импрегнация със сребърен нитрат

  • 3 432
  • 7
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 409
Мами какво знаете за процедурата "импрегниране със сребърен нитрат "на зъбките на малчовците.Някой правил ли го е и има ли резултат ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Преди години на дъщеря ми се наложи да й импрегнират няколко зъба. Определено имаше ефект, тези зъби повече не се развалиха, обаче заради петната децата й лепнаха прякора "черния зъб". Не знам дали има и други методи, но ако има друго нещо, също толкова ефективно, но което не се набива толкова на очи, бих предпочела него.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 409
Jarrita благодаря ти за отговора
аз мисля да правиме тази процедура на баткото защото той има два кариеса на времените зъбки ,но няма да ми позволи да ги оправиме/ много е наплашен от лекари /
на този етап искам с тази процедура да задържиме нещата на това ниво/да не стават по-голями кариесите / и да не го болят зъбчетата докато не ги смени или не ми позволи да ги оправиме

интересното е ,че преди няколко дни говорих по телефона с един стоматолог и той се учуди ,че правиме тази процедура и каза ,че това вече не се практикувало ............станна ми много странно ,но не иска да ми обясни защо

ще ми е интересно да чуя и други мнения   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 382
Преди години беше много широко разпространен метод. В огромен процент от случаите спира развитието на кариеса. Като цяло е много успешен, но психическата травма за детето е огромна Peace. Все едно вие да си сложите амалгамени обтурации на предните зъби.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 409
Шайн благодаря ти за мнението   bouquet

Защо да е травмиращ ,аз по-скоро го възприемем като по-щадящ  smile3506
Говоря от позицията на това което виждам по държането на сина ми.Той с усмивка отива вече при зъболекарката и без да претендира си отваря устата за да му намаже зъбките с кариесчетата.Ако трябваше да ги направиме не знам каква борба щях да водя с него и все си мисля ,че ще бъде без успех. Както вече споменах той е много наплашен  от лекари .Но при нас развалените зъбки са крайните и черното в никакъв случай не обхваща цялият зъб и не се вижда.
Но ако това се прави на предните зъбки със сигурност ще е доста гадно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Детето ми също имаше кариес, обаче тримата стоматолога , при които отидохме бяха категорично против този метод, определяйки  го като остарял и неефективен .Накрая оправихме кариеса с упойка , защото детето беше вече достатъчно стресирано , но не си пожелавам отново да мина през всичко това

# 6
  • Мнения: 2 382
Травмиращ е , защото мотивацията ,която изграждат родителите в детето на тази възраст рядко успява да устои на подигравките и отношението на децата в градината или училище.
Методът е неефективен от гледна точка на това, че само спира инфекцията, без да възстановява форма, функция и естетика на зъбите, което е водещо в съвременното лечение. Но пред алтернативата да не се предприеме друго лечение по ред причини, е за предпочитане.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 409
Шайн точно това исках да разбера .... защо се отрича и защо вече не се практикува този метод  newsm51

май вече няма зъболекар който да прави тази процедура

Aнели дано вече на малчо не му  се развалят зъбките и да не ви се налага пак да го водите на зъболекар  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт