Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - 15 -та част

  • 19 364
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 251
Извинявам се на всички от двете теми,че хич не се разписвам,обаче Преската си е нервничка,иска все навън,иначе реве у нас и нямам избор,обикалям насам-натам.Не че е лошо,но понякога е изморително.Отделно много ми дойдоха емоциите покрай моя приятелка,която има проблеми-сънувам кошмари и не мога да спя...
Звезди, май си ти наред,стискам палци и на краката fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Ще хвърлям по едно око за снимки от Асето Hug
Мини,страхотни сте с Али!Ама и докторчето си го бива  Peace Joy

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 17:30 от nimfi4ka

# 721
  • Мнения: 894
Момичета, много време ми трябваше да изчета това, което сте писали вчера и днес. Мина и  моят серклаж. Док каза, че е станал хубав серклаж, въпреки че шийката ми била под 1 см. Нищо не усетих, защото манипулацията беше с пълна упойка. Изписаха ми отново доста лекарства: зинат, магнерот, но-шпа, увеличиха ми дозата на утрогестана. Док каза да лежа активно една седмица и после може да се пораздвижа. На преглед съм на 08.05. Сега като се замисля, то аз на практика нямам шийка. newsm78 

# 722
  • Мнения: 117
Колко мило че родилите не са ни забравили!  Hug
Видях чак сега снимките на Шоколадово бонбонче и на Мини. Страшни сладури са малките мъже, а мамите все едно никога не са били бременни, изглеждате чудесно!

И аз чакам с нетърпение вече някаква информация от Асето!

# 723
  • Мнения: 462
DANIELA,niama ni6to,az te razbrax,samo 4e az sega vidiax,4e na men sa mi izpisali po 2 na den ve4er za 5dni.A az ne sam dogledala i v4era pix samo edno,ta se o6a6kax malko..Moite izsledvania sa izlezli,proverixa mi gi,po4ti vsi4ko e v normi.Samo ster.urina ne e gotova.Dani dano ti dadat parolata.IVKA777 posta ti me raz4uvstva mnogo.LALI mnogo se radvam,4e serklaja e minal uspe6no,po4ivai pove4e sega,a 6tom posle 6te si na po svoboden rejim 6te e straxotno.ZVEZDI stixotvorenie bukvalno me razplaka,6te si go prepi6a!

# 724
  • Мнения: 181
здавейте, аз се връщам от преглед и влизам да дам отчет.Бебето върви точно по седмиците. Аз утре влизам в болницата за изследанията и в петък ще ме зашият.
Лали бали браво, че сичко е минало по вода.Ти колко време стоя в болницата и изписахали ти някакъв антибиотик за след серклажа. А кървене имаше ли и ако да колко време беше? Извинявай ако питам много, но искам да разбера от първа ръка какво да очаквам.
Всички останали седете си на дупетата и стискайте кълки колкото е необходимо.

# 725
  • Мнения: 98
lali bali,браво за хубавите новини!Сега почивка и лежане ти трябват,и знай,че с лежане шийката пак може да се удължи.И аз съм със серклаж,моята беше 1.5,след две седмици беше вече 3 см,дано така да продължава да се удължава.Важно е да нямаш контракции.
Feq_na_z1bkite,стискам палци за петък HugВместо лали бали да ти отговоря-аз стоях 5 дни в болницата,не съм пила антибиотик след това,но са ми сложили заедно с упойката.Кървене е силно казано,аз имах кафеникаво течение около 5-6 дни след серклажа,което е нормално.Всичко ще бъде наред Hug

# 726
  • Мнения: 2 211
Лали, лежане и само лежане. Повече пазене и всички ще стигнем до заветния финал, няма да се плашиш. Слушай си док и се пази!

Фея, от самата манипулация не трябва да се притесняваш, защото няма да усетиш нищо. Малко боли след това, но не е нищо кой знае какво, изтърпява се. Може да имаш леко зацапване след това, но при мен нямаше никакво така че е индивидуално. Това не трябва да те притеснява - все пак ще бъдеш под наблюдение. Тук повечето сме със серклаж и виждаш, че лека-полека седмиците напредват.

ИВКА, ти се притесняваше, че серклажа ти е направен в късна седмица, доколкото си спомням. На последния преглед моя док ми обясни, че много зависи и дори е правил серклаж в 28 седмица, като жената си е изкарала до термин. Затова хич не се отдавай на терзания.

Аз преди малко получих контракции пак. Усетих се, че днес почти не съм пила вода и почнах малко по-малко. Май наистина има значение и трябва да внимава, да не се обезводнявам   Naughty Naughty

# 727
  • Мнения: 98
poppy-fairy ,мерси за успокоението,и аз четох,че в краен случай се прави и в 6 месец,ама е по-опасно.
Аз да ви питам-по колко пъти на ден получавате контракции,че аз се шашнах днес като получих,щото лекаря ми обясни,че е много важно да нямам контракции(сякаш от мен зависи)заради серклажа?

# 728
  • Мнения: 258
Лали Бали, ти май искаш да те напляскам накрая.Имаш шийка и тя е 1.5 см вече HugСамо не мърдай десетина дни от леглото и ще се похвалиш след прегледа как е пораснала:)Моята я шиха на 0.5 и криеха от мене колко санта е.Ама те не знаят че кака Данка е доктор на науките и като излезаха да се обличам си видях размера от последната снимка на екрана на видеозона:)0.53 Shocked Shocked Shocked Shocked ShockedИ като легнах, та не станах докато не ме извикаха за операцията:).Сега е 2.7см, ама лежа като пън:)

# 729
  • Мнения: 2 211
Цитат
Ама те не знаят че кака Данка е доктор на науките и като излезаха да се обличам си видях размера от последната снимка на екрана на видеозона


 Joy Joy Joy Joy Joy

# 730
  • Мнения: 194
Ивка, спокойно моят серклаж е правен в 6-ти месец Simple Smile всичко мина ок, даже сега след прегледа шийката ми е нарастнала от 28 мм на 33 мм Simple Smile Лежах две седмици и вече започнах да излизам. Пазя се, но не съм все в легнало положение. Между другото аз съм при същия лекар, при който е и Попи и който шие в толкова късни седмици. Виждаш, че няма невъзможни неща, просто явно другите лекари не са толкова сигурни в себе си и затова не го правят от 4-5 месец нататък.

# 731
  • Мнения: 194
Забравих да кажа, че и аз не съм пила антибиотик след серклажа, защото са ми го вляли направо още докато съм била в операционната.

# 732
  • Мнения: 2 211
То по принцип зависи до колко е изтървано положението при един късен серклаж, размер на шийка и т.н. защото все пак лекарите не са вълшебници, но ние тук всички сме късметлийки и са ни закърпили на време  Grinning Като се сетя, аз нямах търпение да ми направят серклажа.

# 733
  • Мнения: 4 651
Ивче, тези болки долу всички им се шашкахме Sad, от лежането са. За реването, зимата аз ревях само пръст да ми покажеш - от самосъжаление, от безпомощност, че се налага и да ми помагат да ставам, и да се обличам и да се къпя, че други хора ми шетат и готвят из къщата, виждайки уморения поглед на мъжа ми, и ..., и ..., и...., като добавим че и това ми е вероятно единствения шанс да имам дете.. С напредването на седмиците се поуспокоих малко, но няма да има пълно спокойствие докато не го видя живо и здраво в кошчето до мен. Такива работи.

Аз днес имах гости, една приятелка, та ми мина бързо времето. Хубава вечер, да пазите всички леглото и бебетата да слушат!

# 734
  • Мнения: 307
Къде ги пускате тези снимки?

Общи условия

Активация на акаунт