г-жо Strida и към вашия съпруг. Вие сте тези, които не обръщате внимание на детето си, вие сте тези, които не признавате, че имате проблем, макар че ви го казват всички родители, учителката, училището като цяло. Сама признавате, че след намесата на училищния психолог детето ви е започнало да се държи в рамките на нормалното по отношение на писането на домашни. Но вие и това отричате с половин уста казвайки "дали заради това или защото той така си беше решил, започна да си пише домашните"! Вместо да се заемете с него, когато сте видели, че има подобрение и да не го изпускате, да говорите с училищния психолог, какво трябва да направите, за да има трайно подобрени при детето ви, вие му давате пари (детето ви не е данъчен, та да го подкупвате, то не иска пари, а нещо съвсем друго от вас, но вие явно не го разбирате) и дори го набивате. Второто е груба грешка в състоянието, в което е било детето ви както и първото. Има и друго. Аз не знам, мога само да предполагам, кой е проблемът в семейството и мисля, че това е вашия съпруг, но, разбира се, вие най добре си знаете. Във всеки случай, ако не е съпругът ви, тогава явно детето ви има някакъв проблем и най добре е не да го отричате, като щрауса, който си заравя главата в пясъка при опасност, а да му обърнете сериозно внимание!
Тук искам да дам още малко информация за семейството и класа. Става въпрос за *** клас на *** училище. Доколкото знам от детето си, а съм говорил и с класната, и съм виждал лично, как детето ви си тръгва само от училище, когато вече навън е тъмно. Това е дете *** клас (тогава беше)! Живеете на най малко *** от училището. Детето ви има да пресече доста оживен булевард . И по малко разстояние е достатъчно, за да му се случи нещо лошо. Аз лично съм питал класната, защо си тръгва сам при положение, че всички останали деца ги взимат родителите им, а някои живеят доста по близо от вас до училището. Отговорът на класната беше: Родителите  имат по друго разбиране за възпитанието му! Аз съм говорила многократно с тях, но без успех.
Миналото лято  по думите на моето дете, не е имал ваканция!? Попитах го – как така?! Детето ми обясни, че ходил постоянно на консултации при госпожата, за да навакса пропуснатия материал!
Накрая ще се резюмирам в едно изречение!
Вместо да пишете полуистини и откровени лъжи във форума използвайте времето си, за да помогнете на детето си да се промени към по-добро на новото място! Не пропускайте шанса и не заради вас, а заради детето ви, което скоро ще влезе в пубертетна възраст и ще ви върне за всичко, което сте пропуснали да направите спрямо него. Дано да не съм прав за последното!



Дотук написаното от вас е малко достоверно, но доказва само едно - методите ви на действие, да изкарате неудобните за вас невменяеми или социално проблемни, за което е и предупреждението във тази тема към другите родители. Явно така ви изнася, вие вероятно сте или г-жа Проданова или бащата на Антон, който всъщност е основният проблем в този клас.  Макар, че майка му е учителка, (дошла от глухата провинция във същото училище), той няма елементарно възпитание, ниско интелигентен е (но това е въпрос на гени) и прави каквото си иска, дразни децата без да му се прави забележка защото е учителски син, няма подробно да се спирам върху това какво прави той, защото това не е темата на дискусията, а и мисля, че не е етично да се намесват децата.
Мъжът ми отиде в училището (тъй като аз гледам бебето) и подробно проучи как стои въпроса със сбиването, това което не беше сторено от учителите. А за другите травми имам документ от "Пирогов" удостоверяващи истинноста им. В момента сина ми се чувства отлично в новият клас, има си приятели, голяма част от тях познава от доста време, а също и с уроците се справя добре, изкара и входящият тест по български език за паралелка с отличие. Също така има и доста качества и таланти, рисува добре и пее във хора на софийските момчета. Единственият му недостатък е неговото своенравие, което понякога е за добро, научен е да отстоява правата си. Дете от нормално семейство (със родители без връзки) Защо не си кажете името, мога и бих желала да ви подведа под отговорност за клевета.

ИЗНАСЯНЕТО НА ЛИЧНИ ДАННИ Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО!
Прочетете още веднъж правилата на форума и се съобразявайте с тях, моля.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 08:59 от Reza

# 161
  • Мнения: 911
Леле тук някой е засегнат лично  Thinking!!!

# 162
  • Мнения: 32
морския, значи сте случайно гостуващ, съвестен гражданин във форума, специално регистрирал се, да плюе змии и гущери? Ако има нещо, защо не ми го кажете лично? От какво се страхувате та удобно, като анонимен се издигате във... вашите очи само. Освен моето дете и други деца се прибират сами от училище, все пак сме в квартала. Интересното във случая е че въпросният "засегнат" знае къде живее сина ми, а това само няколко деца, негови приятели го знаят. Другото е, че по време на наказването заведох детето си в "Пирогов" и го спрях от училище, след това той дойде със гипсова шина, за един ден само (няколко часа) на училище да му взема отпусното и кога са намерили време да го карат да мете двора, интересно тогава от къде вашето дете ще знае такива подробности (по административната част от наказанието), освен ако учителката не е направила специално изявление за това. Да давам му пари, джобни за в училище като на всеки, веднъж само си беше донесъл спестяванията , за което се разбрахме с него, че не е постъпил добре (100 лева на цяло) за да се изфука и беше докладван веднага на "моля другарката" от съученик и тя ми се обади да ми каже, че синът ми едва ли не е крадец, но и този факт е малко известен, та се питах доколко случаен сте.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 06:49 от strida

# 163
  • Мнения: 32
И не берете чужда грижа, детето ми вече се чувства добре, защото е в НОРМАЛНО училище със НОРМАЛНИ учители.

# 164
  • Мнения: 24 467
Сега, за пълнота, може да се даде точен постоянен и настоящ адрес на детето, телефонен номер, номер на банкова сметка и паричен поток в нея, ЕГН и хронични заболявания, маршрут от и към училището, за да е пълно и обективно описанието.
Когато бе в ІV клас, моето дете знаеше тези неща за съучениците си. И у нас ги обсъждахме.

Общи условия

Активация на акаунт