може ли теста да греши

  • 15 677
  • 68
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 90
може ли sure check да бърка Shocked

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
На мен не ми се е случвало да обърка

# 2
  • Мнения: 9 100
Тука си имаме един мохабет : Може да има грешен отрицателен тест, но не и грешен положителен Wink
Ти да не би да се изкуши ?

# 3
Кога най рано може да се направи теста и раЗбира се реЗултата да е реалисти4ен??

# 4
  • Мнения: 2 123
Възможно е да не отчете в много ранен етап на бременността, но рано или късно ако си бременна е редно да покаже 2 черти Laughing
Редно е тестът да се направи 14 дни след евентуалното зачеване или по-късно. Колкото повече дни закъснение имаш, толкова по-надеждно отчита теста. Успех

# 5
  • Мнения: 7 716
Аз имах положителен тест при закъснение 4-5 дни. Бременност не настъпи.

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Тука си имаме един мохабет : Може да има грешен отрицателен тест, но не и грешен положителен Wink
Ти да не би да се изкуши ?
Вече не важи  Laughing Навъдили са се едни мутирали тестове дето ти показват положителни резултати, а няма нищо.......така че........ newsm78

# 7
  • Мнения: 9 100
Верно ??  Shocked
А някоя специална марка ли са или...? Я метни малко инфо насам Crazy

# 8
  • Мнения: 2 120
За фалшивите тестове - `Изи` тест е гола вода винаги има бледа черта, след М. преди ову, след ову и т.н. Друг такъв е на `Озон`. въобще не е вярно, че отчита 10 млл хормон, може да бъде отрицателен, когато всички други ти показват две черти и положителен когато овулираш.
Аз лично вярвам само на `Шуър чек`, `Клиър`, `Уни марк`. Като нямаш необходимото ниво ЧХГ се появява само една резка, като прорязване с топлийка. няма как да се сбърка с чертичка за бременност.

# 9
  • Мнения: 9 100
За фалшивите тестове - `Изи` тест е гола вода винаги има бледа черта, след М. преди ову, след ову и т.н. Друг такъв е на `Озон`. въобще не е вярно, че отчита 10 млл хормон, може да бъде отрицателен, когато всички други ти показват две черти и положителен когато овулираш.

Ъх..тези даже не съм ги чувала Embarassed
Аз също разчитам само на Шуър или на Клиър-а...

# 10
  • Мнения: 2 271
Аз ползвах касетьчен(но не помня какьв),който ми показа   EFN на 10 ден от закьснението,а си бях бременна!

# 11
  • Мнения: X
А за Quick sure и Dbest какво ще кажете добри ли са?

Всъщност Dbest са тестове за ову, но в тях има и един за бременност.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
БИБЛИОТЕКА !

Цитат на: venush
Всъщност Dbest са тестове за ову....
Не само.


# 13
  • Мнения: 2 120
От личен опит ти казвам, че не са добри, не гледай какво пише на тях. ако искаш да засичаш ранна бревменност, само не с тези.

# 14
  • Мнения: 1 768
Да попитам и аЗ тогава..Днес се тествах,zа жалост негативен..Трябва по принцип да ми дойде на 15...Ако бях бременна сигурно 6е6е да от4ете днес,или?? Sad

# 15
  • Мнения: 2 120
Може да ти отчете и по-късно. Когато бях бременна ми отчете бледа един ден преди датата, а на самата дата вече малко по-ясна чертичка. И  на мен ще ми идва на 15, така, че ако нищо не е станало Cry имаш си другарче за плачене Cry

# 16
  • София
  • Мнения: 1 067
Весси, не се шашкай... на мен ми даде отрицателен тест ДВА-ТРИ дни след закъснението... и си мислех че не съм бременна... дори котка си взех...

След 10 дена ми писна да чакам и повторих теста... беше положителен... и за съжаление махнах котето...

Така че няма смисъл да си правиш тест по-рано и да го оплакваш че е отрицателен, може просто нивото на хормона да ти е ниско, бъди търпелива... и бебето ще дойде!

# 17
  • Мнения: 1 768
А кога да повторя пак теста? Embarassed

# 18
# 19
  • Мнения: 1 768

Лали,а не е ли о6е рано?

# 20
  • Мнения: 7 716
Ами нали днес е датата на предполагаемата М.?

# 21
  • Мнения: 1 768
Ами при 30 дневен цилъл трябва да е днес..А при 33 дневен на 17..И аЗ не zнам ве4е,на колко дни ми е цикъла..Последния път бе6е на 33,а ина4е винаги е бил 30

# 22
  • Мнения: 2 123
веси, по-добре задръж до утре, а ако можеш най-добре до 17

# 23
  • Мнения: 9 100
Веси, колкото повече изчакаш - толкова по-добре...знам че нетърпението надделява, но ако е станало-станало е, дай си шанс резултатът да е сигурен. Изчакай още.

# 24
  • Мнения: 7 716
То ако изчакаш още 10 дена ще чуеш и пулса Wink
Ама то нали това е хубавото и част от удоволствието на бебеправенето първите месеци - именно правенето на тестове Laughing

# 25
  • Мнения: 9 100
Ама тя Весито щото всеки месец бърза да прави тестове, и после се разочарова и разстройва...затова казвам да изчака. Иначе наистина е вълнуващ този момент с тестовете Laughing

# 26
  • Мнения: 1 768
Ама тя Весито щото всеки месец бърза да прави тестове, и после се разочарова и разстройва...затова казвам да изчака. Иначе наистина е вълнуващ този момент с тестовете Laughing

Моми4ета жива умряла 6е иЗ4акам до 17.И тогава 6е си направя тест4е.Боже как искам да видя тая седмица,която идва двете 4ерти4ки..Половинката ми има на 21,тая събота и рожден ден и така бих искала тогава да му съоб6я радостната новина,раЗбура се,ако има такава.От няколко месеца насам съм си иЗмислила и на4ина по който да му го кажа...Опаковала съм комплет биберонки и една книга дневник zа бъде6ите татковци...Та си мислех да го zаведа на ресторант4е в съботата да му подаря подаръка,който криия ве4е от няколко месеца и да му кажа,4е 6е си имаме бебе....УХ,ме4ти ме4ти....Дано някой не ме помсили са беЗнадеждно луда оба4е... Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 9 100
Веси, недей да се вживяваш прекалено много...нещата стават тогава, когато сме готови за тях. вярвай в това. Ами ако сега не стане? Ако не си бременна? Не искам да си разочарована и да изпадаш в депресии...настроила си се много- дай Боже да има защо- но винаги допускай и възможността да не се е получило, защото ако вярваш прекалено много, а после дойде разочарование- боли много...Силно стискам палци Praynig

# 28
  • Мнения: 1 768
Веси, недей да се вживяваш прекалено много...нещата стават тогава, когато сме готови за тях. вярвай в това. Ами ако сега не стане? Ако не си бременна? Не искам да си разочарована и да изпадаш в депресии...настроила си се много- дай Боже да има защо- но винаги допускай и възможността да не се е получило, защото ако вярваш прекалено много, а после дойде разочарование- боли много...Силно стискам палци Praynig

Стефинка,мерси мила..Може би съм така ентуциаЗирана понеже,съм о6е прясна в бебеправенето..Или твърде много си вярвам и наивни4а...6е я видим тая работа тея дни.. newsm78

# 29
  • Мнения: 2 120
Весенце, давай по-спокойно бе жена. И аз си бях намислила цял куп романтични начини за споделяне на така желаните две чертички, но когато стана/говоря за преди да абортирам/, нещата се развиха по най-прозаичния начин, защото си глътнах езика и всичко ми се изпари от главата. Стискам ти палци.

# 30
  • Мнения: 303
Тука си имаме един мохабет : Може да има грешен отрицателен тест, но не и грешен положителен Wink
Ти да не би да се изкуши ?
Е не е точно така - доколкото съм запозната има сравнително слабо разпространено заболяване на щитовидната жлеза, при което теста за бременност отчита положителен резултат, а бременност няма - даже тук във форума имаше куриозна случка - мъжа на някоя от девойките беше направил теста и беше показал положителен резултат - ако ти се търси във форума може и да го откриеш. Причината е, че при това заболяване има повишаване нивото на хормона, който се отчита теста, затова има и грешни положителни тестове ...
А иначе пожелавам истински положителен тест и докторско потвърждение на Vessito.

# 31
  • Мнения: 9 100
Е, ако вземем да търсим частните случаи, темата ще иде в друга посока. Говорим генерално, в общия и най-често срещан случай.
Можем да добавим и случаите, в които при наличие на киста тестът за бременност дава положителен резултат...и такъв случай имаше наскоро.
Но да не се вманиачаваме Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 248
Аз доколкото знам има вероятност отрицателният тест да е се обърка, но не и положителният! Naughty Естествено това е само на хартия, сигурно са се изолирали тук таме и частни случаи. Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 303
Е, ако вземем да търсим частните случаи, темата ще иде в друга посока. Говорим генерално, в общия и най-често срещан случай.
Можем да добавим и случаите, в които при наличие на киста тестът за бременност дава положителен резултат...и такъв случай имаше наскоро.
Но да не се вманиачаваме Simple Smile
Да бе ще те питам ако мъжа ти се окаже малко бременен  Mr. Green
А сега сериозно - наистина е частен случай, но все пак зад частните случаи седят живи хора и ако човек тества за първи път не знае какво ще излезе от тестчето.

# 34
  • Мнения: 9 100
ако човек тества за първи път не знае какво ще излезе от тестчето.

Ами може само да се надява да не се падне в нищожния процент на случващите се странности  Embarassed

# 35
  • Мнения: 3 010
Преди няколко месеца, аз имах от тези "положителни" тестове дето не грешат. И като не съм виждала никога такъв, да не ви казвам как се почувствах....... Верно, че малко странно изглеждаше, но и аз мислех, че няма грешен или фалшив положителен. Та значи втората чертичка беше доста бледа и малко разкривена и беше по на пред, говоря за Шуър Чек, по-напред от "Т". Веднага започнах да се чувствам бременна, направо нелепо и следващият ден сън не спя, бегом до аптеката - 2 отрицателни..........Гадост - рев .......

# 36
  • Мнения: 1 942
Dali mojel Shure chek da greshi? Da - ej tuka do men mu spinka edna ot greshkite:)) Da ti kaja shtqx da sadq tazi skapana firma! Sled otricatelniq test si napravix rengenova snimka, zashtoto vdignax temperatura i veche bqx sigurna che ne sam bremena /nali si bqx napravila skap i reklamiran test/!!! Posle razbrax che ne sam bila samo az - toq test qvno e mnogo golqm bokluk  #Cussing out s gotina reklama  Wink

# 37
  • Мнения: 9 100
Силве, кога си направи теста ? Имаше ли закъснение ? Ако да- колко ?

Моля те, пиши на кирилица.

# 38
  • Мнения: 2 120
Момичета, не бързайте да оплювате тестовете, защото много от нас при първо тестване нямат представа как изглежда + резултат.
Когато бях бременна за кратко правих всички тестове, които съществуват на БГ пазар и ви уверявам, че не грешат. Едни дават резултат след ден закъснение, други след пет дни, но бременната черта не може да се сгреши, когато си я виждал.
Иначе, на много от нас им се привиждат разни чертички, като сенки, но това съвсем не е + резултат.
Поради тази причина ви казах, ако искате да откривате бременност преди закъснение не правете `Озон` и `Изи` появява се нещо като маркировка, може да заблуди този, който не е виждал положителен от тези тестове.
За `Шуър чек` ще ви кажа, че ако не спазвате минутите за отчитане също може да се заблудите с нещо като чертичка или резка.
И за да не става объркване, просто е -- погледнете си положителния ову тест, даже този, който още е с бледа втора чертичка-ето така изглежда и теста за бременност-чертата, макар и бледа се появява бързо и не може да се сбърка с разни сенки и резки. 

# 39
  • Мнения: 7 640
фалшиво отрицателен тест практически няма- просто е направен по-рано от необходимото. По тая логика трябва да има сигурно бременни жени с отрицателни тестове.

# 40
  • Мнения: 1 942
Ox, sajalqvam za latinicata, ama kompa e nov i ne6to nemoga da naglasq vsi4ko po nego kakto trqbva Embarassed
Napravix testa sled kato imax 10 dena zakasnenie na cikala, no tova za men ne beshe novo i reshix 4e moje moite polikistozni qj4nici pak da sa se obadili. 4ustvax se stranno iznervena,vazduxa ne mi stiga6e, imax temperatura 37,2 /za koeto be6e rengenovata snimka/ imax ne6to kato bezcvetno te4enie /i tova nikoga ne mi se be6e slu4valo/ - okaza se 4e vsi4ko sa bili posledstviq ot zabremenqvaneto.
Ne razbrax ti iska6 ili ne iska6 da si bremena?
Ako da - iz4akaj o6te sedmica i si kupi test s vani4ka i lenti4ka, ako ne - otivaj na lekar s 15 lv. pod mi6nica.
Uspex   bouquet

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Ox, sajalqvam za latinicata, ama kompa e nov ....

Ми това няма значение , защото като пишеш мнението си има една такава картинка - ...... та това е начина  да те четем .

Пиши на кирилица .

# 42
  • Мнения: 9 100
Силве, явно си била от "щастливките" при които тестът трудно хваща нивата на ЧХГ, дори и след 10 дневно закъснение...рекордът за който съм чувала е 18 ден Shocked Така че тестът не е виновен в твоя случай- просто всеки организъм реагира различно при бременност...

# 43
  • Мнения: 303
За рекорд може да потърсиш мнението на Мама Фин - мисля че беше над месец Simple Smile

# 44
  • Мнения: 9 100
За рекорд може да потърсиш мнението на Мама Фин - мисля че беше над месец Simple Smile

 Shocked Shocked Shocked newsm78 Crazy

# 45
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Добре де сладурки, може чак на 20 ден от закъснението да покаже + резултат, но до кой месец показва???Трети, четвърти...пети?...и при цветна показва ли?

# 46
  • Мнения: 7 640
Добре де сладурки, може чак на 20 ден от закъснението да покаже + резултат, но до кой месец показва???Трети, четвърти...пети?...и при цветна показва ли?
докато има бременност Grinning, има и bЧКГ, т.е. тестът си е положителен

# 47
  • Мнения: X
Ето ви и още една възможност за положителен тест без бременност (от биберон.бг):

Цитат
В:Здравейте, д-р Славов! Вместо тест за овулация съм взела теста за бременност и за мое изумление беше положителен! Направих и други тестове и се оказа, че до 1-2 дни след овулацията тестовете за бременност ми дават положителен резултат, на 3-тия ден вече са си отрицателни. Следващият цикъл това се повтори. Можете ли да ми обясните защо се получава така? В. Б.
 О:Здравейте В.! Това е възможно, защото съществува кръстосана чувствителност между LH и HCG, които позитивират двата вида тестове. Всичко хубаво!

# 48
  • Мнения: 307
Zdraveite!
Iz4etoh dosta ne6ta iz forumite, no vse pak da popitam. Mnogo mi e pritesneno  Confused Ta zna4i, zakasniava mi ve4e 7 dni. Pravih si ve4e 2 testa shure chek - edinia v nedelia (15.01), a drugia v4era; i dvata ve4erta, i na dvata se poiavi mnogo iasna kontrolna lenta i edva, ama edva zabelejima 2-ra 4erti4ka. V4era6nia go poglednah sled okolo 4as i vtorata 4erta si se vijda6e idealno. Da oba4e niamam nikakvi drugi priznaci za bremennost. Pritesniava me i tova, 4e ot denia v koito triabva6e da mi doide mi kape (dori ne bih mogla da kaja, 4e te4e) leko rajdivo te4enie. Kakvo da pravia? Zapo4vam da si vaobraziavam, 4e sam bremenna?! Rolling Eyes, no dali?!? Koga da otida na lekar? POMOGNETE MI!  Praynig

# 49
  • Мнения: X
vvenkova, веднага!

# 50
  • Мнения: 307
Май ще хуквам на доктор. дано да съм бременна  Praynig Стискайте палци

# 51
  • Мнения: 2 123
според мен си бременна!ЧЕСТИТО И УСПЕХ!

# 52
  • Мнения: 303
Тестовете за бременност отчитат такава обикновено до края на третия месец - след това плацентата поема изхранването на плода и намалява или спира не съм сигурна кое от двете отделянето на хормона който тестовете отчитат. Така че в четвърти пети или по-късен месец е нормално да има отрицателен тест.

# 53
  • Мнения: 7 640
Тестовете за бременност отчитат такава обикновено до края на третия месец - след това плацентата поема изхранването на плода и намалява или спира не съм сигурна кое от двете отделянето на хормона който тестовете отчитат. Така че в четвърти пети или по-късен месец е нормално да има отрицателен тест.
не съм сигурна, че вЧКГ изчезва! Да, намалява, но да изчезва съвсем, ще проверя и ще пиша.

# 54
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Венкова, мила, стискаме палци всичко да е наред, но е необходимо да те прегледа лекар....най-вероятно ще ти изпише ДУФАСТОН-че....хайде КЪСМЕТ, и после да кажеш как е минало всичко!

# 55
  • Мнения: 307
mi...hodih na lekar. Gleda me na videozon, no kaza, 4e ni6to ne se vijda o6te iasno. Imalo "ne6to samnitelno", malka to4ica, no kaza da ne kazvam o6te na nikogo, da ne se nastroivam i 4e vse o6te ne moje da se kaje, 4e e dobra novina. Izpisa mi folieva kiselina i kaza, ako ne mi doide do 1 sedmica, da ida pak da vidim kvo stava.
DANO DANO DANO da ima beb4e
Samo da ne mi doide
Stiskaite palci momi4eta. Dano da ima za hvalene

# 56
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Миличка, това ръждиво течение всеки ден ли е или беше еднократно?? Продължава ли?
   Докторката не ти ли изписа нищо за задържане? Имаш ли й доверие?

# 57
  • Мнения: 307
GOLDEN_ROSE, не ми изписа нищо за задържане Sad Само фолиева киселина. Имам му доверие, защото е един от най-добрите гинеколози тук. А ръждивото течение продължава  Cry Не мога да кажа, че е течение. По-скоро е зацапване. Казах му за това, но той ми отговори, че може да е поради много причини. Видимо не го притесни май много това течение  Thinking
Каза да не се настройвам за бременност, защото можело и да ми дойде, т.е. организма ми да "го" изхвърли, "нещото", ако изобщо има нещо. Tired
Оффф, толкова съм объркана вече  Cry Остава ми май само да се моля да не ми дойде, щото....ще трябва да почваме на  ново с мъжото бебеправенето и пак чаканееее   Tired Дано Господ е с мен  Praynig

# 58
  • Мнения: 7 716
Нива на ЧХГ по време на бременност:

Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

# 59
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Ами скъпа, не знам дали не е добре да се включат и останалите момичета с мнения. Все пак положителният тест си е ПОЛОЖИТЕЛЕН! Означава бременност /мое мнение/, кървенето /зацапването, за което ти говориш/ може наистина да е безобидно, но може и да има причина за него. Съжалявам, че аз навремето в състояние като твоето не се обърнах към друг лекар за допълнителен съвет. Знам, че се бият инжекции, пият се хапчета....всичко това е за задържане! Добре е да се прегледа и да се види от къде изобщо идва зацапването - дали е отлепяне или просто на хормонална основа! Без да се притесняваш, поразпитай, попрочети и нищо не ти пречи да се посъветваш и с друг лекар. Хора много, разбирания различни. Едоинственото, за което апелирам е да запазиш ПЪЛНО СПОКОЙСТВИЕ, защото това е най-важното! Стскам палци и се моля на Господ всичко да е ок и след някой и друг ден да ни зарадваш с прекрасна новина!

# 60
  • Мнения: 4 399
vvenkova, , аз също имах такова тъмно кафяво зацапване когато забременях. Появяваше се, изчезваше, после пак се появяваше. Нормално е защото при имплантацията се разрушават капиляри. Лекарят ми не ми изписа нищо. По принцип моите наблюдения са че извън България дуфастончета и други прогестеронови препарати не се изписват или се изписват само при доказан прогестеронов дефицит. Идеята е че ако нивата на hCG са добри, няма нужда от терапия, а ако нивата на hCG започнат да падат, положението е неспасяемо и с прогестеронови препарати и без тях. Лекарят ми каза, че веднага трябва да се свържа с него ако се появи прясна кръв. Докато кръвта е тъмна, няма причини за притеснения. Желая ти успешна бременост! А за преглед наистина все още ти е много рано, но можеш да си направиш кръвен тест за бременост.

# 61
Здравей!
На мен също ми закъснява  7 дни и днес ходих  на уз но нищо не се видя  и аз съм притеснена  казаха ми да отида след  една седмица  иначе ми се гади от една седмица и си правих два теста които са с втора бледа черта  още в деня  когато трябваше да ми дойде
и аз се чудя какво става ?

# 62
  • Мнения: 7 640
благодаря на Лали за изчерпателното инфо.
Не мисля, че е нужен прием на гестаген на този етап.
Дано се развие успешно бременността!

# 63
  • Мнения: 2 120
И на мен лекарят ми каза, че трябва да се обадя ако се появи ярка кръв, да ама не--направих си аборт с това на което му се казва зацапване. Мисля, че трябва да се види нивото на прогестерона и да се бият инжекции или нещо друго, което е за задържане, или да полежиш малко в болница. И... vvenkova, стискам палци.

# 64
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И на мен лекарят ми каза, че трябва да се обадя ако се появи ярка кръв, да ама не--направих си аборт с това на което му се казва зацапване. Мисля, че трябва да се види нивото на прогестерона и да се бият инжекции или нещо друго, което е за задържане, или да полежиш малко в болница. И... vvenkova, стискам палци.
   ...при мен беше абсолютно същото-само кафеникавото зацапване и убеждението на доктора, че не е страшно! После се оказа, че ако беше взел мерки нещата нямаше да протекат по този кошмарен начин. Именно за това посъветвах Венкова да отиде и при друг лекар.

# 65
  • Мнения: 307
Благодаря ви момичета за загрижеността! Наистина сте много мили.
Положението ми не се е променило все още Sad Снощи ме заболяха много кръста и яйчниците и бях сигурна, че ще ми дойде през нощта, но...остана си същото кафяво петно  Cry
Ще чакам до четвъртък (26.01.), а ако не се стърпя може и на друг лекар да отида...Не знам вече к'во да правя. Явно ще се чака
Стискайте палци и  Praynig  Praynig  Praynig
Прегръщам ви всички!

# 66
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Слънчице, разбирам притесненията ти, влизам ти в положението и ми  мъчно заради неизвестността, в която живееш. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред! Тези проблеми, с които се сблъскваш общо взето са почти неразделна част от една бременност. Ти се успокой и ще видиш как всичко ще се нареди по най-прекрасният начин! Ние сме с теб - за съвет, утеха или споделяне на радостта!   bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Мнения: 3 010
Снощи ме заболяха много кръста и яйчниците и бях сигурна, че ще ми дойде през нощта, но...остана си същото кафяво петно  Cry

В такива случаи защо не си вземаш Но Шпа, предписват го на бременни!

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Хайде вече в седмичната .
Че то таЯ тема от самото начало не е за отделна тема, ама освен това последните постиниги взеха малко по - друга насока .

Общи условия

Активация на акаунт