Събирам мнения за д-р Роберт Халваджиян в Плевен !

  • 48 112
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Интересно видео си намерил, доста поучително. Пак да ти кажа моят опит. на 15-ти ме изписаха, на 27 или 29 същият месец бяха при цанова.Предвижвах се с 2 патерици. Като ме видя и ми се скара, каза че вече е трябвало да ходя с една, а знаеш че чувстваш кракът много нестабилен. Излезнах от кабинета и хвърлих едната патерица. Аз съм от Стара Загора. Ако искаш вярвай на връщане смених приятелката ми в Габрово и шофирах до Стара Загора през Шипка.Цанова ми беше дала списък с опражнения който да изпълнявам. Болките бяха адски но със всеки изминал ден чуствах кракът по силен и стабилен. 5 дена след като вървях с една патерица, захвърлих и нея. На фитнеса само колело и гладиатор без никакви натоварвания отначало. Живея на 6-тия етаж, не позвах асансьор, само пеша ступало по стъпало.Операцията е 20% от цялата работа,80% рехабилитация. Много зор беше да свия и да разгъна на макс. Ама знаех че ако се заседя и не го тренирам тоя крак, може цял живот да ме боли.За импланта да ти кажа честно като гледам видеото май е същият, но нищо не усещам в коляното. Мога да  ти нащракам записките си с упражненията на Цанова ако искаш да видиш за кво става въпрос.

Ами добре. Прати ми ги, да ги имам за спомен. И още нещо. Вместо да ми зашие менискуса, който беше хоризонтално скъсан, той си го накълца, а това води до промяна на силите и осите на движение. А импланта си го напипвам и понякога ми стърже. Друг ортопед ми каза, че след 2 години може  да се махне. Позволих си да пиша всичко това едва след като се събрахме няколко изстрадали човека. До дотогава си казвах, че може би съм карък. Е, със здраве!!!

# 16
  • Мнения: 208
Малко късно виждам темата. Аз съм доволна от д-р Халваджиян. Уникално отношение като човек. При  мен  проблемът е вроден дефект (твърде малък минискус), но други ортопеди от София в една варненска клиника се постараха да влошат нещата. А той поправи техните грешки, обясни кое защо как. Сега 3 г след  операцията се чувствам чудесно  и не  бих се  доверила на друг.

# 17
  • Мнения: 49
Малко късно виждам темата. Аз съм доволна от д-р Халваджиян. Уникално отношение като човек. При  мен  проблемът е вроден дефект (твърде малък минискус), но други ортопеди от София в една варненска клиника се постараха да влошат нещата. А той поправи техните грешки, обясни кое защо как. Сега 3 г след  операцията се чувствам чудесно  и не  бих се  доверила на друг.

Това,че теб не те боли мен не ме обезболява. Халваджиаян е излъгал всичките си пациенти, че им слага резорбиращ имплант, а е сложил титаниева плака. Това се вижда на.видеото. и какво ти направи?  Увеличи ти менискуса? Обясни,че ми е интересно.
Не може да се срвнява артроскопския ти преглед с предна кръстна.

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 23:03 от dewly

# 18
  • Мнения: 208
Естествено, че не може да се сравнява.

Това, което направи при мен беше да почисти ставата. Предните,които бъркаха са възпалили ставата. След това ме посъветва за щадяща програма за раздвижване и няколко дни ходене с патерици. Предните ме караха веднага да ходя. Естествено и постави хиалуронова киселина.

До колкото разбрах Ви е оперирал Евтимов, та не виждам защо Халваджиян да е виновен за поставянето на друг имплант.
При първата операция ми искаха във варна 200 лв уж за шейвър, а там ми взеха пари само за престоя- по 10 лв на ден

# 19
  • Мнения: 49
Естествено, че не може да се сравнява.

Това, което направи при мен беше да почисти ставата. Предните,които бъркаха са възпалили ставата. След това ме посъветва за щадяща програма за раздвижване и няколко дни ходене с патерици. Предните ме караха веднага да ходя. Естествено и постави хиалуронова киселина.

До колкото разбрах Ви е оперирал Евтимов, та не виждам защо Халваджиян да е виновен за поставянето на друг имплант.
При първата операция ми искаха във варна 200 лв уж за шейвър, а там ми взеха пари само за престоя- по 10 лв на ден

Почистил ти ставата и от какво?  На втората операця се претръпва към болката. За тези инжекции вземат огромен процент и много обичат да боцкат, а файда йок. Платих си за Халваджиян,но най-финната раота даде на Евтимов. Въпреки,че него избрах и той ме прегледа, неговото име.не присъстваше в епикризата ми. Стига ми, че ме излъга за импланта и въпреки,че разбра,че зная, продулжи да лъже поредните пациенти. С една дума- голям лъжец. След като си здравно осигурена. 1 ден струва 5.60лв., а не 10.  Сега бягаш ли? Скачаш ли?  За ходене не се иска кой знае какво. Не го превъзнсяй заради симпатии,че заблуждаваш хората. Аз си пиша с много потърпевши.

# 20
  • Мнения: 208
Споделих впечатленията си.Писах, че е почистена от възпалението, което предизвикаха предишните. Казах и, че на моя приятелка баща и е със сменена колянна става и е много доволен. Когато аз бях в болницата тарифата ОТ болницата беше 10 лв на ден. Не е нещо, което Халваджиян си е измислил.
Не съм съгласна, че за ходене не се изисква кой знае какво. Аз имах проблеми с качване на едно стъпало дори. Бягане и скачане никога не са били удачни за моите стави и ги избягвам
Винаги ще има доволни и недоволни от един и същи лекар. Аз споделих моето мнение, вие вашето. На когото му предстои сам ще избере и прецени

# 21
  • Мнения: 49
Споделих впечатленията си.Писах, че е почистена от възпалението, което предизвикаха предишните. Казах и, че на моя приятелка баща и е със сменена колянна става и е много доволен. Когато аз бях в болницата тарифата ОТ болницата беше 10 лв на ден. Не е нещо, което Халваджиян си е измислил.
Не съм съгласна, че за ходене не се изисква кой знае какво. Аз имах проблеми с качване на едно стъпало дори. Бягане и скачане никога не са били удачни за моите стави и ги избягвам
Винаги ще има доволни и недоволни от един и същи лекар. Аз споделих моето мнение, вие вашето. На когото му предстои сам ще избере и прецени

Колко доволен трябва да е човек, когато го излъжат, като  му казват, че ще му сложат резорбиращ имплант, а му слагат титаниева плака, която трябва оперативно да се махне в последствие, което пак си е болка. Халваджиян не си е измислил тарифата от 10 лв/ден преди три години, по мое време беше 15 лв/ден. Това е политика на болницата да заблуждава пациентите, както писах и по-горе за едни 300 лв. за които ме изнуди Халваджиян и отложиха операцията, и докато не подпусах не ме оперира, и си остави кунките. Когато си здравно осигурен  тарифата е твърда. Така пише в сайта им.  И понеже ми взеха 300 лв. не ми издадоха касова бележка , че като здрано огигурено лице имам платени7 дни  по каса, се наложи следващия път когато влязох в болница отново да плащам.

http://www.monitor.bg/article?id=257680

Въпреки, че знаех, му се доверих, но и мен излъга. Всъщност и всички оперирани от предна кръстна връзка. Дано, сега да е прочел всичко изписано за себе си и да е престанал.

И между другото възпаление не се лекува с операция.

# 22
  • Мнения: 208
Къде съм писала, че ме е излекувал??? Писах, че състоянието ми се е подобрило. Излекуване няма да има.
Не са ме карали да подписвам допълнителни неща, за платените 40 лв си имам касова бележка. 

Четох за този случай с възрастната жена. Но не съм била там, не съм видяла. На медии не вярвам много. Може и да е вярно, а може и да не е.

# 23
  • Мнения: 49
Къде съм писала, че ме е излекувал??? Писах, че състоянието ми се е подобрило. Излекуване няма да има.
Не са ме карали да подписвам допълнителни неща, за платените 40 лв си имам касова бележка. 

Четох за този случай с възрастната жена. Но не съм била там, не съм видяла. На медии не вярвам много. Може и да е вярно, а може и да не е.

Себе си не мога да излъжа. Започнах да пиша след като и други се свързаха с мен и е ужасно 7 месец да не можеш да качваш стълби. Относно теб, искам да ми се довериш, че оставам с добрононамерени чувства. Мога да ти кажа, че ти трябва много добър спортен рехалитатор, защото те са най-дорите, по-добри диагностици са от ортопедите. Когато няма счупено, скъсано, ортопед не може да помогне. Ако си от София мога да ти препоръчам човека, който ме спаси от инвалидизация, но както казах, ако искаш.

# 24
  • Мнения: 208
Разбира се, че се интересувам. В момента живея във Варна. Но София не е на другия край на света, така че ще съм благодарна за контакти

# 25
  • Мнения: 2
Бих искал още мнения да се пишат за д-р Халваджиян , аз имам опериран менискус от него и въобще не съм доволен.Вече една година след операцията кракът в коляното продължава да ме боли и да куцам.Преди операцията имах два блокажа на менискуса в интервал на 20 дни и при усуквания и махове  скъсаният менискус се намества,като болките през това време са доста големи.След деблокирането до операцията не съм имал и ни най-малка болка или проблем във вървежа.След операцията при Халваджиян ,вече имам и болки и проблем във вървежа и не мога да побягна и 2 метра .Първо след операцията преди махането на дренажа той лично не те преглежда  ,като по норма дренажа трябва да стои минимум 24 часа след операцията  и,ако се отделят обилни секрети се оставя докато  спре.При мен сестрата го свали на 18 час ,като я попитах това количество дали е нормално за това време и тя ми отговори с да , то беше 240 мл.Аз по професия съм ветеринарен техних и ние също правиме дренажи и ако дренажирането се преустанови преждевременно организмът не може да   резорбира (просмука ) тези секрети и  почти винаги се получават усложнения.Някой пъти се получават тежки инфекции или флебити,като при мен.

# 26
  • Мнения: 2
На третия ден след операцията кракът ми се поду и започнаха силни болки и аз му се обадих и той каза да отида в клиниката да ме види д-р Евтимов,като ме видя каза ,че се е насъбрало вода и ми направи пункция та я изтегли и веднага ме освободи болката и стягането,след два дни наново се наду и ме заболя и аз пак се обадих на Халваджиян и той каза да отида да ме види .Като ме вида ми предписа нестероидни противовъзпалителни"аркоксия" и ми каза да ги пия и ще се оправя.В този случай въобще вече не му се доверих все пак имам и аз някакво понятие от медикаменти и заболявания и отидох във Враца при д-р Цолов понеже сме познати да ме види на доплер и той също ми каза, че съм получил флебит и коляното ми е пълно с вода и да не пия никва аркоксия, като ми предписа лекарства и ми направиха наново пункция и вече леко-полеко се овладя положението.След месец време все още ходех с патерици и отидох на поредния преглед при Халваджиян и той ми каза ,че ще трябва  ми слжи три инжекции остенил плюс по 180 лв бр. След ,като ги направих нямаше никакъв ефект само където сложих една скъпа помия .Моето мнение е ,че това лекарство има временно облекчаващ ефект 3-4 дни и нищо повече, а също бях посъветван от друг ортопед да не си давам парите за този боклук,че няма да има никакъв ефект.Явно им дават някакви големи отстъпки и печалбите от него са доста глеми и те гледат да го пробутват.

# 27
  • Мнения: 2
Сега 11 месеца по-късно продължавам да куцам и на моменти все едно някой ми прави подсечка на кракът  и болките си ги има .Миналият месец ходих на преглед при него и му занесох епикризата ,за да види какво е правено и там беше отбелязано ,че са правени микрофрактури на коста ,понеже имаше малко отлюпване на хрущял -това се прави с цел прорастване на нов хрущял,който естествено е с по-ниско качество от нормалният,но не бях взел диска от операцията.Понеже съм гледал в монитора цялята операция и след това диска и му  казах ,че тази манипулация не ми е правена ,а той каза щом е написано в епикризата значи е направена-"явно като на бабката на която е написъл ,че е правил операция и за която е разследван".
Накара ме да си направя снимка и ми каза че имам износване на хрущяла и имам артрит и за това куцам и ме предписа "пиескледин" за един месец и ми каза наново да отида. И така преди операцията нямах нито болки нито куцота ,нито артрит,а след операцията вече всечко това се появи.В наччалото е усмихнат и вежлив ,но когато започваш да задаваш въпроси за медикаменти и процедури  става нервен и не иска да обяснява и ти казва довиждане,ще пиеш и правиш само каквото той ти казва-като така се излиза от ситуациите.Диска от операцията го гледахме с друг ортопед  на който няма да споменавам името и ми казва ,че менискусът ми е бил за зашиване ,а не за орязване и вече каквото е направено не може да се върне и микрофрактури не са правени.Пропуснах да кажа,че съм правил и физиотерапия и рехабилитация и допълнителни упражнения правя и все същото.Сега съм решил да си направя ЯМР и да отида в София на преглед поне при двама специалиста и сле това ще взема решения какво да правя,но за Халваджиян забравям.В  Авис Медика ми направи впечатление,че се работи като на конвейер и може би за това някой пъти се претупват нещата и се получават такива фалове ,възможно е да имат и необходимите познания ,но е по-лесно е да се отреже отколкото да се зашие пък като има повече операции за даня  е по-добре  да се отхвърля повече работа  и да се каже "готов си" пък натам му мисли при кой както  дойде.Важното е да се отчете дейност и да се вземат парите, а за страданията на хората ,те са ежедневие за тях да ги слушат.Като има услужнения пак при нас ще дойдат ще им сложиме от скъпия остенил и други болумачи,ше си плащат за прегледи и пак ще сме си добре.

# 28
  • Мнения: 579
Много мъчно ми стана ,когато прочетох последните три поста. Моят съпруг също се оперира при Халваджиян ,но няма никакви проблеми.Редовно кара колело,играе тенис и играе мач.Все пак може би е един късметлия.

# 29
  • Мнения: 49
Сега 11 месеца по-късно продължавам да куцам и на моменти все едно някой ми прави подсечка на кракът  и болките си ги има .Миналият месец ходих на преглед при него и му занесох епикризата ,за да види какво е правено и там беше отбелязано ,че са правени микрофрактури на коста ,понеже имаше малко отлюпване на хрущял -това се прави с цел прорастване на нов хрущял,който естествено е с по-ниско качество от нормалният,но не бях взел диска от операцията.Понеже съм гледал в монитора цялята операция и след това диска и му  казах ,че тази манипулация не ми е правена ,а той каза щом е написано в епикризата значи е направена-"явно като на бабката на която е написъл ,че е правил операция и за която е разследван".
Накара ме да си направя снимка и ми каза че имам износване на хрущяла и имам артрит и за това куцам и ме предписа "пиескледин" за един месец и ми каза наново да отида. И така преди операцията нямах нито болки нито куцота ,нито артрит,а след операцията вече всечко това се появи.В наччалото е усмихнат и вежлив ,но когато започваш да задаваш въпроси за медикаменти и процедури  става нервен и не иска да обяснява и ти казва довиждане,ще пиеш и правиш само каквото той ти казва-като така се излиза от ситуациите.Диска от операцията го гледахме с друг ортопед  на който няма да споменавам името и ми казва ,че менискусът ми е бил за зашиване ,а не за орязване и вече каквото е направено не може да се върне и микрофрактури не са правени.Пропуснах да кажа,че съм правил и физиотерапия и рехабилитация и допълнителни упражнения правя и все същото.Сега съм решил да си направя ЯМР и да отида в София на преглед поне при двама специалиста и сле това ще взема решения какво да правя,но за Халваджиян забравям.В  Авис Медика ми направи впечатление,че се работи като на конвейер и може би за това някой пъти се претупват нещата и се получават такива фалове ,възможно е да имат и необходимите познания ,но е по-лесно е да се отреже отколкото да се зашие пък като има повече операции за даня  е по-добре  да се отхвърля повече работа  и да се каже "готов си" пък натам му мисли при кой както  дойде.Важното е да се отчете дейност и да се вземат парите, а за страданията на хората ,те са ежедневие за тях да ги слушат.Като има услужнения пак при нас ще дойдат ще им сложиме от скъпия остенил и други болумачи,ше си плащат за прегледи и пак ще сме си добре.

конвейера е във всяка болница. Не мисли, че в София са по отзивчиви. А, това за хрущяла им е коронния номер за да боцкат.

Общи условия

Активация на акаунт