За Великден с червеничко яйце,ще мацнем октомврийското челце!

  • 26 708
  • 685
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
Здравейте и от мен във Великденската тема!
Първо да ви почерпя днес момченцето ми прави цели 6 месеца!


Съни  - благодаря за темата!

За заспиването –той винаги си е заспивал сам.

Аз докато се наканя да пиша ,то мина цял век ,но все пак.. на 1-ви април метнах милото. Хехе казах му,че съм бременна пак, даже много достоверно го направих,показах му положителния тест,които съм запазила от бремеността ми. Честно казано,не очаквах ,че толкова много ще се зарадва..Горкия разочаровах го иначе веднага се беше впрегнал като ми каза :”леле супер,дано този път да е момиче. Утре отиваме  на лекар.... дали ще види сърчице?. Стана ми много мило,чак сега като пиша съжалям ,че така се изгаврих с него.

Да ви попитам вашите бебчета седят ли стабилно вече? Моя мечо е много смешен както си седи и се забива нанякъде...

Стана дълго...пак ще пиша.Лека вечер от мен

# 31
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
anbibian крустите били на гъбична основа и една две да са останали неизчистени могат наново да се появят - та продължавай с чистенето им.

# 32
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Смуси, стискам палци за прегледа.
Ахилея, дано малкият се размине само със сиропа. То в наши дни е добре да се ходи на лекар, на който имаш доверие.
Лабелла, честити 6 месеца.
Анбибиан, не е късно за крусти. На един колега щерка му на година и нещо беше като се наложи да я пострижат късо заради коричките на главата.

# 33
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета,
Съни, мерси, че се грижиш за нас!
Лабела, честита половин годинка!
Анбибиан, ако са крусти – на дъщеря ми й помогна боровият вазелин. За 3 намазвания и се изчисти, а преди това я бях мазала месеци със зехтин, а дерма и прочие скъпотии, докато една педи не ни каза за струващия 2 лв вазелин – супер ефикасно!
Силви – за хамомилата не знам каква е разликата – просто в потенцията. По принцип е хубаво да се изпише от класически хомеопат, защото иначе може да предизвика обратен ефект – примерно отит. Иначе хамомилата е лайка. Следя дечко и ще преценя дали да я давам. Едно майче от горния етаж имаше такъв случай с Дормикинда, спря да го дава и детето започна да спи  Mr. Green
А на Жорчо му се увеличиха гадните места с кожа като шкурка по телцето  Cry Вчера напипах и на лакътя и на колянцето и след малко отиваме при педи.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Добро утро  Hug
Цеца,всяка сутрин като влезна в темичката и последния пост винаги е твой  Grinning Ако не е,много ще се притесня,да знаеш  Mr. Green Така съм свикнала  Heart Eyes
Флучия,може би просто му се е поизсушола кожичката...Пробвай да фо мажеш с нещо хидратиращо  Hug
Смуси,стискам палци   Praynig
За заспиването - през деня най-често с ме вън и заспива в количката,но почти винаги спеснички  Embarassed Вечер лягаме двамата и се гушкаме,пускам една музикална играчка и най-често и аз заспивам заедно с него  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 61
Здравейте, моми4ета!

Кали и ММ спят още и аз влизам да ви про4ета.
Анбибиан- Кали има крусти ве4е съвсеееем малко, по4ти ги няма, педи ни каза да купим крема Стелакер на Мустела, доволна съм.
За елдата- давам я на Кали на ка6а, яде я ( но тя мног ооби4а ка6и ) Вчера за пръв път и дадох ка6а от просо, та до сега от ка6ите съм въвела ориз, царевица, елда и просо. Мисля, 4е е достатъ4но, утре сме на консултация и след нея смятам да по4вам с месото, ре6ила съм да по4на с пуе6ко, да видим педи какво 6те каже.
Смуси- стискам палци за нефролога днес Praynig Praynig Praynig
Ахилея- дано на Хриско му се р азмине без антибиотик Praynig
Днес мисля след обед да излезем с принцесата да и търся рокли4ка за Цветница, дано и харесам нещо, 4е много м исе иска хубаво да я облека за празника.
Това е за сега от мен, по-късно пак ще пиша.
Приятен ден на всички Hug

# 36
  • Мнения: 0
Добро утро!!!

Съни, благодарим ти за прекрасната темичка отново Hug  bouquet

Вчерашният преглед мина добре, доц.Йотова е страхотен човек PeaceПоразпитаха ме, прегледа го и каза да не се притесняваме, случвало се често и е нещо като т.нар. "Преждевременен детски пубертет" Rolling EyesНазначи ни изследвания на 5 хормона и другата седмица рано-рано към 8 трябва да сме във Варна да му вземат кръв.След като излязат резултатите ще видим какви са и ще назначи лечение може би newsm78

Крустичките и аз забелязах тия дни по глевичката на Симеон жълто-кафеникави петна, сигурно е такова ThinkingСега като изляза ще взема боров вазелин - мерси Флучия Hug

Честити месечинки на бебоците  bouquet

Мамите от Варна, които купуват пюрета Ганчев - в Депо бебе център на всеки 3 закупени продукта на Ганчев получавате по 1 подарък.

Приятни разходки Grinning

Забравих да пиша за анкетата - Симеон винаги си заспива сам - на шезлонга, на спалнята, на дивана, в неговото легълце, просто го оставям  и след малко като го проверя вече е заспал.Никога не съм го приспивала на ръце Mr. Green

# 37
  • Мнения: 775
Добро утро!
Успяхме да дадем урина и кръв преди малко в Цибалаб, а дано са ок изследванията.

Наденце, стискам палци всичко да е наред.
Ахилеа, дано младежът да се оправи бързо без последствия.

Почваме да се забавляваме  Simple Smile

# 38
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Цеца,всяка сутрин като влезна в темичката и последния пост винаги е твой  Grinning Ако не е,много ще се притесня,да знаеш  Mr. Green Така съм свикнала  Heart Eyes
Хихихи, така е като малкия ме буди преди петлите. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 59
здравейте, мамчета! На последък нямам никакво време да чета, пък какво остава да пиша.........Има дни, в който дори не пускам компютъра......Но се включвам сега да споделя, че от 10 дни Зеррин е с диария......почти след всяко хранене (само на кърма сме), а от 2-3 дни  по-малко, но пак 4-5 пъти на денонощие. Днес чакаме резултатие от микробиологията, иначе до сега е на 3х1 Хидрасек и 3х5 Биогая. Ако някой е преминал през това, моля да сподели, че вече незнам какво да правя

# 40
  • Мнения: 873
Здравейте в новата ни темичка!
Съни, ти си страхотна!
Labella, ти си ужасна просто Mr. Green но поне едно си разбрала със сигурност-мъжът ти иска второ бебе веднага hahaha хайде, замисли се Wink

Нашият запек се оправи-вече не ака толкова твърдо и толкова оскъдно,ама е по-твърдо от преди, не е кашаво. както и да е! крушата и сините сливи помогнаха, не веднага, разбира се, но разните там бъркинчкания в дупето не ги одобрявам Naughty пък и като я гледам,че не е твърдо коремчето и не я боли, не се шашкам Whistling

За крустичките използвам шампоана на Оилатум,като масажирам повечко скалпа при нанасянео му. има ефект,определено, и то без да се налага да мажа с масла и да разресвам Peace

Масла си мажа на мен-за косопада. използвам стимуланата на Икаров и има ефект,а съм го ползвала само 2 пъти все оща. май евтиното и натуралното ще излезне най-ефективно. много ми живва коста и едни къдрички са ми се завихрили покрай ушите Flutter

Ние вече сме много по парковете и гледам,че масово са населени от майки с деца. най-смешно ми е,когато всички наведнъж извадят пюретата. а Юлия ги гледа и примлясква с език Laughing само с кърменето на вън не можем да се оправим и взимам АМ! ами, тя мнго блее насам-натам. дори и вкъщи да сме, ако види някакво цветенце или бродерийка по дрехите или бельото ми, се заплесва, разглежда и забравя за целат на занятието Crazy

За обличането-вчера бяхме с тънко боди, тънки ританки и тънко дънково сукманче и се беше изпотила след спинкането в количката ooooh! май ще направим промоцията на късите ръкави в най-скоро време Thinking

Seengirl, като редовна кипра по домовете, бих искала да ти кажа,че там са затрупани от дрешорляци, играчки и лакомства (много странно как хората си разчистват съвестта и гардеробите с тези деца; или пък бизнесмени си правят данъчни облекчения чрез дарения). повечко им трябва храна май Thinking питайте от какво имат нужда в съответното място Peace

Toni77 , за роклички виж това http://www.dalavera.bg/1737/da-poglezim-malkite-printsesi-roklya … ampaign=link_main. може да ти е полезно Peace

здравейте, мамчета! На последък нямам никакво време да чета, пък какво остава да пиша.........Има дни, в който дори не пускам компютъра......Но се включвам сега да споделя, че от 10 дни Зеррин е с диария......почти след всяко хранене (само на кърма сме), а от 2-3 дни  по-малко, но пак 4-5 пъти на денонощие. Днес чакаме резултатие от микробиологията, иначе до сега е на 3х1 Хидрасек и 3х5 Биогая. Ако някой е преминал през това, моля да сподели, че вече незнам какво да правя


на нас за диария, в следствие на антибиотик, след края на лечението и изчакване 2-3 дни, помогна пюре от тиква. педиатърът ми беше казал да давам чай от шипки или компот от дренки,та реших,че тиквата е по-безобидния вариант. вярно, че се води разхлабваща, но новата консистенция се отрази регулиращо на стомахчето. може и каша от ориз да дадеш или оризова вода,ако ти се занимава. дано да няма бактерии Praynig

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 09:44 от dessy encheva

# 41
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
здравейте, момичета Simple Smile Прейнсталираха ни компа и нямам кирилица, използвам някакъв кирилизатор и поста може да е пълен с правописни грешки. Извинявам се предварително (аз много се дразня на грешките). Ние сме при майка ми , вчера успях да свърша повечето си работа. Заведох Ая на педиатъра, които ни изпрати в болница. Жената също потвърди , че детето е здраво, но каза, че за преборване на болестта можем да говорим едва след 3 месеца, ако не боледува през това време. Това за мен означава, че продължавам да си стоя на тръни.
За анкетата - гласувах, че заспива на гърда, но истината е, че заспива когато легна до нея, понякога дори не суче.
Новият хит при нас е БАЛОНА - това толкова забавно и летящо нещо
Лусин, сутринта си мислех за вас с Леда, но като седнах и прочетох как сте, стискам палци да пребори всичи не приятни бацили малката госпожица.
Миша , Браво на малкия Дани, че се е изправил. А относно падането се надявам , че ти е поотминало притеснението. Като паднат ние плачем повече от тях ( като те четох се сетих за себе си след първото >и последно за сега< падане на Ая
Мименце, аз обличам Ая за навън с боди - къс ръкав, една блузка, данки и чорапки, взимам якенце и одеалце за всеки случай, у дома е само с боди и гащи
Петкова това с летния кош и при нас се провали. Не знам как ще я караме.
Силви и аз от няколко дни търся био зеленчуци из Варна, че да се подготвям. Тия дни откриха и нов Био magazin, та мисля скоро да ида да го проверя.
(З)елда Simple Smile Виж колко лесно било решението на дилемата :Д :Д
ЦВМ ще се радвам да ми напишеш повече инфо за стаите, но като каза фурна, си мисля, че говориш за друг воден басеим - не Беглик
За връщането на работа - представа нямам, по-скоро трябва да измисля с какво да се занимавам, за сега помагам на ММ с фирмените документи, той ми дава идеи за занимания, но всичо е в процес на обмисляне и плануване за сега. Както казва той " в крайна сметка имаш много сериозно занимание - гледането и възпитанието на детето ни"
Съни, темата е прекрасно великденска. Благодapско Simple Smile

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Добро утро   bouquet

Съни, благодаря за темата  Hug
Снищи спахме непробудно от 10 до 6 и 30  Simple Smile това си е постижение,след предишните вечери. Вчера цял ден скитосвахме, намерихме си компания за разходка в квартала - една моя съученичка, отдавна не се бяхме виждали, само случайно и то за малко, сега вече с бебетата- намерихме на Боби момичешка кампания Laughingдо сега само с момченца сме се виждали.
 Вчера малкия не ака , реших ,че го е хванал запека, ама сутринта памперса беше пълен, днес мисля да давам тихва. Взела съм едно пюре на хип, да видим дали ще го хареса,преди картофа вкъщи си го правех.
 За крустичките имаме от доста време, сега са по-малко, но пак има. Бях взела А-дерма, но нищо не помогна, ако ме питата не го вземайте, толкова е скъп , а нищо не помага  Naughty Сега ще пробвам боровия вазелин, който Флучия препоръча.
 
Ахилея , дано Християн се пооправи и да не боледувате вече Praynig

unvisible, не мога да ти помогна, до сега не ни се е случвало, дано се оправите бързо  Praynig

 Лабела, честити ви 6 месеца на патерици. И аз мислех да излъжа така мъжа ми , ама веднага ме хвана, разсмях се .

# 43
  • Мнения: 3 638
anbibian крустите били на гъбична основа и една две да са останали неизчистени могат наново да се появят - та продължавай с чистенето им.
ние не сме имали крусти и не съм чистила и въобще не знам това крусти ли е или нещо друго, така че не мога да продължа с чистенето, след като никога не съм чистила
ако са гъбична основа, не се ли мажат с нещо противогъбично  newsm78
Флучия благодаря, че сподели, мисля да изчакам контролния преглед при педито и като каже какво е сигурно ще пробвам това мазило. А само мажеш или и разресваш, тя има два косъма на главата много няма какво да й реша, ама знам ли  newsm78

# 44
  • Мнения: 30
Момичета, благодаря ви за успокоенията и пожеланията. Засега Дани е добре, надявам се така да остане, все пак минаха 24 часа. Аз обаче хич не съм, не спирам да го мисля и да се виня, как ще го изгледам като съм такава паника незная. Довчера бях така уверена, а днес имам чувството, че от нищо не мога да го опазя Cry

Съни, благодаря за темичката Hug
Unvisible, Дани след 5 капки биогая се разхлабва, а доза 3 по 5 не е ли много голяма???

Лусин, как е Леда днес?Едва ли захранването е виновно за вирусчетата.

Зелда, извинявам се, щото в последния момент отказах, а аз съм много точен човек и не правя така, обаче пусто като ме хвана страх и исках само да си го гушкам и гледам дали е добре.Надявам се другия път като дойдем да се видим, макар че ще ми е неудобно да звънна направо Blush
За анкетата- Дани вече не заспива на ръце- посуква малко, лапа си бибата, върти се малко, гушва се в мен накрая и заспива.
Момичета, които кърмите- малчовците взеха ли да ядат в странни пози? Моят мъник нали не го свърта на едно място и кърменията ни са абсурдни- почваме в легнала поза, завърта се по корем и взема да си клати дупето, после се покатерва върху мен и суче, застава на коленца с ръце върху мен, хваща си цицата и суче и така, мноого е уморително, макар да е сладко Grinning

Общи условия

Активация на акаунт