Евентуално зачеване и басейн???

  • 3 438
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
А бе що ми се струва, че прекалено много се втиляваме! Какво ли не правим и правим заради евентуалната бременност и накрая пак нищо, а хората си живеят нормален начин на живот и пак забременяват. И аз мисля, че не бива толкова да мислим,  също съм се улавяла ама взе, че почна да ми писва.
Може и да се втелясвам...незнам...но да опазя плувците на мъжа си съм готова на всичко Wink Това за басейна ни го каза лекар....за мъжа ми никакво затопляне....дано не ви се налага да знаете толкова за тези плувци...то аман от глезльовци..все да ги повиваш и дундуркаш Mr. Green
За гадинките в басейните...искам да ви кажа, че до поминалата година /2004/ само по басейни кинехме и аз бях все гъбясала...обаче от както мъж ми не ходи по басейни и аз спрях за да не го дразня. Ами да чукам на дървата си глава ама 2005г. гадини не съм хващала. Whistling

# 16
  • Мнения: 2 759
   10х на elfljo за темичката - иначе нямаше да знам. Откакто опитваме все съм по басейни - досега си мислех, че единствения проблем за бебето може да е да удавя майка му. Е, сега вече ще внимавам повече. Но пък гъби от басеин (пък и сауна) никога не съм хващала..

# 17
  • Мнения: 7 716
Момичета, много се вторачвате. Имам в предвид, че един басейн надали ще повлияе на една /може би/ току що оплодена яйцеклетка. А дори на бременните се препоръчва плуване, така че... Да,има вероятност в басейна да се хванат гъбички, но по-вероятно на краката  Mr. Green. В последно време слагат много добри химии, които трепят гадините, а не са опасни за хората. Не знам, аз бих посъветвала момичето да отиде, ако водата не е много топла т.е. зависи колко е топла топлата му вода  Wink.

Първо -  момичето пита за басейн с ТОПЛА МИНЕРАЛНА ВОДА, а това е забранено за бременни.
Второ -  опасността  да хванеш гъбички на половите органи съществува, макар и минимална. Не че не се лекува, но това заплашва бременността.
Трето -  гъбичките не са във водата.
И четвърто - когато вече си родила ти е широко около врата и малко лекомислено  казваш, не се вторачвай.

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами вече неведнъж сме писали, че топлите душове и още повече вани след ову трябва да се избягват .
За гъбички не съм нясно, като е топла водата дали виреят  newsm78.... ама по-вероятно ми се вижда да е Да , щото и в гащите им е тополо и си виреят идеално гадините та така ... размишлявам си . 
От друга страна пък и прекаленото вглеждане  е противопоказано, така че ти си прецени .
    Топлата вода е ИДЕАЛНАТА СРЕДА, в която виреят гъбичките!!! Инфото е от генеколог! Naughty

# 19
  • Мнения: 7 716
Да, но добре контролираните басейни се обработват със  съответните химикали именно затова.

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Съгласна съм ЛАЛКЕ, ама каква е гаранцията, че басейнът наистина се обработва с необходимите химикали. Нали всеки гледа да спести някой и друг лев и съм почти убедена, че изрядно поддържаните басейни са много малко!

# 21
  • Мнения: 7 716
Ами, Розичке, аз на първата страница съм казала, че не бих отишла на басейн, ако съм бременна.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 798
Момичета, много се вторачвате. Имам в предвид, че един басейн надали ще повлияе на една /може би/ току що оплодена яйцеклетка. А дори на бременните се препоръчва плуване, така че... Да,има вероятност в басейна да се хванат гъбички, но по-вероятно на краката  Mr. Green. В последно време слагат много добри химии, които трепят гадините, а не са опасни за хората. Не знам, аз бих посъветвала момичето да отиде, ако водата не е много топла т.е. зависи колко е топла топлата му вода  Wink.

Първо -  момичето пита за басейн с ТОПЛА МИНЕРАЛНА ВОДА, а това е забранено за бременни.
Второ -  опасността  да хванеш гъбички на половите органи съществува, макар и минимална. Не че не се лекува, но това заплашва бременността.
Трето -  гъбичките не са във водата.
И четвърто - когато вече си родила ти е широко около врата и малко лекомислено  казваш, не се вторачвай.
Така де,аматоплата вода е и 30гр. и 50 гр. Кое е забранено? Топлата вода ли? По принцип е забрабебо горещи душове и вани, обаче както аз, така и всички момичето, с които бремееехме се къпехме с гореща вода - обсъждали сме го. Да не кажа, че установихме, че по-топлата вода успокоява контракциите, към края на бременността, огато се появяват от време на време. Така че..... май леко се спекулира с това.
Второ, точно гъбичките не съм чула да заплашват бременността, почти всички бременни се сдобиват с гъбички, точно поради бременността.
Трето- нали и аз това казах, по-реално е да хванеш гъбички на краката,защото гъбичките не са във водата. Интересно как ще хванеш гъбички на половите органи точно от басейн.  newsm78 Освен ако не се тътрузиш по без бански по пода на басейна.  Laughing Мне, сериозно, вероятността е много малка.
За четвъртото, да, права си, широко ми е около врата сега, ама за нещата, за които говорим ми беше широко и докато бях бременна. Не съм ходила на басейн тогава, защото нямаше как, нито с кого, но ако имам второ детенце, непременно ще ходя на плуване , докато съм бременна, както и на фитнес, поне да карам колело по 20-30 минути!
Всъщност, малко офф топик, ама чакам да се похвали девойчето, когато му дойде времето за тест! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт